Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 10:37 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: ustavprochore
Nevím, co je nepochopitelného na uchovávání sušených bakterií? Běžná metoda lyofilizace neboli „sušení mrazem“ se používá již léta k dlouhodobému uchovávání bakterií, kvasinek i jiných biologických materiálů. Buňky se ve zmrazeném stavu za podmínek vakua vysušují (voda se odpařuje za mrazu procesem tzv. mrazové sublimace). Vysušený materiál (antisérum, antigen, buňky) se může uchovávat při pokojové teplotě nebo v lednici a zachovává si jak strukturu, tak i biologickou aktivitu. Po dodání tekutiny jsou lyofilizované kultury bakterií znovu životaschopné.
Více zde: www.ecomonitor.cz/… nebo fvl.vfu.cz/…
Co obsahuje Hylak forte:
Escherichiae coli metabolita 24,9481 g, Streptococci faecalis metabolita 12,4741 g, Lactobacilli acidophili metabolita 12,4741 g, Lactobacilli helvetici metabolita 49,8960 g.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 09:41 JuraS
FranzFritz napsal: O vhodnosti či nevhodnosti používání kupovaných bakterií v akváriu nemám v úmyslu diskutovat, nikdy jsem je nepoužil. Ale výrobce chápu, potřebují vydělat :-D
a já si zrovna pro nový akva koupil od jbl starter pro filtry..za 75 kaček..nekouřím ale i tak jsem ušetřil jednu krabičku cigaret..20 hřebíků..přidám starou vodu za starýho akva (měsíc neschválně-schválně neměněnou)a "vyklepu" do novýho filtru binec ze starýho filtru...není čas čekat měsíc na zábeh filtru "normální" cestou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 08:20 Muž xxsharkxx [19]
pokud se ti tady nikdo nenabídne k pujčení te lampy tak zkus ještě napsat na reef.sk.Tam jsou taky akvaristé z FM a někeří ji mají ;-) Třeba budeš mít víc štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 04:32 Maikie
Nechce mi někdo z okolí Frýdku-Místku na 3 dny půjčit UV lampu?:-) o průběhu zákalu bych zde informoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2009 23:45 Muž Sid [6629] - Rostliny
Peroxydem se zničí užitečné bakterie, které přeměňují zplodiny z výkalů ryb... Vodou ze zdravého akvárka se nasadí správné bakterie, které se rychle rozšíří. Při zakládání nového akv. se také urychlí proces zaběhnuté rovnováhy přidáním části "staré vody" ze zdravého akv. Jsem akvarista už asi 30 let...
I když jak na téma "voda ze zdravého akvárka", tak na téma "jsem akvaristou x-let" se tu už vyjádřil Bob66, přidám názor, když už jsem byl osloven... :-)
Jak konstatoval Rap - lepší než voda z akva bude určitě kal ze dna nebo obsah filtrační náplně. Ve volné vodě těch "užitečných" bakterií tolik nebude. (Nitrifikační bakterie žijí přisedle.)
Co myslíte - když má někdo řidičský průkaz 10 let, je to zárukou, že je lepším řidičem než ten, kdo ho má jen dva roky? :-)
(O použití peroxidu nediskutuji - určitě své uplatnění v akvaristice má. Do rukou ale patří jen tomu, "kdo ví, co dělá".)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:07 Muž xxsharkxx [19]
IDEÁLNÍ SI NALÍT PODOMÁCKU "SRAČKY" DO AKVA A PAK S PUSEREM HONEM DÁT VYDĚLAT OBCHODNÍKŮM.(a to tu padlo už taky že ty komerční přípravky stojí jen peníze a nic neřeší)vlastně jo plní obchodníkům kapsy :-)
Lidi neblázněte :-|
Pokud je tady ještě řeč o tom zákalu-je tu osvěčená metoda UV lampou jak už bylo řečeno a pokud ji ten kdo má zákal nemá tak nemuže být problem ji vypujčit u jiného akvaristy či někoho kdo má třeba zahradní jezirko.Jen se okolo poptat.Já osobně taky řešil problem UVčkem se zahradního jezírka a to tak že jsem jen použil k lampě slabší čerpadlo a do 24 hodin bylo po problému.Nedělejte si z akvarka testovací laboratoř ;-) Leda by vás to náramě bavilo-to je potom o něčem jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:18 Žena ustavprochore [567] – Re: FranzFritz
Díky, odkazy pročtu, až bude čas a chuť. O těch bakteriích, o kterých se tu bavíme, tam ale asi moc nebude, že? ;-)
No, mezi hydratovaným a dehydratovaným je dost rozdíl, napatlat na sebe třeba dehydratační krém, asi by to dobře nedopadlo. :-D
Jinak ten Hylak má obsahovat živé bakterie? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 20:25 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Bob66
