Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2010 17:54 miso21
daj tam keramicke kruzky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:53 obok
Jaký máš filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 13:44 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: adis
Málo krmit, vymněňovat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 13:24 adis
Fotka k příspěvku a este jedna foto... s prednej strany akva to az tak vidno nie je ale predsa.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 13:23 adis – neviem sa zbavit zakalu
Fotka k příspěvku Zdravim,

uz som cital o zakaloch a pokusal som sa spravit to co sa odporucalo ale nepomaha.
Mam akva zalozene 2 mesiace a stale v nom mam slaby biely zakal.
Uz som zvysil teplotu vody na 28 stupnov no stale nic.....

je to vodou s panelaku alebo????
je na to nejaky pripravok?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 16:15 šimon
Pro rychlejší záběh akva. není špatné vpustit odolnou rybku na dusitany ihned, např. danio pruhované,pro akva této velikosti asi 2ks,a ihned krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:40 Citroneek
Encyklopedie akvarijních rybiček a vše kolem nich .. Rok vydáni to byl 2002 .. Ale ty rybky jsem okmazžitě po zakalení vyhodil ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:31 Muž Yirka [9126] – Re: Citroneek
Ještě bych v mezičase doporučil pročíst : www.akvarijni.cz/…
a www.horacovoakvarium.cz/…
Edit: ještě by ses s námi mohl podělit o to z které kmihy jsi původně čerpal, aby i ostatní věděli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:28 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: Citroneek
Zakalena voda po napusteni akva je normalni, po chvili se to samo vykali. V tvem pripade ale muze byt zkazena od uhynulych ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:27 Citroneek
Jasně .. Uz to vim .. Nikdy takovou blbost neudelam .. Ale Díky vám všem za rady ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:25 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Poradne procti diskuse treba tady na rybickach, at zase neudelas nakou zasadni chybu. Je tu tech informaci fura. Dat hned ryby do cerstve zalozeneho akva je ta nejvetsi blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:23 Citroneek
No tak je dobre ze to vim .. Je to Sice starsi kniha od meho bratra .. ale Opravdu tam nic takoveho nebylo .. Ja jsem to vubec netusil ze sem tam nesmi dat .. A to zakalení vody je z jakeho duvodu ?Protoze jsem tu vodu nenechal 10-14 dni lezet ? ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Citroneek
Kde si to čítal?? Nikdy nedávaj rybky hned ako založíš akvárium..nechaj ho zabehnúť aspon 10-14 dní s pustením filtrom..a rastlinkami.. ano tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:17 Citroneek
Já jsem početl takovou encyklopedii kde byla kapitola zalozeni akvaria ,ale o tom ze se tam rybky nesmeji dat hned nic nebylo ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:14 Citroneek
Jak to myslíš ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:14 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Citroneek napsal: 1 den bylo v poho ale 2 den se tak divně zakalilo a 50% rybek umřelo ..

