Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 20:57 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: vaclav
ahoj Vaclave,
jo, presne neco takovyho bych potreboval. Ovsem na burzu nechodim a nevim kde jinde bych to sehnal. No nic, zkusim ten predrazeny bazmek od Hagenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 18:22 Usine – Re: vaclav
Občas je prodávají v Praze na burze. Už mám druhý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 17:48 R Muž romant [27987] – Re: Yirka
Spíš než na potřeby pro akvaristy, bych se zaměřil na laboratorní potřeby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 17:38 Muž mori79 [6]
ja pouzivam sera odkalovac trojuholnikovy
www.shopakva.sk/…
ide to snim paradne oprpti hadicke co som mal pred tym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 17:26 Muž Yirka [9123] – Re: vaclav
Vypadá bezvadně, dá se to běžně sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 17:19 Usine – Re: riso
Fotka k příspěvku Protože mám poměrně jemný písek tak jsem si koupil celoskleněný odkalovač. jde to s ním přímo úžasně a i dost do hloubky. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:41 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: riso
mě se nejvíce osvědčili mariny, když ale odstraním tu zpětnou klapku a taky tu mřížku, jde to lehce odděláš tu hubici a pak k tomu máš hezky přístup. Jinak se to hned ucpe a nelze tím odkalovat větší částice jako třeba uhnilé listy atd. www.akva-tera.myeshop.cz/… Jinak jestli seženeš, tak je ještě dobrý skleněný zvon, ale já ho bohužel nikde neviděl, netuším kde sehnat zda se ještě dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:35 Muž riso [129] - Cichlidy – Jaky odkalovac koupit?
Ahoj,
odjakziva pouzivam k odkalovani obycejny umelohmotny odkalovaci zvon za 20 Kc. Jenze pokrok nezastavis a proto bych chtel prejit na neco "sofistikovanejsiho". Co byste mi poradili? Cim odkalujete? Akva mam 480 litru a 60 cm vysku. Nejake "samodomo" z PET lahve vyrabet nechci.
Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2011 20:39 piskotiik – Re: Yirka
Díky moc.. Už vím kde je chyba.. Chybí mí hadička :-D Teďka už je to jasné... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 20:37 Muž Yirka [9123] – Re: piskotiik
Zvonem dolů, hadicí ven z akvária do sběrné nádoby, hadici pod úrovní hladiny nasát a zvone šmrdlat nade dnem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 20:35 R Muž romant [27987] – Re: piskotiik
Zvon ponořit do akvárka, z hadice na druhým konci vodu nasát, buď natáhnout pusou, nebo balónkem, ponořit až ke dnu a pouštět vodu z akva i z bordýlkem ze dna třeba do kýble. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 20:31 piskotiik – odkalovací zvon
Ahoj, vím, že jsem za blbce.. ale jak se používá odkalovací zvon? Nějak na to nemohu přijít. :-)

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:43 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: romant
tak není,škoda.Holt vyrobím novej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:37 R Muž romant [27987] – Re: parisse
ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:36 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: romant
Měla jsem odkalovač vlastní výroby z PETky,půjdu se po něm podívat.Ten měl celem široké hrdlo.To si myslím,že je dobře,ale napřed se ty kryptošky musí chytit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:31 R Muž romant [27987] – Re: parisse
Právě krytkokoryny jsou hálkivý na hlubší rytí do dna, tam to bude chtít opravdu jenom lehce pošimrat. To, že byde u kryptokoryn třeba i viditelnej dtrit, tak to jim vůbec nevadí ba ptávě naopak, ale vzhledem k velikosti Tvojí nádrže bych se raději držel toho mírnýho odkalení všude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:25 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Haimdol
Fotka k příspěvku Já počítám,že mi ta levá strana zaroste pěkně.Pokud se teda ty kryptokorýny chytí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:13 R Muž Silent [5949] – Re: parisse
Opatrně ;-) a jen po povrchu . A pokud je akvárium opravdu vydatně zarostlé nebývá ani nutné odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:12 Žena parisse [4] - Cichlidy – Odkalování zarostlé části akva
V prvním akva jsem měla asi 3 kytky na třech místech.Teď se snažím aby tentokrát akva zarostlo.Jak odkaluje,když jsou tam rostliny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 18:37 Pipet – Re: Daveedek
Mno, můj systém - vzduchovací hadička, nalepená na špejli izolepou. Druhou špejlí tak jako hraboším ve dně a tou špejlí s hadičkou odsávám ten zvířený binčus. Je to piplačka, ale zas při mém objemu měním 2l vody, což zabere pár minut, to není taková hrůza.
Odsávám do průhledného kbelíku od nějakých hraček nebo čeho a pak prohlídnu pořádně, jestli jsem nějaké krevetí miminko nevcucla. Nic jiného mě nenapadlo... běžné odkalovače jsou na krevetárko úplně maxi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 18:12 Muž JZ [5] – Re: Daveedek
Zkus použít hadičku o malém průměru, např. takovou, jaká se připojuje ke vzduchovacím motorkům. Průtok bude malý, můžeš si dát pozor, abys něco nenacucnul, co nechceš...
Bude to ale piplačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 18:03 Daveedek
Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Mám menší akvárium, docela hodně zarostlé, s krevetkami. Jak odkalovat aniž bych ublížil rostlinám a malým krevetkám?
Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 11:59 Žena JJaanca [67]
Já odkaluju tím obyčejným levným zvonovým. Když to moc sálo (nasávalo písek), tak jsem dala kýbl ze země na židli aby byl výš, a teď už to písek nenasává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 11:00 turox
dekuji vsem za rady i nazory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 10:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hlavson
presne tak.... to by se pak jeden mohl upsat.....

