Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 20:06 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Delam to stejne jako Yirka. Hadice cca 8 metru pul coulova, ubytek saciho vykonu je znat, ale neni to nic hroznyho, aspon nenasaju kaminky. Pak nasadim hadici pomoci zahradni spojky na baterii misto sprchy a napoustim, kolem 150l. S chlorem nikdy problem nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 20:01 Muž Yirka [9126] – Re: Lucky005
Dřív jsem taky odkaloval do kbelíku, ale žádný velký rozdíl v tlaku nevidím. Uvidíš sám, čerpadlo můžeš dokoupit vždy taky záleží na průměru hadice. Řekl bych však že bych samovolně hadicí odpustil rozhodně mnohem více než třeba 100 litrů čerpadlem. Těch 50 litrů naplno mám tak za čtvrt hodinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 19:58 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Lucky005
To mas jedno, ci to po ceste z akva ide do kopca alebo nie. Dolezite je, aby hladina akvaria bola vyssie ako zachodova misa, resp. koncovy bod hadice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 19:57 Muž Lucky005 [197] – Re: Yirka
jasne fungovat to bude, ale asi to nebude mit stejny tah jako kdyz mam hadici 1,5 a kybel hned u akva, Nebo hadici 10m na podlaze. koupim hadicizkusim a uvidim, cerpadlo se da dokoupit vzdycky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 19:51 Muž Yirka [9126] – Re: Lucky005
Nevidím v tom problém, musí to fungovat bez čerpadla. Na jednom konci mám koncovku se šroubením a zavírací klapkou, takže když odkalím jen odšroubuji kohoutek u baterie našroubuji plastovou koncovku a hned přímo napouštím. Většinou to je 50-70 litrů, celá operace 20-30 min. Teplotu seřídím směšovací baterií na ruku a ještě jsem neviděl nějaký problém s chlórem, nízkou či vysokou teplotou nebo tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 19:49 Muž Lucky005 [197] – Re: Pusta
napousteni jsem kdysi zkousel s atmanem 200 z kyblu a prislo mi to pomale
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 19:47 Muž Lucky005 [197] – Re: Yirka
Horni hrana akvaria je cca 120cm a vypousteni do zachodu, takze zase trosku do kopecka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 19:45 Muž Pusta [25]
Odkaluji cca 8 m dlouhou hadicí z akva přímo do záchodu (mám tam ještě plastovou láhev od mléka, kdybych nabral nějakého živočicha), tlak je v pohodě, nechce to moc tenkou hadici (mám klasickou ke zvonu). Napouštím z kohoutku do kýblu (aby trochu vyprchal chlór), v kýbu je hlava atman AT-200 napojená na tuhle hadici, která to žene do akva. Pohodička. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 19:42 Muž Yirka [9126] – Re: Lucky005
Nevím o jakém výškovém rozdílu uvažuješ. Já vyměňuji vodu i odkaluji přímo do odpadu (v zimě) a v létě hadicí přes okno přímo na dvůr a zalévám kytky (cca 9m). S tlakem absolutně žádný problém. Pokud tam je výškový rozdíl, tak jak nasaješ a voda začne proudit tak to fičí a ještě to můžeš nějak regulovat. S čerpadlem to bude asi problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 19:40 Muž HATED [25] - Cichlidy
ja to mam tiez a funguje to a pouzil som cerpaciu hlavu s prietokom 100 litrov za hodinu a ide to uzastne
lenivost uze prinasa :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 19:36 Muž Lucky005 [197] – odkalovani a napousteni s dlouhou hadici
Klasicky sem odkaloval do kbeliku ktery jsem nosil a vylival, jako asi kazdy.
Jelikoz jsem lenivy a to vede casto k pokroku, uvazuju koupit zahradni hadici cca 10-15m, pri napousteni nebude problem s tlakem. Ale pokud budu odkalovat asi to bude mit maly tah, ikdyz je vyskovy rozdil, bude to chtit nejaky cerpadylko, uvazoval jsem o nejake cerpaci hlave.
Zajimalo by me jestli to uz nekdo neresil, nebo nejake tipy s vyberem cerpadla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 12:39 DonPedro
Chlapy, diky za nazory.
Stary molitan jsem vcera jeste vymyl pod vodou z vodovodu.
Dnes uz je aq. v mnohem lepsim stavu.
Ponauceni: nevyvarovat molitan.
(A toho chlapa z obchodu si podam)!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 08:07 Muž PetrS [4]
Humus nevim,ale vyvareny stejne jako jinej! Udelej,jak myslis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 07:45 joudis – Re: Eff
Ano,to mel,ale novy rozhodne nebude v zabehnutem akva predstavovat zadnou hrozbu narozdil od toho vyvareneho,ze ktereho se zrejme uvolnuje nejaky humus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 07:08 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: DonPedro
Pozor, vyvařit a nový to už je skoro stejné. Molitan by se měl vždy jen vyčachtat v kýblu s akvarijní vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 21:58 DonPedro – Re: flycross
Diky, to je asi jedina mozna rada.
