Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 07:37 Muž motýlek [275] – zkus to takto
používám občas jako provizorium 16-ti litrovku s pískem a pár rostlinkami - samozřejmě naspádovat směrem do jednoho rohu (což asi máš) - den či dva před okalováním umístit do toho rohu vzduchování - raději silněší - tím se ti většina kalu dostane do toho rohu ... a pak to odsávám tenkou hadičkou zakončenou slánkou na limonádu - při větší hloubce asi připevnit ke špejli (i tak to někdy dělám) ... je to sice piplačka, ale i při své stařecké slepotě to zvládám v pohodě - za 20 minut je to de luxe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 07:19 Muž isamik [180] – Re: indigo
horacovoakvarium.cz/… aplikovane na male akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 23:52 Muž indigo [0] – to bubi200
myslis uzsi zvon?? mam v akvaristice koupeny zvon s nakonci nasroubovatelnym sitkem, ktere jsem hned pri prvnim pouziti vyhodil, protoze to vubec nesalo. ted vysavam vse u predniho skla akva, kde je nejnizsi bod dna, ale presto se mi zda, ze zvon nasava velmi zvolna a nez vysaju, co potrebuju, spotrebuju vetsinu vody z akvaria.... prosim, co myslis konkretne mensim zvonem - uzsi a vyssi? muj ma asi 3 cm prumer a nejakych 5 cm vysku, hadice odhadem 3mm.... kazdopadne zkusim tvou radu a zvolim napriste uzsi a vyssi zvon (velka injekci strikacka na hadicce :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 23:00 Muž Bubi200 [19] – zvon
Neviem ako to myslis... ja som napichol hadicu do zvona, vedro kam to vypustam je o 70-80 cm nizsie, takze spad mam dostatocny...Taha to ako dive, este to aj pribrzdujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:49 Muž indigo [0]
hmmm, diky za reakci.ale maly zvon, co jsem zkousel nemel dostatecny spad, aby strhl veskery kal ... nebo jsem nesika... a vraceni prefiltrovane vody?? nejaksi to nedokazu predstavitm ajk na to prakticky.kazdopadne diky za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:33 Muž isamik [180] – Re: indigo
Odkalenou vodu prefiltrovat a vratit zpet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:15 Muž Bubi200 [19]
Na uplnom zaciatku som mal podobny problem. Zozen si maly zvon, mne to velmi pomohlo. Stava sa mi teraz, ze mam odkalene, a este som ani neminul 10l. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:04 Muž indigo [0] – Odkalovani miniakva
Ahoj, mam skromny dotaz... mam problem s odkalovanim miniakva - 30l. Pri odkalovani 1-2 tydne a zarybneni 7-10 Poecilia endlerii+ 4-7 Neocaridina denticulata si vzdy vycerpam nejmnene 60 % veskere vody, abych dostatecne odkalil. Pritom vetsinou uvolnim rostliny, jelikoz dlouhy zvon zaryvam do substratu, abych odkalil i jeho. Mate nejaky grif ajk ucinne odkalit toto male akva, aniz bych nadelal velke skody na silne osazenm substartu?? dekuju za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 20:22 Muž Honzin1 [7]
Tak jak jsem si již dříve nastudoval, prvotní zelený zákal je tvořen nadbytkem živin ve vodě, čehož využijou jednobuněčné zelené řasy, za dostatku světla se masivně rozmnoží, toto není nebezpečné pro ryby.. Poté docchází k druhé části, a to že řasy spotřebujou vhodné látky ke svému množení a hynou. Toho využijou prvoci a silně se rozmnoží a vznikne hnědý zákal, který je již nebezpečný, protože prvoci spotřebovávají kyslík a ryby se mohou dusit. Tolik kniha. Tak bych doporučil vůbec nehnojit. A co nejvíc filtrovat a tím odstraňovat ty řasy. Za nějakou dobu se živyni "spotřebují" a bude klid. X-) Honzin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:36 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Problém vyřešen
Fotka k příspěvku Tak po dlouhém bádání, rozjímaní a bůh ví čeho dalšího se mi podařila nalézt příčina toho děsu, co jsem tam měl, jednalo se tedy o přehnojení akva, kdy ve filtru byla rašeila, ve dně natlačené celé balení Bivoje, a vlastně jsem ještě přidával PMDD 5 ml, vše se to rozjelo až po nasazení pmdd, což je toho jasným důkazem, čili jsem o víkendu provdl znovu založení nádrže, a výsledek na foto vidíte sami, i po třech dnech vše v poho, mírný zákal z nálevníků již pomalu opadává, a rybičky se maji k světu, jistě jsem se z tohoto velice ponaučil, a akorát jsem si opět dokázal, že akvaristika není nic snadného, mnohdy je přehnaná péče horší než vůbec žádná, což byl můj případ. Jinak díky všem za příspěvky :-P :-D palec potlesk hop
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 14:58 Pampalini – Zakalené akvárko
