Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 12:54 Muž arnošt [37] - Rostliny
odkalovač se nechá udělat i z pet lahve a hadice, ale zaleží na každém, jak hodně chce investovat - v obchdě kvalitní odkalovač stojí kolem tří stovek a vydrží léta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 12:52 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: karolO
Nejlepsi odkalovac je odkalovaci zvon + hadice do odpadu. Lety overena metoda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 10:44 Muž PentueR [256]
Co zkusit slovíčko odkalovač ve vyhledávání ve fóru? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 09:28 karolO – vyroba odkalovaca
zdravim ludkovia. chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti s vyrobou odkalovaca -kvalitneho. potrebujem inspiraciu ako na to! Dakujem za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 16:51 Muž Jrk [143] – Re: Jurasek
Dokonce někdo (třeba já) přidává do čerstvé vody mj. i Torben (Hü-Ben), který vodu zabarví na úroveň vody odčerpané (mám v akva kořen). Nejde mi až tolik o barvu, ale o složení vody jako takové, myslím si, že Torben doplní látky podobné těm, které se vyluhovaly z kořenu v akva. V bílém kýblu je ta voda sice hnědá, ale po napuštění do akva je křišťálově čistá (do 12ti hod, po vyfiltrování a usazení kalu, vzniklého odkalováním dna) samozřejmě s hnědavožlutým přirozeným nádechem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 11:38 Muž Jurasek [137] – Re: ejdriana
Křišťálově čistá voda nebývá v akvárku často k vidění. V zajetém akvárku má voda lehký nádech do žluto-béžova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 11:36 ejdriana – Re: FranzFritz
zákal už je pryč, sice voda není úplně průzračná, ale je to dobrý palec děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 00:09 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: ejdriana
Lehce mléčný zákal se mi v akváriu vytvoří vždy, když jednou za čas důkladně vyčistím zanesený filtr. Většinou je do rána zákal pryč, aniž by utrpěla nějaká rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 23:46 Muž Jrk [143] – Re: ejdriana
Já si myslím, že snad ne... Stalo se mi, že se mi objevil tento mléčný zákal, pravděpodobně způsobený příliš intenzivním čištěním filtru, vydržel asi 5 dní, dusitany NO2 vystoupaly 3tí den až k hodnotě 0,25mg/l, to jsem pak vyměnil 1/3 vody, abych to naředil no a za pár dní bylo vše úplně v pořádku, bez jakýchkoli ztrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 23:38 ejdriana – Re: včelař
Takže pro jistotu hodně vzduchovat?Nebo to zatím nechat při normálním stavu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 23:33 Muž včelař [44] – Re: ejdriana
Nálevníci rybám neškodí krmí se snimi potěr, ale při přemnožení mohou odebrat hodně kyslíku z vody a ryby se udusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 23:29 ejdriana – Re: Jrk
Články jsem si pročetla. Čistila jsem akva kolem 19té hodiny, teď je to trochu lepší ryby žijou a doufám, že budou. Mohou nálevníci nějak rybám ublížit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 23:26 Muž Jrk [143] – Re: ejdriana
Při odkalování dna je potřeba třošku dno prokypřit, při čemž se voda vždy zakalí. Kdyby šlo o mléčný zákal, který vám do zítřka nezmizí, je pravděpodobně způsoben nálevníky, tento trvá déle, jak budete mít akvárium zajeté delší dobu (3-4 týdny), ustálené poměry, neměl by se vám tento zákal při výměně vody již objevovat. Ještě doporučuji si přečíst spousty skvělých článků na těchto stránkách v sekci "Rady". Mě osobně velmi moc pomohly!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 23:08 ejdriana – Re: Jrk
Děkuji za radu :) a jak se tomu pro příště vyvarovat? Voda byla úplně čirá, odkalovala jsem jen protože na dně byl kal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 23:04 Muž Jrk [143] – Re: ejdriana
Rybky jste přidala opravdu hodně brzy, ale kdyz vydržely týden, tak je naděje, že to vydrží i dále.
Mě se vždy při odkalování dna voda zakalí, při zapnutém filtru zákal do 12ti hodin zmizí. Pokud by šlo o mléčný zákal způsobený nálevníky vydrží 3-5 dní.
