Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 15:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Radka
rybicky.net/nadrze/7034 ja uz to takhle mam asi pul roku a zatim v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 15:20 Radka – Re: katterinecka
Jasně, děkuju moc:-) No jsem zvědavá, co budu dělat po tom roce coze chci tam drobnej černej písek, tak snad vysadit a odkalit .. no těžko řict :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 15:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Radka
odkalovat dno není zas tak potřeba, nesmíš mít přerybnno (nebo překrevetěno) a pravidelně měnit vodu. Pokud je tam dost rostlin a akvárko správně funguje tak je to v pohodě. Možná to nevydrží věčně, ale minimálně rok určitě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 15:11 Radka – čištění zarostlého dna
Zdravím :-) chtěl bych se zeptat, plánuji, že si nechám zarůst celé dno akvárka takovou tou drobnou travičkou pro krevetky. Přijde mi, že pak bude odkalování dna zvonem nemožné. Nemáte s tím někdo zkušenosti?? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 21:32 Muž avast [49] – Re: Sewer
Jo, já taky dávám občas úplně čerstvou, ale jde spíš o "zajetou" metodu, jak si neotrávit rybky. :) A taky jde spíš o odchovné akvárka, protože tam stačí malý výkyv a rybky jdou do kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 21:05 Muž Sewer [99]
Já nenechávám vodu ani odstávat, nevim, kde bych uskladňoval tolik kýblů :)
...tolik kýblů ani nemáme :-)

Chlor z vody vyprchá už za 15 minut a v dnešní době se ho tam dává tak málo, že podle mého názoru je zbytečné nechávat odstávat vodu.

Nerad, aby se toho někdo chytil, tak jsem zdůraznil, že to je můj názor. Vodu nenechávám odstávat do žádného akvária od té doby, co je mám a nikdy jsem se nesetkal s jakýmkoliv problémem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 20:48 Muž avast [49] – Re: sejnatko
No, to tam podle mě taky dávat nemusíš. :) Stačí odstátá voda z kohoutku a můžeš být úplně bez chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:16 sejnatko – Re: Pudlinka
po odkalení a výměně části vody přidám akorát trochu Dajana START plus. aby to upravilo čerstvou vodu a nic víc, rybkám se daří. Ale to jak má na úvodním obrázku je typický zákal čerstvě založeného akvária ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 22:19 Žena Pudlinka [5] – Re: vaclav
Děkuji za radu.Sem opravdový začátečník a scháním info kde se dá.Nějak mě ty rybky chytly,že se mě o nich i zdá smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 22:08 Usine – Re: Pudlinka
Amazon(Dajana) je rašelinový výluh po něm voda trochu zhnědne, ale to rybám nevadí, právě naopak.
Pokud jde o nitrivec tak ten je zbytečný, používá se při zakládání akvária.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:15 Žena Pudlinka [5] – Re: vaclav
Opravdu se tam nemusí nic dávat,když se rybičkám i rostlinám daří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:10 Usine – Re: Pudlinka
Nic tam nedávej. Je to zbytečné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 20:40 Žena Pudlinka [5] – zákal
Dobrý večer,jsem začátečník a chtěla jsem se zeptat, jestli po každém odkalení přidáváte něco do akva.Já použila nitrivec a vždy mě vyděsí zakalená voda. A také po přípravku Amazon(Dajana) zhnědnutí vody.Nemůže to uškodit rybičkám? Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 15:21 AppCraShKo – Re:
No ten zákal može byť sposobený tým,že si tam dala skoro rybičky a ako vidím sú tam platy,závojnatky :-| ,na to bude treba lepší a výkonnejší filter ako bublifuk s molitanom ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 15:11 JuraS – Re: Zabacek
nadbytek šneků (piskořek zejména) plně závisí na nadbytku potravy...pomáhá osadit akva rybami luxujícími dno (pancéřníci třeba) a krevetkami ..všeho s mírou..a nebo rybám sypat po malých dávkách ale častěji..případně pomáhá i do akva dát predátory na šneky..třeba šneka clea helena...základem je ale množství krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 14:07 Muž Zabacek [2]
