Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 22:18 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Honzin1
V podstatě jde o to snížit množství živyn na takovou hranici, aby je stihli z vody využít tebou zasazené rostlinky a na řasy už nezbylo.
Tuhle myšlenku jsem razil dříve taky, a to hlavně proto, aby se každý nesnažil "dopovat" akviško PMDD, aniž by věděl, co dělá... :)
Jenže - nikdy nedosáhnete ve vodě tak nízké koncentrace živin, aby je nedokázaly nějaké řasy využít... Ve skutečnosti tomu bývá naopak - nedostatek některé živiny (či živin) může mít za následek rozvoj jistých druhů řas... hmm Takže ten problém je poněkud složitější... ;-)
Co myslíte - je v holandských (nebo i "běžných" rostlinných) akviškách koncentrace živin ve vodním sloupci nulová nebo je nezbytné v takových nádržích průběžně udržovat koncentraci živin na jakési optimální "nenulové" úrovni? Mohu vás ujistit, že tato koncentrace není nulová a přesto v takových nádržích řasám pšenka nekvete. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 21:42 Muž Honzin1 [7]
No zelenej zákal v podstatě ničemu nevadí. Jsou to jen drobné rostlinky rozptýlené ve vodě, kterým se říká řasy. A ty jsou přítomny v každém akvárku. To vlastně znamená že máš v akvárku příhodné podmínky pro růst rostlin. A je ůplně jedno, zda jsou to drobné rostlinky-řasy, nebo rostlinky větší tebou draze koupené a zasazené palec . Když rostou jedny, tak rostou i druhé. Potíž je jen v tom že ty máš ty podmínky až moc dobré :-| Zkrátka moc živin v akvárku. A ty jim ty živiny ještě dodáváš. Tím vlastně podporuješ růst rostlinek řas a novej zákal. V podstatě jde o to snížit množství živyn na takovou hranici, aby je stihli z vody využít tebou zasazené rostlinky a na řasy už nezbylo. Někde jsem četl, že minerální látky jsou pro rostliny dostupnější, čím je jejich obsah ve vodě menší. Čili čím méně minerálních látek, tím lépe je rostliny využijou. V akvárku s rybami většinou stačí "hnojení" přirozeným procesem. Tzn. Krmíš rybky. Ty mají hovínka :) A nitrifikační baktérky z toho v akvárku udělají dostupné látky pro rostliny. A ty rostou. A zas to spotřebovávají. Jenže většinou je problém v tom že je rybek moc. A jejich krmením se vlastně přehnojuje. To způsobuje nadbytek živyn a můžou být zase zákaly. Proto se mění část vody a odsává kal detrit, aby jsme se přehnojení zbavily. Málokdy chybí nějaká látka, kterou je potřeba dodat.. Uff
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:59 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
A já měl zato, že aby se kytky pořádně rozrostly, tak jim musím nejprve pořádně zasvítit, takže v tom jsem se tedy mýlil? Zkusím tedy odpojit přední dve zářivky, jestli to něčomu pomůže, každopadně děkuji za zajímavé rady, člověk se tady opravdu docela dost naučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:50 Usine – Re: beowulfx
Rostliny musíš nejdříve naučit růst a až se ti rozrostou, můžeš jim začít svítit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:45 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: beowulfx
Intenzivně svítit do skoro prázdného akva postrádá smysl. :-O
Tady hledejte hlavní příčinu vašich potíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:42 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
S tim osvětlením mi to není moc jasné, myslíte že by snad i osvětlení mohlo způsobit zákal vody, jinak zas tak silné není vychází to nějakých 0,5 W na litr, je fakt, že v době kdy se zákal začal objevovat, tak jsem předtím vyměníl předešlé gla za ty osramy a přidal ty reflektory. Taky je vidno, že po ránu je zákal mírně slabší jak večer, už jsem ale i zkoušél skoro 3 dny nesvítit, zákal se zmírnil jen slabě ale kytky to schytaly docela slušně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:31 Usine
Co tvé příliš silné osvětlení to také "zaručeně" nedělá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:09 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
No reflektory tam jsou na těch dvou prostředních osramech, gla jsou bez reflektoru, jinak bych se ještě tedy optal kdy by se tedy mělo přibližně začit v akva hnojit. Jinak kořen to určitě není, ten je už nekolikrát vyvařen, pozadí taky určitě ne, zákal z nově založeného akva to taky není, tím jsem si celkem jist, docela mi to tady i vysvětlil honza1, který byl možná nejblíže pravdě, avšak jak je možné, že se tento zákal drří i několik týdnů, a s dalším dnem je více, a více kalny. Škoda že UV lampy jsou tak drahé, avšak je mi jasné, že je nutné nejprve nalézt příčinu a pak proti tomu provádět opatření, nějak se mi to však stále nedaří. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:01 Usine – Re: beowulfx
Na tvém akváriu nevidím nic špatného. V nově založených akvárií bývá voda trochu kalná. Chce to ale klid a nechat ho na pokoji. Nevím jak jsi tu dlouho, ale určitě jsi četl rady nehnojit v nově založených nádržích a přesto jsi to udělal. Může ti barvit kořen nebo i pozadí. Tím že to celé překopeš tomu ale nezabráníš, spíše naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: beowulfx
Pro osvětlení vašeho akva platí to, co máte uvedeno v prezentaci?
