Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 18:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sid
Čím se živí nitrifikační bakterie už zodpověděl vladislav svým odkazem :) Možná jsem se spletl s tím že UV lampa ohrozí bakterie ve filtru když bude namontovaná před filtrem, ale zatím jsem nečetl žádný logický argument že tomu tak není X-) Pořád si myslím že Uvéčko před vstup do filtru je hloupost. Nemám ani takové znalosti jako vy nebo filipsi a další, a rád se nechám poučit jestli píšu blbosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 14:59 Muž Gerrik [5]
Tak já nevim, kloudná odpověď žádná :-( Má cenu měnit polovinu vody? Je to kalný jak sviňa rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 12:37 marsz – Re: kolcun2
Potěr rostl a já ho přitom nekrmil, takže hádám, že tam ti slavní nálevníci nějací byli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 11:05 R Muž Silent [5949] – Re: kolcun2
Taky bych doporučil spíše čistou kulturu trepky. Nálevníci jsou nevyzpytatelní snadno můžou zničit celý odchov. Trepka se dá poměrně snadno sehnat třeba tady: www.dendrobena.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 11:04 kolcun2
U nas v presove žiadne žive krmenie nemaju, okrem artemie aj ta stoji 2 eura 18gramov v sačku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 10:55 Muž filipsi [1295] – Re: kolcun2
Nevim, zda bych tim zkousel krmit poter. S odchovy nemam nejmensi zkusenosti. Ale v takto pripravenem nalevu se ti pomnozi nalevnici vselijaci, aby to neskoncilo uhynem poteru.
Da se koupit cista kultura trepky, a napestovat v nalevu.
Ale jako nejsnazsi bych videl koupi nejakeho podobneho, hotoveho krmiva. Co treba virnik?, nebo ruzna fluid krmina pro maly rozplavany poter .... Vysledek bude asi lepsi, nez mnozit nalevniky na slame.
(edit - pri pozornem pozorovani jsou videt pouhym okem, krmeni spociva v nasati pipetou a supnuti do akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 10:44 kolcun2
Ako zistim že tam je nalevnik a ako sa davkuje? Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 10:42 marsz
Slupka od banánu je ve městě sehnatelnější. ;-) Prostě položit kousky na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 10:37 kolcun2
Dam slamu do nadoby zalejem vodov z vodovodu, to je všetko???? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 10:28 GP – Re: kolcun2
nevim jak rychle vznikne kultura, ale slama v zavarovacce by mela pomoct.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 10:24 kolcun2
tento prispevok sa vola mléčný zákal-nálevníci, chcem sa opytať skusenejšich, či to ma niečo spolocne s nalevnikmi.Ja zhanam nalevnikov pre gurami. Obehol som všetky akva v meste, nikde nemaju nalevnika. Poprosil by som kto ma s nalevnikom skusenosti nech mi poradi, popripade nejake nahradne žive krmivo Ďakujem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 09:35 Muž filipsi [1295] – Re: GP
Ano, vyhledej moje starsi prispevky na tema uvc lamp. Take si myslim, ze puvodcem vseho "zla" UVC lamp je ozon. Ze vetsinou podle ohlasu ma dlouhodobe nasazeni uvc v rostlinnych nadrzich negativni vliv na rust, nepricitam primarne diskutovanemu rozpadu chelatu vlivem uvc, ale produkci ozonu, se vsemi jeho negativnimi dusledky. Bohuzel jsme to nejak prilis minule nerozpitvavali (myslim), jake jsou vsechny ty negativni dusledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 09:12 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Docela dobře je to vysvětleno v tomto článku.. www.akvarijni.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 08:50 GP
tak mne napadlo, ikdyz si nemyslim, ze by to mohlo mit zasadni vliv, nemohloby uv-c menit kyslik na ozon, ktery by pak oxidoval cpavek a nitrity na nitraty a tim odebiral "potravu" nitrifikacnim bakteriim. pokud by vznikal skutecne ozon i pri tak malych vykonech a dostaval se az do filtru.....
jen tak pro uvahu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 08:08 Mrakoplash – Re: Sid
Oni ty bakterie mají tak trochu jméno po tom čím se živý a teda co vím tak UV to rozhodně nezabije. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 06:35 Muž Gerrik [5] – Re: marsz
Taky to tipuju jako můj problém. Je to vlastně jediná změna, že se šneci dostali do filtru, a občas mi díry v rampě ucpou prázdné ulity ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 00:06 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: navik
...otázka Sida je logická, ale směřovaná jistě na Boba66...
Přesně tak. :-)
Boba66 se ptám:
"Čím si myslíte, že se nitrifikační bakterie živí?"
A:
"Může UV-lampa potravu těchto bakterií ´zlikvidovat´? Případně - jak?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 23:57 marsz
V akváriích na parapetě bojuji se zákalem a odhaduji ho na chcíplé okružáky. Při teplotách nad 27 stupňů to ti starší asi zabalili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 23:20 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: navik
Já nebyl ten kdo tvrdil,že ten zákal jsou nitrifikační bakterie...Aspon to zase vím..Otazka tu padla jiná o potravé nitrifikačních bakterii.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 23:16 Muž navik [908] - Sumci
že by to bylo tím, že ten zákal (resp. jeho původce, jehož UV likviduje) není tvořen nitrifikačními bakteriemi - o kterých je tady již delší dobu řeč ;-) - logicky tedy nitrifikace funguje dále :-)