Ok diky za rady zkusim to tedy odkalovat trochu jemeji bohuzel mam ted v akvariu jeste premnozeny sneky, neni pro ne pomalu videt ani pisek ale to uz je jiny tema co se tyce odkalovani uvidime jak se potom bude darit rostlinkam :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 12:30 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: Zabacek
takto do hloubky v žádném případě ne! dno se poseto "dobrými" bakteriemi a takto si ho úplně zničíte. stačí opravdu pouze klouzat po povrchu a na místech, kde se detrit hromadí (např. u mě pod jedním kořenem) zajet cenťák do dna. tuším i Sid to už někde popisoval v předchozích diskuzích..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 12:21 JuraS
přesně jako odpověděl jeník..akva mám zarostlé, kryt velký a těžký bez vzpěr..de fakto jen nasávám kal z místa kde krmím (roh akvátka) a odsávám vodu..dobrý filtr s velkou kapacitou filtračních médií to dokáže zvládnout a i terčovci jsou spokojení a vytřeli se mi na list akva...takže můj postup je jim po chuti a jsou spokojení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2010 11:34 Muž jeník [54] – Re: Zabacek
Stačí polechtat, dle stavu nádrže bývá zbytečné i ty 1-2 cm, já například v podstatě neodkaluji vůbec, jen při pravidelné výměně vody výjimečně vyluxuji místo, kde se vizuelně nahromadilo trochu víc, a ani tehdy nejdu do dna a nevířím substrát. Vždy je ovšem třeba mít na paměti konkrétné podmínky v tom kterém akváriu. Příliš radikální odkalení pak může narušit křehkou rovnováhu, či spíše "poklidný stav" v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 10:04 Muž Zabacek [2] – Hloubka odkalovani
Mozna to bude znit divne, ale chtel bych se zeptat do jake hlouby a v jakem rozsahu by se melo provadet odkalovani. Mam jak vodni vysavac EHEIM tak cvon od tetry. V posledni dobe pouzivam zvon od tetry a hadici to poustim primo do sprchoviho koutu (takze neni problem prevorat cely akvarko), ale zpet k dotazu mam dno cca 5-7cm hlouboky, bilej sterk 3-7mm a odkaleni provadim prakticky v cele jeho hloubce a to i pod koreny a umelymi kameny jen okolo rostlin jedu trochu opatrneji abych si je nevyryl obcas se mi to podari tak je pak znova sazim. Jde mi oto jestli by nestacilo jen tak polechtat vrsek sterku do hloubky 1-2cm a zbytek nechat byt. Kdyz to schrnu tak pred kazdym odkalenim vytaham s akvarka vse co se da potom prevoram cely dno a pak to zase nastehuju zpatky. Je to tak spravne?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 08:50 Muž JohnyD [6]
děkuji vám za rady, když to někdo vymyslí je to tak jednoduché ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 07:28 Muž Yirka [9118] – Re: JohnyD
Pokud nemáš krycí sklo, kterým bys ji zatížil, kup si vedení pro ohyb hadice od pračky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 22:50 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: JohnyD
Odkalování je jednoduché. Když chci skončit, vytáhnu hadici a co se týče napouštění. Zkusil jste zauvažovat, že byste na konec hadice dal kus trubky zahnuté do tvaru U. A pokud na konec té trubky dáte něco, co by rozptylovalo tok vody, tak Vám to ani nebude dělat důlky do štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 20:42 S Muž invalida [3881] – Re: JohnyD
Já přehnu hadici a podržím si ji židlí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 20:35 Muž JohnyD [6]
ahoj, chci se zeptat ohledně odkalování a doplňování vody pomocí zahradní hadice 1/2, chtěl bych poradit jak upevníte hadici na akvarium když jdete zapnout vodu, hledal jsem v akvaristických potřebách nějaké přísavky a nic nenašel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 12:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: martinab
mě se to dělá v akvárku protože ještě nemám pořádný filtr. Ale u zaběhlého akvárka by se kal měl převážně rozkládat sám, pokud nemáš moc ryb a máš dostatek rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 12:49 martinab – Nečistoty
Ahojky všichni, prosím o radu..mám už rok založené akvárko,všechno je v pohodě,ale poslední dobou se mi začal na rostlinkách usazovat takový hnědo-oranžový popílek a stejně tak i zapadává mezi granulky dna(aquaclay ground),nemyslím si,že by se jednalo o řasu,spíš je to estetický problém..odkaluji 1x týdně 1/3 vody a to je prostě málo,abych stihla odkalit všechen popílek..proto se chci zeptat,jestli jednou za čas děláte nějaký "generální úklid" nebo,co bude nejlepší,abych se toho zbavila?? :-) děkuji za radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 12:27 Muž voko [9] - Živorodky – Dotaz
