Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 14:01 Muž ghostik [81] – Re: janavk
Dopadne to normalne pokud se neponici koreny tak se nestane nic.
S rybama se ceka kvuli namnozeni nitr.bakterii v akvarku a ustaleni parametru vudy. Pokud budes mit AQ osazene pul roku a pak to osadis maximalnim poctem ryb hned najednou tak pocitej ze ti vylitne NO2 a pak NO3 a nepomuze ti ani ten pulrok.
Ryby se meji do AQ dat nejdrive cca po tydnu a to postupne a ne najednou aby se stihly redukovat odpadni latky a premenovat NO2.
Tudis kdyz das jednoho ancika do 25l AQ po trech dnech zalozeni tak se nestane dle meho nazoru zadna katastrofa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 13:24 janavk
Kytky byly zasazené týden (ale já psala, že jsem to nově založila). Rovnováha - nepoužívám žádnou techniku ani chemii a bylo asi třeba (jak jsem se tady dočetla) aby před tím, než tam dám ryby, tak se ty kytky pořádně usídlily, aby rovnováha fungovala. Teď když tam budu pořád rýpat do dna a snažit se navracet kytky (a on je bude zase vyrývat) tak nevím, jak to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 11:11 Muž ghostik [81] – Re: janavk
Tak to asi moc dobre zasazene nebyli a nebo mnel ten ancik 16cm.
Kazdopadne mu tam bude lip nez v te zumpe.

A z jakeho duvodu by se rovnovaha nemnela udelat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 11:02 janavk
Tak jsem tam krunýřovce dala, a přes noc mi vyryl půlku rostlin. To vážně nebyl dobrý nápad, takhle se tam rovnováha neudělá, když tam budu pořád šmejdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:43 Muž ghostik [81] – Re: janavk
Neeeee.
Odjakziva se ryby nemejou a nesaha se na ne suchou rukou !!!
Nic ti tam nezavlece vsechny bakterie tam stejnak uz davno jsou ze vzduchu a zalezi na tom jak se budes prave TY o akvarko starat aby nehnilo a nezarostlo rasou !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:42 janavk
Tys asi taky měl akvárko se všemi vymoženostmi, ne? Já chci mít přirozené, bez techniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:41 janavk
taky bych ho tam radsi už dala, ale docela se teď bojím, že si tam s ním zavleču už nějakou hnilobu. Mám ho předztím nějak umýt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:25 Muž ghostik [81] – Re: janavk
Dva mesice ? To se mi zda moc ja si myslim ze toho krunyrovce tam muzes hodit protoze to ti spis za dva mesice chcipne v te zumpe.
Ze ti vyreje rostlinky ? Tak je zase zasadis !
Co jsem mnel delat ja kdyz jsem zasadil rostliny a ten den jsem tam dal 2ks 20cm trnovcu a 18cm perovce !! Proste jsem sazel kazdej den dokud se vse neuchytilo a u tebe si myslim ze ten krunyrovec ti rejt dno urcite nebude :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 17:15 janavk
No, díky, jenže já bych ráda, aby se mi uchytily rostliny a bojím se, že mi je krunýřovec vyryje. Zkouším udělat AQ bez ohřevu, vzduchování , filtrace jen s přisvícením, a na to jsem četla, že by se měla ustálit rovnováha dva měsíce, než se tam dají ryby - natož krunýřovec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 16:10 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ghostik
Nedalo mi to... :) Když musíš, tak musíš!:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 15:33 Muž ghostik [81] – Re: Sid
Side diky ze jsi podal vysvetleni za me nepritomnosti :-D
Mas pravdu mnel jsem to tak namysli. Nez ho chudaka trapit tak urcite snese nove zalozene AQ a kdyz opravdu bude sam tak nijak extremne nezhorsi kvalitu vody coz se o te zapachajici zumpe v "lahvi od okurek" rici neda no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 15:29 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: janavk
janavk: "Svoje 25 litrové akvárko s jedním krunýřovcem jsem znovu založila..."
ghostik: "...Ja si myslim ze by ten jeden krunyrovec mohl v tom nove zalozenem akvarku klidne prezit pokud..."
janaVK: "...to znamená - přežije v tom malém provizorním akvárku, kde je jen štěrk a kalná voda?...
