Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 13:54 Prcek – Re: Diridea.Die
jo, neco takovy jsem mel - tusim od Sery - takova srkacka, pohanena vzduchovacim motorkem, filtrovalo to pres molitan a vody vracelo zpatky.
Bylo to uplne k nicemu, protoze to nemelo dostatecny tah, aby to bordel vysalo. Jenom to bylo celkem drahy, za ten kousek plastu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 13:36 Muž LangMaster [24]
Ano jsou odkalovače ktere vracejí vodu do akva. a filtruji přez hadrovej sáček.Mužeš se mrknout ke mě mam tam foto jednoho takového odkalovače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 13:25 Diridea.Die – odstranění kalu
Ahoj, chci se zeptat jestli existuje nějakej druh odkalovačky, kterej neodsává vodu, ale jen bordel ze dna, přes síto třeba do nějaký další komory v odkalovačce. Asi to neumim pořádně popsat, ale kdo pochopí ať prosím odpoví. Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 07:22 Muž Horác [3942] – Re: ferasusa
OK ... když Vám to funguje ... tak to nebudem řešit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 07:15 ferasusa – Re: Horác
V tom případě mi poraďte jak se zarosteným dnem.Nepotkalo mě to("nejlepší cesta k černání dna (díky hnilobným procesům) a k rozbujení ruduchy (díky nadbytku živin)") ani v tomto akva(funguje už pět let) a ani v akva které mi před tím, než jsem se stěhoval fungovalo 11 let...Divné...To, že tomu neříkáte odkalování to je váš názor a já vám ho brát nebudu. Jen v tom co mi šlo z hadice jsem viděl rozdíl. Můj názor a nikomu ho nenutím. Pokud vím, apinek tady chtěl od lidí vědět, jaké mají s odkalováním zkušenosti. Nechci se pouštět do nějaké pře, jen mi těžko vymluvíte to co mi fakt funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 20:23 Muž Horác [3942] – Re: ferasusa
"Kýbl mám vždy na podlaze a akváko nedávám ani výš ani níž......Hadici mám o stejném průměru. Není mi 10 abych to co píšete nechápal." ...

Opravdu jste si jistý tím, že to chápete? Právě proto, že rozdíl hladin je stejný a právě proto, že používáte hadici o stejném průměru, jsou řeči o větším/menším tahu tak nějak ... mimo mísu.

Mimochodem, šmrdlání dna jen tak po povrchu tím pseudo-odkalovačem, který si tak pochvalujete, tomu já neříkám odkalování. Šidit odkalování, toť nejlepší cesta k černání dna (díky hnilobným procesům) a k rozbujení ruduchy (díky nadbytku živin). Pokud Vás to dosud nepotkalo, vězte, že máte víc štěstí, než rozumu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 19:15 apinek
každej nějak začínal,někdo to pochopí dřív,někdo dýl ;-)
já začal v 12 s 63l a obrovskym čichavcem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 18:19 Piky – Re: Horác
Dík, já přemýšlela z čeho bych to udělala ale injekce mě nenapadla. Fakt dík :) A nedivte se že se ptám tak blbě rybičky sem si pořídila tak před měsícem a tak ještě nevim co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 18:08 ferasusa – Re: Horác
Kýbl mám vždy na podlaze a akváko nedávám ani výš ani níž......Hadici mám o stejném průměru. Není mi 10 abych to co píšete nechápal. Když mám dno célé zarostené rostlinama asi bych byl blázen kdybych bořil válec do dna. Nechci si ničit rostliny!!!!!Co se týče nasávání štěrku,s tím jsem problém neměl, je dost hrubý...Zvon s velkým tahem mi prostě lépe odkaloval..Thats all...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 16:48 Muž Horác [3942] – Re: Piky
U miniakvárií lze celkem dobře odkalovat odkalovačem vyrobeným z větší injekční stříkačky (20 ml a více, samozřejmě bez pístu :o). Stačí přidělat hadičku vhodného (tedy malého) průměru a hotovo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 15:48 apinek
na 20l asi hadička od vzduchování ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 15:23 Piky – odkalovač na malé akva
Ahoj, tak já se taky poradím, mám akvárko 15l a 20l tak jakej odkalovač bude nejlepší? Předem dík za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 12:18 apinek
iblik:vyrobit se to dá v klídečku,ale mám krásně zlomenou nohu na 3X ,takže to nepujde....
a hlavně se mi moc nechce shánět materiál ;-)
dzin:OK,já ho koupim.......