Protoze pri meneni vody se mi nikdy neco podobneho nepodarilo, pripisuji to na vinu take molitanu.
Zitra dostanou novy.
Diky chlapy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 21:53 DonPedro – Re: Eff
Jjj, mate pravdu... molitan od vzduchování. Takovouto radu jsem slysel od prodavajiciho ze specializovane prodejny na ryby. Bud to vyvřte nebo kupte novy. A ja udelal test... : :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 19:43 Muž fly [3] – Re: DonPedro
Opravdu nechapu,proc jste vyvaril ten molitan. Tim jste zabil veskere uzitecne bakterie. Ted v nem mozna hnijou a proto kazi vodu. Okamzite bych ho vyhodil dal novy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 17:01 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DonPedro
Po jaké době jste vyměnil tu 1/3 vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:58 Muž Eff [417] - Rostliny
DonPedro napsal: Po vymeneni 1/3 vody jsme provedl jeste vyvareni molitanu od vzduchovani v hrnci (snad me mazelka nazabije)
Je-li je manželka akvaristka, pak zabije. Co tě k takové zlé a nepěkné věci vedlo? Předpokládám že nejde o molitan od vzduchování ale od filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:52 DonPedro – Zakalení akvária
Dotaz pro chytré hlavy:
Mám 80l akvarium zalozene rok. Po vymeneni 1/3 vody jsme provedl jeste vyvareni molitanu od vzduchovani v hrnci (snad me mazelka nazabije). To jsem udelal poporve a ted mam AK zakalene. Cim to muze byt? Do vody jsem dal samozrejme pripravek na upravu vody.
Nyni mam hodnoty: pH 6,8, KH 0 d, GH 14 d. Tusite? Spravi se to? Diky.
(Se nekdy divim, ze rybky jeste stale zijou).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 09:31 R Muž Silent [5949] – Re: pouluss
Easy Clean mini má hadici o průměru 1 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 09:26 pouluss
Jaký má průměr odpadní hadice u toho Easy Clean mini.
Pokud někdo máte Easy Clean regular prosím nepište velikost zvonu (průměr) a průměr odpadní hadice délka by měla být také 25cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 08:05 R Muž Silent [5949] – Re: pouluss
Je to určitě mini. Délku mají stejnou, jen průřez je u mini kulatý a u druhého je větší a oválný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:21 pouluss – RE:Haimdol
Určitě je to Easy-clean mini, Odkalovač Easy Clean regular má také délku 25cm (že by se lišily přůměrem????)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 21:41 Muž mirlun [48] - Rostliny – také Používám Easy-clean mini
Používám Easy-clean mini u dvou 54 l akvárií a jednoho 20 l. naprosto spokojen. když chci menší průtok, jednoduše ucpu ukazováčkem hadičku ve kbelíku. odkalování provádím spíše pulzně. když se zabořuji do písku, mám průtok na maximum, jakmile zvedám zvon a vidím dávku kalu celou ve zvonu, omezím průtok a pomalu se přesunuji vedle, kde postup zopakuji.
myslím, že tohle není nic nového. prostě nemusíš odčerpávat zbytečně moc vody. jenže pozor, výměna části vody má v akvaristice svůj význam, bez ní se neobejdeš. nová svěží voda rybkám a rostlinám prospěje. proč, to tady nedovedu stručně vypsat, je to jiné téma. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 21:31 R Muž Silent [5949]
Délka zvonu je stejná jako délka odkalovače a to 25,5 cm. Průměr je 2,5cm a délka hadice je 150cm. V druhé nádrži používám Easy Clean 60 a v odchovně sadu od Eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 21:20 pouluss – RE:Haimdol
Za odpověď díky, prosím mohl by si mi jěště změřit průměr zvonu, délku zvonu , celkovou délku odkalovače (ta je u toho Hagena stejná jako délka zvonu).
Čím odkaluješ to druhé akva?
Moc dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 20:52 R Muž Silent [5949] – Re: pouluss
Používám Easy-clean mini u čmeláků (cca 30 litrů) a funguje skvěle. Tah má jako čert a malý průměr zvonu má výhodu v malém prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 20:48 pouluss – odkalovač pro 54 l akva
Prosím radu jaké máte praktické zkušenosti s odkalovači pro střední akvária 54l výška 30cm (jde mi o hloubkové odkalení), po přečtení zdejších diskuzí mi zatím vychází asi toto
1)Odkalovač Easy Clean mini
2) odkalovač Easy Clean reg.25cm
3)Odkalovač dna Tetra GC30
4)Odkalovač dna Tetra GC40

Uvítal bych právě praktickou zkušenost někoho kdo má takovéto akva.
Jde mi o to, abych hloubkově odkalil a pokud možno v akváriu ještě zůstala nějaká voda :-D ,
na druhou stranu mám strach, že při koupi např. Easy clean mini se špína pouze rozvíří a vlivem malého průtoku?? opět sedne ke dnu.(??nevím jestli se ty menší odkalovače liší od těch větších pouze délkou zvonu nebo např. i průměrem zvonu popř. průměrem odpadní hadice???????