Když jsem včera odkaloval, chytil jsem do zvonu řasokouli. Výkaly už byly pryč, takže jsem ji tam nechal, aby mi tam nenaplavaly malé rybky. Tak se ptám, jestli to nemůže něco v ní poškodit. Je to dobrý filtr, navíc jsem z ní odsál ,,smetí". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 23:35 S Muž invalida [3881]
naopak velký akva a dlouhá hadice...dělám to půlkovou hadicí a plastovkou ale není to ono nemáte něco odzkoušenýho

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 23:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Inespe
chce to najit vhodnou kombinaci mezi druhem dna (jak snadno se vyri)/prevysenim hladin(kybl x akvarko)/prumerem odkalovace/ prumerem hadice
ja jsem si nakonec udelal vlastni odkalovac z PVC hadic 15mm + 4mm (vnitrni prumery), prevyseni cca 0,7 az 1m, dno aquaclay (vic jak rok stary, lehky substrat) a stejne to musim skrtit

akvarko 30L (objem vody odhaduju na 25L, menim 10L tydne)
na mensi akvarka pouzivam 5ml strikacku + vzduchovaci hadicku s posuvnym skrtitkem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 19:11 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Inespe
musíš ho přiškrtit nebo na konci regulovat prstem aby to neteklo až moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 19:03 Inespe – odkalovac do maleho akvaria
Zdravim, jaky odkalovaci zvon doporucujete do maleho akvaria (25 litru)? Koupil jsem tetratec gc30, ale bud se na tak male akvarium nehodi, nebo delam neco spatne.. behem chvilky je vypustena pulka akva a bordel zustava..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 12:19 Muž teebee [0]
ahaa... diki... znie to ako dost podareny system... vyskusam to ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: NASREDDIN
ne vzdy je to fyzicky mozne..... a tech mejch miniakva je ten zvon ze strikacky sikovnejsi/setrnejsi a dostanu se i tam kam bych se s klasickym zvonem nedostal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 07:16 Muž NASREDDIN [1383]
Moucha napsal: zvon mel moc velkej prutok
A co takhle na konec hadice přiložit palec?
Hned by se průtok snížil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 07:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: teebee
no dost zalezi na prutoku, ja mam aquaclay, coz je dost lehkej substrat a zvon mel moc velkej prutok (rozdil hladin a prumer hadice -> velky podtlak -> salo to i substrat) takze jsem zacal pouzivat z pocatku 10ml a tedka 5ml strikacku + vzduchovaci hadicku se skrtitkem, strikacku drzim a ovladam pomoci velky pinzety a mam to zajisteny gumickou, stoji to cele par korum (pinzetu mas asi stejne ne?)
je to sice pomalejsi, ale u miniakvarii (30L a min) to neni takovy problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 00:37 Muž teebee [0]
zdraviim... mam taku otazku...je odkalovaci zvon ucinny aj v pripade ze maam v akvarku uplne jemny kremicity piesok? je jemny ako muka... ja to odkalovanie riesim proste vysatim s hadickou z povrchu dna...ale mam male akva takze to neni zatial tak narocne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 22:34 Žena Kerze [14]
Pohyb nahoru-dolů není nezbytný. Možná lepší je rytmicky hýbat horizontálně (přirovnala bych to k víte čemu...asi mi ten příspěvek smažou... stydim )... Jak to jednou nasaje, tak s tím můžeš hýbat jak potřebuješ. První měsíc, co jsem měla akvárko jsem při odkalování pokaždé vykořenila většinu kytek... :-( Pak člověk příjde, jak na to - dno je potřeba lehce "pocuchat", aby se nečistoty zvedly a zvířily a pak je prostě nasát - to se časem naučíš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 17:58 Muž PT [89] – Re: Aima
Tak ja easy clean mam taky (mini) a temi pohyby nahoru a dolu se mi proud taky nepovedlo vytvorit. Takze klasicky:
- naplnim komplet hadici i zvon vodou. Jak zjistis, oba konce bude treba drzet ve stejne vysce
- jdu k akvariu, kde jiz mam pripraven kybl.