Vzhledem k tomu, že máte nově založené, zakalené akvárko s rybkami, doporučil bych deně měřit NO2, třeba kapkovými testy od Rataje - Azotin, cena cca 70,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 22:46 ejdriana – Re: Jurasek
Rybičky jsem dostala po týdnu, takže tam bohužel jsou. Vyměnila jsem 1/3, odstátá byla. Rybičky ožily, akorát ten zákal tam pořád je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 22:44 Muž Jurasek [137] – Re: ejdriana
Kolik vody jste vyměnila? Byla odstátá? Za jak dlouho zmizel, nebo tam ještě je? Proč odkalovat, snad tam ještě nemáte rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 22:41 ejdriana – odkalování a následný mléčný zákal
Zdravím, měla bych dotaz, možná hloupý, ale jsem začátečník. Dnes jsem poprvé odkalovala akva, které mám víc jak 14 dnů. Bylo krásně čísté, ale po odkalení bylo mléčně zakalené. Co s tím mám dělat? Stačí když budu filtrovat a vzduchovat? A jak se tomu pro příště vyhnout? hmm Díky za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 21:00 Muž meroň [18] - Rostliny
no u dobře zarostlého akvárka se snad ani odkalovat moc dobře nedá, já osobně teda už v podstatě neodkaluju, ani si to neumím představit, jak bych to prováděl a u takového hemianthu callitrichoides cuba třeba žádné místo pod lístky ani není, poroste kompletně dno...ale teda k tomu odkalování , myslím, že je zbytečné vymýšlet nějaké speciální postupy, prostě odkalovací zvon, opatrně nad rostlinkou rozvířit kal a vysát...ale kdo si chce pohrát tak ať si klidně hraje mini čerpadly, ale zase už je to elektřina a nemusí to být při manipulaci zrovna nejbezpečnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 20:27 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: meroň
Aj tak treba obcas vycistit miesto pod listami koberceka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 20:22 Muž meroň [18] - Rostliny
nebo nasadit tolik rostlin, aby nebylo jediné volné místečko štěrku, pokud bude dostatek rostlin tak ani odkalovat nemusíš, nebo alespoň já už neodkaluju cca půl roku, max. když čistím jednou za čas molitan filtru, tak to pod ním vysaju při výměně vody, ale jinak neodkaluju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 18:44 Muž metal [96] - Cichlidy
sikovny chlapec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 18:28 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Najlepsie odkalenie tychto jemnych rastlin je ze, do nich vhanas vodu pod prudom. Proste ich ofukujes vodou. Tym sa vyplavy vsetek bordel a neposkodi sa rastlina. Len je problem ze tento bordel bude v celo AQ. Preto je dobre si vyrobit zo stareho filtru, mini vonkajsi filter. Staci aby sa bordel zachytaval na malom molitane a aby voda cirkulovala z AQ do filtra, ktora zbera bordel a mechanicky cista odchadza do AQ vyplavovat dalsi bordel z koberceka.
Toto je podla mna najsetrnejsi postup pri odkalovani tychto krehkych rastlin :)
PS: dufam ze si pochopil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 12:46 spinokrkavec – ako odkalovat "travnik" na dne akva?
mate niekto skusenosti s odkalovanim kobercovitych rastlin? resp. dna pod nimi, mate na to nejake triky? napriklad s Lilaeopsis novae-zelandiae??? alebo je lepsie okolo neho neodkalovat? za kazdu radu by som vam bol velmi vdacny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 11:37 Mishaaa
Děkuji všem. Na ten GC50 jsem se dívala, ale pak se mi zdál docela ok i Easy Clean regular 60 cm....akvárium má výšku 55cm, který bude lepší? Na dně mám jemný písek,tak aby ho to příliš nebralo...díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 10:24 Muž bunda [28] – Re: PetrP2B
U GC50 je přidaný ten prostřední díl, který nemusíš používat. Jinak jsou stéjné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 09:49 aldas
Pokud uvažuješ o větším akva tak asi ten delší GC50, já mám akva na výšku 50cm a je to akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 09:46 Muž PetrP2B [33] - Rostliny – GC40 vs. GC50
Zdravim, jaky je rozdil v techto dvou odkalovacich? Prijde mi to, ze az na prostredni dil, ktery se da vyndat jsou stejne. Mam akvarium 63l a uvazuji o GC40, ale cena GC50 je jen nepatrne vyssi, napadlo mne, ze by se do budoucna na velke akva hodil. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 09:42 aldas
Já používám GC50 od Tetry a jsem spokojený, můžeš regulovat průtok vody a odkaluje fakt dobře, dokonale odsaje nečistoty i z osmi centimetrové vrstvy písku. palec
Dopouštím přes něj i čistou vodu zpět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 07:26 Muž bunda [28] – RE: Mishaaa
Já mám výborné skušenosti s GC40 od Tetry ( pro tebe spíš GC50). Budeš si ale muset vybrat sám, určitě každý bude mít jiný názor na oblíbený odkalovač.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 22:43 Mishaaa
Poradí mi prosím někdo jaký je nejlepší odkalovač pro cca 280l akva? :-) Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 11:03 Muž capko [40] – Re: 57anmi1
Súhlas s Meldou777,nemeň tak často vodu a skús 2dni vobec nekŕmiť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 10:59 R Muž Silent [5949] – Re: 57anmi1
Jak dlouho je to 200 litrový akvo založené, za jak dlouho byly nasazeny ryby a jaký typ filtru používáš. To jsou základní informace které mi tu chybí aby bylo možné trochu přesněji odpovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 10:54 mamina
