Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:59 Muž sux [117] - Amerika
K tem rostlinam bych jen dodal, ze mnoho rostlin zije spise z toho co prijima povrchem celeho tela nezli korenovou soustavou...Takze bych to nesvadel na vlasecnicove korinky a dosypal to jemnejsim stekem... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:13 ondra08
já mám s tímhle způsobem stejné skušenosti.jednou když jsem měl tak 8-9 let tak jsem v rostliném akva furt odkaloval a odkaloval až jsem zjistil že mě všechny rostliny hynou a po pár letech jsem zjistil že rostlinky pokud furt odkalujete tak nemaj s čeho žit.a teď to dělám jednoduše do akva dam 2-3 ancistruse a nepřekrmuju a když dám trochu víc vyzobne to ancík a rostlinky a celé akva se nádherně rozrůstá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:09 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
Trychtýř, (česky - nálevka?), přiměřeně velkého průměru, umělohmotná trubka, přiměřené délky a průměru, čistě propraný (inertní) písek a můžete to zkusit. Takto se dostanete např. i mezi kytky ap.
K žádnému znatelnému rozhození chemismu by dojít nemělo. A kdybyste chtěla mít jistotu, že nenarušíte výrazně mikrobiální a chemické procesy na povrchu stávajícího substrátu, nemusíte dno zasypat kompletně, ale postupně - po částech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 14:41 Žena ustavprochore [567] – lze doplnit za provozu?
Nechci zakládat nové téma, tak to přihodím sem...

Můžu doplnit dno v zajetém akvárku normálně za provozu? I když v něm budou rybky? Chtěla bych dát nějaký jemnější písek, hlavně z důvodu, že mám malou vrstvu stávajícího a je to nějaký říční štěrk, některé kamínky mají i přes 2 cm... Mělo by to prospět i rostlinkám, ale zase se bojím, abych si "nerozhodila" chemické procesy, co v akvárku probíhají. A mám to tam nasypat najednou nebo radši po hrstičkách? (bylo by to na plochu cca 100x30). hmm

Předem díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 12:56 Štěpán
Rostlin je tam potřeba asi desetkrát nebo dvacetkrát víc, než je na fotce!!! To nepřeháním.

Situaci by možná mohl zachránit i před posílením světla růžkatec plovoucí na hladině. Možná ani nemá smysl zatím dokupovat další rostliny.

Takže teď bych na hladinu hodil růžkatec a po posílení světla zasadil další rostliny.