- konec hadice ucpu prstem a otocim do kbeliku. drzim ucpany.
- zvon vlozim do akvaria tak, aby v nem zustala voda (staci vselijak zesikma) a otocim.
- pustim prst
- odkaluji hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 17:27 Muž voko [9] - Živorodky
já nalijudo hadice a s ní spojéného zvonu vodu a pak to rychle dám do akva a voda teče do kýble pod ním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 17:18 Aima – Zdravím
Akvárko mám teprve dva měsíce a mám velký problém s odkalováním. Každopádně k věci: mám 50 litrovou nádrž, cca 6 menších květin, dva menší kořeny, 8 ryb (black molly,čichavci, mečovky). Co pořád dodnes nemůžu pochopit je odkalování. prvně jsem si koupil levnejší zvon, který ať jsem dělal cokoliv prostě nedokázal udělat podtlak..díval jsem se na youtube, jak to dělat, jaký pohyby atd, stejně se mi to nepovedlo. Samospád byl přitom ok a dostatečný. Každopádně, myslel jsem si, že je to vergl nebo že je někde nějaký únik tak jsem šel a koupil jsem za 400 stovky odkalovač Easy clean s tím, že to půjde. Nic. Jsem zoufalej, už z toho mám nervy na dranc, že nejsem schopný odkalit akvárko. Připadám si jako retard. Nahoru dolů nahoru dolů a nic! Když už to něco nasaje, přepumpuju tak pět milimetrů kalu na jeden litr...netuším co dělat. vím, že je tu možnost elektrických odkalovačů, ale už za to nechci vyhazovat peníze. navíc, kdybych to nezvládl ani s elektrickým tak bych asi šel skočit pod kamion. chci se teda zeptat - jak odkalit?? já všude čtu - pohyby nahoru dolů - ale mě to nejde. navíc další otázka: když tedy dělám to nahoru dolů, jak to odkalíte, že neponičíte rostliny a v podstatě celé to uspořádání? Díky za jakoukoliv radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 20:30 Muž Dohny [4] – Re: vozuch
Ok, díky za rady, uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 19:10 Muž Miras [111] – Re: vaclav
není nad pořádnej válec, také jsem měl podobný, než jsem ho rozbil sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 18:13 Usine – Re: Forest
Fotka k příspěvku Dlouho jsem pátral po pořádném odkalovacím zvonu. Ty kupované jsou jen moc široké a drahé plastové trubky. koupil jsem ho až na burze a je to přesně podle mých představ. Správně široký a z vysokým tělem tak akorát pro jemnější písek. Je sice ze skla, ale mám dva a ještě se mě je nepodařilo rozbít.
:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 16:59 Forest – Re: NASREDDIN
no prave,to je moc levne ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 16:37 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Forest
Vlastní zkušenost?
Uřízlá PETlahev a kus hadice, nejjednodušší , nejlevnější a vždy funkční. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 16:25 Forest
doporuci opravdu nekdo ze sve skusenosti Kvalitní odkalovač pro akva 200L ?? Predem moc dekuji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:42 vozuch
ale i tak se z toho uvolňují jedovaté látky....ale určitě to nedělej ...nebo zkus třeba jednu rybu a třeba týden ji tam nechat....je to na tobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 17:41 Muž Dohny [4] – Re: vozuch
No proto se vás ptám čoveče. Ptal jsem se aji jiných lidí odtud, prej by to mohlo být. Na spreji nebylo nic napsaný, že by se barva rozpouštěla ve vodě. Navíc je to venkovní barva, vodou nerozpustitelná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 17:22 vozuch
jsi blázen?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1001