O vhodnosti či nevhodnosti používání kupovaných bakterií v akváriu nemám v úmyslu diskutovat, nikdy jsem je nepoužil. Ale výrobce chápu, potřebují vydělat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2009 20:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: FranzFritz
Stejně nevěřím že to funguje, nedávno jsem zakládal 2 začátečníkům akva, jeden si to nedal vymluvit a chtěl použít Nitrivec(ten druhý dal na mé rady bez jakýchkoliv přípravků) a podle testů se to lišilo asi o 3 dny X-) Během 1 měsíce kdy se zabíhá akva tak 3 dny za ty peníze je neadekvátní ;-)Ale někomu se to holt vyplatí, hlavně prodejcům :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 20:03 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: ustavprochore
Jistě, patří tam předpona de. Dehydratovaném stavu. Strašně rád mám slovíčkáře. Chytají za slovíčka a přehlížejí podstatu věci smich Jinak si přečtěte články z mého předešlého příspěvku ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:59 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Bob66
Vyjadřoval jsem se k otázce, z čeho žijí bakterie zavřené v krabičce. Všechno má svou životnost. Bakterie v roztocích mají tuto životnost nižší a časem se jejich množství snižuje. Většina lidí si vzpomene na Hylak Forte, který lékaři předepisují na obnovení střevní flóry při léčbě antibiotiky. Pro osvěžení školní látky by mohly posloužit tyto články: www.vesmir.cz/…, www.vesmir.cz/…
Příkladů využití hydratovaných organizmů kolem nás je plno, pro akvaristy viz. artémie.
Osobně také nekupuji žádné bakterie, ale spoléhám na samovolné zaběhnutí akvárka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2009 19:56 Žena ustavprochore [567] – Re: FranzFritz
Hydratovaném? Jako obohaceném vodou? Nerozumím...
Kvasinky (houby) sem nemotejte, bavíme se o živých nitrifikačních bakteriích. Ty, alespoň podle mých (chabých) znalostí, potřebují k životu kyslík, taky se potřebují něčím (NH3 a NO2) živit a myslím, že tu před časem zmiňoval "Horác" (asi?), že nic jako "spory" netvoří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Jj jsou naložené v chlastu a čekají až je někdo vypustí do akva aby vystřízlivěly smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:51 Muž kortezhugo [983] – Re: Bob66
...aj toto je v "kvapalnom stave" - to ale neznamena ze to musi bit voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:45 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: FranzFritz
V tom se moc nevyznám, ale třeba Sera Nitrivec je v kapalném stavu, ta čeká na jaké nastartování? Podle mě nezáleží na výrobci(Sera je možná i vyhlášenější než JBL)ale hlavně ať to lidi kupují, ať už to funguje nebo ne stejně to málokdo zjistí X-) Někomu to projde v pohodě a hned je to zásluha přípravku, jinému ne a určitě proto že použil jiný přípravek nebo žádný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:39 Muž kortezhugo [983] – Re: FranzFritz
palec palec palec - diki uz som si pripadal ako "blbec" - sa mi hned nezdalo ze bi JBL - pisaly "bludy"....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2009 19:33 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: ustavprochore
Jednoduchá odpověď. Bakterie jsou v hydratovaném stavu. Mnoho nižších organismů má schopnost přežívat v hydratovaném stavu, některé krátkou dobu, jiné úspěšně přežívají roky. Jejich životní funkce jsou zastaveny k nule a pro nastartování stačí jediné, voda. Copak neznáte sušené kvasnice? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:15 Muž kortezhugo [983]
ustavprochore napsala: To klidně mrkněte, ale já bych spíš uvítala od vás odpověď na otázku, z čeho tam ty "živé bakterie" žijí. Děkuji. :-)
...to neviem - preba napisat do JBL... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 19:12 Žena ustavprochore [567] – Re: kortezhugo
To klidně mrkněte, ale já bych spíš uvítala od vás odpověď na otázku, z čeho tam ty "živé bakterie" žijí. Děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 18:57 Muž kortezhugo [983]
ustavprochore napsala: A z čeho tam ty "bakterie" žijou, zavřený v krabičce? ;-)
Ale na tohle by se mikroskop taky hodil, docela by mě zajímalo, co ve všech těchhle "zázracích" je.

