Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 12:28 Muž Robi [27] Re: JuraS
Jojo, 1 x týdně jedu klasicky :-) Za 20minut není co dělat. Hnát to vířením do sacího koše se mi nechce-filtr by se musel často čistit. Tak ho čistím zhruba jednou za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 08:47 JuraS Re: Robi
přesně to tvoje jsem měl na mysli, nebo podobné..tzn, že růčo šmejdíš tydně po dně odkalovačem a sbíráš howna ?..nevím jak ostatní akva ale akva který jsem měl osázená kytkami a s piskořkami jsem téměž neodkaloval..jednak se na dno nedalo skrz kyti vůbec dostat a pak howna sloužila jako hnojivo..s naddimenzovanou filtrací se to dá takhle provozovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 22:38 Muž fido16 [631] Re: Moucha
Mám něco podobného dávám to Panakovi tetra pleco wafer, tetra pleco min. sera wels chips. dajana tablet na ty chipsky jedou víc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 16:19 Muž Robi [27] Re: JuraS
Stejně jako u jiných nádrží. Mám akva stejné jako popisuješ a odkaluji běžným způsobem. Pravda je, že trochu toho jemného písku vždy nasaješ. Na druhou stranu nemusíš ten písek tak prohrabávat, protože mezi něj nic nezapadne a sbíráš bordel jen povrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 13:41 JuraS
Otázka na odkalování..jakým způsobem se odklují velká akvária..např.2 metry šířky, 80 cm hloubky a 60 cm výšky když mají na dně pouze jemný křemičitý písek (např. používaný do filtrací) a pouze skupinu kořenů ??? Osobně mám dno čisté, bez štěrku, skupinu kořenů ve středu akvárka..natrvalo sjem včera u dna osadil čerpací hlavou s 1200 lt průtoku aby z pod kořenů vyfoukl proud vody usazeniny (grupa terčovců toho nassere hodně) a to naženu před trubku do filtru kdy se to za chvíli vycucne do filtru odkud pak měním vodu a odsaju to co tam skončí...jak to ale dělat u většího akva s jemným dnem to mi hlava nebere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 13:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fido16
no odlov bejva celkem snadny... vetsinou staci tableta spiruly.... a kdyz ne tak viformo, to zabira vzdy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 12:54 Muž fido16 [631] Re: Kamilstrom
Že by piskořky? Klidně to odkal i s nima jak řiká romant pokud si jich viděl 7 je jich tam ještě víc :-). Takže bych se nebál. Já sám bych potřeboval udělat nějaký odlov piskořek nechce se někdo zůčastnit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 21:40 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Loncminec
Aby sis jednou nevycital ze si je neodkalil vsechny(az se premnozi)!!!! :) A navecer muzes klidne zakalit!!!! smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 21:28 Muž Dawe_CZ [34] Re: Loncminec
Pokud o ně nechceš přijít tak doporučuji jak píše jiný uživatel s odkalením počkat a nebo mužeš taky při odkalování mírně rozvýřit dno krouživým pohybem odkalovače nad dnem a odkalovač ten bordýlek nasaje aniž by si musel odkalovač zabořovat do dna. Taky můžeš pro menší průtok vody hadičku prstama trošku přiškrtit (zmáčknout) a nebude mít takový tah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:29 Muž Miras [111] Re: Loncminec
a nemůže odkalování pár dní počkat než boudou větší? pokud je předpokládám chceš :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:17 R Muž romant [27982] Re: Loncminec
Když jich vidíš 7, tak jich tam jistě bude více, takže bych se nějaký z nich nebál při odkalení vysát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:11 Loncminec – Malí šneci
Ahoj, mám v akvárku (200 l) asi 7 malejch šneků (stáří cca 10 dní). Jsou malí jak špendlíková hlavička a zalezlí někde ve štěrku. No a chtěl bych akva odkalit, ale zase nechci přijít o ty šneky.. Tak jak na to? Nasát je a pak je vysbírat z toho kýble? Nemám se místo toho radši navečer pořádně vykalit? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   28.03.2012 13:11 Muž Yirka [9118] Re: strelec
Už jsem to tu někdy dříve psal. Odkalování spojené s vracením odkalené vody zpět do nádrže je trochu kontraproduktivní. Tuším jsem to přirovnal k větrání z kuchyně do obýváku. Doporučuji odkalení vždy spojit s výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 13:06 Muž strelec [1] - Miniakvária – odkalovač
ahoj já mám odkalovač od firmy sera,ten co jse na něj připojí běžný vzduchovací motorek a jsem snim spokojený je až do výšky 60cm,odkaluje hovínka a zbytky z potravy hmm zbytky potravy ani né a vrací přefiltrovanou vodu zpět do akva,potom jen odeberu část vody a dám odstátou a je to ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 11:47 HaDaS Re: Zoidik
To bych opravdu nedělal. Mohlo by to způsobit více neplechy než užitku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 11:46 HaDaS Re: Michal
Co třeba něco takového : www.akvarista.cz/… + ten vzduchovací motorek.
