Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 19:21 Usine – Re: Japanelo
To je normální až dáš ryby a rostliny začnou růst tak to zmizí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 19:16 Raťafák
Doufam, že je to dobře vidět.
Asi panikařím, tak me neukamenujte smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 19:14 Raťafák
Fotka k příspěvku jestě jedna...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 19:13 Raťafák
Fotka k příspěvku Tu jsou fotky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 12:28 Raťafák
Dno je 1/3 křemičitý písek frakce 1-3 mm (u kytek)
Zbytek je říční štěrk frakce 3-5 mm

Vše řádně převařeno.

Odpo se pokusim ten bordel nafotit.

Nálevníky jsem tam měl, akva bylo bíle cca 2 dny po založení, pak se vyčistilo.

Tohle se vyskytlo posledních paár dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 11:06 Muž Roman [100] - Cichlidy
U nových nádrží se většinou po založení tvoří nálevníci a někdy dochází až do stavu mléčné vody.což asi není tento případ.pokud se usadil jenom kal podobný třeba blátíčku z jílu či něco podobného, bylo by na místě upřesnit složení dna.může tam být hornina, která se rozpouští a toto tvoří.Jinak šneci nevadí, ti spíše svým oblejzaním ten kal budou z rostlin shazovat.Fotečka by také neuškodila. ;-) potom se dá lépe určit příčina, i když si myslím že půjde o obyčejnou prkotinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 09:56 Raťafák – Divný kal
Zdravím všechny,
mám cca 9 dní nově založené akva a vytvořil se mi tam takový divný kal..
Je to na listech, korenu atd...dost se to víří.
Jsou to cca 1mm dlouhe a 0,5 mm siroke valecky. Barva je bílo-žlutá.

Nevíte někdo co je to za bordel...?

PS: v akva mam dost kytek, zadne ryby, jen se mi tam objevili šneci, ne moc, ale jsou tam mizerové :-|
Toho bordelu je celkem dost...

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 21:43 Medra
díky za reakce, toš krunýřovce mám 2, tak třeba je to otázka než vyrostou, o těch parmičkách jsem četl že jsou dobré na řasy atd. asi je pořídím, ale už mám docela hodně rybek, a taky mě včera napadlo že je docela sobecké nechat rybyčky hladovět naukor čistoty skla, přece jen mám akva k vůli rybam a ne sklu ,-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 10:25 artognov – Re: Medra
bohužel máš to malinko jiný, to co áš ty jsem měl taky ale zmizelo to potom co jsem si pořídil krunýřovce a parmičky černopruhé ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 23:04 Muž chicko [124] – Re: Medra
V přírodě je to normální, já nekrmil 14 dnů, byly pohublý, ale naprosto to přežily i mladý paví očka. V dobře zavedeném akvariu to není problém ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 21:32 Medra
ja to mam asi taky, teda jestli to sou takove chloupecky na skle, objevilo se mi to tam v pulce minuleho tydne, v sobotu jsem to posetiral ze skla a v nedeli poprve vycistil akva, no a dnes uz je to tam zase, 5 dnu nekrmit, kdyt ja kdyz nekrmim den tak nevi chudnky co by sezraly smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 21:12 artognov
ještě mě napadlo co takhle nítěnky jak si tak uvědomuji tak to začalo když jsem je začal (mražené) podávat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 20:28 Muž chicko [124] – Re: artognov
Klidně to zkus, nic tím nezkazíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 19:59 artognov – Re: chicko
ještě jsem se dočetl na fóru něco o filtru, že záleží jak nastaven průtok mam Fluval 305 a nastaven na malinko větší průtok mam to snížit? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 19:56 Muž chicko [124] – Re: artognov
hm, tak to nevím, ale obecně u většiny yákalů je první pomoc nekrmit a ono se to většinou "sano" spraví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 19:48 artognov – Re: chicko
Díky za radu, krmit nebudu ale nálevníci to asi nebudou ty jsem měl a poznám je tohle je malinko jiný jakoby hrubší... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 19:47 Muž chicko [124] – Re: artognov
moc krmíš asi to budou nálevníci, nekrm tak 5 dnů a ono to sami zmizí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 19:42 artognov – jemný zákal
Fotka k příspěvku Čus all,
mam problém asi před dvouma dny ze mě v akva objevil jemný zákal. Zkusil jsem vyměnit vodu a nic. Tak jsem se rozhodl poprosit o pomoc neví někdo o co jde? Zkusil jsem udělat foto ale je z mobilu tak omluvte kvalitu dík za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 16:11 Filip – Re: hanz
Uvažoval jsem tedy že to předělám a udělám dno z hrubšího štěrku a jen černé. To bílé hodím do pryč, resp. u přítelkyně bychom doma chtěli udělat 150L Malawi tak ho použiji tam. Je to dobrá volba? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 15:27 R Muž Mrakoplash [1776]
Rebb jsou i mensi, mam doma ;-)

