Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:48 Anuk
Ten salát spařuješ? Já se vždycky, když přikrmuju zeleninou, bojím dusičňanů, aby se mi ti hladovci neotrávili. Zvlášť na tom starším ancíkovi dost lpím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:17 rolandmynar – Re: Anuk
Měl jsem taky zákal z okurky, ale pak jsem zjistil, že se nesmí nechat déle než tak 15 min, ale to jim bohatě stačí. Žrali by to furt. Stejně tak ale reagují i na salát. Ten mi vodu ještě nezkazil (nestihl to)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:16 Anuk
Krásný video potlesk těm teda chutná! Nedělá ti okurka ve vodě zákal, já jim jí, když začli devastovat kytky, dávala a chutnala jim, ale nálevníkům taky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:09 rolandmynar – Re: Anuk
Šoupni ancíkům okurku nebo salát a nebudou hoblovat kořen. Moji s tím taky přestali. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:05 Anuk
Jo a taky nevím, jestli to je možné nebo si to sugeruju, ale všechny choroby, co jsem kdy v akva měla se objevily krátce po odkalování, jakoby to ty rybky oslabovalo ( i když je to asi blbost ). Ancíci taky prasí tím jak strohají kořen, všude plavou kousíčky kořene....kdybych na ně tak netrpěla, tak už jsou z nich bezdomovci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 10:52 Muž Horác [3942] – Re: Anuk
To mi povídej :o) ... Měl jsem 3 ancíky a 2 mladé thorakáty celkem dlouho v karanténě (s holým dnem), tak vím moc dobře, jaký to jsou čuňata :o) ... Filtry nestíhaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 10:46 Anuk – pro Horáce
Hm, klobouk dolů, jak to máš promyšlený. Já jsem technický antitalent :-) Rybek tam moc nemám, 8ks - sumci a pancíci, párek skalár, 10 neonek a hlavní kámen úrazu - 2 ancíky ( větší má už minimálně 10 cm a je to veležrout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 09:46 Muž Horác [3942] – Re: Anuk
Záleží na množství ryb v nádrži a jejich metabolismu (neonka x gupka). Pokud chceš intervaly mezi odkalováním prodloužit, musíš zredukovat ryby. Co se pancéřníčků a jejich víření bordelu týče, to jsem se pokusil vyřešit vyspádováním dna a umístěním sacích košů filtrů k přednímu sklu - viz horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 09:39 Anuk – jak často
odkalujete? Mám 190 l akva a odkaluju 1 za tři týdny, ale zadá se mi to moc často. Vzhledem k tomu jak hodně dokážou "kakat" :-) ancíci to je tak akorát, ale voda je v té době ještě nádherně čistá, testy vycházejí ok, jen pancéřníčci, když rejou, tak kolem nich lítá "smetí". Nejde mi o to, že bych tomu nechtěla věnovat čas - spíš, že to rybky nemají moc rády - plašší sumečci pak týdem nevystrčí ani vousek z dutinek v pařezu a když se postupně uklidní a začnou vylézat, jsou zase hodně lekaví :-( a když se přestanou lekat - tak už je tu zase další odkalení....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 22:59 Muž matrix069 [79]
Súhlasím s Gošice. Pred cca 2 mesiacmi som zakladal 248 L akvárium a zákal som nemal žiadny/aspoň som si nevšimol. Keď som však zakladal 112 L kedysi dávno tak som sa nemohol zákalu zbaviť aj mesiac. Ale čím to bolo neviem. I keď do 248 L akvária som dal už zabehnutý biomolitan z 112-stky. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 22:54 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Take to myslim enni normalni, ja ho mel vzdy, nejmene par dnu, ruzne intenzivni.