Problém není v pozadí ale v tobě! Dát ryby do akvária hned po založení je vražda!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:08 Citroneek – Zakalená Voda
Ahoj , hledal jsem spoustu návodů jak vyorbit 3D pozadi .. Koupil jsem si polysteren vse udelal podle pokynů . A samozřejmě neutralizoval epoxyd octem , několikrát jsem to omyl nalepil do akva a napustil [(akva má 80l) samozřejmě odstatou vodou ] . 1 den bylo v poho ale 2 den se tak divně zakalilo a 50% rybek umřelo .. Ihned jsem je přemistil do miniakva ,ale asi jim to nesvedci .. Ps : Kaminky jsem vymyl , pozadi nekolikrat opláchl .. Kdytek tam mam odlo 20ti [pocitam jako stonek].Nemohlo by to být starým dnem ? Díky za pomoc ! :-( Moje milovaná Tetřička zemřela :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 16:32 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: paia
Vůbec se tím netrap, vysaj (tř. skleněným zvonem) co je vidět a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 14:53 Muž paia [3]
zůstanu tedy u víření dna a když bude nejhůř, tak tam vrazím odkalovač a děj se vůle boží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 10:37 Muž kortezhugo [983] – Re: Moucha
...to je ako odkalovat cez podny filter... X-) -dnes ich uz malo kto pouziva...ale malo to tuto "vyhodu"
viem ze tam sa to robilo tak ze sa nasadila hadica na vyvod - fuklo sa do nej - trochu sa uvolnil kal a potom "sup" do vedra...bolo to celkom prakticke a rychle... palec
...najvecsi "bordel" je aj tak na spodku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 10:36 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Také používám metodu proudu, mám navíc vnitřní filtr a tak do něj dám filtrační vatu zavěsím do akva a jemně zvířím kal cca po hodině až je voda opět čistá vyndám properu vatu a nechám uschnout. Jinak to moc neřeším protože to vyživuje kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 10:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: paia
kobercovky tu nekdo radil "proplachovat" proudem vody zvirit kal a ten pak hadickou odsat, nebo mit podnima rost a odsat to pres rost.... ale na to je huz asi pozde co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 10:08 Muž paia [3]
Má někdo tip, jak odkalovat, pokud mám dno posázené kobercovými rostlinkami? Mám tam pogostemon a rejdit mezi ním mi nepřijde moc dobry, to by mi minimálně půlka vyplavala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 22:36 Muž Lada2 [11] – Re: adis
ty drobnosti tam budes mit asi porad zvednou ti je rybky ze dna neco se usadi na listech pri odkalovani a zvireni dna.Myslim ze idealne cira voda taky neni idealni:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 19:14 adis
ono ak by som mal zvon na odkalovanie zahrabavat uplne a cakat kym sa odkali.... teda venovat sa tomu naplno, musel by som vymenit celu vodu.... proste odteka voda rychlo....

alebo je to tym ze som ho zalozil a vycistil az po mesiaci aj ocsi a teraz to dobiehavam...

ma trapi to ze stale vidim vo vode nejake drobosti....nie je to ako voda v nejakych tych.. restauraciach, hoteloch a pod kde maju velke akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 19:06 Žena Kerze [14]
Když jsem měla akvárko plné hnědé řasy, tak jsem cca tři týdny měnila třetinu vody skoro ob den, včetně odkalení, očištění kytek, skel, pozadí. Byla z toho vždy do druhého dne bažina. Pokaždé jsem většinu kytek vykořenila. Teď, co jsem se řasy zbavila, měním jednou týdně polovinu vodu plus výše uvedené. Kytkám to evidentně prospívá. Odkalení se daří dobře klasickou odsávačkou z akvaristiky, ryju hluboko do štěrku...akorát ty kytky stále občas neodolají tomu podtlaku... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:41 Muž melvilko [4]
akvaristika ma začala baviť asi až s vami :) ///prepáčte slaba chvilka :) /// medzi rečou ja to robim tak že nikdy nevymienam vodu a filter naraz bud vymenim vodu alebo preperem filter a to tak že vytiahnem 4L vody v tom ho popreplachujem a vratim + dolejem vodu dufam že to nieje zly postup či ?? ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:31 adis
tak idem naplnat bandasky na vikendove cistenie.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:26 milda87 – Re: adis
potlesk Ani nemusíš nic moc studovat!!Jen např.u každé prezentace akvária ,tady nebo i jinde je napsáno-čas na údržbu akvária.A většinou je to týdně.Je to sice individuální,záleží na biologické rovnováze,ale je lepší míň a pravidelně. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:23 Muž melvilko [4]
ja ho čistim cca každy druhy tyžden ale je to docela nepravidelne :) ale minimalne 2x za mesiac a filter minimalne 1x za 2 mesiace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:23 Muž janmacu [18]
ve 100 l buď 10 až 20 litru týdně,nebo 20 až 30 litru za dva týdny,lepší bude když si to zjistíš sám,každé akvarium je jiné,záleží na osazenstvu a na krmení,pokud jich nebudeš překrmovat,tak ani nebudeš mít moc práce s odkalením dna X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:20 adis – Re: milda87
akvarko sa cisti jeden krat do tyzdna?????
aj o takom objeme????
to som nevedel.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:14 Muž melvilko [4]
ja to robim skoro tak isto vyberem vodu čo najviac sajrajtu len skla nečistim neni treba sem tam preperem filter v odkalenej vode a to je asi všetko :) kolko vody by som mal vybrať v 100 litrovom akva ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:14 milda87 – Re: adis
Tak standartně,jak se můžeš kdekoli dočíst,se akvárko čistí jednou týdně.
Skla,odkalení s částečnou výměnou vody,upravení rostlin podle růstu(někdo musí týdně)
Filtr podle situace-zarybnění,velikosti akva a filtru....
Po dvou měsících bez údržby se za hodinku nepoklidí...