já mám taky zakalené akva, nevím, jestli to není tím, že krmíme patentkama. ale všechno hned sežerou, tak tam z nich žádné zbytky, co by mohly kvasit nejsou. fakt nevím. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 21:05 Jirka – filtr
Dobrý den,
mám v 125l akvu venkovní filtr Eheim 2222 (dá se sehnat včetně náplní do 2500,-Kč)
- výhody 1) snadná údržba
2) malá hlučnost
3) velká účinnost
S pozdravem Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 20:12 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Yirka
No nevím nám se to nedařilo odstranit tím vnějším. Ale tím vnitřním to bylo do 3 až 4 dnů pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 19:27 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Dodatek
No děkuji všem za rady, samozřejmě zvažuji i znovuzaoležení s důkladným pročištěním všeho co tam je, avšak to by mělo jistě za následek potřebu znovu nastolení biologické rovnováhy, která jak je vidno je jistě v pr..., jinak to hnojivo bivoj, jsem se snažil co nejdůkladněji odkalit ze dna ale drží se tam jak čert svaté duše, a PMDD jsem přestal už cca. před týdnem přidávat, za posleních 8 dní ryby dostal nažrát jen jednou a to před 6 dny, čili to vypadá na celkový kolaps systému, drobek jsem to nevychytal, avšak jak se praví chybama se člověk učí že jo :-(, všechnu chemii jsem již vypověděl a zapověděl, akorát s tím znovu založením už tam mám docela pěkně zakořeněné rostlinky napříkald tu valisnerii, jinak kdyby jste měli ještě někdo nějaký objektivní názor tak sem s ním, budu rád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 19:19 Muž Yirka [9118] – Re: pařa:)
Vždyť ti nikdo nebrání. ;-) Já radím tak jak bych to řešil já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 19:06 Muž pařa:) [2] – Re: Yirka
Do 100 l bych si troufal dat i bublifuk (s bio molitanem). Ja budu mit v 300l dvojramenak s biofiltrem tak uvidime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 19:04 Muž Yirka [9118] – Re: MrHahaha
Uhlí je pouze k speciálním příležitostem, tedy ne, jinak kombinace biomolitanů a keramiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 19:02 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: Yirka
nadrz o velikosti zhruba 100-120 l
jestli vnejsi cim by podle tebe mel byt cisten (uhlim,filtracni vata...)???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 18:44 Muž Yirka [9118] – Re: MrHahaha
Nelze jednoznačně říci bez znalosti velikosti a účelu nádrže. Nicméně u nádrže nad 100 l bych již začal uvažovat o vnějším filtru. Pokud vnitřní tak od 50l bych to viděl na čerpací hlavu s biomolitanem a do 50 l bublifuk odpovídající objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 18:32 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: Yirka
moooc dik doufam ze se mi to bude hodit :-)
este jednu otazku bych tu mel jakej druh filtru doporucujete???vnitrni,vnejsi???molitanovy ci jiny??? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 16:28 Muž Yirka [9118] – Re: stanovsky
Dobrý, jen jsme nepochopil tu poznámku o filtru. Pochopitelně bude lepší vnější, který konec konců beowulfx má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 16:11 Muž Yirka [9118] – Re: MrHahaha
Jako karanténu bych přece jen raději držel prázdnou nádrž(rybky přece nepořizuješ každý měsíc), kterou bych v případě potřeby rychle napustil vodou z hlavního AQ a temperoval a bublifukem filtroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 14:20 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Chem
Hlavně ty rostliny a to hnojivo odplavit. Jasně máš pravdu to jsem zapoměl napsat. Ach ten spěch :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 14:14 Muž Chem [837] – Re: stanovsky
Ještě doplním - a vodu (po cca 20 - 30%) měň alespoň zezačátku častěji - hnojivo a chemie se dostane pryč. Pak přidej dost rostlin a problém by měl být vyřešen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 13:11 Muž arnošt [37] - Rostliny
pokud ti v té karanténě žádná rybka neumřela na nemoc, tak proč ne a jako stále obsazenou nádrž používat jako karanténu mi přijde hloupé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 13:01 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: MrHahaha
dik
P.S. yirko ty clanky sem uz cetl a dejk
Muzu mit jadnu nadrz jako karanteni a to samou na odchom malych rybicek???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 12:08 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Podobný problém jsem řešil s bráchou. Bratrovi to způsobovalo hnojivo.

Přestan hnojit.
Odeber asi 1/3 až 1/2 vody
Vyčisti filtr (nejlepši bude vnitřní).