Já myslím, že je to normální...zákal jsme měli u většího akvárka tak dva, tři dny, po znovuzaložení jen z večera, ráno nebyl a v malých akvárkách nebyl vůbec....mám ještě 30 litrové akva na pěstování rostlin a tam zákal též nikdy nebyl. Zákal dle mého soudu být nemusí, řekla bych, že záleží na mnoho okolnostech. (Jakých??? Nevím..mnoha smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 22:22 Muž filipsi [1295] – Re: Lucianetta
Take to myslim enni normalni, ja ho mel vzdy, nejmene par dnu, ruzne intenzivni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 22:11 Žena Lucianetta [43]
a je "normální", že jsem akvárko zakládala 2X, a ani jednou se mi zmiňovaný zákal neobjevil? jsem za to ráda, jen mi to připadne divné, když je to vlasně "běžné"... a to nemám ani filtr, jen rostlinky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 21:56 Muž filipsi [1295] – Re: Nik
Me taky, a rad se nad jinym duvodem zamyslim, ale at zpytuju jak zpytuju, nic me nenapada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 21:47 Muž Nik [191] – Re: filipsi
Hádat se nebudu - když můžou tak můžou ;-) X-). Jen mně to přijde divné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 21:17 Muž filipsi [1295] – Re: Nik
Asi muzou, nebo co. Taky by se mi to nezdalo, kdyby se me zakal u nibanu nedrzel asi tak tri tydny. Postupne slabnouci, na konci uz jen slaboucky. Nevim. Pokud ma nekdo jine vysvetleni, sem s nim. Co jinde pamatuju, za pet dni bylo ciro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 20:40 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 20:39 Muž Nik [191]
Vzhledem k tomu, že se zákal drží už 25 dní, tak bych spíše hádal špatné složení dna nebo jinou zradu. Nálevníci tam tak dlouho být nemůžou, zvláště s běžícím filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 20:37 Robert
A co takhle od Dajany Aqua start plus, nebo Clear aqua, v kombinaci s Biofiltr v tabletách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 20:19 Anuk
přidej "hodné bakterie"- např denitrol
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 19:28 alex
Jaké rýpání, mně se ten zákal drží víc jak 25 dní, tak si myslím, že už je to dost dlouho. Nemůžu se ho zbavit, normálně mi jede venkovní filtr Fluval, rostliny jsou víc jak 20 dní osazené. Zákal není silný, je to jen taková jakoby mlha, akva není průzračné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 19:03 Muž Horác [3942] – alex
Já si trochu rejpnu: Proč a nač to vlastně chceš urychlit? Rostlinám to nevadí a ryby stejně nemají v čerstvě založeném akváriu co dělat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2007 18:57 Muž Roman [100] - Cichlidy
Je třeba aby fungoval filtr.Jedná se o nálevníky.Pokud se filtr dobře zaběhne, tak bakterie v něm přes noc veškeré zakalení zlikvidují.každopádně je nežádoucí jakkoliv čistit filtr a měnit často vodu.Po cca 3 týdnech se dá už zajít na běžnou údržbu nádrže i s částečnou výměnou vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 18:46 Muž Norton [109] – Re: alex
Asi nebude nejrychlejší, ale účinný je určitě. Je to ČAS a TRPĚLIVOST. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 17:55 Aja
Já jsem přidala akorát akvaregulátor, pustila filtraci, topení a zářivku. Myslím, že to moc urychlit nejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 17:53 alex – Zákal vody
Jak se co nejrychleji a nejúčinněji zbavit mléčného zákalu při založení akva, který je způsoben pravděpodobně baktériemi? Je na to nějaký účinný prostředek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 10:53 Muž Eff [417] - Rostliny
Zásadně k pokojovým kytkám, od té doby co to k nim leju, rostou nádherně. Nezalévám ničím jiným než vodou z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 10:39 Muž Vodník1 [16] - Amerika
V zimě zásadně z balkonu 10p. V létě do WC. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 07:41 motýlek
přede mnou napsali skoro vše ... občas používám tento odpad do nádrže, kde si předpěstovávám rostlinky bez ryb ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2007 19:59 Žena Voloďka [59] - Tetry
Určitě to dávat rostlinkám v bytě. Rostou rychleji. Musím říct, že i když se mamce zpočátku nelíbilo co to mám za velké akva doma (taky 180tka), tak po čase na to nemohla dopustit, protože ji kytky po tom rostly jako divé a pak když jsem se stěhovala a rušila akva, tak mi říkala, že je velká škoda, že už nebude mít tak super hnojivo. Prý to bylo lepší než nějaké hnojivo... Když jsem chtěla odkalit, řekla jsem to mamce a ta ihned šla hledat kybliky, misky a kropičky :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:33 Žena Gabi [11]
Dík :-) Zase plašim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:31 Muž Nik [191]
v poho Gabi:-) Mech je fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:29 Žena Gabi [11]
JeJestli ale zapáchá, tak je něco špatně s akváriem...

