Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 16:07 Teflon – zvon
já si dneska koupil nakou soupravu v baumaxu, ale nak se mi nedarilo odkalit - na konci toho zvonu je mrizka a na ty se mi zacpal pisek a nak to nefungovalo.....mam tu mrizku sundat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 11:50 Muž ampik [2] - Rostliny
ja mel na akva 23litru injekcni strikacku 200ml s odrizlym koncem jak sou tam ty pacicky za ktere se ta strikacka drzi. pak sem nasel hadicku o neco vetsi nez vzduchovaci a napojil sem ji na tu strikacku. a slo to suprove palec

bohuzel me nebavilo si macet ruce v akva.... pouzil sem normalni zvon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 11:41 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Teflon
20l? Myslím, že bohatě bude stačit jen ta hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 11:37 Kuba
Fotka k příspěvku Přesně tak ;) Foto pro ilustraci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 11:32 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Teflon
U lahve se odřízne dno,
k víčku se připevní hadice a je to hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 11:14 Teflon – Re: Moucha
A jak se da udelat ten odkalovaci zvon z pet flasky? Mam akvarko 20l - stacilo by to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 12:22 Muž Yirka [9118] – Re: Tommy
Najdi si téma odkalování a vše se dozvíš. V podstatě odkalovač ze dna detrit odsaje tak jako třeba nějaká hadička kal ze dna nádoby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 12:20 Tommy – rybí výkaly na dně
mám spoustu rybých výkalů dna dně a při výměně vody se mi je nedaří odstranit.
co mám dělat prot abych je odstranil?
pomůže mi vtom sera odkalovač?jak vlastně takový odkalovač funguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 17:02 vladabehoun09 – Re: Eff
Na fotce je voda vyměněna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 19:24 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: vladabehoun09
Nevím na dnešní fotce to vypadá čisté. Ovšem na co bych upozornil, je dno, které je nejspíš mramorová drť. Doporučuju vyměnit za křemičitý písek hrubosti 1-3 mm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 16:10 vladabehoun09 – Kal
Pomoc mám pořát zakalené akvárium včera jsem tam dal jiný filtr sice
se voda trochu vyčistila,ale kal se pořát drží. ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 08:37 JuraS – Re: Tomasovic
Čas mi to nezabralo, ale po zkušebním prohrábnutí jsem zjistil kolik "bordelu" je navíc s pískem jsem šel do propírání..podotýkám a zdůrazňuji..jsem v přízemí v paneláku..voda má kam odtékat...a nikomu a ničemu to nevadí...já začal od začátku co2 a prvních 5 dní jsem dával umírněnou dávku pmdd..zelená řasa mě navštívila ale to bylo záměrné kvůli armádě krevetek, neritinám, okružákům a hlavně stařečkovi ancíkovi..i řasy mají své místo v akva jsou li udržovány v odpovídající míře..jsou přece v přírodě všude, je nesmí zavládnout nerovnováha..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 19:03 Muž Tomasovic [6]
Nemohu jinak, než se zúčastnit této diskuze. Mám jíl od Rataje a nijak zvlášť jsem jej nepropíral... Zákal se mi v akváriu objevil a setrval v něm asi 4 dny. Od té doby mám klid a akvárium je krásně čisté. Myslím že je to mnohem jednodušší než se lopotit s nějakým extra propíráním a plýtvat časem a vodou. Ale tohle je jen můj názor a moje zkušenost. Doporučuji počkat a do ničeho zbytečně nerýpat, hlavu bych si začal dělat až asi po týdnu, kdyby se situace vůbec nezlepšovala. Abych nezapoměl - hnojit nově založené akvárium je podle mě nesmysl a koledování o problémy především s řasami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 15:25 JuraS
Připojím ještě reakci k zakládání akva. před měsícem a něco jsem zakládal nové akva s tím, že jsem na dno dal kompletní dno ze starého 3 roky používaného menšího akva u kterého jsem nikdy dno nepropíral a nečistil a odkalování jsem poslední měsíc vynechal. Na tuto vrstvu (v akvu cca 1 cm) jsem nasypal 40 kg říčního písku. I když koupené v akvaristice tak jsem vzal 2 25 lt kýbly od primalexu, vyvrtal na dně dostatek děr a v těchto nádobách jsem na balkoně (jsem v přízemí) proplachoval 3 dny ten štěrk (minimálně každým 10 x protekla voda). sajrajt logicky stekl dolů a tak jsem písek poté vysypal na balkon, obložil hadicí aby se mi neodplavil a tuhle hromadu dále řádně prolil konvemi vody..mezi tím jsem vždy rukama hromadu převrátil a nechal vyschnout na pražícím slunci..takhle jsem si s tím hrál jeden parný den...jo a zapomněl jsem, že v kýblu se voda jednou propláchla s pár zrnky hypermanganu...pak šel písek do akva, pod kořeny jsem přidal tabletkové hnojivo od tetry a žádný zákal se nekonal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 15:13 JuraS – Re: Sid
Jílové kuličky používala i moje máma v 70 tých létech minulého tisíciletí a kryptokoryny jí šli i s žárovkovým osvětlením zapínaným fakt asi jen v zimě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 10:33 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Moucha
Já používám jílové kuličky s radostí - mě se osvědčily. :)
(Asi to bude tím, že když dva dělají totéž, není to totéž...)