...tiez bi som sa na to mrkol cez mikroskop... :-) ale filter to fakt "poriadne rozbehne"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 18:53 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
ustavprochore napsala: A z čeho tam ty "bakterie" žijou, zavřený v krabičce? ;-)
Ale na tohle by se mikroskop taky hodil, docela by mě zajímalo, co ve všech těchhle "zázracích" je.

Přesně tak, na krámě to leží třeba půl roku, někdy i déle X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2009 18:46 Muž Yirka [9123] – Re: ustavprochore
(OT) Už jsem psal o dobrém byznysu s akvarijní vodou, teď by k tomu mohl ještě možná přibýt sušený akvarijní binec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2009 18:41 Žena ustavprochore [567] – Re: kortezhugo
A z čeho tam ty "bakterie" žijou, zavřený v krabičce? ;-)
Ale na tohle by se mikroskop taky hodil, docela by mě zajímalo, co ve všech těchhle "zázracích" je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 18:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Ale hlavně že je na tom fotka terčovce, tohle použít a pustit tam terčovce tak bych zasloužil na místě zastřelit X-) Ale dělej jak myslíš, hlavně pak nechtěj radu co máš dělat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 18:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kortezhugo
A že to nedoporučují i jiní akvaristé hmm Že by nějaká převratná novinka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 18:33 Muž kortezhugo [983] – Re: Yirka
...to nie je chemia to je 15 000 000 zivych bakterii...na poriadne rozbehnutie filtra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 18:31 Muž Yirka [9123] – Re: kortezhugo
Já bych o tom nebyl tak přesvědčený. Nejlépe je nechat to na přírodě ať se vše vyvine evolučně tak jak má. Tomuto typu chemie prostě nevěřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 18:29 Muž kortezhugo [983] – Re: Bob66
Fotka k příspěvku "Pokud jsi myslíte že stačí 2 litry vody ze zaběhnutého akva a je vše v pořádku"
...toto nech si zozenie - asi najlepsie co je na trhu do filtra....
...ja som to skusal a ma to fakt "tah"... palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2009 18:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: pavel
Podle vašich názorů stačí 2 litry ze zaběhnutého akva, to by mě zajímalo proč se tedy musí nechávat zabíhat akva, to by podle vás mělo stačit po založení akva nalít ty 2 litry z jiného a nasadit ryby? A já proč to my všichni děláme tak složitě když to podle vás jde tak jednoduše smich Škoda že tu nemáte nějakou prezentaci, aby jsme se my ostatní se něčemu přiučily ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2009 18:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
pavel napsal: Vypadá to na nálevníky.Vše se nechá v akváriu,nalije se 12ml 30%peroxidu vodíku (mají v drogerii) na 100 litrů vody. Druhý den je čistá voda. Tak do 3. dne je nutno nalít do akv. asi 2l vody ze zdravého akv. Nasadí se tak užitečné bakterie. Jinak se voda zkazí. Tato kléčba neohrozí ani rostliny ani malé rybičky.

Pokud jsi myslíte že stačí 2 litry vody ze zaběhnutého akva a je vše v pořádku, tak jste s prominutím hlupák že tohle ostatním a třeba začínajícím akvaristům doporučujete tone Můžete byt akvarista jak píšete třeba 30 let, ale asi špatný X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:41 RAP – Re: pavel
A nebylo by lepší místo vody použít část "zaběhlého" filtračního media? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2009 17:34 pavel – Re: Sid
Peroxydem se zničí užitečné bakterie,které přeměňují zplodiny z výkalů ryb.Z vody se tak rychle stane páchnoucí močka.Vodou ze zdravého akvárka se nasadí správné bakterie,které se rychle rozšíří.Při zakládání nového akv.se také urychlí proces zaběhnuté rovnováhy přidáním části "staré vody" ze zdravého akv.třeba od známého.Jsem akvarista už asi 30 let, specializuju se na "prasátka" závojnatky. Nemám problémy s čistotou vody ani s onemocněním hlavně u importů okrasných závojnatek z Číny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:23 RAP – Re: karkulice
Ono to není tak jednoduché. Může ti radit sebeznalejší akvarista a stejně se to pokazí. Nebo ho založíš podle základních rad a bude šlapat jak hodinky.
