Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 00:23 Nikola – Re: XY
No něco jsem četl - myslel jsem si to - ale radši se ujišťuju - akvárko má hloubku asi 22cm a nejde vidět struktura pozadí jak je to zakalené :-D Jinak co s tím bublifukem - je to hrozný jak to šumí. Nebo to tak má být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 00:22 Žena ustavprochore [567] – Re: Nikola
Nic nedělat. Filtrovat, čekat, nekrmit, vodu neměnit. Ve starších tématech si vyhledejte něco o nálevnících a zákalech při zakládání akva. :-)
EDIT:: Pozdě, no aspoň to máte potvrzené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 00:19 XY – Re: Nikola
Ahoj.Jsou to s nejvěší pravděpodobností nálevníci.Nedělej s tím nic,za pár dní sami zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 00:06 Nikola – Zákal
Zdravím,
včera jsem znovuzakládal svoje akvárium (dával jsem 3D pozadí a přemístil kytky), částečně jsem nalil původní vodu a částečně čerstvou. Místo slabého vnitřního filtru jsem nasadil bublifuk. Ovšem dnes ráno když jsem se probudil tak byl v akváriu pořádný zákal bílé barvy. Co s tím můžu dělat (nebo nedělat)? Musel jsem přiškrtit hadičku od vzduchovacího motorku protože bublifuk pokryl skoro celou hladinu bublinama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 12:20 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Enjoy
To je dobře palec Ono je lepší někdy raději počkat než dělat zbytečné zásahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 12:11 Enjoy – Re: FranzFritz
rybky tam ještě nemám....ale už je voda ok přes noc se to zpravilo a teď už je voda čistá:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2009 21:04 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: FranzFritz
Protože jsem nevěděl, doporučil jsem vám, ať se obrátíte na firmu JBL.
Konečně jste našel odvahu postavit se k věci jako dospělý člověk. :-)
Trvalo to sice tři dny, než jste se odhodlal, ale nebojte - začátky jsou nejhorší; příště už to půjde snáz přiznat nějakou neznalost nebo chybu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 14:58 JuraS
filipsi . jednoznačně teď souhlasím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2009 14:44 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Jenze takovouto "dezinfekci" se vseho spatneho (a nastesti i dobreho) nezbavis. Proste to do akva das, at chces ci ne. To by ta desinfekce musela vypadat trochu jinak, a navic, do akva se saha, sype se tam krmeni, davaji rybky ....
Tim nerikam, ze prevence neni treba, ale bavime se o vecech (zakaly vznikle z nalevniku, sinic a ras), ktere v KAZDEM akva bydli, tu ve vetsim, tu v mensim mnozstvi. Nektere jsou prospesne, nektere neutralni, nektere mohou skodit.
Nojo, nadarmo se nerika, nejhloupejsi sedlak, nejvetsi brambory. Ale v tomhle pripade bych si tipnul, ze vseho do casu.
Akvaristi pred padesati (a vice) lety nevedeli mnohe z toho, co je zname ted. Nemeli takovou techniku. Presto to slo.
Ono je to trochu urcite zalezitost dlouhych diskuzi o tom jake osvetleni, jake Ph, jak zvysit to ci ono, jak hnojit chelatem misto nechelatem, jake bakterie ... a zasahy se zpravidla nadela vic skody nez uzitku. Proste zacatecnik, co bedlive sleduje diskuze a snazi se akva stale korigovat na tom bude hur, nez ten co meni vodu a necha vse zit. Ale odpovednosti za to se zrikam, nehodlam kvuli tomu, abych nahodou nekoho nepopletl, nediskutovat nektere veci do hloubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2009 14:23 JuraS
To all : sterilní samo nemyslím jako při operaci..i když dnešní sterilita v sálech a bývalka si z nemocnice dovezla zlatýho stafilokoka...šutry a věci pevné přestříknout savem na desinfekci vody a spláchnout vřelou vodou z konvice..to není přece žádné super čištění (tedy kořeny kupované)..a písek řádně promýt..rostliny nechat chvíli ve vodě s hypermangánem...to tak neškodí..sterilní akva jsem neměl na mysli, ale zavlečení něčeho špatného se dá dost účinně zabránit..zrovna dneska jsem se tady díval na presentaci akva kterou si udělal doma pár co nikdy akva neměl..napustili akva a za 2 dny do něj dali terčovce..kde kdo jim radí že je to hloupost, že jim všechno pomře atd..klasika...jenže ouha..akva víc jak měsíc prosperuje a disky žerou jak vsteklý a žádná mrtvolka nic...tak kde je pravda ????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 13:46 Muž filipsi [1295]
Šolda napsal: ještě k těm nitrifikačním bakteriím- bakterie (nejen nitrifikační) ...