to TUROX clovicku zlata, slysel jsi nekdy o unaseci rychlosti?

rychlost proudeni v odkalovaci zavisi na rozdilu hladin, prumeru, delce a drsnosti hadice, je to takova hydraulicka uloha

ja mam tahle pomoci kousku hadic udelanej odkalovac idavam vnitrni prumery, 15mm -(zde bylo nutno utesnit to paskou, ostatni hadice do sebe pasujou na fest) 12mm - 10mm-8mm-6mm-4mm(to je prumer vzduchovaci hadicky), hadice jsou pruhledne z PVC takze hladsi nez vzduchovaci, prevyseni - akva mam na stole vysokem 73cm a odkaluju do 10L kyblu stojicim na podlaze (tj prevyseni od 105cm do 75cm)

na pidi akvarka pouzvam 20ml strikacku a na ni nasadim 4/6mm hadicku (tym to prevyseni je cca o 10-15cm mensi)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 10:14 Muž MarioFX [1] – Re: turox
taky mam tenhle pisek zrnitost 1-2 mm a odkaluju odkalovacem od Mariny Easy clean mini a jde to krasne, ma maly prutok takze to nasava akorat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 10:14 Muž vlacek [402] – Re: turox
Ja mam odkalovac s takovou mrizkou v horni casti odkalovace, u vstupu do hadice. Nicmene ja pri odkalovani drzim prst na konci hadice a prubezne reguluju prutok.
Spise mne zarazi ten "kremicity pisek". Mam take Flexi, ale to ze by to byl kremicity pisek mi vubec neprijde. Jednak podle vahy, jednak podle toho, ze mam pocit, ze se da relativne snadno rozdrtit. Budu na to muset mrknout poradne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 09:56 Muž hlavson [0]
Co třeba odkalovač s regulací sání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 09:53 turox – Jak odkalujete dno s kremicitym pisek z FLEXI
Ahoj, dal jsem si do akvarka kremicity pisek z Flexi obkladu... Cerny... Je nadherny. Jen ted nevim, jakym zpusobem mam odkalovat? Klasicky odkalovac mi vcucne i pisek... Jak to resite vy, co jej mate uz delsi dobu. Diky za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 13:29 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: geminika
Určitě je potřeba častěji odkalovat. Rostliny po tak krátké době ještě nefungují.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 13:11 Žena geminika [39] - Živorodky – Kalná voda
Pridám sa k tomuto vláknu. V IX/2010 som založila 126 l. akvarko. Doteraz bolo všetko OK a teraz vidím, že asi týždeň je dosť kalná voda. Začala som občas kŕmiť patentkami (3x/týždeň) a okrem toho suchým krmivom. Žiadne rybky neuhynuli, myslím, že zábeh celkom dobre zvládli. Zaujímalo by ma, či je možné aj po 2 mesiacoch mať nálevníka. Niečo som si tu o tom prečítala, tak som prestala pár dní kŕmiť a menej svietiť. Po 3 dňoch je to myslím o niečo lepšie, ale nie je také čisté ako bolo prvý mesiac. Od založenia som ho raz odkalovala a 2x prepláchla filer. Mám ho zase odkaliť a dať čistú vodu? Mám dosť veľa rastlín a primerané množstvo rýb (viď prezentácia), mohlo by to teoreticky dobre fungovať, ale nefunguje. Asi to chce viac času. Dik za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 18:50 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Tinusha
V žádném případě jsem se nikomu neposmíval,není to mým zvykem,jen jsem se pozastavil nad tím,že jednodušeji napsat odkalování už nejde.O nacucnutí(nasátí)psal už Yirka o něco níže,než já.Nemyslím,že bychom se neuměli vyjádřit.Jestli Ti to tak vyznělo,omlouvám se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 17:52 Tinusha
Velmi pekne dakujem za radu, vyskusam. Ja som nevedela, ze to mam nacucnut. Myslela som, ze pred tym, nez ponorim hadicu so zvonom mam druhy koniec drzat prstom a potom povolit, ale tak mi to nefungovalo. Takze este raz dakujem. Romy, nie je pekne sa posmievat, urcite je vela veci, ktorym zase nerozumies Ty, lebo v nich nemas skusenosti. Pekny vecer vsetkym :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 17:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tinusha
Taky to jde dělat tím způsebom, že třeba u vodovodu napustíš celou hadici vodou a oba konce zacpeš. Jeden dáš do akvárka a druhý do kýble dole a pustíš a mělo by to téct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:42 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Tinusha
Do akvárká dát zvon,konec hadice nechat přes okraj nádrže.Prostě nacucnout vodu do hadice,a samospádem nechat odtékat.Zvonem zároveň odkalovat.Jak jinak jednodušeji už to napsat? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:39 Muž Yirka [9123] – Re: Tinusha