Zkoušel jsem taktéž mini filtřík jako je : www.akva-exo.cz/… , který jsem přidrátoval k tyči. Odstranil jsem pouze spodní záklopku a umístil hrubší molitan. Fungovalo skvěle, ale byl to pouze pokus, protože já mám akvárka všechna na vyvýšeném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 11:34 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Michal
Sice trochu šílenost, ale dno bych rozvířil, odsál co by se dalo a zbytek nechal na filtru. Nevýhoda teda je, když si ten bordel sedne na kvítka a ostatní dekorace. Nechceš pouvažovat, že akvárko vypustíš a položíš na nějakou skříň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 11:26 Michal – Odkalování akvária postaveného na zemi
Já mám akvárium (cca 250l) na podložce na zemi, takže odkalování dna samospádem mi nefunguje. Poradíte mi něco ?

Michal

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:00 Muž Rounce [30]
jo já mam ten vysoke zvon on je problem v tom že tam žádné filtr nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 17:55 R Muž Silent [5949] Re: Rounce
Záleží na odkalovači. Ty s vysokým zvonem ze můžou zanořit více do dna. Na druhou stranu, pokud se nepřekrmuje a je kvalitní filtrace stačí odkalovat jen vrchní část dna. A při nízkém zarybnění a dostatku rostlin se nemusí odkalovat téměř vůbec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 17:52 Muž Rounce [30]
a možu to normalne zaborit do teho nebo jenom z lehka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 17:50 R Muž Silent [5949] Re: Rounce
S trochou šikovnosti bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 17:48 Muž Rounce [30]
Zdravím chtěl bych se zeptat jestli možu odkalovat tento písek normálně odkalovačem
www.mk-zoo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 18:16 Muž cossie [10] Re: Michaldvd
přesně jak píše snehula007 - Marina Easy Clean mini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 15:45 Muž snehulda007 [850] Re: Michaldvd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 23:15 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: cossie
O akom odkaľovači píšeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 21:49 Muž cossie [10] Re: cossie
Tak zkouška dopadla na výbornou a splnila mé očekávání. Malý odkalovač vřele doporučuji. Na hůře dostupná místa je jak dělaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 16:37 Muž cossie [10]
Ahoj. Koupil jsem si na základě zdejší diskuze malý odkalovaci zvon aby jsem se dostal mezi kytky a nepoškodil jsem je. Dnes ho budu zkoušet, tak jsem zvědavý. Dám sem info, zda to splnilo mé očekávání či ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 16:29 JaničkaN Re: HaDaS
je to to akvárium co mám v prezentaci...pod kaminkama je mřížka, do které se kytky zakořenili již tenkrát, když jsem ho zakládala (kvůli nemoci, založeno úplně znova) tak hodl musím ještě počkat, až tyto nové kytičky zakoření ;-) pak to bude dobré, ale i tak potřebuju odkalovačku bez toho zvonu, a to ta Easy Clean mini je, takže jdu do ní :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 14:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
tak aspoń že nemáš blokovaný rybičky :-) marina easy clean mini, třeba ho najdeš i jinde
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 14:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
Já se nedíval, jelikož tahle stránka je u nás v práci blokovaná :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2012 14:30 HaDaS Re: JaničkaN
Ať je to to, které máš v prezentaci, nebo jiné s obdobným dnem, tak je důležité, aby rostlinky pořádně zakořenily. Ty kamínky jsou větší (neříkám, že je to špatně) a kořenoví hůře drží. Taky u nově zasazených rostlinek je důležité být opatrnější. Když se jim daří a pořádně zakoření, tak už je tak jednoduše nevycucneš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 14:19 Muž souky [592] - RostlinyRe: Zoidik
já tu stříkačku mám nasazenou do té trubky od toho odkalovače co má(sice trochu praskla, ale to nevadí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 14:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
a přesně taková hadička je na tom odkalovacím zvonu na kterej jsem dávala odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 14:15 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: souky
Vzduchovací hadička na malé objemy je fajn, ale jak píše katterinecka, je to piplačka a když jí používám u sebe na tu malou potvoru tak se mi co chvíla něčím ucpe. Chtělo by to spíše dvojnásobný průměr než je vzduchovací hadička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 14:14 JaničkaN Re: katterinecka
26 litrů je málo, já vím, mám zamluvené 40 litrové, ale nemám ho kam dát, a stejně až bude místo tak chci alespoň 80 litrové, teď si musím vystačit s prckem, ale bettinkám se daří, tak neřeším, přerybněno není, a až ancíci povyrostou, tak se stěhují k sousedovi do velkého...mám je tam "na výkrm" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 14:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: souky
to já bych neměla trpělivost se s tím tak dlouho piplat a čekat až to všechno vyteče :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 14:01 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: souky