Ja bych tu vetu podle mych vedomosti trochu za pomlckou prekopal, - nektere bakterie (ne nitrifikacni) ...

Jedna se o tvorbu spor a cyst. Ale obavam se, ze celou zalezitost objasni az mikroskop (asi si ho budu od Jeziska prat), pokud (a v to nedoufam) nebudou firmy ochotne, nebo prinucene predpisy slozeni svych vyrobku zverejnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 12:42 Muž FranzFritz [207] - Tetry – RE: sid
Já vám odpověděl. Protože jsem nevěděl, doporučil jsem vám, ať se obrátíte na firmu JBL, ale pana sida tato odpověď asi urazila, str.6.
FranzFritz napsal: Sid napsal: Nevím, co je nepochopitelného na uchovávání sušených bakterií? Běžná metoda lyofilizace neboli „sušení mrazem“ se používá již léta k dlouhodobému uchovávání bakterií, kvasinek i jiných biologických materiálů...
A co nitrifikační bakterie, o které nám jde při zabíhání akva v první řadě - platí pro ně postupy, které zmiňujete? :-)

Tuhle otázku musíte směřovat na firmu JBL GmbH, zda jejich přípravek opravdu obsahuje nitrifikační bakterie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2009 12:38 Šolda – serák
ještě k těm nitrifikačním bakteriím- bakterie (nejen nitrifikační) při nedostatku potravy upadnou do hlubokého spánku, kdy prakticky nic nevylučují a tak vydrží velmi dlouho a probudí se jakmile se objeví dostatek potravy.(to je případ balení od výrobce) Toto je odpověď z laboratoří sera GmbH ohledně sera bio Nitrivec. U ostatních to bude obdobné. Jde tedy spíše o poměr a složení vhodných bakterií v přípravku .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 12:36 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Enjoy
Pokud neuděláš nějakou chybu, tak budeš mít vodu za chvíli jako křišťál. Hodně se začne voda u nově založených akvárií kalit při nasazení ryb do akvária, to má ale asi spojitost s krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 12:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Nějak se nám chlapi trošku zasekli... ;-)
Co třeba soukromé vzkazy? Pak nám můžete napsat, kdo vyhrál :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 12:27 Muž Horác [3942] – Re: JuraS
Já zase nechápu, jak a čím bys to chtěl (účinně) dezinfikovat, aniž bys poškodil např. rostliny. Dezinfekce je o hubení mikroorganismů, o vytváření sterilního prostředí. Nač vyrábět sterilní akvárium, když do něj nakonec dáš ryby, který ti do něj budou srát? Má to smysl? Tomu, abys tam neměl žádné mikroorganismy, stejně nikdy nezabráníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 12:27 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
:-D , nejsme v laboratori, nic takoveho nedokazeme. Zcela sterilni sterk, sterilni kohoutkova voda, sterilni rostliny, okolo proudici sterilni vzduch ....
Nebo ze by ty "zle veci" obsahovaly ty gupky a polevkova lzice vlocek? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 11:30 RAP – Pro všechny
Pokud vím, už hodně dlouho se tvrdí, že akvaristika je o TRPĚLIVOSTI ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 11:27 RAP – Re: Enjoy
Pokud se voda po založení zakalí, dle vlastní zkušenosti nechávám akváriu tak 3dny. Většinou se během této doby začne voda čistit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 10:28 Enjoy – Re: FranzFritz
oki dík dneska to vypadá že je to o něco lepší tak uvidíme jak se to zpraví ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 10:00 Muž filipsi [1295] – Re: FranzFritz
Jo taak, my se vlastne celou dobu bavime o bakteriich TBC a jejich uchovavani a kultivaci. Tak to se vec uplne vyjasnila, to jsou pak clanky z Masarykovy university daleko srozumitelnejsi :-D
Jen mi malinko unika smysl a souvislosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 09:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: FranzFritz
Na nitrifikační bakterie v souvislosti s vaší "přednáškou" jsem se zeptal. Vy jste až dosud konkrétně neodpověděl, protože odpověď neznáte a nedokážete to přiznat. :)
Jen mlžíte: "...Proč by tato technologie neměla fungovat u nitrifikačních bakterií, když zaručeně u 1400 druhů a 3000 kmenů bakterií funguje?..."