Zakoupené křemičité štěrkopísky nepropírám - je to ztráta času a škoda vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 10:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
to odkaleni je jako dodatecne dopropranim substratu... protoze nektere se opravdu spatne perou.....
samozreme pomuze jen na zakal zpusobeny mrtvou hmotou (ne na zive organismy)
jilove kulicky se mi taky neosvedcily....

a kdyz bude studovat a hledat tak nebude mit tolik casu smutne koukat na ten zakal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 10:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Moucha
...doporucuji hledat a cist...
Samozřejmě, že Radek26 může hledat a číst, ale taky může pustit akva na pár dní z hlavy. :)
Kuličky jílu v substrátu nejsou důvodem zákalu a taky nevidím důvod, proč odkalovat 2 dny staré akva. :-)
Velmi pravděpodobně došlo k přemnožení bakterií; je možné, že v návaznosti na toto zakalení přijde další - způsobené nálevníky. Pokud se do akva nebude vrtat, je otázkou pár dní, kdy se situace vytříbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 09:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
videl bych jeste jednu moznost.... a to idelani podminky pro nacvik odkalovani....
mam palenej jil od rataje a ia kdyz jsem ho dukladne propral stejne jsem mel cervenej zakal... tak jsem si to zkusil parkrate odkalit (ten substrat je ze zacatlu desne lehkej) a pomohlo to

navic o zabehu akvaria tu toho bylo napsano vic nez dost.... doporucuji hledat a cist
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 09:34 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Radek26
Zákal ale není tak silný, spíše se jedná o lehký mléčný nádech.
Může se jednat o vcelku běžný zákal způsobený přemnožením mikroorganismů v nové nádrži.
Tento zákal by měl odeznít, jakmile se poměry v akva upraví. Dopřejte akvišku pár dní klidu a uvidíte.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 07:49 Muž rjulius [17] – Re: Radek26
Chlor ve vodě není vidět.
To co dělá "mlhu" ve sklenici, například, okamžitě po napuštění, jsou jemné bublinky vzduchu.
To jen tak na okraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 06:37 Muž Radek26 [0] – Mám obdobný problém
V sobotu jsem taky napustil svoje akvarko a mám obdobný problém. Zákal ale není tak silný, spíše se jedná o lehký mléčný nádech. Štěrk jsem propral celkem důkladně (až byla voda čistá). Ze začátku jsem si myslel, že je to jen chlór z vodovodu, ale 2 dny je přece jen moc. Taky jsem chtěl dopřát pro rostliny trochu startovací energie a dal jsem tam celkem 4kuličný jílového hnojiva JBL. Myslíte, že je to tím ???
Nerad bych to celé kýbloval znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 20:18 Jechová – Re: Kalupinka
Díky! Tak budu čekat a snad se to upraví a pro příště vím, že dno musím proprat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 20:12 Žena Kalupinka [32] – Re: Jechová
Řekla bych, že to není tím, že není dno proprané. Spíš to jsou nálevníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 20:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jechová
Po založení to normální je ale jak u koho, dovolil bych si souhlasit s manželem, já každý písek několikrát propírám a ještě se mě nestalo že by bylo akva zakalené déle než pár hodin a to jen lehounce X-) Nové dno od Rataje jsem už také měl a mohu s klidným svědomím prohlásit že kdybych ho nabral na pískovišti tak čistota by byla stejná ;-) Prodavačům se většinou nedá moc věřit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 20:00 Jechová – Zakalená voda
Dobrý den, měla bych dotaz:jsem naprostý začátečník, mám založené akva 3 dny, voda je stále mléčně zakalená, dle toho, co jsem četla je to normální,ale manžel tvrdí, že je to proto, že jsem neproprala štěrk hmm , který jsem dávala na dno- jedná se o Nové dno od Rataje, ale prodaváč mě informoval,že propírat není třeba... Tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 17:54 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Honz napsal: ... je lepsi k tomu dat na chvilku vysavac :) :-D

No to by som chcel vidiet keby nasal vodu vysavač, to radsej moje ústa ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 13:45 Muž Honz [7] - Tetry – Re: Landvir
hele lechci nes to udelat pusou je lepsi k tomu dat na chvilku vysavac :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 12:20 Muž kortezhugo [983] – Re: Yirka
...to je jasne - len ja napr. 200L aqua 160L vody a menim cca 3 - 12litrove vedra - to nie je problem...
ani "stiahnut" ani "natustit"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 12:13 Muž Yirka [9118] – Re: kortezhugo
Ono záleží na velikosti nádrže a vzdálenostech. Já odsávám půlcoulkou asi 8 m daleko a tou samou hadicí taky napouštím. Nemá to chybu - ven přímo na dvůr na zalévání dovnitř přímo z kohoutku do nádrže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 12:07 Muž kortezhugo [983] – Re: Ljuknes
"Zdravím, poraďte mi prosím jak mám odsát vodu z nádrže sedmi metrvou hadicí o průměru 2cm"
...celkom nechapem preco??? 7m a 2cm???