(např: www.akvarista.cz/… )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 15:22 Žena Rebbie [71] – Re: Mrakoplash
NO jo, jenže to je na dýlku vyšší než mý akvo :-D na tý fotce to sice nevypadá ale nevim kolik to má v průměru ;-)
Piskořky to chce, to jo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 15:17 Muž endus [21] – Re: Rebbie
Dno mi kypří piskořky :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 15:12 R Muž Mrakoplash [1776]
www.horacovoakvarium.cz/…

tohle sice nabere pisek ale ne az do kyble

(jinak se to tu uz probiralo tak staci hledat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 14:41 Žena Rebbie [71]
To teda ale nekypříte dno, že? To neva? Nedělá se vám tam sinice nebo tak něco? Taky mam problém s odkalováním že mi to bere písek :( ale mam tam směs jemnýho i hrubšího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 14:29 Muž endus [21] – Re: Filip
Přesně jak píše hans, taky tak "odkaluju", nebo spíš sbírám nečistoty z písku, výhoda je v tom, že do jemného písku nečistoty nepropadnou. Vodu chytám do kýble a písek, který případně odsaju vracím do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 14:08 Muž hanz [27]
Mam v akváriu jemný písek a odkaluji tak, že používám zahradní hadici, kterou nedávám až ke dnu (cca 3cm a dolní spád mam asi o metr níže...
Černý písek určitě pořiď, ryby se v něm budou cítit lépe a jak říkáš vše i vynikne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 13:53 Filip – Odkalení dna z jemného písku...
Hezký den. Jakým způsobem odkalovat dno z velmi jedmného písku? Vždy při odkalování se odsávám i písek. Dále se chci zeptat, jsem v tom úplným nováčkem. Mám AQUA 200L a chci v něm chovat hlavně ryby Tetrovité. Bílý písek jsem si pořídil, protože se mi líbíl. Nebylo by ovšem lepší pořízení třeba černého štěrku? Viděl jsem to v obchodě v ukázkovém akva a neonky tam svítily o 200% líp než na mém bílém podkladě? Díky za info ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 22:29 Anonym – re: Anonym
Muzes nam prozradit proc do mesic zalozeneho akva davas CO2? hmm
Co je na tom divnýho? Když člověk ví co dělá může dávat CO2 hned od založení akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 20:13 Pepas
anonym a co seš zač,nějak se k tobě nemužu dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 20:12 Pepas
a proč ne má to celkem solidně osázené a nemuže to ničemu vadit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 20:08 Anonym
Ládíček napsal: ..před 9 dny jsem měnil vodu v akva kvůli kvasnicím.Dostaly se mi do akva....
Muzes nam prozradit proc do mesic zalozeneho akva davas CO2? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 20:08 Pepas
na kamenech nezáleží je to jen o rozběhu akva a nic víc,je to normální jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 20:06 Osel
Pitrenka napsal: Kdy si tam dával kameny? Vyvařil si je před tím, než si je dal do akva? NO kameny sem před tím pořádně vyvařil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 20:01 Pepas
jsou to zákaly nových nádrží,neměn vodu jemná filtrace,možná zastínění a ta nádrž si to musí přetrpět pak bude pokoj,hlavně neměn vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:57 Žena bucliik [99]
já mám okurkožrouty-salát nic, rajče skoro nic a papriky si ani nevšilmi-skusím to maso, jednou mě chcípnul šneček-panečku ti ho hoblovali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:56 Petr_Janousek – Re: bucliik
Malým by to nemělo vadit! Hoď jim tam kostku o velikosti 1x1x1 cm, to by mělo stačit. Já jich mám kolem 30 a házím jim tam asi 5 kostek. Jinak jim můžeš dát i list salátu, papriku nebo rajče. Rajče jim hodně chutná, protože je šťavnaté. Zkoušel jsem i plátek bramboru a zůstala jen slupka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:48 Žena bucliik [99]