Všimněte si - já netvrdím, že tomu tak nemůže být, ale nikde jsem dosud nenarazil na relevantní materiál, který by to potvrzoval. Nebo naopak vyvracel.
Tak se ptám znovu:
A co nitrifikační bakterie, o které nám jde při zabíhání akva v první řadě - platí pro ně postupy, které zmiňujete?
Napište, že nemáte ponětí a nebo přidejte odkaz na materiál, který toto prokazuje nebo vyvrací. Jinak je to od vás jen marná snaha "zachovat si tvář"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 09:35 Muž FranzFritz [207] - Tetry
smich Ale kdepak, nitrifikační bakterie jste do diskuze zatáhl vy ano Str. 6. této diskuze
Sid napsal: Nevím, co je nepochopitelného na uchovávání sušených bakterií? Běžná metoda lyofilizace neboli „sušení mrazem“ se používá již léta k dlouhodobému uchovávání bakterií, kvasinek i jiných biologických materiálů...
A co nitrifikační bakterie, o které nám jde při zabíhání akva v první řadě - platí pro ně postupy, které zmiňujete? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2009 08:05 Muž Sid [6634] - Rostliny
Nepsal jsem původně jakou technologii je uchovává společnost JBL, protože tyhle přípravky neznám a nepoužívám, ale o možnostech uchovávání živých kultůr, páni překrucovatelé...
Pane kroutiči, šlo o to, že jste nitrifikační bakterie "zatáhl" do svých přednášek na téma "možnosti uchovávání živých kultůr", aniž byste měl tuchu, jak to s nimi je. Viz historie. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 08:01 Muž filipsi [1295]
ustavprochore napsala:... přeci když klasicky založím nové akva, už tam automaticky s vodou dostanu nějaké ty dusitany i amoniak....
Prave ze ne. To co se tam dostane "s vodou", pokud je z vodovodu, nema ani cenu uvazovat.Za beznych okolnosti to v akva teprve vznika, a teprve az vznikne, maji dalsi bakterie "co zrat", mohou se vesele mnozit .... Rostlinam se amoniak navic pomerne libi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 07:55 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Enjoy
Je běžné, že se většina akvárií druhý den po napuštění zakalí. Někomu lehce, jinému hodně, někomu vůbec. Počkej nějaký den a uvidíš. Je ale zbytečné hned teď do akvárka lít nějaké přípravky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 07:51 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Nepsal jsem původně jakou technologii je uchovává společnost JBL, protože tyhle přípravky neznám a nepoužívám, ale o možnostech uchovávání živých kultůr, páni překrucovatelé ano Viz. historie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 07:32 JuraS
nějak se ztrácím v těch vašich odpovědích..o co vlastně jde ? zda má cenu za 75,- kaček koupit od jbl přípravek filter starter (či jak se jmenuje) jestli má v sobě skutečně 15 milionů breberek..(no a co když jich má 16 nebo dokonce 20 a nedej bože jen 9..v milionech..)..jak je vlastně počítají ? ..viděl jsem plničku na piva, na oleje..tam je množství tekutiny kontrolováno..jak ale zkontrolují kolik breberek se dostane do té prťavé lahvičky ????..jo a má cenu aby ta moje, tvoje, ty na sebe plácala všechny ty sr..ačky které by měli oddálit stárnutí ? stejně všichni zestárneme ..nebo chcete, chtějí jít do hrobu vypadajíc jako 20 ky ???
sorry za ot ale už se hádáte tak, že se mi chce říct..vemte si klacky a běžte si to vyříkat ven...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 23:20 Žena ustavprochore [567] – Re: filipsi
Vůbec mi nešlo o to rozporovat, zda ten přípravek funguje nebo ne, ale není mi jasné přesně to stejné co vám - jak tam živé nitrifikační (nebo amonizační?) bakterie vydrží. To s lyofilizovanými bakteriemi v tekutině rovněž, asi se holt pro FranzeFritze nevyjadřuji srozumitelně... Nevadí. :-)
S "testíkem" bohužel nemohu sloužit, snad někdo jiný...