A mělo by se to teoreticky zpravit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 08:42 loslaiblos
No já jsem se juknul na tvou nádrž a opravdu mě překvapuje to množství chemie. Vůbec nevím proč to tam dáváš. Takže se přikláním k tomu kdo ti to psal do hodnocení akva. Změna světla může mít vliv na různé řasy atd, ale na tokovej zákal, to fakt nevím. Já jsem v životě do ani jednoho z akvárek nedal žádnou chemii a vše šlape jak má. Opravdu se toho štítím a nevidím v tom žádná pozitiva (hlevně "preventivní kapky" a regulátory) samo kromě hnojení, ale i to mě zatím neláká. Takže můj tip spíš než rada je přestat přidávat chemii, 1x týdně měnit 1/3 vody a pořádně filtrovat a vzduchovat. Ale opravdu nevím, z něčím takovým jsem se nikdy nesetkal. Tak hodně štěstí a ať se daří! Jo a ancák rozhodně není ošklivá ryba rozzureny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 08:40 mamina
souhlasim s mirkem ,nepřermuji krm vice a v malich davkach,při čisteni vymenuj okolo 20% až 40% vody nikdy ne cele to by jsi začal odzačatku,, potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 07:50 Muž TomášB [12]
já bych také založil od znova :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 03:06 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
;-) nepřekrmuj, jedenkrát týdně stačí ... jde o zvyk.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:22 Muž Yirka [9118] – Re: MrHahaha
Zde se většinu základů dozvíš.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:13 Muž MrHahaha [1] - Tetry – jak spravne odkalovat???
zacinam s akvaristikou a potrebuju pomoct od zkusenejsis...nevim jak spravne odkalovat a ani kdy a jak casto odkalovat???za vsechny odpovedi dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 19:37 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Teror v podobě šedé kalňočky
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, doufám, že mne tady neukamenujete když se optám ohledně zakalené vody, jistě že jsem již velice dlouze a podrobně prostudoval zdejší fórum, co se otázky zakalené vody, nálevníku atp. týče, avšak již jsem vyzkoušel všechny možné praktiky co se této problematiky týče ale stále se mí zákal nepodařilo potlačit, už se cítím docela bezradně, a jak to vlastně vzniklo a co vše jsem provedl: Zákal trvá už asi 14 dní !!!, nejprve jsem vyměnil dle recenzá puvodní zářivky sunglo za 2x osramy L 840 38W, poté se mi voda zdála nějaka dožluta, tak jsem provedl pravidelnou výměnu vody asi 60 L, a asi o 3 dny později i vyčištění filtru, a to v akva vodě, akorát při té výměně vody jsem do akva valil neodstatou vodu z vodovodu a to i přímo z kýblu do akva, nebyl čas :-( no asi do dvou dnů od čištění filtru se vytvořil bílý zákal zprvu docela slabý, ten však trval několik dní, a si po týdnu jsem opět vyměnil vodu a pořádně odkalil dno ale to už tak 150 L, ryby jsem do té doby krmil běžně, sušená, patentky, poté se však zákal ještě zesílil a tak jsem usoudil, že by se mohlo jednat o slavné nálevníky, proto jsem nastolil nejtvrdší kalibr, ryby nekrmil, nehnojil, a nesvítil tak 2 dny, zákal se pouze zmírníl ale po opětovném nastolení svícení se zase zesílil, a tak to trvá už asi 14 dní, ryby už opět nekrmím tak 5 dní, z toho skoro 3 dny bylo akva zatemněno, přidáno silné vzduchování, filtr byl taky zesílen, dokonce jsem zkoušel na 1 den u přidat aktivní uhlí do filtru a vše bez výsledku, v beznaději jsem v akva zakoupil přípravek clea aqua a ve dvou dnech jsem 100 ml lahvičku vyprázdnil celou do akva, poslední dnes, vše zatím stále bez výsledku a výsledek po nějakých 14 dnech tohoto umoru a beznaděje vidíte na obrázku. Ryby zatím nezdechají, kytky zatím rostou ale slabě, jinak ve dně hnojivo bivoj, a předtím jsem přidával PMDD 5 ml, tak prosím o vaše rady či názory, a sory za tak dlouhy popis, aspoň ušetřím některé vaše dotazy X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 12:56 Žena azalka [38]
Souhlasím s Horácem i Luďkem. Easy Clean je praktickej, nikdy jsem při odkalování nic nevycucla, kamínky se ve zvonu zavíří a klesnou zpátky. Navíc mám dýlku 60 cm, takže došáhnu krásně až na dno, aniž bych se musela potápět. Jediná drobnost je to těžký rozebírání těla zvonu od vrchní části se sítkem. Asi ho taky vypreparuju pryč.
