Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 14:38 Jiřin – Re: snoopy
Vy určitě měníte všechnu vodu že ? To nedělejte, podle mě je to nálevníky ... Musíte chvíli počkat než se akva zaběhne a hlavně živé rostliny ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 20:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Bubo
Píšete toho o svém akvišku, stejně jako o svém problému, žalostně málo...
Takto vám těžko někdo něco poradí.
Předělání akva je na nic - stejný styl, stejná chyba, stejný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 19:52 Muž ROSAN [2]
Dobrý podvečer.Toto všetko,čo ste napýsali vo fórach o zákaloch som už vyskúšal anič nepomáha!!!!!
Rybky už 14 dní nedostali jest,filter točý plný výkon,svetlo 12.hod-0,58W je aj dosť rastlín 5x Hygrophila polysperma aj Jávskeho machu je bohate a dalších prosperujúcich rastlýn.
to naozal budem musieť prerábať aqua?:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 15:23 smajlik
Já mám taky 30l akvárko a zkoušela jsem odkalovat zvonem, ale bylo to neohrabané, tak jsem přešla na obyč hadičku...
A jak to tu poslouchám (nebo spíš čtu), tak vy to dno prohrabáváte? nemůže to nějak uškodit kytkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 02:18 Ivulik1 – Levny odkalovac pro male akvarko
Ja jsem si vyrobila odkalovac sama. Mam 30 l akvarko a to, co prodavaj se spis hodi do vetsich akvarek. Takze staci vzduchovaci hadicka a 10 ml strikacka. Uriznete spodek strikacky a misto konusu udelate nahratou jehlou dirku, do ktere se strci hadicka palec Naklady par korun a odkaluje se s tim perfektne. Zaroven odsajete idealni mnozstvi vody (pri dukladnem odkaleni dna asi 8 l)

Vyhodili sme par stovek za odkalovac od sery, ktery byl pohanen vzduchovacim motorkem. Nikdy vic tone Trva to tejden a jeste vam plavou sracky po celym akvarku. tone Fakt nedoporucuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 21:27 Muž Yirka [9123] – Re: Veronika
A taky kolik tam máš ryb, jak často a kolik krmíš. Většina zákalů je z překrmování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 19:44 Muž Jurasek [137] – Re: Veronika
Měnit pěnu z filtru se moc nedoporučuje, jedině až ztratí svoji pružnost. Vyměnila jste všechnu vodu? Jak dlouho po založení akvárka to je? Jsou tam rostlinky-jaké? Rybky? Bez dalších informací je to na věštění z křišťálové koule :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 19:34 Veronika – kalna voda
Přeji všem hezky podvečer potřebovala bych poradit mam větší akvarium ,ale začala se mi kalit voda nevím proč viměnila jsem vodu i pěnu na filtrováni a stale nic děkuji za odpovět sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 00:11 Rajko – Re: jess
není zač rád jsem pomohl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 00:08 jess – Re: Rajko
OKo. Díky za radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 23:56 Rajko – Re: jess
vodu měnit nemusíš. jen to světlo dej silnější a mělo by to být časem v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 23:39 jess – Re: Rajko
No, já vím... :-( Snad během dvou dnů tam dostanu to správné světlo...:-)) A má smysl měnit vodu nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 23:32 Rajko – Re: jess
jestli je AQ potemnělé tak to není dobré. Musí to být intenzívní světlo. nějakou zářivkou sviť. Aby bylo v akva pořádné světlo. Pak by měla řasa odejít časem úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 23:29 jess – Re: Rajko
Trochu svítím - stolní lampičkou, aby alespoň něco. Ale jestli to pomáhá, nebo je to ještě horší, ví PánBůh... ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 23:24 Rajko – Re: jess
Na hnědou řasu by mělo stačit světlo. Jak ti přjde to světlo hned začni svítit a řasa by měla ustupovat. Ale jestli chceš hned tak můžeš AQ vylít a znovu založit, ale musíš zase nechat AQ nechat zaběhnout. Takže světlo by bylo asi nejlepší. svítit, svítit a svítit. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 23:18 jess – Řasa a zakalené AQ
Dobrý večer, prosím o radu. Zhruba před 2 týdny jsem se rozhodla, že si zpestřím čas trávený nad prací a u compu si vystavím menší AQ (50x25x30) pro dorost živorodek z většího AQ. Chtěla jsem se řídit radami a nechat AQ zaběhnout před nasazením rybiček. Ale ouha, osvětlení nedorazilo do termínu a do AQ se mi dostala řasa (po vytažení světle hnědá, mazlavá), která mi více méně zničila kytičky, kořeny jsem několikráte od řasy čistila. Zasaženou květenu jsem z AQ vyndala a "odřasuji" v jiných nádobách. Nové kytičky jsem zasadila, nasadila Algol od JBL, Algicid od Dajány byl neúčinný. Algol zřejmě zabral, řasa se netvoří tak rychle, ale AQ je druhý den ve stavu od menšího zakalení až po totální neviditelnost, i přes výměnu vody (denně cca 12l). Ostatní hodnoty jsem relativně srazila (vyšší pH, uhličitanovou a celkovou tvrdost) - proti počátečním hodnotám. Netrpělivě čekám na dodávku osvětlení (poučení pro příště) a s obavami sleduji stále zakalující (a nepříliš půvabně vonící) :-( AQ. Existuje nějaká rada na rychlé "vyléčení" nebo zvolit cestu vylít, vyprat a začít znovu..? Děkuji moc za pomoc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 12:13 Muž many [9]
myslím,že tady něco je www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 11:46 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: MiHl
Dno mám říční písek 2-4mm. Jasně, sem tam nacucnu šnečka nebo kamínek, namotám vláknitou řasu atd. ZATÍM na lopatkách žádné poškození patrné není. Taky jsem se toho bál tak jsem koupil tohle čerpadlo (230Kč). Toto odkalování provozuji cca 5 měsíců a vše OK. Ono když se podíváš dovnitř zjistíš že je kolem vrtulky dostatek místa na to aby se nějaký ten kamínek prosmýkl kolem bez záseku.

jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 10:49 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: cjiricek
pokud před čerpadlem nemáš žádný molitan, ani nic jiného, tak bych se bál, že jemné kamínky ze dna a jiné pevné nečistoty to čerpadlo poškodí. Pokud je to jen k odkalování, tak je to fuk, ale pokud by to čerpadlo někdo používal i ke klasickému filtru, tak by to snížilo životnost rotoru a dřív by to dělalo rámus. Jak dlouho to používáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 10:38 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sykorka
Foto aparátku nemám ale když se podívaš do mé prezentace na foto z listopadu 2007 tak ti to napoví. Rozměr hadice nevím, vrazil jsem tam tu kterou jsem měl zrovna po ruce (koupil jsem ji v Hornbachu v metráži, je průhledná abych viděl jak ten svinčík frčí pryč) a zvon je ten obyč za pár kaček. Je to takovej bastl takže jsem to ani nijak neprezentoval.

jirka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 09:06 Muž Sykorka [0] – To CJIRICEK
Tak to by mě zajímalo, mohl bys ten svůj zlepšovák vyfotit, případně napsat, přesne typ toho zvonu a hadici, kterou máš v sání...
předem díky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 07:15 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetky
No já mám na čerpací hlavě Atman AT 201 přigumičkovaný pytlík z tkaniny která se používá v sítotisku a do sání strčenou hadici se zvonem. Ta tkanina je něco jako šusťák jen pevnější a hustší. Viděl jsem v chodu bateriový odkalovač ale ten nemá potřebnou sílu a pytlík mají z příliš řídkého materiálu.
problém s vířením vody nemám páč to tlumí ten pytlík.

jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 23:27 Muž Horác [3942] – Re: MiHl
Názorný příklad toho, jací jsou Češi mistři improvizace :) ... na takovéhle využití PET láhve by Amík nepřišel :-D (a pokud jo, nechal by si to okamžitě patentovat a vyvážel by to do celého světa :o).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 22:53 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: teekey
Fotka k příspěvku foťák nemám a ani se mi to nechce fotit, protože estetickou soutěž by to rozhodně nevyhrálo, tak leda nákdres
jak jsem psal:
- v seříznuté 2 l flašce [1] je z 0,5l lahve od šťávy [3] (taková ta delší a užší) udělán zvon
- tlustý konec z 2l flašky [2] je tam napresován obráceně, tudy se to rozebírá
- na filtr se na trubku nasazuje molitan [4], ten je uvnitř a skrz díru ve flašce tamtudy nasadím čerpací hlavu [5]
- hadice [6] je snad jasná, jen dělá docela mixér, tak ji napojuju na roztřikovací rampu z filtru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 22:06 teekey – Re: MiHl
to by chtelo foto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 12:59 Muž MiHl [55] - Cichlidy
používám primitivní řešení (estetika to teda zrovna není)

flaška od šťávy (0,5 l seříznutá v obou koncích jako odkalovací zvon)
velká 2l flaška dnem vzhůru
- část s uzávěrem odříznutá a vlepená tam ta od šťávy
- starý filtr (větší honič vody) vložený do lahve tak, že molitan je uvnitř, pak prochází dírou v lahvi ven, kde je napojeno čerpadlo a to je hadicí připojeno k roztřikovací rampě od filtru, jinak to dělá docela mixér
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 12:19 Muž filipsi [1295] – Re: Sykorka
To asi ne, ale zaroven totiz neni tak silne, aby udelalo dost silny proud pro odkaleni (aby zvedlo kal) a zaroven dostatecne vodu filtrovalo :(, proto jsem te smeroval k jinemu napadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 11:32 Muž Sykorka [0]
myslím,že to čerpadlo z toho starého filtru není tak silné, aby přečerpalo vodu přes 1,50 m..., ale díky za nápad..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 11:21 Muž filipsi [1295] – Re: Sykorka
To ne, ale co reseni horacovo? Odkaluje klasicky do kanystru, v tom je cerpadlo, ktere pres kostku filtracni peny honi vodu zpet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 11:03 Muž Sykorka [0] – Elektrický odkalovač
Zdravím,