Jinak to, co jste tu navrhoval odpoledne ("...Akva bez niceho, akva s pripravkem, akva s pridavkem amonnych soli (pripadne primo amoniaku) a dusitanovych soli..."), mi přijde opravdu jen jako "pokus pro pokus", přeci když klasicky založím nové akva, už tam automaticky s vodou dostanu nějaké ty dusitany i amoniak. A i kdybych tím přípravkem zaběhnutí akvária urychlila, dojde k čemu? Předpokládám, že k rychlejšímu nárůstu hladiny dusičnanů, ale zas chvíli trvá kytkám, než se uchytí, tak nevím, jestli by těch dusičnanů spíš nevyužily řasy... Jen taková moje "úvaha nahlas". hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2009 22:10 Muž filipsi [1295]
FranzFritz napsal:.. Proč by tato technologie neměla fungovat u nitrifikačních bakterií, když zaručeně u 1400 druhů a 3000 kmenů bakterií funguje? ...
Z jednoho prosteho duvodu. JBL prodava roztok. Vodny roztok. Takze je jaksi nesmyslne, bakterie lyofilizovat (at toho tyto druhy jsou schopny, nebo ne), a vzapeti je namocit do vody.
Fakt nikdo nemate po ruce mikroskop a nejaky ten "bakterialni preparat"? Jestli ma alespon nekdo testy amoniak a dusitany, a nejaky ten preparat, i tim testikem by mi udelal radost.
Nepopiram, ze bakterialni kultury nitrifikacnich bakterii existuji (a jsou distribuovany), ale stale se mi zda podivne, ze by mohly existovat ve zcela cire tekutine, uzavrene v lahvicce, s velice dlouhou dobou pouzitelnosti.
To, ze se mi to zda podivne, znamena, ze o zivote techto (mnoha druhu) bakterii a moznostech vsemoznych uchovavani jsem precetl uz mnoho, mnoho stranek, takze me 5 radku o lyofilizaci z Masarykovy university opravdu neprekvapi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2009 21:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: FranzFritz
...Zkuste se podívat do historie vašich odpovědí. Také píšete: zkuste se podívat.., zkuste si pročíst tohle...
Ano, tohle dělám běžně. Neservíruji data na stříbrném podnose, ale nutím tazatele aktivně "spolupracovat". :-)
Jenomže jistý rozdíl bych mezi námi při "odkazování" viděl - já mám jistotu, že dotyčný v těch "mých" odkazech odpověď na své otázky najde. ;-) Viděl bych to z mé strany tak nějak za uzavřené. Co jsem potřeboval, to jsem sdělil.
Kdybyste našel relevantní práci, potvrzující nebo vyvracející možnost uchovávání nitrifikačních bakterií v "instantím" stavu, :) dejte vědět - rád se poučím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2009 21:36 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Sid
To je ten rozdíl. Nevědět nic, vědět a vědět na odborné úrovni. Lhal bych, kdybych napsal, že znám na odborné úrovni, lhal bych, kdybych napsal, že neznám. Takhle jsem dal možnost rozšířit si obzory i těm, co neví nic.
Zkuste se podívat do historie vašich odpovědí. Také píšete: zkuste se podívat.., zkuste si pročíst tohle...
Když na otázku znám odpověď jen částečně, odkáži logicky na adresu s kvalitnějšími informacemi. Přece tu nebudu přepisovat celé stránky. Jednou to udělal Semtex s informací ohledně krevetek, protože nešly otevřít dotyčné stránky a to jste ho hnali ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 21:18 Enjoy – čím to je
Nebudu zakládat nové téma tak snad někdo poradíte...včera jsem napustila svou 450 l a dneska koukám a voda je šílená...taková trochu do zelena a kalná filtr běží pořád.Mám tam 3D ale je řádně očištěné, dva kořeny a plno rostlinek.Kupovala jsem to jako použité včetně filtru.Ten je tam takový starší molitanový tak nevím jestli to může být filtrem....čím by to mohlo být?Dno je taky řádně proprané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2009 21:10 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: FranzFritz
Nemusel jste tak složitě. Opravdu stačí, když napíšete - nevím, nemám tušení nebo něco podobného. Není to žádná tragédie, něco nevědět. Špatné je neumět (si) to přiznat. :-)
Teď mi odpovězte vy. Proč by tato technologie neměla fungovat u nitrifikačních bakterií, když zaručeně u 1400 druhů a 3000 kmenů bakterií funguje? Myslíte, že společnost JBL neprodává to, co deklaruje?