Už to tady padlo jednou - filtraci zaměnit za klasický biomolitanový filtr na vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 11:24 Žena bucliik [99]
rostlinek je tam málo, světla je tam málo.dáváš další fotky, ale tím ta zelená voda nezmizí-nápady už tady byly, stačí je číst a poslouchat. a mušle ven, ty tam nepatří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 10:43 Michelle – a
Fotka k příspěvku Aby ste tam nieco vydeli (musím fotit bez blesku lebo sa odráža od skla )tak som vám trochu jednu zosvetlila
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 10:38 Michelle – new rastliny
Fotka k příspěvku Dala som nové rastlinky pridávam fotky ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 20:08 Žena Dinamit [68] – Re: Xmacala
Fotka k příspěvku 15 W rozhodně nestačí. Dokazuje to i tato tabulka. Sice je příliš obecná, ale i tak je z toho poznat, že 15 W je opravdu málo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:24 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Yirka
Pozor na Xmacalu! Ryby dělá už 14 dní, tak to musí vědět. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:03 Muž Yirka [9118] – Re: Xmacala
Na umělé rostliny určitě určitě ano. Jinak je to trochu málo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 17:59 Xmacala – Re: fantasta
15W na 60 L stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 08:41 Lorsson – Re: Michelle
Zarivku vymenit za "obycejnou" rady 840, pridat jeste jednu, co nejvice dna osazet rychlerostoucimi rostlinami, koupit vzduchovaci moturek a na nej dat kostku biomolitanu, jednou tydne vymenit 1/3 vody a odkalit, krmit jen jednou denne a svitit 12 h denne. A hrabat se v akva co nejmene (krome uvedenych nezbytnych veci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 08:13 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Michelle
Stále dokola vám lidé radí, (v prezentaci i tady), co máte udělat, abyste se konečně zbavila zákalu. Dosud jste z toho neudělala nic...:-O
Čekáte lepší radu? Např.: "Nalejte do akviška sajrajt "XYZ"; je to rychlé, levné, kvalitní, spolehlivé..."
Tak čekejte dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 07:09 Žena Eliška [38] – Re: Michelle
Ta voda je zelená od řas, které v ní plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 06:58 Michelle – to niesú riasi
to niesú riasi to je zelená voda !!!!!! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 16:16 Žena ustavprochore [567] – Re: Michelle
jak už jsem psala minulý týden přímo komentář k nádrži, pozor na ty živorodky, hnojí hodně ;-) a chce to častěji odkalovat... akorát je mi divný, že se tam ten zákal a tolik řasy udělalo hned po znovuzaložení v červnu zase znova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 11:43 R Muž Silent [5949]
15 Wattů na 60ti litrové akvo je strašně málo. Chtělo by to tak 2x 20W. Filtr vypadá že je klasický honič vody( velký průtok, malá filtrační kapacita). Vyměnil bych ho za čerpadlo a kostku akvacitu. A určitě bych přidal rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 09:38 Michelle – ýž
svietime neonkou sun glo 15 wt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 09:25 Štěpán
Čím filtrujete, čím svítíte? Těch rostlin tam moc není. Nejsou tam skoro žádné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 09:11 R Muž Mrakoplash [1776]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 08:39 Michelle – Kalná voda nedá sa jej zbaviť Help
Fotka k příspěvku Prosím vás už sa asi pol roka trápime s otrasne kalnou vodou ne
Je az zelena mozu to bať riasi prosim help ked sme boli na dovolenke mali zhasnute (krmili ich) a voda sa vyčistilaa po asi 2 dnoch znova mala by sim kupiť nieco do vody.Filtrujeme!!Prosim pomozte my sad .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 19:38 mtoom – Re: Yirka
Děkuji za tip. Určitě v nejbližší době vyzkouším. Mimochodem máte velmi pěkného skaláří samečka, opravdu pěkná podívaná. Děkuju a mějte se hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 19:24 Muž Yirka [9118] – Re: mtoom
Mám velmi dobrou zkušenost s tabletami od firmy HIKARI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 18:15 mtoom – doplňkové krmivo
Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s doplňkovým krmivem Tablets Pet Dajana pro rybnky (šneky), žijících u dna akvária. Na obale je uvedeno, že nekalí vodu, ale alespoň u mě je opak pravdou. Uvádějí, že se vhazuje 2 - 3 krát denně několik tablet, ale kdybych takhle šnekům a sumečkovi dopřával, asi bych měl kal neustále, proto to tolik nepřeháním. Poradil byste mi prosím někdo nějaké jiné krmivo pro šneky a sumečka, které máte osvědčené, že nekalí vodu? Předem děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 16:15 Muž kiwik22 [9]
dno som nezvril nalieval som na tanier...myslis ze treba pridat na filtraci???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 13:36 R Muž Silent [5949] – Re: kiwik22
Je čerstvé, takže buď to bude zvířením dna nebo přemnožení nálevníků. V každém případě je třeba kvalitní filtrace a zákal většinou za pár dní zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 12:57 Muž kiwik22 [9] – pomoc
znova som zalozil akva,pretoze som tam mal spatne dno,moc sumelo..teraz tam mam dno od rataja..40%dazdove vody 60%odstatej vody..je to nejak kalne preco???? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 08:56 janavk – Re: bucliik
Vynasnažím se aby to všechno žilo :) a s tím atlasem máš pravdu, ty informace jsou ohromně přehledné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 08:46 Žena bucliik [99]
jani Acorus....
jinak jsem měla jen rostlinky( a pořád mám) v odkládacím akva pro rostlinky a musím říct že tě obdivuju. bez pohybu hladiny a filtrace voda smrdí jako by v ní umřelo 10 ryb( ale neumřela tam žádná, fakt ne) :)
Vyhledej rostlinky v atlasu rostlin, hledá se tady moc hezky.
Budu se těšit na fotky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 08:39 janavk – Re: filipsi
Jo, teď už jo. Prodavač v OBI mě docela dobře "zneužil" - teda využil mé blbosti. Asi se tam hodí tak akorát ten Myriophylium - je to tak? Zkusím sehnat zákrutichy a tu egerdiu densu - jak mi tady radíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 08:38 Muž filipsi [1295] – Re: janavk
Zkusila si se na ty kytky, co si latinsky psala, podivat napr. sem do atlasu rostlin, jak jsem niz navrhoval? Prave proto jsem vyjadroval jiste pochybnosti o mozne "rovnovaze" v tvem akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 08:14 janavk – Re: Yirka
Puškvorec je který z těch co jsem napsla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 20:17 marsz
Myslím, že plán, mít akvárko bez techniky je bezva pro přírodu. Ty prachy za techniku a účty můžeme klidně poslat nějaké rodině, která žije někde u řeky ve Vietnamu nebo Peru. Ať na oplátku hodí semtam nějakou zdechlinu do vody, ať se rybky najedí. ;-) Mám taková pofiderní akvárka a rybky jsou spokojené. Teda vlastně neumírají. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 16:38 Muž Yirka [9118] – Re: janavk
Z těch rostlin co popisuješ bych se popzastavil nad tím puškvorcem. K ancíkovi není moc vhodný roste i zakořeňuje velmi pomalu a do AQ není nejvodnější. Naopak se se připojuji s doporučením na Egerii. Co ho zkusit zabavit nějakou zeleninou, třeba dá kytkám pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 16:10 janavk
aha, to asi bude problém.
Dále - v přirozeném AQ by mělo být něco s velkou listovou plochou a přízemní růžicí k tomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:57 RAP
Egerdia densa je pro začátek nejlepší. Spíš ji ale sehnat od jiného akvaristy než z obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:53 janavk
Díky za podporu, jen teď fakt nevím, jak s těma rostlinama - mám koupit ještě něco, co se bude snášet s krunýřovcem? Ale co?? Aby to nepotřebovalo topit atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:50 RAP
Naopak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:49 janavk
Je to špatně, když se to teď snažím udělat líp?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:38 Muž ghostik [81]
janavk napsala: ......tak jsem je nechala "odejít" když chtěly........rovnováha tam byla..............
Nemyslim si ze umirali protoze chteli a uz vubec mne nyni nepresvedcis ze tam byla rovnovaha !!!!
Na ziskani biotopu vhodneho pro ryby nepotrebujes dle meho nazoru 2 mesice jak pises a ani neverim ze ty zivorodky umiraly z radosti a rovnovahy v tvem akvarku ! coze
Ja to vidim tak jak jsi to napsala na konci - to akvarko bylo spise o =>
janavk napsala: ........přežití ryby někde v koutě........