mivala jsem stejny problem co jsem nainstalovala uv mam klid ,,,ale vymenou vody se ten kal určite nezlepši ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 22:09 Muž VRATA [0]
Měl jsem to také, ale přišel jsem na to, čím to je.Nevím, jaký máš filtr, ale u mého byla trubička z filtru nasměrována tak, že voda proudila jen okolo filtru a ne do celého prostoru.Zkus pozorovat,kam proudí drobné nečistoty.Já měl trubičku nahoru, otočil jsem ji směrem ke dnu a voda se mi asi během tří hodin vyčistila, že je teď průzračná. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 20:48 Aleš
Mně na zákal pomohlo pár dnů absolutně nekrmit. Zákal mě trápil řadu týdnů. Nic nepomáhalo. Mezi vánočními svátky jsem musel na 4 dny odjet. Po návratu a 4 dnech bez krmení jsem v akváriu našel vodu jako křišťál. Nevěřil jsem vlastním očím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 19:51 Muž melda777 [0] – Re: 57anmi1
A proč měníš vodu dvakrát týdně?a kolik té vody vyměnuješ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 15:29 57anmi1 – kalna voda
ja mam 200L akvarium a menim vodu 2x za tyzden pretoze po 3 dnoch od vymeny je zakalena ryb nemam vela a filter 420L/H prosim napiste v com je chyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 00:19 Vendelin
Nic se nedeje, pokud je to hned po napusteni chybka bude ve spatne propranem sterku. Muzes to proprat klidne 20x a vzdycky se to trochu zakali. Cast se za par dnu usadi, cast pochyta filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 00:09 Madu – stejnej problem
Mrakoplash napsal: uz to nereste usadi se to ;-)
a chemii jak tu nekdo radil, bych tam osobne nedaval hop


mám stejný problém jako zakladatel diskuze... dva dny běží akvárko, filtr je puštěnej, mám tam pár kytek, voda je zakalená - taková dohnědozelena... dala jsem tam roztok na udržení rovnováhy, nastolení bakterií - ale nevím, možná jsem to neměla dělat... za jak dlouho se to tak může začít "čistit" - aby šlo na vodě vidět nějakou změnu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2009 08:38 Muž Yirka [9118] – Re: melda777
Omlouvá tě pokročilá hodina, ale takto by tomu nerozuměl ani tatar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 23:30 Muž melda777 [0]
možná rýma možná něco jiného v čerstvě založeném akva.se voda zakalí,ale pod mikroskopem nálevník není ,možná je to chemická reakce chlor atd.a pokud nevzniknou ty užitečné bakterie tak mizí velmi pomalu,Chtěl jsem říct že skutečný nálevník alespoň u mě nechtěl zmizet vůbec,proto mám zkušenost s chemií a to už mě běželo asi rok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:48 Muž Yirka [9118] – Re: melda
To zní skoro jako teorie poločasu rozpadu. (krátkodobého) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2009 16:46 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: filipsi
Toto řešení mi připomíná onen vousatý vtip:
"Máte něco proti švábům?"
"Ano, tyhle tablety."
"Jak to funguje?"
"Chytíte švába, vsunete mu tabletu do prdelky a on za chvíli chcípne."
"No ale když už ho držím, to ho můžu přece rovnou rozmáčnout"
Prodavač se zamyslí a říká "A nebo tak..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 16:31 Muž filipsi [1295] – Re: Eff
Ja bych to tipnul na nekonecno, toho posledniho nalevnika se zabit nepodari a nepodari, bude o trochu vic odolny nez zbytek. Nakonec nezbyde nic jineho, nez holt strcit tu ruku do akvarka, a za nozicku ho vytahnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2009 16:23 Muž Eff [417] - Rostliny
melda napsal: dáš dávku přípravku a ona zlikviduje 1/2 nálevníků při další davce zase půl z půlky atd.
Matematická hádanka: Kolik dávek musíme aplikovat, abychom se zbavili 1073741824 nálevníků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 15:22 Muž filipsi [1295] – Re: melda
A neni to neco podobneho jako "ryma trva tyden, ale kdyz pouzijete superkapky cistonosvirulin, za 7 dni mate pokoj?" :-)
(edit - nalevnik se samozrejme "nejakym pripravkem" likvidovat da, otazka jen je, zda to ma cenu a nestaci to bez nej)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 15:19 melda – pro Psycho
Nejlepší zkušenosti mám ačkoliv nejsem zastáncem chemie s přípravkem od SERY bohužel si nevzpomenu na název je to už dlouho,ale dokonale odstranil nálevníky.V obchodě ti určitě řeknou název já je měl asi před pěti lety v malém cca50l akvariu,nesmíš svítit ani krmit dáš dávku přípravku a ona zlikviduje 1/2 nálevníků při další davce zase půl z půlky atd.akvárium jsem měl jako křišťál.Většinou se objeví z překrmení nebo z nekvalitní stravy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:57 Psycho – nálevník a světlo
Ahojda. Chtěl jsem se zeptat, nikde jsem se nedočetl nebo jsem to možná přehlídl, jak je to se svícením při zbavování se nálevníka. Akva je založené týden a zamlžilo se hned druhý den. od té doby je to stejné. Jinak filtr je puštěný, vzduchuji a svítím 11 hodin denně. Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 22:16 Jansa – pre Romiš
Mozem nechat hladovat ryby aj v obdobi parenia a mnozenia? Viem, ze samicky v case, ked maju v tlamkach mlade, nezeru. Je ale hladovka v tomto obdobi bezpecna?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1951