Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 19:33 kreten – Re: Gerrik
Nálevník a potěr ancistrusů? No to ne, to dohromady nejde, to bude průšvih
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 19:14 Muž Gerrik [5]
No já jsem právě nestihl zaběhnout nádrž pro odchov ancíků, a mám tam takovou kalnou vodu. Ale zatím jsou ok, žijou všici. Mám tam častěji měnit vodu?, můžu tam dávat zaběhnutou vodu z velkého aqua.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 17:59 kreten – Re: Gerrik
Čeho je moc, toho je příliš:-) jinak nee. Potěrům jo, nálevník bývá někdy dost agrsívní a to pak nesnesou ani dospělci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 17:49 Muž Gerrik [5]
Hele, a myslíte že rybičkám nálevnici vadí? Resp. život v zakalené vodě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 16:40 Muž Zabacek [2]
No ja mam doma vodni vysavac od ehejmu. Luxuje to pekne (pouzival jsem ho celkem hodne), ale opravdu co se tyce zakaleni vody pri cisteni, je to sila. Ted jsem se zase vratil k tomu udlakovacimu zvonu od Tetry jen jsem koupil dlouhou hadici a vypoustim to primo do sprchovyho koutu a pak jen precvaknu hadici na sprchu a zase dopustim akvarko a v pohode (diky ty dlouhy hadici to nema takovej tah tak se stim cisti perfektne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 16:33 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Také jsem si ho kdysi koupil, srovnal bych to s ponorným mixérem, výkal to pěkně rozmělní a vrátí zpět. smich Trochu pomohlo, že jsem si ještě na to nastříhal dámskou punčochu, ale jako u ostatních leží ladem a motor zarezavěl. ano

Také Tetra GC50 doporucuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 16:19 wobbler – odkalovač
www.youtube.com/…

Tetra GC50 doporucuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 13:55 R Muž Silent [5949] – Re: obok
Dá se říct, že jo. Já mám doma takovýto odkalovač od Hagenu už hezkých pár let a leží bez užitku ve sklepě. Klasický princip odkalování mi vyhovuje daleko lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 13:51 obok
Takže ve finále je to k ničemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 23:54 Muž karelpavel [18] – karelpavel
Přesně tak, klasika je klasika.
Tlačitko mi na něm funguje dle nahodných výbuchů ( jak kdy funguje ) , hadice co k tomu je je jakoby tam ani nebyla ( krátká ), jak se tu už píše čištění přez pytlík je k ničemu,při zkomletování ze dvou částí při odkalování docela chatrný ! - no prostě čekal jsem něco jinýho X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 23:26 Muž kortezhugo [983] – Re: Skladník
...tak ako pises - moze to bit dobre na "male" akva...ale za ten peniaz???
...ja mam staru klasiku este skl.zvon.odkalovac+hadica...
neviem ale na "male" akva - kusok rurky a hadica - a je to...+trochu sa pozabavat za par korun....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 22:49 Muž karelpavel [18] – karelpavel
Dle vlastních zkušeností, můžu říct, že je to pěkná LOUTKA ! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 22:45 Skladník – Re: obok
Používám jej pouze na odkalování malých akvárií.U malých akvárií je totiž problém že než odsaju všechny nečistoty tak již v něm není žádná voda.Napřed odkalím normálně do kýble co nejrychleji největší nečistoty normálně přes hadici.Potom použiji tento bateriový odkalovač jež vrací vodu zpět do akvária přes filtr (pytlík) na konečné odkalení.Pytlík musím někdy i opakovaně vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 22:23 Muž isamik [180] – Re: pansuu
Mam stejny pocit. www.hafan.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 22:20 Muž Johns [30] - Cichlidy
já ho mám doma jo je supr je na buřtíky odkaluje dost silně suprovej akortá toc che odsávat z akva ne do toho pytlíku jak radí jemnej borel de zpět a strašně to kalí vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 22:13 Muž Miras [111]
tak už to nějak na Aukru neni :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 21:37 pansuu
Taky jsem na něj koukal. Mám pocit, že bude spíš "na baterky" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 21:34 obok – Odkalovač na baterie
Fotka k příspěvku aukro.cz/…
Pěkný den všem. Zajímalo by mně jaké máte zkušenosti s tímto odkalovačem? díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:56 Yana – Re: Gabro
no neviem ci vacsina pomoze, skoro vsetko musi ist von, a tak ked stiahnes do dna, dopustas a zase vypustis, tak zriedis este aj ten zvysok co tam ostal. Oni sa tie riasy velmi rychlo rozmnozia, a s tou vodou co vytiahnes im vytiahnes aj ziviny von. A hlavne tam uz nepchaj raseliny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:40 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yana
No to by mohlo byt taky pridal jsem raselinove vyluhy tak asi 2,5 tydne zpatky...to by mohlo byt ono...takze vymenit vetsinu vody a melo by to byt snad lepsi...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:36 Yana – Re: Gabro
nepokusaj osud, vymen to tak ako to ma byt ked to uz menis, toto iste som urobila z lenivosti aj ja, a ajtak som to nakoniec musela menit cele. Zbytocne budes stresovat osadku, s novou vodou tam pridas nove mikroorganizmy a tie riasy budu az potom prekvitat. Prave ma napadlo ze mne sa ten zakal objavil po tom, co som dala do filtra raselinu, ale na take mnozstvo vody to bolo zanedbatelne, a ajtak. Ten zakal nevyfiltrujes, musis ho vyliat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 12:53 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yana
no prave ze ten filtr tam je tak měsíc vyměněný