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 12:02 dzin – odkalovač
ten hagen je super mám ho 2 roky a absolutní spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 11:55 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: apinek
a co si to vyrobit vím že ten tip nechceš www.hugo-obchod.cz/… ale třeba ti to se zalíbi www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 08:14 apinek
ustavprochore:teď zrovna jsou:)
wayn:v podstatě jsou nepostradatelný.neumim si představovat odkalovat písek 1-3 se zvonem 5cm,to fakt né....
ferasusa:tak záleží jakej máš spád...ten co jsi sem vložil mám a musim ti říct,že nic horšího neni.vysálo mi to půlku písku z akvárka,to snad neni ani na odkalování,to je na okrasu.abych něco mohl odsát ze dna,tak musim cca 5cm nad písek,jinak to saje a saje.tahle odkalovačka s pumpou mě stála 80kč,ale už nikdy a více.
kus:za potřebí vysokorychlostní net je,nebo jsi si chtěl objednávat věci dopisem ;-)
já taky neodkaluju,akva mám zaběhlý 3 měsíce a ani jsem na to nesáhl,ale budu muset,už jsem to zanedbával moc.
no a horác:ta odkalovačka je děs,zvon je asi 5cm vysokej a...prostě je to na ho***,nic víc,míň...
hlavně to nejde ani zabořit,pač to má ty ohlý hraje,hrůza.......ale díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 07:23 Muž Horác [3942] – Re: ferasusa
Tah vody je dán průměrem hadice a rozdílem hladin akvárium - kýbl. Pokud má odkalovací zvon velký průměr a výšku (jako Hagen), je to úmysl. Průtok je konstantní po celé délce odkalovače (včetně hadice) - čím větší průměr, tím menší rychlost vody (a naopak). Takový zvon lze krásně zabořit do dna, aniž by došlo k nasátí písku až do hadice (a k jejímu ucpání - mimochodem, fakt chuťovka). Nechápu, jak si někdo může pochvalovat odkalovač s nízkým a úzkým zvonem. Ledaže by měl nádrže s holým dnem. Tam ale člověk vystačí se samotnou hadicí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 07:06 Muž kus [200] - Rostliny – Re: apinek
coze Ty bláho,na začátku 21 století je věda koupit obyčejnej odkalovač k 160 litrům. K zakoupení předráženýmu kusu plastu s metrovou hadici je zapotřebí vysokorychlostní internet a nejmíň milion lidí online,to je sakra pokrok. :-) Ještě, že moc neodkaluji,nechť se bakterie postarají o to o co maj,jinak bych se z tolika názorů zbláznil a šel bych dělat politiku. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 06:30 ferasusa
Fotka k příspěvku Já jsem si koupil toho Hagena a vůbec s ním nejsem spokojený. Podle mě má strašně malý tah vody. Podstatně lepší na vysávání byl ten "no name" obyčejný plastový(viz obr.)+hadice. Tak to byl mazec...Ale když už mám toho Hagena, tak ho používám, protože má i ty příchytky, ohebný krk atd..Každé má svoje. Jen mě štvalo, že jsem vyhodil dost peněz a nebyl spokojený... :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 21:55 Muž wayn [79] – Re: apinek
Ale jo, kup si co chceš když ti to udělá radost ;-) Jen jsem si tu poznámku neodpustil, protože z drtivé většiny příspěvků mohl někdo získat dojem, že tyto hračičky jsou nepostradatelné...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 20:52 Žena ustavprochore [567] – Re: apinek
trochu si protiřečíš, nejprve peníze nechceš vyhazovat (nevyděláváš) a teď zas peníze máš... :)
já odkaluju obyčejným zvonem s hadicí, nikdy se mi to neucpalo, k nastartováním použiju vlastní pusu a zmírnění proudu prst. ;-)
jinak si samozřejmě utrácej peníze za co chceš, porád lepší takhle, než to cpát do alkoholu, drog...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 20:36 apinek
nestojí,vim to,ale proč né,když peníze jsou.vyrobit to dokážu,10 minut práce,ale prostě si ji chci koupit.je to má věc a nikomu do toho nic neni ;-)
buď si to koupim,nebo né,já přece musim vědět,jestli mi to za to stojí,nebo je lepčí se na to vyprdnout.akvaristika je drahý koníček ale stojí za to.někdo vráží prachy do aut,někdo do muziky,já vrážim do akvárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 20:32 Muž wayn [79]
No a pak nemá být rozšířená pověra, že akvaristika je drahý koníček... Možná je s tím níže zmíněným nádobíčkem pohodlnější než obyčejným zvonem a hadicí, ale za ty peníze to jistě nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 20:31 apinek
no já si chci udělat radost a koupit si lepčí odkalovačku,protože tu co mám bych nejradši rošlapal ;-) ..už mi leze na nervy,má malej zvon,takže vysaju půlku písku z akvárka,každou chvíli se zasekává,prostě děs.....