Myslím, že vám Ghostik doporučil vrátit krunýřovce zpět do 25 l akviška, přestože je nově založené. A dodal, že tam nemáte dávat další rybky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 15:09 janavk
to znamená - přežije v tom malém provizorním akvárku, kde je jen štěrk a kalná voda? To by byla dobrá zpráva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 10:23 Muž ghostik [81] – Re: janavk
Ja si myslim ze by ten jeden krunyrovec mohl v tom nove zalozenem akvarku klidne prezit pokud tam nebudete davat dalsi ryby a jen jeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 09:40 janavk – Přechodné akvárko - kalná voda
Svoje 25 litrové akvárko s jedním krunýřovcem jsem znovu založila a teď čekám, až se mi uchytí rostliny. Mezitím jsem dala provizorně krunýřovce do 10 litrů se štěrkem a už ničím, a teď se bojím, že mi chcípne než se to větší akvárko usadí. Voda totiž smrdí a je fakt hnusná. Jak dlouho může ryba vydržet v takovém prostředí? Mám raději vyhodit ten štěrk )byl nově koupený) a zatím ho tam mít jen ve vodě, na těch pár týdnů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 14:00 Arya
Takže zmenila som štrk na tmavý, dokúpili sme dve rastliny..jedna Egea druhá musím zistiť názov a mach (číže máme 4 druhy rastlín).
Včera mi vyskočil samec Molly von z akvária ..takže bohužiaľ mám o jednu rybičku menej.
Večer boli ale rybky ok...dnes som si všimla však, že samička Molly má bielé bodečky na sebe a možno aj samec pavieho očká..keď sme zmenili štrk (vyhodili sme bielý a aj mušľu kvôli tvrdosti vody,ktorá je stále okolo 7,6), tak sme nechali časť bývalej vody, doplnili sme odstatou vodou a destilovanou vodou (nie mechanicky destilovaná)..nepridali sme však Tetra Safe..až dnes som ho doplnila.
Je možné, že tie bubliny sú z chlórovej vody a po doplneniu Tetra Safe by to mohlo zmiznúť?
Molly má chuť do jedlá.
Okrem iného som si všimla, že samička Mečúňa Mexikého večer chodí strašiť ostatné rybky a ich štípe..až tak, že samec pavieho oká ma "zjedený" chvost.


Začiatočníčka Arya

:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 23:33 lipli – Re: Lea33
Přerybněno, pravděpodobně málo rostlin. Hlídat hodnotu Ph, teplotu, biofiltr nemýt pod vodou z vodovodu, Taky záleží na umístění akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 22:38 Žena bucliik [99]
ahoj, třeba u toho pancéřníčka je normální, že se občas nadechne nad hladinou-myslím, že to má co dělat se střevním dýcháním(nějak tak).
pokud by měly málo kyslíku tak by byly všechny u hladiny a lapaly po vzduchu.
provzdušňovat se dá vzduchovacím motorkem-nebývají drahé...nebo filtrem, měl by stačit pohyb hladiny.
tvrdost vody zjistíš testy co prodávají v akvaristikách, ale prvně si něco přečti o chemii vody ať víš co a proč měříš a aby ti prodavač nevnutil nesmysly.
já bych asi měnila 1/3 vody týdně-ale s takovým malinkým nemám zkušenosti, asi bude lepší když poradí někdo s podobným akvarkem.
chování rybek bude v pořádku, jak hezky plavou a papají tak to bude v pořádku, ale je dobře že je sleduješ.
dávej si pozor na překrmování-vločky by neměly padat na dno, tam by hnily...raději krm méně ve více dávkách.pro pancéřníčka by to chtělo nějaký malilinkatý kousíneček tabletky aby nebyl o hladu, snad by se podělil i s ancíkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 21:11 Arya
Nečítajte to dva krát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 21:10 Arya – Arya
Fotka k příspěvku Ahojte,
nakoľko mám aj ja nové akvárium tak sa u Vás skúsených chcem poradiť. Mám 18 l akvárium, 2xBlack Molly, 2x Mečúň mexický, 2x Pavie oko, 1 pancierník a 1 gumociciak. Viem, že ich je trochu viac než by ich malo byť, ale do októbra alebo Vianoc musíme "bojovať o ich prežitie" v tomto akváriu.