Nevím a je mi to jedno. :-) Až se o to začnu zajímat, určitě budu buď přesvědčivější, než vy, nebo se do podobných debat nebudu pouštět. (S diskusáři taky nediskutuji na téma "odchov placek" - nerad bych byl za úplného blbce. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 21:01 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Sid
O této problematice mám jen informace ze studií nebo posbírané samostudiem, proto odkazuji na fundované odkazy. Na internetu je běžné, že se přesměrovává na stránky s informacemi. Jaké druhy baktrií mají uskladněné to opravdu nevím. Mají jich, myslím, kolem 1400 druhů, ale seznam neposkytli.
Původní otázka zněla: "z čeho ty bakterie zavřený v krabičce žijou?"
Odpověď zní: pokud jsou sušené, tak z ničeho, neboť jejich životní procesy jsou zastaveny na nulu.
Pro slovíčkáře jsem jen uvedl odkaz na odborné stránky, kde je uvedeno, jakým způsobem to lze docílit.
Jakým způsobem to vyrábí společnost JBL, to nevím. Výrobního procesu se nezúčastňuji a toto bude asi předmětem výrobního know how společnosti.
Osobně takové přípravky nepoužívám a ani jsem nikdy nepoužil, ale to neznamená, že bych je měl hanit, když s nimi nemám zkušenost. Někteří akvaristé zde na fóru s nimi mají kladné zkušenosti.
Teď mi odpovězte vy. Proč by tato technologie neměla fungovat u nitrifikačních bakterií, když zaručeně u 1400 druhů a 3000 kmenů bakterií funguje? Myslíte, že společnost JBL neprodává to, co deklaruje? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 20:29 Muž Sid [6634] - Rostliny
Tuhle otázku musíte směřovat na firmu JBL GmbH, zda jejich přípravek opravdu obsahuje nitrifikační bakterie.
Připomínám, že jde o tuto mou otázku: "A co nitrifikační bakterie, o které nám jde při zabíhání akva v první řadě - platí pro ně postupy, které zmiňujete?"
A tato moje otázka se týkala vašeho výroku: "Nevím, co je nepochopitelného na uchovávání sušených bakterií? Běžná metoda lyofilizace neboli „sušení mrazem“ se používá již léta k dlouhodobému uchovávání bakterií, kvasinek i jiných biologických materiálů...
Tak sem, prosím, neimplantujte JBL s jejich výrobky, když nás nabádáte, abychom si prostudovali nějaké materiály z vašich odkazů. :-)
Kdyby si alespoň někdo z vás přečetl odkazy, bylo by vám to více jasnější. Citace byla z...
Zkusil byste mi pomoci najít v těchto materiálech výrok potvrzující, že se dají nitrifikační bakterie uchovávat "běžnou metodou lyofilizace neboli „sušením mrazem“"? :-)
Takže stručně a jasně: Je podle vás možné, aby se nitrifikační bakterie uchovávaly metodami, které zmiňujete (a na něž odkazujete), aby se daly komerčně využívat k účelům, o které nám v tomto vlákně jde především, t.j. k urychlení procesu nitrifikace v akva?
Pokud spočívají vaše argumenty na tomuto podobných výrocích: 4. Lyofilizace - je dnes asi nejrozšířenější metodou na dlouhodobé uchovávání mnohých mikroorganismů., ( fvl.vfu.cz/… ), pak napište jednoduše - nevím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 18:11 filipsi – Re: FranzFritz
Smerujeme ji na Tebe, protoze obhajujes moznost nejakym zpusobem ve vodnem roztoku tyto bakterie zivotaschopne uchovat, a skladovat. At uz hydrataci, dehydrataci, lyofilizaci, sporifikaci, nebo nejak jinak ...