jednu samici- ta má tak 9cm, a pak ještě tři menší hmmm tak 4 cm.je vůbec dobrý dávat jim maso jako malým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:44 Petr_Janousek – Re: bucliik
Kolik máš ancistrusů a jaké velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:40 Žena bucliik [99] – to Pitrenka
prosím, jak veliký dáváš ty kousky ryby ancíkům?taky bych to chtěla skusit, aby neměli pořád jen okurku.
jinak u želv to mám s masem to stejný-podle mě je to z namnožení bakterií nebo jiných potvůrek, když nefunguje biorovnováha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:22 Petr_Janousek – Re: Ládíček
Kdy si tam dával kameny? Vyvařil si je před tím, než si je dal do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:04 Osel
a myslite ze to neni tema kamenema?? A žádné druhé zaběhlé akva nemaám sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:03 Petr_Janousek – Re: Ládíček
Ten zákal se objeví při překrmení nebo při hnití organického materiálu. Když krmím ancistrusy rybím masem, tak musím dát do akva jen pár kousků, aby je stačily co nejdříve pozřít. Pokud tam zůstanou do druhého dne, tak se začíná tvořit zákal! Vím o čem mluvím! Přidej "starou" vodu! Problém vidím akorát v tom, že asi nemáš druhou nádrž, odkaď by si tu "starou" vodu vzal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:01 Žena bucliik [99]
no já nevím jak bych to řešila, leda by mi ji někdo poslal poštou :) ale jinak je to pravda-to sem psala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:58 Petr_Janousek
Nechci Vám do toho všem kecat, ale nejlepší způsob jak zničit zákal způsobený nálevníky je odsát třeba 1/2 nebo by měla stačit i 1/3 vody z nádrže a místo ní doplnit nádrž vodou ze zaběhlého akvária. Čerstvá voda je pro nálevníky to nejlepší, co jim můžete dopřát, a proto, když do akvária dáte "starou" vodu, tak nálevníci nevydrží a zákal zmizí! Dej na moji radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:40 Žena bucliik [99]
ono chvíli trvá než se tam namnoží nálevníci(alespoň myslím, že to jsou ti hajzlíci co ten zákal způsobili) teprve pak bude zákal.
filtřík nech trochu staženej-ty z akvaristik mají rychlý průtok ale málo filtrační hmoty.filtruj tak jak normálně, ale neměnila bych vodu-tím by se to jen zopakovalo. filtruj a uvidíš že to bude dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:36 Osel
A jak moc filtrovat? mam aquael FAN 1 a jeden borec z akvaristiky mi poradil ze na tom filtru nemam mit prutok na plno ze ho mam ztlumit jinak by se mi tvorila rasa a ten zakal sem projevil az ted ne hned po vymeneni vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:34 Osel
A zmizí ten zákal? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:30 Žena bucliik [99]
tak kvasnicema by to být mohlo-teda spíš tou výměnou vody, vyměnils všechnu? pokud ano tak je to skoro jako by jsi to akvárko založil znova-nu a to se potom jedná o zákaly čerstvě založené nádrže-takže filtrovat filtrovat a trpělivost(ps-takt mám teď zákal-z čištění filtru ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:24 Amazonstar – Re: Ládíček
po pravde se divim ze ti tam jeste zijou nejaky ryby.. X-) nenapsal si vubec jakou mas vodu,kolikrat si ji menil,jakej mas filtr,jaky ryby,rostliny ,dno...vubec nic takze ti ani nemuze nikdo poradit....ale treba se pletu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:17 Osel
Nebo...mě napadá promin'te že sem to sem nenapsal hned,před 9 dny jsem měnil vodu v akva kvůli kvasnicím.Dostaly se mi do akva,voda začala příšerně smrdět a začaly uhnívat rostliny....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=2351