Zatiaľ sa mi zdali celkom šťastné, ale keď čítam Vaše príspevky sa už začínam obávať či sa im za pár dní niečo nestane. Nemám okysličenie, fičíme na filtri, ohrievači s dvoma neznámymi rastlinkami (viď fotky- dva druhy rastlín a rozmiestnené po akvárium, tak aby mali priestor na plávanie - už mi bolo doporučená egea - nenáročná). V Bratislave je voda tvrdá a ph bude okolo 7,5. No rada by som prijala radu koľko krát v týždni meniť vodu, ako zistiť tvrdosť vody, ako im príp. okysličiť vodu..ako zistím, že majú malo kyslíka (sem tam mi nejaká vybehne hore a k hladine vody, ale som im už menila asi 40% vody - mohlo by to byť dôsledkom toho, že sa zohriala voda na 27°C?). Pancierník je stále v pohybe..na to, že cez deň by mal chrápať, tak by som menila teóriu. Samec Molly počas dňa spal par minút na dne - je to normálne? Pavie očká dva dni sa viac menej hrali v prúde filtra - na hladine..dnes už behajú aj ku dnu (viac dole než hore) - je to normálne? Keby bolo málo kyslíka by boli rybky na hladine dlhšie a všetky? Alebo ako zistím, že by mali nejaký problém? :-(
Mne sa zdá, že sú živé a behajú stále hore a dole..ale tým, že sa bojím, aby mi nepokapali..sa pýtam Vás na rady.
Ďakujem za prečítanie a príp. rady!!! ano
Arya :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 21:10 Arya
Fotka k příspěvku Ahojte,
nakoľko mám aj ja nové akvárium tak sa u Vás skúsených chcem poradiť. Mám 18 l akvárium, 2xBlack Molly, 2x Mečúň mexický, 2x Pavie oko, 1 pancierník a 1 gumociciak. Viem, že ich je trochu viac než by ich malo byť, ale do októbra alebo Vianoc musíme "bojovať o ich prežitie" v tomto akváriu.
Zatiaľ sa mi zdali celkom šťastné, ale keď čítam Vaše príspevky sa už začínam obávať či sa im za pár dní niečo nestane. Nemám okysličenie, fičíme na filtri, ohrievači s dvoma neznámymi rastlinkami (viď fotky- dva druhy rastlín a rozmiestnené po akvárium, tak aby mali priestor na plávanie - už mi bolo doporučená egea - nenáročná). V Bratislave je voda tvrdá a ph bude okolo 7,5. No rada by som prijala radu koľko krát v týždni meniť vodu, ako zistiť tvrdosť vody, ako im príp. okysličiť vodu..ako zistím, že majú malo kyslíka (sem tam mi nejaká vybehne hore a k hladine vody, ale som im už menila asi 40% vody - mohlo by to byť dôsledkom toho, že sa zohriala voda na 27°C?). Pancierník je stále v pohybe..na to, že cez deň by mal chrápať, tak by som menila teóriu. Samec Molly počas dňa spal par minút na dne - je to normálne? Pavie očká dva dni sa viac menej hrali v prúde filtra - na hladine..dnes už behajú aj ku dnu (viac dole než hore) - je to normálne? Keby bolo málo kyslíka by boli rybky na hladine dlhšie a všetky? Alebo ako zistím, že by mali nejaký problém? :-(
Mne sa zdá, že sú živé a behajú stále hore a dole..ale tým, že sa bojím, aby mi nepokapali..sa pýtam Vás na rady.
Ďakujem za prečítanie a príp. rady!!! ano
Arya :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 19:43 Usine – Re: Lea33
Málo rostlin, mnoho ryb a špatná filtrace. Odpadní láky vyprodukované rybami a nadměrným krmením rostliny nespotřebují filtr také nestačí a ryby se vlastně otráví.