Me to opravdu uprimne zajima, pochybuji, ze fa JBL sve tajemstvi prozradi, tak doufam (asi marne), ze me nekdo nasmeruje k rozreseni teto zahady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 18:09 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: ustavprochore, filipsi
Kdyby si alespoň někdo z vás přečetl odkazy, bylo by vám to více jasnější. Citace byla z Přírodovědné fakulty Masarykovy univerzity, z Czech Colection of Microorganism. Jestli i ti podle nemají pravdu, tak je to s českou vědeckou obcí velice špatné. Pokud jste si jistí, že výrobci dodávají na trh něco, co je podle vás podvod, zkuste je zažalovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 18:00 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Sid napsal: Nevím, co je nepochopitelného na uchovávání sušených bakterií? Běžná metoda lyofilizace neboli „sušení mrazem“ se používá již léta k dlouhodobému uchovávání bakterií, kvasinek i jiných biologických materiálů...
A co nitrifikační bakterie, o které nám jde při zabíhání akva v první řadě - platí pro ně postupy, které zmiňujete? :-)

Tuhle otázku musíte směřovat na firmu JBL GmbH, zda jejich přípravek opravdu obsahuje nitrifikační bakterie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 13:54 Muž Yirka [9126] – Re: JuraS
Mně minulou dobu vysvětlovat opravdu nemusíš. Jelikož jsem takové nějaké náctileté sám vychoval vím, že vysvětlovat cenu má. Cokoliv. ;-) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 13:46 JuraS – Re: Yirka
A má cenu náctiletému trdlu něco složitě vysvětlovat ? Takové trdlo má 4 ku z chemie a 3 ku z přírodopisu a ty do něj chceš nalít moudra roky pracně vlastní zkušeností získaná ? A potom..říkat děcku "pozor pálí" je na h..lepší je nechat ho na plotýnku sáhnout a pak říct "pálí"..rozumný začínající akvarista načerpá znalosti od základu a ne že se připojí na net a začne bombardovat weby otázkami na složitá témata a nebo otázkami na které se nedá odpovědět..má cenu se pak takovou otázkou zabývat ? A potom, jsem ve věku kdy se necítím být kamarád náctiletému jen tak od sebe. Já jsem si prošel trnitou cestou tak nevidím důvod při dnešních možnostech (těch knížek, časopisů, web přecpaný informacemi) něco těm náctiletým usnadňovat...vyrůstal jsem v době kdy jsem ve velkoměstě měl jedinou slušnou akvaristiku (a je tam s podivem stále jako by se nezměnila) a na sídlišti byla jediná telefonní budka. žádnej mobil, v televizi kulový..a taky to šlo..čest výjimkám !!!! výjimkám s vedením, s základnou znalostí a s pílí něčeho dosáhnout..těm co si akvárko koupí v setu jen proto, že se jim to líbí ať raději rybičky rychle vymřou, kytky odejdou a oni jdou raději do kina..nejhorší je poleno co nepochopí, že něco dělá špatně a dokupuje jednu rybku za druhou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.08.2009 13:45 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Kdo nechce, zabyvat se tim nemusi, nemusi vedet zhola nic, a presto muze mit hezke, fungujici akva.
Kdo chce pochopit funkci veci hloubeji, muze se tim zabyvat az na uroven bunecne membrany, a excitace elektronu.
Kazdy soudruh at si koupi co chce, a za kolik chce.Tu zasadu vrcholne ctim. Nikomu nevycitam koupi designove krasneho arcadia osvetleni za cenu v desitkach tisic, kdyz mohl mit "domaci bastl" za par stovek. Ale k rozhodnutim, co a za kolik si preji koupit, patri informovanost. Vidim trochu jako problem neuvadene slozeni techto pripravku. Jde to na lecich, potravinach, ... proc ne zde? Proto diskuzi pomahame informovanosti zakaznika a jeho informovanemu rozhodnuti, zda a za kolik koupit vyrobek.
Koho to nezajima, nechce o podobnych vecech byt informovany, at to proste necte, je to take jeho soudruzske pravo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 13:37 Muž Yirka [9126] – Re: JuraS
Nejde o nakazování, jde o osvětu.