nemá někdo zkušenosti s výrobou elektrického odkalovače ze starého filtru (čerpací hlava)... Předem díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 10:28 Muž henrich [4]
A ked je ten kal na listoch (aky mal Japanelo) uz v starsom akva (2mesiace) - ako biely prasok. Nebolo tu vysvetlene, z coho sa tvori, co je jeho zlozenie. Ako dno pouzivam filtracny piesok cca 1mm zrnitosti, ale ten kal nie je piesok - medzi prstami je taky jemnejsi, makky.

Filter funguje, robi to aj po jeho preplachnuti. Vo filtri ten biely prasok nevidim, ale zase tam sa mi tvoria "rozsivky" - cely plastovy povrch filtra je pokryty hnedym vlaknovitym povlakom. Filter nie je v tme, trochu svetla sa donho dostava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 09:46 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Utahraptor
Nevím, někde tady na fóru toho je... Ale myslím, že jak to přišlo, tak to odejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 04:28 Žena Utahraptor [91] – Re: johan
Mám se toho nějak bát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 21:30 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Utahraptor
Asi biofilm->hromada baktérií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 20:45 Žena Utahraptor [91]
Fotka k příspěvku Mě se teď dělá v akvárku takovéhle "mlha" vypadá to jako kouř ve vodě... Nevěděl by někdo, co to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 21:21 Kamii – Re: DonJuanKarlos
hodnej, snad nám to štěstí pomůže... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 15:58 Muž DonJuanKarlos [30]
Že by nějaká zákalová epidemie ??? Já jen že ho mám také (hodně slabý). Zkusím počkat, snad se to spraví. palec Hodně štěstí i ostatním se zbavení se zákalu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 14:11 Kamii – Re: Kamii-oprava
*dostat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 14:09 Kamii – kal
Taky se potřebuji zeptat mám první akvárko a první rybku bojovnici betu.
Včéra jsem jí dala do nového akvárka, s kamením a s živejma rostlinkama. Bez filtrace a čehokoliv.Krmím opravdu maličko, jen to co zbaští do 5-ti minut. Voda byla odstátá a dnes když je malej v ní(ve vodě je od včerejšího večera), tak je nějaké zakalené . Potřebuji radu zkušených chovatelů. Má už dostata dietku??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 12:15 artognov
Fotka k příspěvku a tady je druhá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 12:11 artognov
Fotka k příspěvku pořídil jsem ještě dvě fotky ale jde to pěkně blbě fotit. Omluvte kvalitu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 20:59 Usine
Mělo by to zmizet samo, žádnou UV lampu nepotřebuješ. Pokud můžeš tak přidej na filtraci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 19:52 artognov
Nemá někdo na půjčení UV lampu? okr. Trutnov? Nechce se mě kupovat za 2000nová ale půjčovné rád zaplatím :-O ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 17:57 artognov – Re: artognov
apropo nejsou bičíkovci nebezpečný pro ryby? Na těch teda nic nepozoruji :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 17:39 artognov
Fotka k příspěvku Pořídil jsem ještě jednu fotku, je na ni dobře vidět jemný zákal. Myslím, že by to mohli být bičíkovci ale UV lampu nemam a tady nevím o někom kdo by mi ji půjčil :( je nějaké alternativní řešení?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 14:47 Muž ghostik [81]
mnel jsem neco podobneho a po 30hodinach UV 8W to bylo OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 14:42 Muž xxsharkxx [19] – Re: artognov
mohou to být byčíkovci,na to je idealní použít UV lampu,pokud si ji mužeš někde pujčit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 10:44 artognov
Problémy s tímto jemným zákalem stále trvají. Sice se mi kvalita vody zlepšila a tento zákal tam je pořád i po několikátý výměně vody. Ráno se to zdá vždy lepší jak večer. Dno jsem už odkalil a provedl testy - vše vypadá ok a nemůžu najít příčinu. Vážne nikdo nemáte tušení? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 19:36 Usine – Re: Japanelo
Hlavně klídek žádný spěchání, ryby postupně a méně je někdy více. Týdenní výměna vody (1/3 - 1/4) bohatě stačí, hlavně žádné hnojení rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 19:25 Raťafák
Uff, díky za uklidnění...
Byl jsem dost nesvůj :-(
Nojo, jsem začátečník smich

Jinak kytky rostou jak vzteklý ;-) po 10 dnech, parada :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=2301