Častěji měnit vodu a dobře odkalovat, nekrmit každý den, zasadit co nejvíce rychle rostoucích rostlin a pořídit si filtr z větší filtrační náplní.
www.akvarijni.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:31 Lea34 – nemoc ryb
Akvárko máme na 100 l vody.Máme tam asi 30 rybiček-neonky,tery pruhované,mečovky a rybky na řasy,název nevíme.Rostlinky máme kryptokoryny a druhá vypadá jak tráva.filtrujeme molitanovým filtrem.Psala jsem už dříve o radu,že nám rybky hynou a nevíme z jakého důvodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 12:55 Muž Ludek [39]
Používám také velký průměr - oválný na celou výšku akva, na konci je zpětná klapka k samočinnému nasátí vody. Dodávanou hadici jsem nahradil klasickou půlcoulkou zelenou na zahradu. Hadici vyhodím z okna na terasu, tím to dostane velký spád a zvedne to i kamínky velikosti 4 mm. Mít jemné dno tak by to bylo přeorané celé. A písek se aspoň přepere v tom válci nežli zase spadne na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 22:19 suchysvatonovice
www.krmiva-prodej.cz/…

třeba tady máš jeden používám ho s úspěchem jen za ty prachy by mohli dát delší hadici,tu jsem přikoupil v Hornbachu v metráži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 22:04 Usine – Re: amirinda
Bohužel ani jeden z nich nestojí za moc. Mají moc silný průměr a tím pádem odsaješ nečistoty sotva z povrchu. Laciný také moc nejsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 21:59 Muž Miras [111]
jj, ty skleněný už se težko sháněj, ale možná vybereš zde: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 21:43 Usine – Re: Turok
Bohužel v krámech to asi neseženeš, já to po dlouhém hledání koupil v Praze na burze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 21:37 Muž Turok [18]
to sem právě viděl v loskutákovi nebo kde:))) tenhle bych chtěl uvidím zda to půjde někde sehnat... nevíte co je to za typ? nebo jaký výrobek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 21:32 Usine – Re:
Fotka k příspěvku Kup takovýhle zvon, pak klidně můžeš nasát i písek, ale jakmile se přiblíží k výtoku zaškrtíš hadici nebo stačí zvon nadzvednout nad dno a písek sám vypadne. Takhle to budeš dělat všude, kde nemáš rostliny a co nejhlouběji. U rostlin opatrně. Načechráš a vyčistíš dno, nebude potom zahnívat. :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 21:28 Muž Turok [18]
když už jsme u toho.. máte někdo tip na dobrý odkalovač kerý saje jen kal a ne štěrk případně písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 20:55 Muž Yirka [9126] – Re:
Záleží na tom, čím odkaluješ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 20:50 Anonym – Odkalování dna
Ahoj, chci se zeptat, při čištění dna odsávacím zvonem vždy nasaji do kýble i spoustu písku, proto bych se chtěl zeptat jakým způsobem odsát kal ze dna, aniž bych nasál spousty písku. díky moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 08:52 0
Tento stav je na radikální obnovu. Vidět aktuální snímek zmíněné nádrže , tak si každý může udělat představu o příčinách tohoto jevu . Chyba bude již v samotném začátku zprovoznění a další údržbě s několika seskupenými vadami. Nejsem na netu stále , možná odpoví i někdo jiný. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 08:50 Muž Snofrev [54] – Re: Lea
málo informací pro kvalitní radu
lépe popište akva, jak je velké, jaké je dno a dekorace, jaká filtrace, jestli vzduchujete, kolik rostlin, čím krmíte, testujete vodu a vše na co si vzpomenete, nejlépe ještě nějakou fotečku


PS: jen si zkusím tipnout, první úmrtí byla otrava N-látkami a nynější situaci si ani nedovolím tipnut, ale může to být nějaká choroba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 08:45 Muž Yirka [9126] – Re: Lea
Na to, aby ti tu někdo poradil nepodáváš dostatek informací. Především- velikost nádrže, počet a druh ryb, počet a druh rostlin, používaná technika, údržba atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 08:22 Lea – zakalená voda.
poredte:akvárko máme založené od nového roku.stále máme nějaký problém.ze začátku rybky stále umíraly jedna za druhou.bud plavou u vrchu,jakoby lapaly po dechu,nebo sedí na dně,ale žerou.minulý týden se nám přes noc zakalila voda,z ničeho nic.tak jsme hned akvárko vyčistili.no a ted vypadá,že jedna po druhé umře.včera jedna,dnes další.žerou,ale vypadají chudé,sedí na dně a ráno je po ní.můžete prosím poradit,co by to mohlo být.děkuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 11:59 Žena bucliik [99]
když kliknu na IP adresu u lucky tak mě to hodí na nick Mikifrosty, náhoda? líp by se radilo kdyby tady byla prezentace ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 11:52 dvin – Re: Lucka
Lucko chtelo by to opravdu vic info o Tvem akvarku - hlavne jestli nemas prerybneno, ale zkusim poradit aspon jak jsem se ja zbavil zelene vody u me 200l nadrze.