Je mezi námi spousta začínajících náctiletých (i jen tiletých) a těm je schopen obchodník nanutit chemie za stokoruny. Většinou je k ničemu, naopak používaná necíleně vede ke spoustě problémů, které pak začínající akvaristy (či jejich rodiče) odrazují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 13:16 JuraS
A má cenu se vůbec něčím tak vědecky zabývat ? akva každého z nás je jedinečné. Jedinečné ve vším..úplně..jednomu funguje to a druhému ne..laborovat a měřit doma cosi je úplně k ničemu..a pak každý soudruh má právo si za své peníze pořídit cokoliv a naložit s tím podle svého..jinak v tom bude binec když se něco začne nakazovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 12:56 Muž filipsi [1295] – Re: ustavprochore
Me by zajimal jeden test (tedy krome mikroskopicke a chemicke analyzy pripravku). Akva bez niceho, akva s pripravkem, akva s pridavkem amonnych soli (pripadne primo amoniaku) a dusitanovych soli. Tihle smerem se ubira me podezreni o slozeni pripravku. Protoze tvorba jednoho i druheho trva nejakou tu dobu, v nove zalozenem akva, tak tento pridavek hned na zacatku muze "zabehnuti" citelne urychlit.
Pokud to bude spolu se skutecne zivymi bakteriemi z filtru, casti funkcniho dna ... bude efekt jeste lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 12:32 Žena ustavprochore [567] – Re: FranzFritz
No, jo, je to pro mě nepochopitelné stále. Třeba jak žije lyofilizovaná bakterie v něčem tekutém mi stále jasné není... Leda by teda byla "v lihu", jak psal "Bob66".
Za složení Hylaku forte děkuji, googlovat taky umím, jen škoda, že jste nepřipojil výraz "bezzárodkový koncentrát" z příbalového letáku. Ale to už vysvětlil "filipsi", kterému děkuji za podporu a Sidovi taky. palec
Taky jsem zvědavá, jestli k něčemu dojdeme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 11:33 Muž filipsi [1295] – Re: FranzFritz
No, trochu nepochopitelne to stale je. Maloco lyofilizovane je schopno opet zit, navic nelze lyofilizovane veci dat zpet do vodneho roztoku a tak skladovat. (viz. jak pises, "Po dodání tekutiny jsou lyofilizované kultury bakterií znovu životaschopné"). Navic, tech, ktere jsou schopne opet zit, neni mnoho.
Ve slozeni Hylaku je pomerne klicove jedno opakujici se slovo - metabolita. Takze to v zadnem pripade neni pripravek, ktery obsahuje jakkoli upravenou, opet zivotaschopnou kulturu.
Tak pokracuj dal, treba se toho, jakym zpusobem uchovavaji zive (zivotaschopne) nitrifikacni bakterie ve vodnem roztoku, dopatrame :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 11:27 Muž Sid [6634] - Rostliny
Nevím, co je nepochopitelného na uchovávání sušených bakterií? Běžná metoda lyofilizace neboli „sušení mrazem“ se používá již léta k dlouhodobému uchovávání bakterií, kvasinek i jiných biologických materiálů...
A co nitrifikační bakterie, o které nám jde při zabíhání akva v první řadě - platí pro ně postupy, které zmiňujete? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 11:13 JuraS – Re: FranzFritz
Mě se zákal zatím netýká..akva jsem včera vypustil. Mělo jen záběh jestli se něco nestalo při stěhování filtru a akvu..zvlášť poté co jsem ho sám dával na stojan...a o víkendu se bude napouštět...co si vzpomínám tak jsem se u svých akva nikdy se zákjalem nesetkal..ze štěrku nebude určitě..60 kg štěrku jsem proplachoval tak, že jsem si vzal kýbl od 40 kg barvy..navrtal do dna hafo děr a napěchoval štěrkem..řádně propláchl cca 200 lt vody ze sudu..vysypal na balkon a dal druhou dávku..vysypaný štěrk jsem rozestřela zase proplachuji vodou a nechávám vyschnout...proplach tak asi 5 x...už z něj teče naprosto čirá voda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 10:50 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: JuraS
Při zakládání nového akvárka vyjmu celý filtr z jiného již zaběhnutého akvárka a umístím ho do nového akvária. Nikdy nevznikl žádný zákal.
Zákal jsem měl v akváriu jen jednou při zakládání nového akvária s použitím nového filtru. Byl to lehce bílý zákal, který se objevil asi za dva dny a do tří dnů sám zmizel. Jinak jsem nikdy žádný zákal neměl.
Myslím si, že tohle hodně záleží na použité vodě. Známí z vedlejší vesnice postupují stejně a neustále bojují s rúznými zákaly. Z počátku s bílým, teď pro změnu se zeleným. Rozdíl je v tom, že používají vodu z obecního vodovodu, obec ji čerpá z vlastních studní. U nás je voda z Kružberku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1451