Máte v krytu reflektory?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:35 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
No tak dneska jsem provedl částečnou výměnu vody 60 L a s tím spojené odkalení dna, moc toho bordelu tam tedy nebylo, ještě mně napadlo, jelikož jak jsem prováděl znovu založení akva, tak jsem ve filtru vypral všechny náplně akorát 2 molitanky jsem nechal původní, je možné, že by se tedy mikroorganismy z těchto zase rozšířily do celého akva, avšak je divné, že jim to trvalo nějakých ten týden. Jinak již mám v současné době zase v takovém stavu jak je vidět na foto úplně nahoře, doopravdy si připadám docela bezmocný, už mě moc nebaví hledat příčinu, kde co a jak, jelikož už mně toho moc nenapadá, avšak dívejte se na takovou kalňočku. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 19:59 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Zvláštní na tom všem je, že kytkám se očividně v této vodě docela daří jelikož vallisnerky bublají jak divé a jiné kytky taky docela rostou, no a ryby mají docela dost velkou chuť na žrádlo a výbec u nich nepozoruji žádné abnormality, každopádně vůbec nevím jak toto vyřešit, akorát na čelním skle se mi docela dost rozjíždí zelená řasa a divné je že nikde v akva, na dekoracích a pozadí se řasy vůbec netvoří. Jo a čím to tedy měřím, yirka máš pravdu ta hodnota byla opravdu NO3, jinak ty testy azotan, hardin, akvin, karbon, Ferrin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 19:37 Muž Yirka [9123] – Re: beowulfx
Měřím taky Ratajovými kapkovými testy a jsem vcelku spokojen. Ten výsledek co máš NO2=5 přísluší asi NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 19:29 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Yirka
No ikdyž musím sTebou i docela souhlasit, já vlastně s tímto taky neměl nikdy problém a často jsem valil vodu do akva přímo z kýblu, nikdy mi při tomto nechcipla žádná ryby akorát se na kytkách udělalo paru bublinek, jinak s tím odstátím mi jde o to, abych ten protiútok proti tomu zákalu zase nějak nezprcal, aby mě tu pak někdo jiný neodsoudil, že jsem měl vodu nechat odstát, a nevím co všechno to může způsobit, vidím to tak, že těch 50 L co mám barel necham odstát, a nějakých další +-30 L tam naleju přímo z vodovodu, jo jinak co se týče té kvality vody, tak máme tu pH něco kolem těch 7 - 7,5, a v akva když jsem měřil tak jsem nenaměřil nic akutního, spíše mi vycházelo, že je voda téměř bez tvrdosti, a řivin, je fakt, že jsem měřil kapkovými od toho šulina Rataje, tak nevim, no nějak se mi ty testy nezdaji :-D No a co jsem naměřil pH 6,8-7,0, dkH 1,5, gH 2, NO2 možná tak 5, Fe 0. Tak nevim no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 19:28 Muž filipsi [1295]
beowulfx napsal:.. že když se tam toho PMDD dá jen nějakých 5-8 ml na nějkých 350 L

Pro me do normalne osvetlene, malo zarostle nadrze takrka nepredstavitelne mnozstvi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 19:15 Muž Yirka [9123] – Re: beowulfx
Já bych nečekal na odstátí a vodu bych vyměnil přímo z vodovodu (přiměřené teploty). Většina zkušebějších akvaristů vlastnících větší nádrže tak běžně postupuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 19:12 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Teror
No právě, měl jsem zato, že když se tam toho PMDD dá jen nějakých 5-8 ml na nějkých 350 L vody, že to zas až tak nezasáhne, a co mě k tomu přinutilo, no nechtěl jsem aby kytky, které mě už stály takové šílené peníze začaly chcípat, o to mi celou dobu šlo, avšak k čemu mi to bude, když na ně neuvidím, to je jasné :-( No s hnojením a jakoukoliv chemií už jsem přestal, tak uvidíme co to zrobí, jinak zitra se chystám obměnit cosi vody ale jen nějakých 50 - 70 L, bo nemám větší barel, jelikož chci tu vodu přez noc nechat odstát, každopádně dik za rady, a dám vědět jak se věci vyvíjejí...Pokud má ještě někdo nějakou užitečnou radu tak sem s ní X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2009 22:12 Muž Honzin1 [7]
Jak jsem již psal. Prvotní zelený zákal je dán přebytkem živin. Tzn. Nehnojit!! Ke znovu obnovení zákalu někdy stačí někdy jen pouhá výměna vody (doplnění vodovodní vodou.) Natož hnojení! Má rada zní nechat akvárko ustálit. Řasy a rostliny spotřebujou živiny, po té již by zákaly měli ustoupit.
.. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2009 22:01 Muž Yirka [9123] – Re: beowulfx
Skoro všichni ti radili abys nehnojil, moc dlouho jsi to nevydržel ;-) . Co tvé vodě a rostlinám schází, že jim musíš přilepšovat v prakticky nově založeném AQ přilepšovat? Vyměň vodu a přestaň hnojit. Měřil jsi už co vlastně tvá voda öbsahuje? Alespoň NO2, NO3, PH, tvrdost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 19:38 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Teror je zpět!!
Tak ta mrcha kalná se zase vrátila z ničeho nic, teď už si fakt neumím vysvětlit čím to je. A co jsem provedl aby to zmizelo, no znouzaložil jsem akva, pořádně propral štěrk něktéré dekorace i vyčistil k tomu určeným savem atd., po založení se voda pouze mírně zakalila do bíla, tedy nějaci nálevníci alo to za pár dní zmizlo a voda byla nádherně křištálová, až vlastně ted po nějakých 10 dnech od znovuzaložení nastal stejný problém jak předtím, a co jsem provedl od znovuzaložení, do vody jsem po nějakých 3 dnech začal přidávat opět PMDD 5-8 ml aby kytky měly nějaké živiny, jinak jsem vlastně nic zvláštního neprovedl, svítí se stejně, krmím to tím samým, na vetšině kytek jde vidět že se chytily opravdu rychle, vallisnerka krásně bublá, echinodory rostou, akorát splendida a cardinalis opadávají docela dost listy, mečovka stihla porodit, a dosud mi snad uř od samotného založení nezdechla ani jedna ryby, vlastně jedna by se našla a to sameček pavího očka, říkám ti jsou zdechloci už od narození hmm Zatím zákala není tak moc intenzivní jak byl předtím ale už je to dost znát a mám pocit, že zesiluje, teď jsem den nekrmil a nehnojím už druhým dnem a fakt se to docela zhoršuje, vodu jsem ještě od znovuzaložení taky nečistil ani neobměnoval a filtr jede furt bez přestávky a čištění, dokonce jde v akva vidět znatelně menší nárust zelené řasy než tomu bylo v akva předtím, což je zřejmě příznakem toho, že se mi podařilo vyplavit toho bivoje ze dna. Jo a určitě npřekrmuji, krmím 1 x denně a v dávkách co jsou za pár vteřin pryč. No a teď babo raď, uvítám každou dobrou radu či doporučení ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 13:11 Muž Snofrev [54] – Re: stanovsky
podle jemnositi a velikosti nasazeného molitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 11:00 Polyfenes – Re: jíša
Není lepší klasický vodní vývěva napojená na kohoutek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 10:53 Muž Ludek [39]
Na odkalování pomocí čerpadla nic není jen je problém v tom, že si čerpadlo sama nenasaje pokud není zavodněné. Já čerpadlo používám spíš pro rychlejší vypouštění vody,protože mám čerpadlo s vyšším průtokem vody než je potřeba. Ale na volbě toho čerpadla hodně záleží, aby mělo ten správný průtok. Změř si jak dlouho Ti při odkalování trvá napustit 10 L kýbl a z toho si vypočti hodinový průtok. Vyjde Ti docela vysoké číslo. Pochopitelně hrubá filtrace je potřebná, aby se nedostaly listy a podobně do čerpadla, klasický detrit nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 09:48 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Snofrev
Ano tohle by mohlo jít. Ale zase není jistota jak čistá voda by se vracela. Při tom odkalování to jsou opravdové "břečky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 09:36 Muž Bammaboy [0]
nj, ještě ho zbytečně zadřeš. Pro něco ty lidi ten samospád používají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 08:04 V – Re: jíša
Čerpadlo nedoporučuju. Chytneš do hadice pár kamínků, nějakýho toho šneka, občas starý list... A budeš v háji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:04 Muž Snofrev [54] – Re: jíša
s ohledem na možné kamínky ve vrtulce se spíš používá klasický odkalování "per huba" a následně v nádobě kam odtéká voda, je čerpadélko a to přes jemný molitan vrací vodu zpět do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 20:51 Muž jajaapaja [174] – Re: jíša
Pokud se nebude zacpávat vrtulka tak proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 20:50 jíša – Lze odkalovat pomocí čerpadla?