Psal jsem, že vodu z akvárka dám do terárka vodu z terárka do odpadu. Ta co zapáchá je z terárka X-) ;-), ta z akvárka voní :-D


Tak teď jste mě vyděsili, když odkaluji, tak voda zapáchá, ale akvárko normálně ne, to voní jako mech, zapáchá to jen jak se v tom začnu rejpat, potom už zase ne. Je to špatně?Jinak ryby mi neumírají, nelapají po dechu, akvárko je zajeté....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:11 karkra
Voda v akvárku bude vždy vonět jinak než ta čerstvá kterou doplňujeme. Je to uzavřený prostor a probíhá v něm proces stejně jako v přírodě jen s tím rozdílem že v akvu to ovlivňujeme mi. Máme akvo krátce a začali jsme ji taky používat na zalévání pokojovek. Uvidím časem a dám teky vědět ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 17:24 Muž matrix069 [79]
V lete na kvetiny v zime na klzisko pred barákom! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 15:40 Muž bunda [28]
Já pracuji jako technik na čistírně odpadních vod. Jen to klidně lejte do odpadu, pro nás je ten kal velmi výhodný. Zpracujeme jakékoliv množství. Ale na kytky taky dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 14:02 :-)
Já bych to neviděl tak dramaticky. Kobereček vždy důkladně zmulčuju odkalovacím zvonem. Zatím mu to spíš prospívá. Ale taky záleží na druhu rostlinek, Eleocharis nebo Ricia by mi asi netleskaly. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 14:02 Muž georged [44] - Živorodky
JeJestli ale zapáchá, tak je něco špatně s akváriem...

Psal jsem, že vodu z akvárka dám do terárka vodu z terárka do odpadu. Ta co zapáchá je z terárka X-) ;-), ta z akvárka voní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 13:53 oldkiwinka
ještě přidám aby ta voda kytkám neuškodila nesmí obsahovat sůl a chemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 13:36 Žena Dinamit [68]
Já měním každý týden vodu, tzn +- 10 litrů. Dám to mámě do konvice na zalévání kytek a máma si s tim ty kytky zaleje. Děláme to takhle už půl roku a kytkám se daří výborně. Do vody nedávám žádnou chemii a pro pokojové kytky je to ta nejlepší voda, co zatim kdy dostaly X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 13:32 Muž MacGyver99 [3]
Taky zalévám kytky. A zdá se mi, že jim to prospívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2007 11:24 Sidonius
Orry: jak odkalovat nízkými rostlinami zarostlé dno u akvária
Já dno s nízkými rostlinami "odkaluji" tak, že odsávám nečistoty pomocí trubky odkalovače, (bez rozšířené koncové části), a to co nejblíž povrchu, ale tak, abych nepoškodil rostlinky. Co takto neodsaju, mne nezajímá. :-) Dno se ani nesnažím rozhrabávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2007 10:44 Muž Nik [191] – to orry
1 cm na 10 litrů není zas tak moc. To pak na urostlého čichavce vychází nějakých 130 až 150 litrů. Asi jsi se spletl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2007 10:42 Muž Nik [191] – to Sidonius
Rostlinné akva vnímám úplně stejně. Ze zkušenosti vím že i s podprůměrným množstvím rybek se rostlinné akvárium velmi špatně udržuje - odkalování mezi rostlinami, velké výkyvy ve stabilitě díky krmení, rybky si přilepšují rostlinkama... Prostě pokud rostlinné akvárium, tak jen třeba jeden druh ryb, na České poměry v mizivém množství. V tu chvíli jsou nejlepším filtrem rostliny a odkalování se redukuje na výměnu části vody kvůli živinám. ...atd. To vy ale znáte ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 10:36 Muž wayn [79]
Je výborná na zalívání kytek (samozřejmě nedávám do akvárka žádnou chemii). Jestli ale zapáchá, tak je něco špatně s akváriem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 10:32 orry
Když jsem psal dotaz, neuvědomil jsem si, že má otázka není sdostatečně konkrétní a diskuze ke konci se zvrtává jiným směrem, než jsem potřeboval vědět.
Takže upřesňuji dotaz - jak odkalovat nízkými rostlinami zarostlé dno u akvária, kde jsou rybičky - a trofám si říct, že jich tam chci mít dost, tedy podle výpočtu - 1cm ryba 10 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 10:08 Sidonius
Já to "prožívám" tak, Niku, že "jenom" ten mechanický důvod. :-D Aby se hýbala voda... Všechny ostatní mi připadají poněkud méně významné. :)
Hodně bude záležet na tom, jak vnímáme "rostlinné" akva. Moje představa je hodně zdravých kytek, pár třešniček na dortu - rybek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2007 08:57 Muž Nik [191]
Důvod filtrace v rostlinném akváriu je podle mne maximálně na hrubé nečistoty - tudíž mechanický. A ještě aby se hýbala voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 01:24 Muž georged [44] - Živorodky
Já ji používám do terária(na želvu je to křišťálová voda) a vodu z terária liju do opadu. Zkoušel jsem s vodou z terárka zalívat rostliny, ale potom dost zapáchaly(ten substrát).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 00:26 Vip
Přes léto s ní běžně zalévám zahradu, v zimě to jde do odpadu. Např. mít akvárium jako má ZIKYC, tak si před barákem pořídím rýžová pole smich :-D .......

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=2451