Nikde na netu jsem také nenašel rozměry např. průměr zvonu, délku zvonu , celkovou délku odkalovače.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 11:46 Muž Miras [111] – Re: Bodlak
vysávám. okolo, co nejblíž se dostanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 09:30 Muž Bodlak [21] – Re: cusbus
ancici tolik smradi a prdi? :-) jsem nevedel a ja ze tam mam porad takovy bordel... jo chtel bych se zeptat nejvic kalu se mi usazuje kolem/pod koreny a v jeskynce...kdyz je zvednu tak cele akva zamorene...musim je pokazde vytahovat?nebo staci vysat kolem toho co jde???jak to delate vy???dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:13 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: losos
Souhlas S Karelpavlem - zkuste něco jiného, než ty tabletky od Dajany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:48 Muž karelpavel [18]
Podle toho kolik tam dáváš těch tabletek. U mě se to taky zakalí když to někdy přepísknu ( mám úplně stejný ), srdce jak kalí - nevím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:39 losos
dobrý den. v akvárku mam strašně kalnou vodu neni pomalu vidět na druhou stranu. mam vnější filtr hagen elite crystal flo40. filtruji pres keramiku,bio molitan,vatu a nejaky kuličky na dusitany. krmím jen jednou za dva dny hovězím mraženým srdcem a zelenýma tabletkama od dajana pet. filtr je čerstvě vyčištěn. mam tam asi deset ancistrusů ve 100literch. nevíte někdo proč je to kalný?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 09:43 petrag
Tak díky za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 00:37 Muž Barney [61] – Re: petrag
Já ve 20l "odkaluju" kelímkem. :) Jen lehce zvířím kal a z hladiny odebírám vodu (výměna 1/3 vody za týden). Ryby jsou nestresované a výměna vody proběhne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 00:27 Galbatorix
ja "vysávam" hadickou od vzduchovania do nejakej nadoby ... ale ak ide o rastlinne miniakvarium , nemyslim ze treba tak odkalovat, rastliny to spracuju. a ide aj o to ake mas ryby... niektore nahnoja viac , ine menej ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 00:24 Krylux
já odsávám obyčejnou hadičkou která se dává na vzduchování .... nedokážu si představit jak tak velkým zvonem odsávám 12 L bettarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 18:50 petrag
Včera jsem si koupila tuhle odkalovačku rybicky.net/k/forum/39809.jpg (fotka neni moje, ale mam stejnou), chtěla jsem sice něco menšího na to moje mini akvárko, ale co... už je to koupený, tak snad sem se neunáhlila. V nejhorším budu odkalovat jen tou trubičkou (jelti by to nevadilo) a nasávat pusou no. A rybky by byly u toho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 17:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: petrag
pokud nemash substrat tak vzduchovaci hadicka+spojka shop.miga.cz/… tohle je dobry i na odsavani sinice!
konec hadicky bud drzim pinzetou nebo posledni dobou pouzivam skrabku se sazecem viz shop.miga.cz/…

pokud mash substrat tak vzduchovaci hadicka+injekcni strikacka (ja pouzivam 5ml az 10ml) + velka pizeta (pro lepsi manipulaci pres pinzetu pretahuji gumicku)+posuvny sktitko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 17:23 Muž mildas [12] - Rostliny
a odkaluj do kyblíku, kdyžtak se jen trošku projedou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 17:14 GERRY
ja si myslím že rybky nevyberaj skuus kal nasát nejakou tenkou hadičkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 16:57 petrag – Odkalování mini akvárka - 11 l
Ahoj,

mohli byste mi poradit, jeslti při odkalování mam vyndavat rybičky nebo je tam nechávat? Myslim, že vyndavání by je hodně stresovalo, ale zároveň se bojim, abych je tim odkalovacím zvonem nenasála hmm A jak často? Prý u malých akvárek častěji, takže tak 1x týdně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 14:27 nasa
Ahoj mám taky zakalené akvárko, dal jsem nový filtr atman s biofiltrem 600 litrů za hoďku, dno mám od rataje. Nejdřív staré dno a pak na to červený písek, něco jak antuka a pod rostlinky hnojivo bivoj. Akvárko jsem zakládal tak před měsícem a půl, každej řikal, že to je normálka, že se musí zaběhnout. Ještě mě upozorňoval, že tam můžu mít nálevníky, ale rybám se daří perfekně, ph je v normě. Fakt nevím asi ještě vydržím a pak se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 20:09 kreten – Re: Gerrik
no tak nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 20:07 Muž Gerrik [5]
Mám tvrdej odchov, přežiji jen ti nejsilnější. Stejnak nevím co s nima :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 20:02 kreten – Re: Gerrik
no to je velikost nejohroženější hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 19:57 Muž Gerrik [5]
Tak potěr, oni už jsou velký cca 1,5 cm. Mám takový ten bublifuk s molitanem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 19:41 Dann3k
Maš spravně filtr ?:)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1251