s tým súhlasím..ale so striekačkou by trebalo máčať ruku ..alebo prichytiť na nejakú "tyčku"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:59 Muž souky [592] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
což 26 podle mě je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:57 JaničkaN Re: katterinecka
to já utratím o to nic, ale jde mi o to aby ta nasávací hadice byla uzounká, abych se v tom prostoru mezi rostlinkami mohla v klidu pohybovat :-) děkuji za radu, podívám se u nás ve zveráči zda ho mají a když ne tak hold objednám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:53 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: souky
souky napsal: a nebo malá injekční stříkačka a vzduchovací hadička
tak do nano akvarií ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:30 Muž souky [592] - Rostliny
a nebo malá injekční stříkačka a vzduchovací hadička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 12:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JaničkaN
www.akvarista.cz/… tenhle je donrej na malý akvárka, kdyby se ti nechcelo tolik utrácet tak stačí obyčejná hadice a trubka (nejlíp průhledná)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 12:27 JaničkaN – fígl na odkalování
Ahoj akvaristi, potřebuji poradit nějakej slušnej fígl na odkalování...mám 26 litrové akva, hodně osázené rostlinkami, a když odkaluji, tak se mi uvolní i kytky ze dna a musím je znovu sázet...potřebovala bych uzkou trubici kterou se dostanu téměř všude a odkalím pořádně....akva jsem musela znovu založit, protože jsem tam měla asi nějakého bacila a chcípali mi ryby, když jsem ho kompletně čistila, byl v písku neskutečný bordel, jako kdybych ho nikdy v životě neodkalovala....a tak pro tentokrát už to chci dělat správně a i se správným odkalovačem, používám ten "debilní" levný s tou modrou pumpou...a evidentně je úplně na... ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 20:11 S Muž invalida [3881]
Jo to můžu zkusit..ostatně mám drobnou zkušenost...když se někam nemůžu dostat odkalit tak hadičkou bublám ..kalím...filtr táhne takže to s tím oknem je jakoby druhej vysavač za oknem...chyby to asi mít bude ale..třeba ty zanešený rostliny řeším takhle...kousek mlsky hodím na chomáč mechu...mlsouni se perou a akvarijní spad ometou...když nedám mlsku ometou ho za dýl ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 18:19 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: invalida
invalida napsal: Ahoj, mám takovouhle zkušenost a zároveň teorii. Mám obyčejný oblázky z betoňáku a celkem členitý akva. Blbě se to odkaluje a časem se dno jakoby utemuje. Tento problém léčím takhle. Hodně dno prohrábnu prstama a vypustim co nejvíc zkalený vody. No a druhej den vyčistím filtr protože to napouštím ne po skle ale s úmyslem dno ještě víc zvířit. Ničemu to nevadí a akvárku to očividně prospívá. Na netu sem narazil na takovou věc. Levná perličková koupel. Prestě dutá mřížka s dírkama pod prdel do vany a vzduchovací motorek mimo vanu...čtverce jdou skládat k sobě. Nevím jak se ty spoje na kraji ucpávaj ale to jistě výrobce vymyslel. A mě napadlo(asi nebudu první) Tuto mřížku umístit pod substrát a před výměnou vody vždycky probublat dno. Snad je princip srozumitelnej..Co si o tom myslíte? Venca

Tak nějak mi to evokuje představu jako bych u vysavače uprostřed pokoje pustil zpětný chod a pak otevřel okna aby se uvolněný prach dostal z bytu průvanem. Já osobně bych se do toho experimentu s mřížkou nepouštěl ale pokud do toho půjdeš, zkus celý průběh natočit na video a to pak to sem někam plácnout -rád se podívám, co to udělalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 16:58 S Muž invalida [3881] – Re: katterinecka
katterinecka napsala: jen aby ryby nebyly vyplašený až to kolem nich začne bublat :-) praní pískových filtrů vzduchem je docela běžný, jen jestli to nebude vadit kytkám a rybkám Jak sem psal dřív občas akva řádně prohrábnu a pak vyměním vodu...tohle by bylo dokonalejší verze..pod dřívím atd ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 16:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: invalida
jen aby ryby nebyly vyplašený až to kolem nich začne bublat :-) praní pískových filtrů vzduchem je docela běžný, jen jestli to nebude vadit kytkám a rybkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 16:27 S Muž invalida [3881]
No je mně jasný že mechy atd budu muset po usazení osát ale právě že se to zvedne všechno...nemám problém vypustit celý akva..při velkoobjemovejch to občas dělám...nenechávám x procent vody ale vypouštím na 10 cm (prostě aby se neutloukly ryby) a nemám problém. Asi to v jednom zkusám a časem poreferuju ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 14:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida
Pokud bych měl předimenzovanou filtraci a běžně ji spuštěnou na 50% výkonu a po probublání ji na půl hodiny pustit na plno (pokud by byl ale silný proud, tak by se to rybám asi moc nelíbilo), tak bych si tohle řešení dokázal představit. použít tak jednou za měsíc.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=701