...mne staci vedro,odkalovaci zvon,a to mam asi na 2voj metrovej hadici...
...sa vam asi nechce "behat" z vedrom... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 20:58 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
kup si nástavec na hadici z balonkem u prostřed,ten se napojí na střed hadice,zmáčkne se a už to teče palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:34 Muž Landvir [57]
No benzín jsem kradl maximálně bratránkovi z pionýra. Ale to sem nepatří, to je spíše na motoristické fórum. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 11:51 Muž metal [96] - Cichlidy
robim to jak nasredin je to najlahsi sposob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 19:17 Muž Landvir [57]
Nejlepsi je to normalne nasat pusou jako kdyz nekomu kradeš benzín z nádrže :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 17:38 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Ljuknes
Osobně používám podobnou hadici délky 12 metrů, jelikož se mi nechce nasávat ústy, tak hadici vrazím do akva, druhou stranu vrazím místo sprchy, připustím trochu vody a pod odpojení od sprchy už to teče samo.
A nebo dám hadici na vývod čerpací hlavy a je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 17:30 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Ljuknes
Hlavne musis mat koniec hadice pod vodnou hladinou a potom ustami potiahnes a uz to pôjde X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 17:21 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – prosím o radu
Zdravím, poraďte mi prosím jak mám odsát vodu z nádrže sedmi metrvou hadicí o průměru 2cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 14:13 Nikola
V akváriu mi plave něco co vypadá jako kouř a pohybuje se to u dna - co to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 07:18 koblihcz
Nikola napsal: Přemyšlím o písku z pískoviště mé malé sestřičky. Pokud ho dobře properu a vyvařím tak snad bude v pohodě. Myslím, že písek "na bábovičky" není příliš vhodný. Mrkni do 11. čísla časopisu Akvárium klub.akva.sk/…, je tam o dnu celkem dost informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 18:28 Nikola – Re: ustavprochore
No začal jsem si inspirovat jinýma nádržema tak asi vyměním dno a přikoupím rostlinky :) Přemyšlím o písku z pískoviště mé malé sestřičky. Pokud ho dobře properu a vyvařím tak snad bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 17:54 Žena ustavprochore [567] – Re: Nikola
Proč bez rostlin? Měl byste při svých pokusech o nějaký design brát v úvahu požadavky ryb, jak bojovnice tak razbory mají raději hustěji zarostlou nádrž, přistíněnou i seshora. ;-)
Bude-li nějaké "příště", chce to aspoň vymáchat zajetý filtr v nádrži nebo nechat nějaký čas v provozu oba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 11:34 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Mne pomohlo priskrtenie filtra, silné vzduchovanie (nonstop, aj v noci) a nekŕmil som a na druhý bola voda čista na tretí číro číra :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 10:57 Nikola – Re: Romy
No - šumí - pokud kytky vydrží tak pohoda - pokud ne tak budu bez nich - stejně tam být neměly. Jinak bez okyslčování to nepůjde - mám bublifuk :)
Další věc které jsem si teď všiml je že nejvetší koncentrace té "mlhy" je u dna - místy jsou takové "loužičky"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 01:50 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Pokud bude dno šumět,je tvořené horninami s obsahem vápence,tudíž je CO2 které plánuješ naprosto zbytečné.Hodnota pH se bude díky pufraci vody vracet na původní hodnotu.Co se týče zákalu,byly zde rady které jsou z praxe,maximálně se dá použít UV lampa,ale v takto malé litráži je to víc než luxus.Vzduchovat,ani filtrem s přidáním vzduchu se nemusí,k okysličení vody stačí cirkulace hladiny.Sám také nemám vzduchování,dle mého je v zajeté nádrži zbytečné,vše obstarají rostliny.Jak bylo psáno,nekrm,neměň vodu,a jen čekej odezní to samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 01:23 XY – Re: Nikola
Ještě k tomu dnu.Pokud by šumělo,ještě by to tak nevadilo pokud neuvažuješ o CO2 a máš rostliny kterým se daří i v ph nad 7.Prostě,jestli ti bude akva fungovat,nech to tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 00:51 Nikola
Dno vyzkouším ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 00:43 XY – Re: Nikola
TO by ničemu vadit nemělo,aspoň máš celou hladinu v pohybu.A co to bílé dno,nešumí v 8% octě? Kdyby ano,je to špatné pro rostlinky a do budoucna by to způsobovalo mnoho problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 00:32 Nikola – Re: XY
No mě nevadí že jdou slyšet - spíš jestli to nevadí tomu akvárku že je celá hladina pokryta bublinkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 00:28 XY – Re: Nikola
Holt,bublinky jsou vždycky slyšet,někdy víc,někdy mín :-) Ale zkušenost s ním nemám,nikdy jsem ho neměl.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1401