Konec hadice vytažený z akvária musí být níže než je hladina vody v nádrži, pak vložíš do úst a nasajejš a už to jede. U kupovaných sad lze k nasátí použít tlakový balonek.
Edit: s nasáváním je třeba skončit v momentě kdy voda v hadičce překročí hladinu (u toho vína by to nevadilo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:31 Tinusha
Yirko, tejto casti nerozumiem :-( "přes hadici nasát níže než je hladina vody" Dakujeeeeem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:26 Muž Yirka [9123] – Re: Tinusha
Zvon těsně nade dno, přes hadici nasát níže než je hladina vody, nechat odtékat a odsávat nečistoty postupně ve všech dosažitelných místech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:22 Tinusha – Re: Yirka
Yirko, keby poradili, tak by som sa nepytala tu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:18 Muž Yirka [9123] – Re: Tinusha
Nejjednodušeji řečeno - jako když se stáčí víno. (Manžel, či táta určitě poradí). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:10 Tinusha – ako na to
Ahojte, prosim, napiste mi polopatisticky ako mam odkalovat akvarko. Kupila som si taku akoze sadu, na konci je zvon, pokracuje hadicou a este je k tomu nejaka trubicka,ktora asi patri na koniec hadice. Nebol k tomu ziadny navod, takze fakt netusim ako to mam spravit. Prosim, napiste mi to krok za krokom. Dik moc za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 07:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tudy
na tohle je víc názorů, někdo odkaluje dno pořádně celé a někdo jen na povrchu. Pokud dno vyloženě nezahnívá tak je podle mě lepší odkalovat ho jen z vrchní části. Za čas se můžou bakterie v akváriu namnožit tolik že není potřebovat odkalovat vůbec, jenom měnit vodu. Ale to záleží na počtu ryb, době od založení akvárka... Pokud je kalu pořád dost tak klidně odkaluj dál (nemusíš moc do hloubky), časem ho může začít ubývat a pak už to nebude moc potřeba. Myslím že je to docela jedno tak můžeš zkoušet a uvidíš ;-) Hlavně pořád pravidelně měnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 01:54 Muž Tudy [330] - Krevetky – Frekvence odkalování
Zdravím,
jak často doporučujete odkalovat 112 l akvárium? Mám 17 ks ryb, vodu měním 1x týdně (1/4 objemu) a přitom zároveň odkalím, kalu je opticky už za týden dost.
Jenom si říkám, zda by nestačilo odkalovat jednou za 14 dní a pořád se v tom nerýpat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 17:18 Darec – Re: JJaanca
Díky, to bude asi ono. Vyzkouším, co je napsáno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 16:44 Žena JJaanca [67] – Re: Darec
Nevypadá to jako mléčný zákal? rybicky.net/forum/8687
Musíš poskytnout víc informací (kdy bylo založené, co je tam za filtr....), nejlépe založ presentaci toho akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 16:40 Darec
Ahoj, chtěla bych se zeptat, i když už jste to nejspíš na předchozích 40 stranách řešili, ale nenašla jsem přesně, co jsem hledala. Už dva týdny mám v Aq rybky, a před pár dny jsem dělala menší úpravu (živou kytku navíc a trochu štěrku). Den poté se mi zakalilo aq, že skoro nejde vidět na druhou stranu (aq 60x30x30). Zkoušela jsem po týdnu vyměnit třetinu vody, ale pomohlo jen na chvilku. Všimla jsem si i žlutých teček na dekoraci. Nevíte, jestli to zmizne nebo je to nebezpečné pro rybky? Rybky- mám duhovky, ostrotlamky a pancéřníčky, některé duhovky budou brzy "rodit". Díky moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 20:04 Radka – Re: Moucha
Jéé děkuju, to s tím roštem je výborný nápad hop zkusím si něco takového opatřit. Děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 16:20 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Nejdřív dokaž to, že ti zaroste celé dno "travičkou" pak přemýšlej nad údržbou :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 15:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Radka
no mozna by sel pouzit rost pod ten pisek... a pak jednou za cas odsat z pod rostu detrit... tohle je dore resit jiz pri stavbe akvarka

pripadne jde proudem vody zvednout detrit ze dna a ten nasledne odsat (princip jako prani kobercu pomoci vysavace)
uz se to tu nekde diskutovalo....

nekdo pouziva i tycku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 15:35 Radka – Re: katterinecka
to je moc krásný ano tak snad to bude u nás obou v pořádku palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=951