Pro začínající je nejlepší držet se ověřených postupů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:20 V – Re: karkulice
Postup je to správný, jenom s tím Flora Depotem opatrně a chemii se vyhni. Světlo 2×18 W na 100 litrů není moc, ale dá s tím žít. Stačí vybrat správné rostlinky: Cryptocoryne affinis, Cryptocoryne wendtii, Microsorium pteropus, Hygrophila corymbosa, Anubias barteri, Egeria densa, atd. Možná by to mohlo stačit i na Echinodorus amazonicus nebo bleheri.

Se zákalem je to IMHO trochu složitější. Mně se třeba v jednom jinak perfektně fungujícím akvárku několikrát z ničeho nic objevil a po několika dnech zase bez zásahu zmizel. V jiných akváriích jsem ho pro změnu nikdy nepotkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:07 karkulice – Re: JuraS
Kdyby neexistovala odpověď "postup jak založit akvárium a eliminovat neduhy" nevím o čem by tedy byly ony "AKVA KNÍŽKY". (asi jsem nenarazila na zkušeného akvaristu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:03 karkulice – Re: JuraS
to je samozrejme pravda, ale existuji lyzarske skoly, kde te uci nejen prakticky, ale i teoreticky jak nepadat.
Zajimal me jen "spravný" postup. Jaká bude realita je vec jiná :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 15:34 Muž Petrucianni [3]
Zdravím, nechtěla se mi číst celá diskuse, ale přispěju troškou do mlýna. Měl jsem podobný problém, pokud je to nálevník, tak ho zlikviduješ UV-lampou...........já mám 11W Atmana ve 126l akvárku a za 3 dny bylo akva čisté jak křišťálová studánka. Neříkám, že je to spása, ale krajní řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 15:26 JuraS – Re: karkulice
Nokdy se neubráníš nějakému problému..i když budeš chodit za děckem a mít ho v kšandách tak sotva se otočíš tak sebou plácne na zem..prostě život..rad tady na fóru najdeš hafo ale nejlepší bude nějaká akva knížka a místo čtení růžových románků večer před spaním si ji přečíst...na tvůj dotaz nemůže dát odpověď ani harekrišna..ani mohamed...jako bych se ptal.."hele budu si letos na zimu kupovat moje první lyže..jak mám lyžovat abych moc nepadal ???"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 14:31 karkulice
OMLOUVÁM SE ŽE VÁM ZASAHUJI DO DISKUZE, ALE PRÁVĚ CHCI ZAKLÁDAT NOVÉ AKVÁRIUM (ZAČÁTEČNÍK) A NAHNALI JSTE MI DOCELA HRŮZU - TENTO ZÁKAL POTKÁ KAŽDÉHO KDO ZAKLÁDÁ AKVA NEBO BYLO NĚCO ŠPATNĚ??? MŮŽETE MI PROSÍM PORADIT JAKÝ POSTUP PŘI ZALOŽENÍ, ABYCH CO NEJDŘÍVE "VYPĚSTOVALA" DOBRÉ BAKTERIE A VYHNULA SE ZKAŽENÍ VODY??
Na dno jsem chtěla dát FLORA DEPOT A VODU UPRAVIT NITRIVCEM, potom filrovat a svítit a nechat narůst rostliny než zabydlím ryby. (Světlo mám 2x 18 W, na 100 l - to je málo :-(?






 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 13:48 Pitrs167
od te doby jsem jinak UV lampu zapnul asi na 12 hodin pri vymene 50 l vody coz je kazdy tyden.Voda je cistonka radost pohledet potlesk
Filipsi: nerozumim tve reakci jestli byla na muj prispevek coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 13:00 Muž filipsi [1295] – Re: pavel
Myslim, ze to je prilis zjednodusene, hlavni funkce UV lampy je jinde, ozon je jen vedlejsi produkt. Na vzduchu ho vytvori vice, pod vodou mene. Samotneho by me zajimalo kolik. Odhaduji "takrka" nic, ale to takrka pokladam za dulezite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2009 12:42 Muž Sid [6629] - Rostliny
...do těch 3 dnů dej vodu ze zdravého akv. ...