a otázka Sida je logická, ale směřovaná jistě na Boba66 :-) NEB O TO TU CELOU DOBU JDE
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 23:13 Muž navik [908] - Sumci – Re: vladislav
že by to bylo tím, že ten zákal (resp. jeho původce, jehož UV likviduje) není tvořen nitrifikačními bakteriemi - o kterých je tady již delší dobu řeč ;-) - logicky tedy nitrifikace funguje dále :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 23:12 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Tak to budem muset počkat na Boba66 a Navika ,protože jak koukám na vlákno dozadu.Ty tu rozvijeli diskuzi.. Já se do těchto odpovědí nechci pouštět,protože až tak informován v teorii akvaristiky nejsem.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 23:05 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vladislav
Jestli vám to nebude vadit, nejprve bych se rád dověděl, jak UV-lampa zlikviduje potravu nitrifikačním bakteriím. Tedy hlavně - co je tou potravou a jakým mechanismem ji UV-lampa zlikviduje.
Až tohle pořešíme, přečtu si, o čem je vlastně tohle vlákno a zkusím odpovědět na vaše otázky. :-)
Měl bych dodat, že si nemyslím, že by UV-lampa mohla zlikvidovat to, čím se živí nitrifikační bakterie. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 22:58 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Sid
Zajímavá otázka.. ;-) Když nad tím přemýšlím tak asi tu potravu zlikviduje...Možná,že ale ne všechnu.. :-D Otázka proti...Jak je tedy možné,že mi i po nasazení UV lampy na dva dny případný zákal zmizí,ale akvario funguje bez problémů..NO2 nevylítne a rostliny rostou stále dál stejným tempem??? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 22:42 Muž Sid [6637] - Rostliny
Pokud do filtru půjde čistá sterilní voda, z čeho budou žít ty bakterie...
Řeč je o nitrifikačních bakteriích - čím si myslíte, že se tyto bakterie živí? Může UV-lampa potravu těchto bakterií "zlikvidovat"? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:58 Muž navik [908] - Sumci
Bob66 napsal: Je tu ještě jeden důvod proč UV lampu za filtr, před filtrem se ti brzo zanese a bude mít menší účinost X-)

Pokud by tomu tak bylo, pak bych prvotně řešil důvod, proč mi jde do filtru kejda a zapomněl na UV lampu :-) (vnější filtr jsem měl naposled otevřený před rokem a čtvrt a stále nemám důvod jej jít čistit... :-) ) - jinak jistě nepatřím mezi ortodoxní odpůrce UV lampy, v karanténě ji mám neustále připravenou... :-)
a právo na názor Vám jistě upírat nechci a nebudu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:53 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
navik napsal: UV lampa bude plnit svůj účel stejně před filtrem jako za ním... takže pokud je užívaná k uvažovanému účelu, je jedno, je-li zapojená před či za filtrem. Svou funkci bude plnit stejně a bakterie ve filtru neohrozí (pokud hovoříme o bakteriích nitrifikačních :-))

Na tom se sice neschodneme, ale každý má právo na svůj názor ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:48 Muž navik [908] - Sumci – Re: Bob66
UV lampa bude plnit svůj účel stejně před filtrem jako za ním... takže pokud je užívaná k uvažovanému účelu, je jedno, je-li zapojená před či za filtrem. Svou funkci bude plnit stejně a bakterie ve filtru neohrozí (pokud hovoříme o bakteriích nitrifikačních :-) ) - o nevhodnosti trvalého užívání tady přece nejde (na tom se shodneme) , ta s umístěním UV lampy nemá nic společného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:38 Muž jajaapaja [174] – Re: ghostik
Ctělo by to popis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: navik
Je tu ještě jeden důvod proč UV lampu za filtr, před filtrem se ti brzo zanese a bude mít menší účinost X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:30 Muž Gerrik [5]
Není tu někdo kdy by mi tu UV lampu za poplatek půjčil? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: navik
Když jsi chceš hrát se slovíčky, jak chceš, já se hádat nebudu :) Jen jsi mě pořád nevyvrátil můj názor že UV lampa před filtr je hloupost X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:21 Muž navik [908] - Sumci – Re: Bob66
... možná je v té mé větě důležitější pojem "opravdu čistá" než "sterilní" (voda) ... hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: navik
Proto se také nedoporučuje mít ji zapnutou neustále, pak by stačila běžná nemoc lehce léčitelná, ale pro ty ryby by byla smrtelná X-) To je jako když by jsi žil ve sterilním prostředí ty, neměl jsi žádný imunitní systém a pak tě zabila běžná chřipka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:01 Muž navik [908] - Sumci
Bob66 napsal: Pokud do filtru půjde čistá sterilní voda, z čeho budou žít ty bakterie