Ten obyč zvon při vyšší vrstvě dna bere kamínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 12:42 Muž Horác [3942] – Re: Ludek
Já tu mřížku i s tou zpětnou záklopkou vyhodil. Sice teď musím vodu nasávat hubou, ale to mi nevadí. Hlavně, že už se to neucpává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 10:49 Muž Ludek [39]
Také používám Easy Cleany a spokojenost. Jen mi trochu vadí řešení mřížky proti zanesení. Vždy se mi kolem ní něco zamotá, nějaký zbytek rostliny a pod. a musím to rozebrat, což nejde až tak dobře. Navíc mi u jednoho tím rozebíráním už přisává falešný vzduch. No a takový postřeh - to samonasávání funguje jen když tomu člověk ponechá buď originál a nebo jinou půlcoulovou hadici. Jak se tam nasadí větší hned od začátku tak už to nenasává. Ale jinak je s ním dobrá práce, jemný písek krásně propere a nenasaje. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 08:03 Muž Crash [1]
vena napsal: Někde jsem si ten Horácův odkalovač prohlížel a přišel mi dost velkej, takže může bej sebelepší, ale do malých akvárií podle mě nepoužitelnej.

Dělá se víc velikostí těch "Easy Clean" odkalovačů, mám jak malej (asi tak 25cm) tak velkej (60cm) a s oběma spokojenost, nasátí kamenu neexistuje a i napumpování vody bez nasávání hubou funguje, takže max. spokojenost... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 23:43 Muž vena [52]
Své nádrže odkalím uvedeným způsobem dostatečně, ale když o tom teď přemýšlím, já mám o proti např. Horácovi louže. Tomu bude odpovídat i výška štěrku a při větší vrstvě asi problémy s ucpáváním nastat mohou ....
Takže jak jsem již psal velikost odkalovače volím podle akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 23:24 Muž isamik [180] – Re: vena
Dulezita me prijde sirka trubice po cele delce. Odkaluji podobnym co ma Horac, jen s kruhovym a mensim prumerem a nedovedu si predstavit, kdyz by byla odkalovaci trubice kratka...

Jak to delas, kdyz mas odkalit dukladneji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 23:03 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
vena má pravdu,taky jsem spokojen X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 23:01 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
můj koupený odkalovač nechtěně syn rozšláp a proto jsem si lehce poradil,do malé nádobky od krmiva jsem udělal dírku přesně na hadici a nasadil ji.A je to :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 22:50 Muž vena [52]
Ale strkám :-) , kam se dostanu, mám dost zarostlé nádrže. Sem tam to nějaký kamínek vezme přiznávám, ale to nepovažuju za problém. V jedný ruce držím zvon a druhou hadici v kýblu, palcem si reguluju průtok abych neměl dřív vypuštěno než odkaleno. Někde jsem si ten Horácův odkalovač prohlížel a přišel mi dost velkej, takže může bej sebelepší, ale do malých akvárií podle mě nepoužitelnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 22:25 Muž Horác [3942]
Když vono je odkalování a odkalování. Já když to šmrdlám jen po povrchu, tak mně dřív nebo pozdějc začnou nepříjemně zlobit řasy. Prostě v tom dně zůstává příliš mnoho bordelu. (A to nemám přerybněno). Proto dávám přednost tomu vysokému zvonu, kterým to můžu vyčistit pořádně - do hloubky. Nic víc v tom není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 22:24 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: vena
Ale nestrkáš to do písku, že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 22:10 Muž vena [52]
používám ty odkalovače "na dvě věci" a max spokojenost, řek bych že lepší než ta uřízlá petlahev ... pro menší akvárium jsem ten zvon nasadil rovnou na hadici ve větším ho používám komplet a nemám problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 22:01 Muž Eff [417] - Rostliny
Horác napsal: 15 korun? Tak to asi mluvíš vo tomhle bazmeku, ne?
www.horacovoakvarium.cz/…
Tak ten je tak akorát na dvě věci :o) ...

Horáci a která je ta druhá? Já zatím přišel jen na odkalování přes kobercovky, s tímhle to jde skvěle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 21:02 Muž Horác [3942] – Re: rastakvajanasta
15 korun? Tak to asi mluvíš vo tomhle bazmeku, ne?
www.horacovoakvarium.cz/…
Tak ten je tak akorát na dvě věci :o) ...

Tohle je určitě lepší:
www.horacovoakvarium.cz/…
Doporučuje devět Horáců z deseti :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 20:56 Muž Argo [6] - Rostliny
rastakvajanasta ten chlapec má pravdu hmm... hmmm... :-| . podle velikosti odkal. zvonu si vybereš hadici. Většinou stačí tak jeden metr nebo 1,5metru bude tě to stát do 30kč ta hadice (MAX.) a ten zvon těch 15kč... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 20:53 rastakvajanasta
Odkalovací zvon v akvaristice cca 15,- a k tomu PVC hadice z OBI za asi 9,-/metr. :-) To je celá věda.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1901