původní byl čerpací hlava + kostka bioakvacitu - nyní JBL e1500 - tzn. stále v záběhu -ale problmy nebyly ihned ale až s odstupem 3-4 týdnů...

Ještě mě napadlo dát tam oba filtry najednou co to provede...

dnes zkusím vyměnit většinu vody a uvidím co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 12:47 Yana – Re: Gabro
nie mastny ale mazlavy povlak? Ani moj zakal nebol zeleny, ajked podla nazvu by zeleny mal byt, ale tak ako pises, skor do zlta. Mas uz zabehnuty filter? Ak ano, tak by som sa nebala to stiahnut a napustit, voda sa rychlo osadi nitrifikacnymi bakteriami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 11:35 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yana
Právě že do zelena to není zabarvené spíš jak jsem psal béžové, pískové...takové zabarvení - no možná bych to přirovnal i k zakalení při založení nádrže, což zase neodpovídá, jelikož akva je založeno asi 2,5-3 měsíce. Na hladině mastný povlak je, ale to přisuzuju vločkovému krmivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 11:01 Yana
predpokladam je to mikroskopicky zeleny zakal vody, mala som ho tiez, jedine co na neho zabralo bola vymena skoro vsetkej vody, kolko slo stiahnut aby som nemusela vyberat ryby, nasledne dopustanie do polovice a opatovne stiahnutie takmer do dna a potom dopustanie doplna a mala som od toho pokoj. kedze som bola na prvykrat leniva, a vytiahnut 350litrov vody, dopustat do polovice a zase vypustit sa mi zdalo vela, tak som iba stiahla po dno a napustila. Samozrejme do 3 dni to bolo naspat. Nemas nahodou na hladine mazlavy povlak alebo naznak sinice po akva? Mozu to byt este plavajuce sinice, s tym som sa babrala 2 mesiace kym som sa ich uplne zbavila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 08:46 jahodovka
Super, díky za útěchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 08:32 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Kalná voda
Zdravím všechny,

prosím o radu se zákalem vody - přirovnal bych ho k barvě šedá nebo taková béžová, písková.
Asi před měsícem jsem v záložním akva přidal písek z flexiobkladů, přidal několik rostlin, vyměnil filtr - JBL e1500 se sníženým průtokem - rybí osádku a parametry vody jsou v prezentaci Gabro's Aqua. Zákal vypadá jako okem viditelné částice vznášející se ve vodě, po odkalení a výměně vody asi 1/3 - 1/2 podle toho kolik je potřeba odkalit se to celkem spraví, ale do dvou dní je to zpátky - voda odstátá v 50l barelu.
Jediné co mě napadá, že by to mohlo být tím novým filtrem (ten už byl taky pročištěn) nebo nedostatečné osvětlení (jelikož je to záložní používám 11W kompaktní zářivku).