Takze
1. koupil jsem navíc nekolik rychle rostoucich rostlinek (Rotala rotund., Ceratopteris siliquosa, osvědčila se mi i hygr. siamensis)
2. vyčistil jsem dobře filtr a vymenil tak 90% vody
3. na nekolik dnu jsem ubral svetlo a minimalne krmil - jen vlockama

Se zakalem jsem bojoval skoro 3 mesice a tak jsem udelal tyhle radikalni veci a muzu rict ze dne na den krasne cista voda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 10:12 Žena bucliik [99]
ahojík, nevím jestli dokážu poradit, ale minimálně by to chtělo další informace
jak veliký je?
jak je akvárko dlouho založený?
jak je osázený rostlinkama?
jaký a kolik v něm je rybek?
trochu bych se bála lít tam chemii, když ani nevíš co zákal způsobuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 10:09 Lucka – Zkalená voda
ahojky.. potřebovala bych poradit.. už delší dobu mám kalnou vodu v akvárku, vůbec to nejde vyčistit, na radu jsem si koupila sera nitrivec, dneska jsem to při čistění vody přidala. každopádně, od včera mi umřeli 2 ryby, vůbec nevím co s tím mám dělat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 06:32 Muž Snofrev [54] – Re: Ladas
sice pozdě, ale přeci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 01:07 Ladas – Chudáci ryby
Tak to mě asi nebudeš mít rád, protože k tomu co tady píšeš si prostě komentář neodpustím.
Měl bys v první řadě pamatovat na to, že rybám musíš vytvořit přijatelné podmínky pro přežití. To není o množství ryb v akvárku, ale o tom, jaké budou mít podmínky. Například: zimovat kapry v normálním akvárku s teplotou vody přes 20 stupňů je s velkou pravděpodobností jejich konec, protože ač se Ti to nelíbí,opravdu potřebují zimní přestávku. Jde to, ale při teplotě vody do 15 stupňů, nebo raději ještě míň o filtraci, bakteriích atd ani nemluvím.
Jinak u mě rybář nejsi, protože použít kapříka jako nástražní rybku je v hrubém rozporu s rybářským řádem.
Pokud i přes to co jsem Ti napsal příjmeš mojí radu, tak vyhledej někoho v okolí, kdo má zkušenosti a v začátku Ti pomůže, protože metodu pokus - omyl si ty ryby opravdu nezaslouží.
Přeju hodně úspěchů.
palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 12:10 waterboy
hm tak pockam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 12:07 R Muž Silent [5949] – Re: waterboy
V mojí nádrži se občas zákal objeví taky a to je založená 10 let. Ryb mám tak akorát, rostlin dostatek a stejně se tak dvakrát do roka zákal ukáže. Většinou ale tak do týdne zmizí a voda je zas křišťálová. Stačí malá nerovnováha a je to tu. Pokud nemáš zákal stále, nemáš přerybněno a máš kvalitní filtraci, tak by to mělo zmizet samo. Ty zákaly se většinou objevují i po větší výměně vody a vyprání filtru. Prostě než se obnoví rovnováha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 11:59 waterboy
priblizne dva roky,hnojim co2 a pmdd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 11:56 R Muž Silent [5949] – Re: waterboy
Jak dlouho je nádrž založená? Nejlepší by bylo, kdybys tu měl prezentaci. Pak by se líp dalo poradit. Bez bližších detailů a fotek se těžko radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 11:46 waterboy
nalevnici?kde by se tam vzali?
a neprekrmuji vubec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 11:39 R Muž Silent [5949] – Re: waterboy
To by mohli být nálevníci. Buď to nech ono to zmizí samo a nebo se dá použít UV lampa. Hlavně nepřekrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 11:35 waterboy – zákal v akváriu
zdar,mam v akvariu od stredu vodniho slupce nasedly zakal(u dna je to ok)co je divne ze pravidelne menim vodu a filtruji.a co je jeste divnejsi na noc se zakal ztrati a voda je kristalove cista ale pres den je to bes sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=2251