Dobrý den, odkaluji zvonem tzv. 'per pusa' a chtěl jsem se vás zeptat, jestli je možné odkalovat pomocí čerpadla? Máte někdo s tímto praktické zkušenosti? Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 10:49 Muž Snofrev [54] – Re: pakozdy
bakterie
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 09:50 Muž pakozdy [17] – Re: Snofrev
ale predpokladam ze rastliny nerozkladaju kal. oni spotrebuvaju az vysledok rozkladu dusi*any, minerali atd. Kto ale robi rozkladanie kalu - bakterie, mechanicky pohyb ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 09:09 Muž Snofrev [54] – Re: pakozdy
víc rostlin spotřebuje víc kalu, ale i tak tam toho bude dost zbývat na odkalení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 08:58 Muž pakozdy [17] – Re: Snofrev
prestrihanie bolo cca tyzden pred vypratim molitanu. aj po vyprati molitanu a odsati kalu sa nasledne v priebehu 2dni objavilo zhruba rovnake mnozstvo kalu.

da sa urychlit proces rozkladu kalu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 08:26 Muž Snofrev [54] – Re: pakozdy
a nedošlo spíš při prostřihávání rostlin ke zvíření kalu, který zanesl molitan a další kal se teď hromadí u toho molitanu, zmenšený průtok molitanem už ho totiž nenatáhne dovnitř

zkusil bych lehce proprat molitan v odsáté vodě z akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 07:34 Dusyk – Re: pakozdy
Neviem o aký kal ide, ale asi ide o rybie výkaly. To mám aj u seba a ja to vidím pozitívne. Nemusím celú plochu dna odkaliť, stačí v okolí filtra. Spôsobovať to môže spád dna ku filtru a silný prietok filtra. Tým sa nezhorší biologická filtrácia. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 22:20 Muž pakozdy [17] – spomalenie rozkladu kalu
zdravim ...

V zabehnutom akvariu cca 60l som mal situaciu, ze okolo filtra molitan s cerp.hlavou som mal skoro stale cisto. nehromadil sa mi tam ziadny kal. V sucasnosti ale pozorujem, ze v rohu sa mi hromadi kal po celej vyske molitanu v pase cca 1,5cm. Zaujimave je, ze kal sa tam objavi uz 1 den po vyplachani a odsati stareho kalu z okolia molitanu. takto to je uz 4 tyzden. Udrzba je stale rovnaka 1x za tyzden odkalovanie dna + vymena 10l vody.
V akva neprebiehali ziadne extremne zmeny.
Jedine veci co som robil bolo mierne prestrihanie rastlin, doplnenie 5ks piskoriek, osolenie vody cca 3tyzdne dozadu koli rozpadajucim sa plutvam(nie chemia). Rybia osadka (7xneonka, 2xnanostomus,1xpanda,1xancik,1xrazbora hengeli, 20xcrystalky) bola dokonca zredukovana o 1ks SAE. Hodnoty NO3 su na zhruba rovnakych hodnotach 20-30.

nie je to kriticke, kedze ryby su ok ale predsa len by som sa rad toho zbavil ak sa da.

Otazka je: co mohlo sposobit taketo hromadenie kalu ?
- zmena prudenia vody prestrihanim rastlin a zlepsenie odtahu kalu k filtru ?
- zhorsenie biologickych podmienok rozkladu kalu ?
- nieco ine ?

Da sa nejako zlepsit,urychlit, skvalitnit rozklad kalu ?

Vdaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 18:37 Muž indigo [0]
huraaaa, Vase skvele rady se zurocily v mem uspechu !!! Diky Vam vsem. 10 ml strikacka, plastova trubiska 35 cm a flexibilni hadicka asi 1m. Odsava ucinne, strhava s vervou a setri vodu... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 22:09 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Imii
Sorry - do hlavy vám nevidím, do akva taky ne. Moje plky neberte vážně. :) Už se nebudu vyjadřovat. :-)
(Snad váš problém někdo rozlouskne; rád se dozvím závěry. I když je velmi pravděpodobné, že se to vyřeší samo... ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 19:12 Muž Skanky [26]
zda se ze mam problem vyresen. rano jsem dal filtr na vetsi obratky a voda je cistejsi. odpoledne jsem ho opet ztlumil jak byl pred tim tak uvidime co dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 18:10 Žena Imii [45] – Re: Sid
Tím bordelem jsem myslela, že je toho plné dno ... nic víc ... navíc v úterý při výměně vody jsem všechen lignocel odsála.
Poté jsem ho dala do 16l akvária prázdného, na zkoušku ... voda byla zažloutlá nikoliv bílá. A to jsem použila TU vodu z akvária ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 17:29 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Imii
...todle není jako nálevník... todle je prostě mléčná voda jakoby...
Děláte si z lidí prču?! :-|
16.3.09 Nasypala sem do akva trochu lignocelu... páni to je bordel
O.K. - tak když to podle vás není nálevník - co by to mohlo být? Vyhovoval by bakteriální zákal?
No a potravní řetězec jde přes bakterie k nálevníkům. :)
Ale třeba je to všechno jinak... hmm
Vezměte láhev, naplňte ji vodou z akva a přidejte přiměřeně lignocelu. Zítra se podívejte, jak bude voda vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 15:27 Muž Skanky [26] – Re: Alena.sv
proplachl jsem molitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 12:32 Jitka – Re: Mrakoplash
Jo, stříkačka funguje, stačí 10mililitrová. Může to vypadat takhle (vlastní výroba :-) ): www.akvarista.cz/… (dole pod Rostliny a ne zcela zařaditelné věci 2. zleva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:51 Žena Imii [45] – Re: Sid
No, ale todle není jako nálevník ... ten má bejt vidět zblízka ... todle je prostě mléčná voda jakoby ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 10:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Imii
...Nálevníka jsem předem zavrhla...
Všechno je jednou poprvé. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 10:05 Žena Imii [45]
Mám trochu problém. V úterý dopoledne (mezi 9 - 10) jsem měnila vodu v akvárku, cca 20l a včera navečer (kolem 17 - 18) jsem si všimla že se vytvořil nějaký zákal.
Nálevníka jsem předem zavrhla, protože při zakládání nádrže a ani nikdy jindy mě nepoctil svojí návštěvou.
Vodu jsem zatím neměnila, aby se to náhodou nezhoršilo.
Zde je fotka (foceno z vrchu kvůli blbýmu sluníčku) i41.tinypic.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 09:34 Žena Alena.sv [89] – Re: Skanky
Jak jsi čistil filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 08:25 Mrakoplash – Re: Bubi200
Zkus si pořídit přiměřeně velkou stříkačku a k ní hadičku.
Tenhle odkalovač sem si bohužel taky koupil, zlomil sem ho při prvním odkalování a teď sem používal ten "zvoneček" na CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 07:52 Muž Bubi200 [19]
Fotka k příspěvku Noo, myslel sem uzsi. prikladam foto toho mojho... Ale zase hadicku mam hrubu cca 7-8 mm.(vnutorny priemer). V akvaristike my chceli nasit uplne velky zvon, s hrubou hadicou, vsak by som len zacal, a uz by bolo po vode... hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 07:42 Muž Skanky [26] – zakalena voda
ahoj,
v nedeli jsem odkaloval AQ s vymenou 1/5 vody. mel jsem strach ze se mi voda zakali. jsme jen pocatcich akvaristiky takze po nekolika nezdarech ze zacatku jsme byli radi ze se nam povedlo 14 dni drzet v AQ cistou vodu. vse probehlo v poradku. az do vcera vecera. mame tam filtr ktery byl k setu. je to Eheim Aquaball.
pri nedelnem odkalovani jsem filtr necistil. az vcera vecer protoze uz i na vetsich otackach slabo foukal. do rana se vsak voda zakalila. pripravek jsem nepridaval zadny.
kde jsem udelal chybu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1851