já bych si ji vyrobil,neni na tom nic těžkýho,ale pro dobrej pocit chci mít spešl :)
každej je ňákej,né?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 20:15 Žena Emmik [1] – odkalovač
já to má udělaný jednoduše-kus hadice a na jednom konci je přidělaná za otvor lahvička a dno má odříznutý... v pohodě nám to stačí a můžete si to udělat dlouhý a velký jak chcete... pak stačí do té hadice napustit vodu ten konec co pude do kybla musí být níž a pak zacpete tu díru palcem a u akvária zároveň dáte jeden konec do akvária a druhej do kybla... teda newím jak fungujou ty kupovaný jestli stejně nebo sou nějaký spěšl, ale jak to máme udělaný my, tak je to dostačující potlesk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 19:58 apinek
ale každopádně vše bude lepší,než co mám teď:)
mám 5cm zvon s modrou pumpou:)
pak se taky nemůžu divit,že mi to vysává písek:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 19:57 apinek
a jakej máš názor na tetru?taky vypadá pěkně ;-)
já pak budu mít jemňounký rostlinky,keříky a tak a asi by byla blbost jezdit tam s 60cm ''krávou''
:)
eště bych potřeboval,aby někdo napsal,pač ještě nevydělávám a nechci vyhodit 3 čenta jen tak....
díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 18:05 Muž Sprachys [48] – Re: apinek
pisek nevim ale sterk to nechava v pohode... nedokazu si predstavit manipulaci ve 112 litrech s 60cm odkalovacem... tech 25 na vysku 40cm staci ;-) uspesne s nim odkaluju uz nejakej patek... sice nez odsajes prvni kybl tak mas ruku ve vode ale je to daleko lepsi nez mit ruku "metr" nad akvarkem... tot muj nazor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 16:43 apinek
buclik:tenhle nechci:)
za ty prachy radši koupim hagena.já potřebuju,aby napsal někdo,kdo ho má:)
potřebuju vědět,jestli 25cm,nebo 60cm....
decorf:nad tetrou jsem taky přemejšlel,ale ještě nevim.prolezu net a uvidíme.
sprachys:já akt nevim,25 se mi zdá málo,u toho 60cm bych měl jistotu,že by mě to ten písek nevysálo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 16:13 Žena bucliik [99]
a co tohle? www.hugo-obchod.cz/…
já s tím velikým zvonem vůbec neumím pracovat, vyhrabu si kytky. I když zase ta sera malinko kalí vodu...ale dá se odkalovat dlouho
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:22 deCORF OBRAEN
ja mám tento www.shopakva.sk/… a som veľmi spokojný..2-3x potrasieš a samo nasaje vodu palec ano ..nemusíš tahať ústami :-D ..tento je určení na akvária do 200 litrov www.shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:07 Muž Sprachys [48] – Re: apinek
ja mam ten 25cm a akvarko mam vysoky 40cm a je to v pohode ;-) s tim 60cm si nedokazu predstavit jak bych s nim manipuloval a navic je vetsi takze se nedostane tak vsude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:05 apinek
no ten je:)
ale já bych potřeboval poradit,kterej z těch dvou ;-)
a jestli 60cm zvon,nebo 25cm zvon.díku dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 14:29 Muž LangMaster [24]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 14:05 apinek
pak se chci zeptat,kdybych bral tenhle:http://www.kralovstvi-zvirat.cz/katalog/akvaristika/hagen-odkalovac-easy-clean-regular-25-cm
,tak jakej bych měl vzít,jestli 25cm,nebo těch 60cm.60 se mi zdá moc,tak nevim.
výšku akva mám 40cm......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 14:03 apinek
vypadá podobně jak ten od hagenu :-)
ale je levnější....
já přemejšlim jestli ten hagen,nebo eheim.eheim se mi zdá zbytečně předraženej.......