Díky za rady, příp. další dotazy mi napište ať můžu upřesnit co tu chybí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 11:28 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Miras
Obzvláště, pokud tam má někdo ancíky. Ti by snad potřebovali mít nějaké svoje vlastní WC . hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 11:22 Muž Miras [111]
taky je to odkalování spojené s osádkou akvária ne, pokud má někdo přerybněno tak musí odkalovat častěji ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 11:19 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: jahodovka
...Já kdybych hrábla do akvárka, kde je na každých dvou cm nějaká rostlinka... To jenom "bezdotykově vysáváte"?...
Tak nějak. :-)
A to jen tam, kde je dobře vidět, tzn. v přední části nádrže, příp. na bocích.
U silně zarostlých rostlinných nádrží s dobře fungujícími kytkami není probírání dna nutné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 08:24 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: jahodovka
Jak píše FranzFritz, čisté dno při pohledu z boku nemá u dlouho provozovaného akvárka asi nikdo. To by je musel stále předělávat, což by byla tragická chyba. Občas to prohrábnu kolem čelního skla a hned odsaju, takže moc černé to pak není. Jinak u každého AQ se dají vysledovat místa, kam se kal usazuje nejvíce (u mě na druhém konci, než je filtr a potom v úkrytech). Tam je pak možné nechat trochu místečka kde se odkalovat dá. Jinak u hodně zarostlých nádrží mě napadá jen vířit nade dnem a sbírat co se zvedne. Snad poradí někdo, kdo má v AQ pořádnou džungli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 08:05 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: jahodovka
Nevím, kde jsi u dlouhodobě provozovaného akvária viděla běloskvoucí štěrk čí písek. Tyhle nádherné barvy vidíš jen u nově založených akvárií s čistě vypraným pískem. V každém přirozeném prostředí se na dně ukládají odpadní látky, některé se propadnou hlouběji. Ty zásobují kořenový systém rostlin. Někomu to vadí a odkaluje kolem skel ajko divý, někteří oblepují sklo akvária páskou do výšky štěrku. Mně to osobně nevadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 22:47 jahodovka – hrůza z odkalování
Asi budu vypadat hloupě, ale fakt už jsem prošla všechna možná fóra, rozumů jsem nabrala požehnaně, ale... Jak to sakriš všichni děláte, že máte tak čistá dna - bílý písek se jen bělá a rostlinky jsou přitom rozsázené po celém akva v nesčetném množství.
Jsem v podstatě začátečník (snažím se asi půl roku), tak nemůžu vědět všechno a proto se ptám, co dělám špatně. Takže:
1) Dno nádrže odkaluji pravidelně a přesto je vidět při pohledu z boku že mezi kamínky to je černé a nevzhledné. Je to tím, že nemám písek, nýbrž jakýsi štěrk? Že to prostě propadne mezi a i přes veškěré šťourání při odkalování tam ten svinčík zůstane?
2) Já kdybych hrábla do akvárka, kde je na každých dvou cm nějaká rostlinka (a že se mi taková líbí), tak by mi minimálně třetina po odkalování plavala na hladině. Asi na to máte nějakou techniku, která je mi neznámá. To jenom "bezdotykově vasáváte"?
Prosím jakoukoliv dobrou duši alespoň o pár povzbudivých slov. Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 12:48 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Rudy
Místo servítků vemte prázdnou PET-láhev a hladinu "sejměte". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 12:44 Rudy – ja
bol som z toho vystresovany thak som asi dost nevsvetlil co som kcel..Prepacte...Ono to bolo tak ze to akvarko fungovalo a prosperovalo asi rok ale potom sa vytvoril na hladine ten povlak a odvtedy na prd..rybky to nezvladli a rastliny tiez nie..Tak som vybral par rastlin ktore ostali umyl ich kupil novy strk ktory som aj prepral takze strk nie lebo to robilo aj ked tam bol stary aj tento..skusim to s tymi servitkami a ozvem sa.Dakujem za rady zatial
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 00:02 dest
Rudy napsal: ale tych rastlin tam bolo viac aj ryby tam boli lenze potom sa na hladine urobil nejaky zahadny flak ktory z vrchu vyzera ako mastny a zo spodu sivy skoro nepriehladny a vymreli rybky aj rastliny...tak na co ich tam budem davat ked je nieco s vodou...neviem co...vymenil som strk vycistil som filter aj akvarko

Vec treti pamatuj si co pises a nedelej tu z lidi zbytecne hlupaky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 23:59 dest
Rudy napsal: no a niektori by sa tu mohli naucit citat...takze po lopate....nemam ziadne ryby...zakladam akvarko...dal som tam strk par rastlin filter a ohrievac...zacali sa robit mastne skvrny na hladine a teraz je cela hladina jeden sivy povlak...ak s tym skusenosti nemate, ani nepiste...pisete same kraviny

Bud jednduse ubrousky jak tu radil nekdo ale rychle je vytahnout - bez aromatickejch prisad nebo vlhceni .... tim si do akva dostanes vice bordelu jak tam mas tedka. vyber par kaminku a hod je do sklenicky s octem napis schvalne co to udela.