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:29 janavk
Prezentaci už mám, foto zatím nezvládám. Ty živorodky - byly to paví očka a občas se některé něco stalo a pak zbyla kostřička, bylo to hnusné při čištění, tak jsem je nechala "odejít" když chtěly. Těch několik let tam pak zbyl ten krunýřovec zcela bez rostlin, ale docela se mu dařilo, rovnováha tam byla, ale AQ bylo ošklivé, hlavně díky vodnímu kameni. Když jsem to teď celé čistila, chtěla jsem z toho udělat AQ i pro koukání, nejen pro přežití ryby někde v koutě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:21 Muž filipsi [1295] – Re: janavk
Hmm, ale co se za tu dobu stalo s tim ostatnim osazenstvem a zivorodkami? Vetsinou ve fungujicich akvariich spise pribyvaji, nez aby zbyval posledni mohykan :(
Preju ale stesti a jsem zvedavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:15 janavk
Nerada bych diskutovala moje důvody pro AQ bez techniky - jsem prostě takhle založená a několik let mi v AQ žil krunýřovec bez techniky, chci jen vylepšit prostředí. Zkusím udělat tu prezentaci, ale jsem v tomhle trochu tuhá (nejen v tomhle).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:12 Muž filipsi [1295] – Re: janavk
Miziva. Podivala si se napriklad sem do atlasu rostlin? Dobra inspirace. Proc trvas na akva zcela bez techniky? Myslim, ze ti to prinese jen zklamani. Mozna by se radilo lepe, pokud bys udelala prezentaci a to cele popsala a nafotila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:05 janavk
A je tady nějaká naděje, že moje AQ bez techniky a chemie bude prosperovat? Jaké kytky třeba by tam byly nejvhodnější? Teď jsem tam koupila Myriophylium, Samolus a Acorus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 14:58 Muž filipsi [1295] – Re: janavk
A to mu tu vodu kazdych par (klidne kazdy) dni v tech 10l castecne nemenis?
Ja bych ho take dal zpet do 25l. Ono si totiz nepomuzes, stejen rostlinky budes upravovat, zkracovat, znovu sazet, a prece ho pokazde nebudes vyndavat, a cekat, nez trochu zakoreni.Jestli je to vetsi ancik, co rad lumpaci, ozdibuje kytky a vyndava je, reseni, pokud si ho chces nechat, neexistuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 14:35 janavk
Protože tohodle mám už několik let - je to poslední Mohykán po ostatním osazenstvu - živorodkách. Tak co s těma rostlinkama, mám je nechat ještě bez toho rýče? Ta voda v malém AQ se trochu lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 14:27 Muž filipsi [1295] – Re: janavk
S ancikem v 25l dost blbe, tam asi nebudou rostlinky s mohutnymi koreny. A bude hur, jak poroste.
Proc tam nedas nejake drobne rybky, mela bys po problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 14:11 janavk
No dobře, už by mě jen zajímalo, jak mám vyhrát boj o to, aby každé ráno neplavaly rostlinky nahoře

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=2201