:-) Pokud by šla z UV opravdu čistá a sterilní voda, pak už je zbytečný i ten filtr a bakterie...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 20:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
navik napsal.. pokud by byla UV lampa umístěna na hadici před filtrem tak by mohl ohrozit bakterie ve filtru?!?!


Pokud do filtru půjde čistá sterilní voda, z čeho budou žít ty bakterie hmm Pokud nemám pravdu tak mě zkus přesvědčit X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 20:10 Muž navik [908] - Sumci
Bob66 napsal: Pokud máš vnější filtr tak doporučuji napojit UV lampu na vývod z filtru na hadici a... Neohrozíš tím bakterie ve filtru ...

.. pokud by byla UV lampa umístěna na hadici před filtrem tak by mohl ohrozit bakterie ve filtru?!?! ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 16:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Gerrik
Pokud máš vnější filtr tak doporučuji napojit UV lampu na vývod z filtru na hadici a máš ji kdykoliv připravenou k použití X-) Neohrozíš tím bakterie ve filtru a když ji budeš potřebovat použít tak ji jen zapneš do zásuvky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 15:15 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: vladislav
jo já psal o osvětlení UV trubicí, tázající očividně nevěděl o co go.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 13:00 Muž Yirka [9126]
Novou UV lampu právě výhodně nabízím v inzerátech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 12:42 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Gerrik
Samozřejmě UV lampu pro akvarijní použití.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 12:40 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: matlala
Davám ji přimo do akvária...Bakterie filtru to přežijí naprosto v pohodě.U rostlin jsem nikdy nepozoroval žádnou změnu..Kratkodobé použití jim neuškodí, aspon v mém případě tak tomu není..Můžeš se podívat na mé akvarium..I tady jsem asi před 14 dny lampu použil..Píši jen vlastni zkušenost a ta se mi osvědčila.. :-) Pišu o lampě pro akvarijní použití poku d si rozumíme..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 12:37 Muž Gerrik [5]
Aha, a prosvěcovat hadici kudy protéká voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 12:33 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Gerrik
pro akvária nemůžeš dat UV nad akva svítit do akva, rostliny by to nepřežili a užitečné bakterie taky ne. Zdtroj musí být v uzavřené nádobě, kudy protéká voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 12:31 Muž Gerrik [5]
A to stačí mít UV lampu jedno jakou? Mám možnost mít UV lampu používanou při defektoskopických pracech, ale mám obavy abych rybam nějak neuškodil hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 12:22 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Gerrik
Pokud máš možnost zkus tu UV lampu...Měl jsem stejné problémy jako ty.Mořil jsem se s tím přes půl roku..Dokonce jsem už chtěl akvárium zrušit..Sbíral jsem všude možně rady...Absolutně nic nepomáhalo.Ta UV lampa to zvladla za 2 dny.Mám úplně tu nejslabší, stála asi 1000kč.Koupě se mi vyplatila i když ji používám jen v připadě potřeby.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 12:17 Muž Gerrik [5]
Prezentaci zkusím aktualizovat,pancerníčky mám pořád. Žádna změna v akva nebyla, zákal se objevil po mý chybě když jsem odkaloval a u toho měnil vodu. Od ty doby je tam pořád :-( Svícení, filtrace, krmení - pořád stejné. Nikdy před tím jsem problémy se zákalem neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 09:34 Mrakoplash – Re: sokar
Problémy časem přijdou. :-) Skoro bych si tipnul, že až ti jednou vypadne lampa a budeš něco měnit v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 08:30 sokar – Re: filipsi
No odpůrců je fakt dost,ale já ju mám puštěnou už půl roku nonstop a su spokojenej.Nevidím žádné vedlejší efekty. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 07:46 Muž filipsi [1295] – Re: vladislav
Ja bych to rekl jinak, je tady hodne odpurcu nepretrzite pustene, pripadne velmi pravidelne (denne) pouzivane UV lampy. Proti lampe jako reseni problemu a nemoci se snad nikdo nevyjadroval?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1651