Vec druha pred davanim do akva se sterk vzdycky musi proprat nikdy nevis kde to lezelo co se s tim delalo atd atd.,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 21:53 Muž Horác [3942] – Re: Rudy
Takže po lopatě ... pořídil jsi akva, dal do něj vodu, ryby a rostliny ... ryby a rostliny pochcípaly ... tak jsi to vyčistil a znovu založil a máš tam zákal. Tvůj závěr: Mám něco s vodou. Můj závěr: prdlajs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 20:44 Muž pancéřníček [168] – Re: Rudy
a vymreli rybky aj rastliny... tak nevím kdo píše samé kraviny:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 20:40 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Rudy
Mno a pokud jsi ty četl, tak už jsi odemne odpověď dostal. Je to kal ze dna. Ta mastnota to bude taky. Těžko říct, co jsi tam za ten štěrk dal... Jinak na tu mastnotu ti doporučuju vzít pár ubrousků dát je na hladinu. Ony to vcucnou. A než se potopí tak je vytahnout a takhle to odebrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 17:11 Muž Horác [3942] – Re: Horác
Teda vlastně ... něco s ní je ... jinak by asi nepochcípaly ryby, že ... odhaduju příliš brzké nasazení ryb do akva a následnou otravu dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 17:02 Muž Horác [3942]
Rudy napsal: ... tak na co ich tam budem davat ked je nieco s vodou ...
S vodou není nic ... problém je mezi klávesnicí a židlí :o) ... Chtělo by to nejdřív něco přečíst.
edit: Aspoň ten první odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 16:58 Niky – Re: Rudy
A ty jsi dal do studené, neodstáté vody včera po obědě rybičky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 16:28 Muž jajaapaja [174] – Re: Rudy
Těch rostlin je tam opravdu málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2009 16:13 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Rudy
Zkuste dosadit do akva ještě tak desetinásobek stávajících kytek - ty vám pomohou vyhnout se potížím, které vás jinak velmi pravděpodobně potkají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 14:03 Muž Farrael [28] - Živorodky
Takže jestli si včera teprve zakládal, tak to bude kal co se zvedl ze dna to je normálka. Každopádně jak se na to tak koukám tak určitě přečíst tohle...
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 13:47 Rudy – Problem s vodou
Fotka k příspěvku Ahoj, som akvarista zaciatocnik a mam problem s vodou..Vcera poobede som do nadrze dal vodu dal tam filter a vyhrievac, vodu som napustal len studenu a nechal to na ohrievat. Vodu som osetril pripravkom AquaSafe od Tetry. Problem je ze voda ma mliecnu farbu a na vrchu sa mi urobil mastny povlak na hladine. Moze to byt od korenov dreva? Co ta farba vody upravi sa to? Prikladam fotku ale neviem ci to pomoze. Tie korene som radsej vybral
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 16:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Eff
ja pouzivam na odkalovani ijnekcni strikacky(gumickou je pripevnim k pinzete) a vzduchovaci hadicku se skrtitkem + prisavku, aby hadicka nevyskocila z kyblu, ty akvarka co mam na skrince (cca 135cm) tak podkaluji pomoci 10ml strikacky(vynda se pist a nasadi hadicka), a pak mam akvarko na stole (cca 73cm od podlahy) tak u toho pouziji 5ml strikacku kvuli nizsimu tahu samospadu...
pokud chci neco odsat z listu, tak strikacku vymenim za spojku (neco jako uzka hadice na vysavac) a vysaju krasne sinici z listu, bez jejich poskozeni... ma to dost slusnej tah

dno mam aquaclay
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 10:12 Muž Eff [417] - Rostliny
lachon napsal: pořiť větčí akvarko smich
To je ale na výšku skoro metr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 18:22 Muž lachon [8] - Cichlidy
pořiť větčí akvarko smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1301