Taky pozor na překrmování....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:08 adis – Re: melvilko
ok .. pre mna je cistenie.... vymenit tretinu vody a vytiahnut co najviac sajrajtu...popripade vycistit skla ziletkou a hubkou...

ake je dalsie cistenie a ako casto cistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:07 Muž melvilko [4]
široky pojem že nieje čiste ako nieje čiste :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 17:57 adis – Re: sabreman
no inaksi sposob zatial nevidim...
vymenim cca 60 l vody a akvarko neni zdaleka ciste... tak ked vytiahnem rastliny a ostatok celkom to stiham :)

este ma napadla otazka.. ako casto cistit 240l akvarko????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 20:55 sabreman
Zdarec adis
... a to chceš při každém čištění dna vytrhat rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 19:35 tomas120 – Re: adis
na čistenie dna je dobrý ten štandardný zvon aj z hadicou čo sa dá kúpiť hoc kde v akvaristike ,ale chce to drobné úpravy- jemne zozšíriť dierky na zvone a vymeniť hadicu za širšiu a potom to bude sať aj na 10cm na okolo všetkú špinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 19:27 adis – Re: JuraS
Uz som na to asi dosiel.. spociatku som sa vyhybal rastlinam.. teraz som ich dal vsetky von a pekne dno - strk vycistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 10:55 JuraS – Re: adis
není náhodou "to zelené na dně" řasa ? tu totiž neodsaješ ani kdyby jsi se snažil sebevíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 10:30 Muž HATED [25] - Cichlidy – Re: adis
odporucam zvon bez zarezov naprikald vrchnu cast z 0,3l flase tym ze tam niesu zarezi tak ten strk tam kvalitnejsie premyje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:35 Muž karelpavel [18] – Re: adis
jaký zvon používáš ? zarýváš s ním pořádně do štěrku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:21 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: adis
Me kdyz nejde odkalit zvonem poradne dno tak sundam ten zvon a to cuca vsecko ale pozor strasne rychle mizi voda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:05 adis – cistenie dna
Dobry vecer pani,

chcel by som radu... nedari sa mi vycistit poriadne dno.... uz 2x som vymienal vodu 1/3 a stale je vidno spinu - zelen na dne.
Pouzivam klasicku hadicu zo zvonom na odkalenie.
Viete poradit nejaky iny sposob prosim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 20:39 Muž Mack [0] – Re: Sid
ok, vyzkoušíme, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 20:39 Muž Assassin [2]
Ani ne, musím pořídit kýbl pouze na akva, ale vzhledem k tomu, že ve vodě neni chemie, tak by to neměl být problém ne? stydim

Aha, to nebylo na me:-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 20:35 Muž Mack [0] – Re: paia
odstata den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 20:33 Muž Assassin [2]
Půlku jsem jeŠtě nezkoušel, ale při týdenní výměně cca 1/3 vody je kal pořád stejný. Voda je studniční bez chlóru a chemie.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1151