na tom akvaristovi nic nepíšou a z jejich obrázku taky nic nepoznám,tak kdyby jsi ho vyfotila a dala ho sem,byl bych rád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 13:47 Muž Miras [111]
no já mám www.akvarista.cz/… a spokojenost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 13:35 apinek
jedná se o 160l akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 13:33 apinek – odkalovač
ahoj,nemůžu si vybrat na netu odkalovačku,bojim se,že si ''nabiju čumák'',tak prosim poraďte jakou.jestli tetru,eheim...apd
vim,že to tu párkrát bylo,ale nikde jsem se nedočet,jaká je teda nejlepčí.chtěl bych vědět zápory a tak.....díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 20:51 Muž sportsmen [62]
jeste k tem bublinkam ze dna, je to opravdu rozkladajici se hmota ktera do dna zapada, pravdepodobne zbytky potravy, mam stejny problem v mem akva, bublinky mi jodu ze dna pouze pri odkalovani a pouze v miste asi 40x40cm presne pod mistem kde krmim, dno mam tvorene sterkem o hrube zrnitosti cca 1x1cm a pomohlo mi krmit mene a casteji jen co ryby viditelne sezerou a zmenit odkalovaci zvon na odkalovaci trubku kde se muze sterk pri odkalovani vice cerit a odkali se tak klidne do 10cm hloubky a po techto opatrenich uz voda pri odkalovani vubec nesmrdi a bublinky ze dna temer zmizeli !!! Ale to dosypani sterku je urcite dobra vec...take bych to ak udelal ale jsem liny a takhle mi to jde take !!! Mnoho zdaru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 13:05 Muž Wulfgar [0] – Re: vaclav
dobre takze hrubsi kremicity pisek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 22:25 Usine
Do akvária z rostlinami je nejlepší křemičitý písek 2-4 mm. Hlavní věc než jej tam dáš, je ale test v octě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 21:59 Muž Wulfgar [0] – Re: vaclav
takze mam nechat jenom pisek nebo jen sterk?mam v akva par kytek ruzny druhy a nevim jaky dno teda pro ne mam mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 20:23 Usine – Re: Wulfgar
Při odkalení se ti to smíchá a jemný písek zapadne a budeš tam kde jsi byl před tím. Pokud ti mohu doporučit tak tu spodní vrstvu vyndej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 17:39 Muž Wulfgar [0]
no a me zajima, kdyz mam na dne 2-3cm kremicity akvarijni pisek a na tom vrstvu 1-2cm akvarijniho sterku 3-5mm zda je to v poradku, nebo budu mit zase problemy (na tom sterku sjem mel jeste kamynky 1-4cm a ty mi malem zlikvidovali akva, napadl pod ne bordel, a rybky se k tomu nedostali a zaclo to dost smrdet)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 20:53 Žena ustavprochore [567] – děkuji všem
díky všem za reakce, doplním to a předem odkalím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 17:26 Muž sux [117] - Amerika – sid
mas samozrejme pravdu. Ja mel na mysli spise rostliny, ktere nevytvari rozsahlou korenovou soustavu a vyuzivaji spise povrch tela. Ale jak si napsal dela to stejne kazda rostlina. Dekuji za doplneni palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 17:04 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: sux
...mnoho rostlin zije spise z toho co prijima povrchem celeho tela nezli korenovou soustavou...
Všechny ponořené vodní a obojživelné rostliny dokážou přijímat živiny povrchem těla, ale pokud jsou vybaveny k příjmu živin ze substrátu a tyto jsou jim k dispozici, využívají je velmi intenzivně.
Také záleží na konkrétní živině, jestli ji rostlina snáze získává nadzemní nebo kořenovou částí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 16:40 Žena Voloďka [59] - Tetry – ustavprochoré
Podle mne klidně doplň dno. Jen předtím odkal aby to nezačlo hnít ;-) Zkusila jsem to a žádný problém! Vezmi si malej kelímek, dej do toho kamínky, pomalu to ponoř až dolů a pak pomalu vysypávej a je to ;-) Nedoporučuji sypat od hladiny. Ryby se na to nejdřív hrnuly - že to je žrádlo a pak rychle prchaly smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 16:05 Muž pakozdy [17]
mne celkom pomohli tuberculaty. take slimaky co sa zavrtavaju do dna a preryvaju ho. odkedy ich mam uz tie plynove kapsy nemam a dno je cistejsie.
viac je tu: www.sweb.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=2151