Jaký význam má přidat do akva vodu ze zdravého akva?! (Vím, že se opakuji, ale odpověď zatím nedošla.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 12:41 Pitrs167 – Zakal
Ja mel ten samy problem a vyresil jsme to nasledovne : Koupil jsem Lampu Altman 8W mam cca 300 l. Nejdrive jsem cele akva vypustil a nechal jen asi 5 cm abych neodlovoval Rybky a potom cele akva dolil novou odstatou vodou. Do Filtru Tetra tec 700 ktery jsem kompletne vycistil nakapal Sera Bio nitrivec coz je starter a asi 20 ml jsem nakapal do nadrze.Nechal jsem to pak bezet cely den aby se bakterie usadili a teprve pak zapl UV Lampu.Musim rici ze uz 2 mesice mam vodu jak kristal a ryby jsou spokojene :)pred tim jsem se asi 2 mesice trapil tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 12:32 Pitrs167 – Zakal
No ja mel tento problem asi mesic a delal vse podle rad tady na webu a nic nepomahalo. Tak jsem jednoho dne koupil UV Lampu Altman 8 W ZA 2 DNY BYLO VSE OK A VODA JE JAK KRISTAL potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2009 12:00 pavel – Re: vladislav
UV lampa působí na stejném principu jako peroxyd - H2O2 (H2O+O)uvolňuje jednomocný kyslík,který desinfikuje stejně jako rozložený ozon O3 na O2+O působením UV.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 11:25 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: FranzFritz
Samozřejme UV lampa neni laciná záležitost..A ne každý chce do ní investovat...Dřív byla kvalita vody z naších vodovodních řádů také někde jinde než nyní..A toto je důkaz co vlastně pijeme,protože většina z nás dává do akvária pitnou vodu..
Samozřejmě pujde to bez ní..Dříve i dnes funguje mnoho akvárií bez UV lampy..Ted jde o to jestli ve zdroji odkud tu vodu Maikie bere nebude obsahovat zdroj nálevníků i nadále..
Já jen doporučil tu nejrychlejší a nejúčinnější cestu..Já osobně bych žádné chemikálie proti nálevníkům do svého akvária nedával,ale to je každého věc.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 11:10 pavel – Re: Maikie
S peroxidem je to tutovka,já měl takhle kalnou 250 delší dobu,lil jsem do toho všechny komerční přípravky proti nálevníkům a žádný efekt.Akv. nech normálně v provozu,žádnou vodu neměň a do těch 3 dnů dej vodu ze zdravého akv. protože peroxyd zničí všechny mikroorganizmy i ty užitečné a za pár dní by se zkazila voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 10:40 Šolda – serák
k tomu zákalu může sice vést více cest, nicméně to, že to nechce ustoupit ukazuje spíše na přemnožení bakterií než co jiného.
Je tam zřejmě velké množství "potravy" a tak se rychle rozmnoží a nemají se kde usadit v takovém počtu a rozpínají se do akvária. Tím samozřejmě zakalují vodu a pravděpodobně i trochu ucpávají filtr.
Řešením vedle správného vrstvení hrubých materiálů ve filtru je zvětšení plochy pro usídlení, než spotřebují nadměrnou "potravu"
Jako usídlovací prostor je vhodný např. siporax dát i na dno, třeba ve formě minisiporax nebo dodat nový bio nitrivec, který obsahuje jak usídlovací plochu ve vulkanické mleté hornině, která se rozptýlí po celém dně a dekoracích tak zákal absorbuje do vnitřních prostor, kde si s tím bakterie poradí.
Nelekni se , že po přidání nitrivce se voda mléčně zakalí a to o to více kolik je tam nečistot a po několika hodinách se postupně voda stává čistou a průhlednou. Mělo by to spolehlivě fungovat. Přidání nitrivce není jednorázové, mělo by se týdně opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 09:48 Maikie
Mockrát děkuji za Vaše názory. UV lampa je pro mne v tomto případě asi úplně to nejposlednější řešení. Určitě to půjde i bez ní. Odstátou vodu do akva čerpat nemohu, protože nechat odstávat 250 litrů denně ... :-D Zkusím to s tím peroxidem, snad to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 09:03 Muž FranzFritz [207] - Tetry
UV lampy do akvária nejsou zrovna levná záležitost a asi těžko najdeš v okolí někoho, do ti ji na pár dní půjči. Když dokázala fungovat akvaristika bez UV lamp a dodnes drtivá většina akvárií bez nich funguje, tak to musí jít i u tebe. Jen to bude déle trvat. Nejdůležitější je zjistit, co ti skutečně zákal způsobuje. Zda je to řasa, nálevníci, rozsivka nebo něco jiného. Jinak jsou to pouhé spekulace.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1501