Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 20:03 snoopy – Akvarium stale kalne
Mam uz tak 2 mesice akvarium 25l porad je kalne nevim proc.Vodu měnim tak kazdy tyden filr mam mini king.Kdyby jste mel nekdo nejakou radu ?Hodne jsem si to znicila korenem ,ktery mi hodneě barvil ale uz je davno venku.Budu rada

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2006 13:11 kodlcan – re:odsavani necistot
...pokud budes mit kvalitne "zarostle" akva kytkama a nebudes ho mit preplacany rybickama, odsavani kalu ze dna neni temer potreba. Mikroorganismy si s mensim mnozstvim detritu poradi a na zivinach si smlsnou kytky. Dal bych si taky pozor na mnozstvi odsavane vody. Nedoporucuje se najednou menit vice nez 1/3 vody. Osobne bych spise zkusil "odstranit" koncovy zvon a odsavat jen hadickou. V pripade ze je dno prorostle koreny kvetin bude ti stacit odsavat jen detrit z povrchu dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2006 08:49 Kvítko – Nevim
Už tomu nerozumím ... Vodník píše chvíli zúžit pak nezúžit, to je ale maglajs.. ještě že moje hadicka je OK a nemusím ji chvíli zužovat a pak roztahovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2006 15:00 blek – :-)
znám svý "přednosti", proto se neproducíruju na češtinářském vebu :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 14:55 Lukyano – odkalování
Bleku, máš celkem pravdu, ale tvá češtinářka by se asi taky zbláznila. Pamatuj FYZIKA. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 14:55 Vodník – Blek
A tvoje češtinářka se oběsila po té co jsi napsal že jseš na fiziku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 14:54 Vodník – Nojo
Nojo, taky jsem to psal v druhý části, zůžit zvon. Aspoň vidíš že ti neodporuju schválně, ta hadička na to nemá vliv, jen vstupní průměr zvonu. Nebo dát výstup hadičky níž(pokud to jde), tím by se tah rozhodně zvětšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.09.2006 14:50 blek – základ fiziky
tvoje fizikářka se asi oběsila :-)
ta teorie by platila v případě, že bys zúžil průměr nasávacího zvonu. průměr hadičky omezuje průtok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 14:30 Vodník – .
Neblábolím, pro odsání nečistoty musí být pořádnej tah a rychlost. Když snížíš průměr, voda se zrychlí, když zvětšíš, voda zpomalí, to jsou základy fyziky. Ještě je možné že má nějakej širokej odkalovací zvon, může to zkusit odkalovat jen samotnou hadičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 14:25 Štěpán – .
Vodníku, co to blábolíš? Tenčí hadice sníží celkový průtok vody, je úplně jedno, jak rychle se ta voda v tý hadici pohybuje!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 14:18 Vodník – Zkus
Zkus tenčí hadičku. Při dostatečném tlaku se zvýší rychlost proudění a bude to líp nasávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 13:18 zuzii – odsavani necistot
Ahoj, akvarko mam jen 40 litru, zalozene pred mesicem. Radite pokracovat timto zpusobem nebo si mam poridit neco jineho? Jak casto se ma provadet toto odsavani? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 11:13 kybl – odkalování
toje jasný. Jak máš velký akvárko? protože jstli měníš cca 10-15l, tak to nic moc odsát nestihneš. Na to je nejlepší punčoškový odklaovač nebo podomácku vyrobenýna kompresor. Tam se ti totiž ta voda vrací zpět přes molitan nebo punčošku, takže si s tim můžeš hrát třeba hodinu a uděláš to faktpořádně. Jinak že tzam má zbýt něco pro rostliny jefakt, ale ne moc, protože pak bys měla moc dusičnanů, a mohli by tti začít růst řaasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 10:20 Havel-st – odsavani necistot
... taky, vnitřní průměr hadice 8.5mm, trubky 13mm - v té trubce se trochu sníží proud vody a je to přesně ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 07:16 Štěpán – .
Teď jsem se šel podívat, na odkalování jsem používal hadici s vnitřním průměrem 8mm a bylo to akorát. Měl jsem jí strčenou do té trubky odkalovače, ne na ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2006 07:10 Štěpán – .
S tím zvonem musíš rýt ve štěrku, nic jiného na tom není. Problém je, že můžeš mít příliš tlustou hadici a ta voda teče až moc rychle a nedokážeš tak rychle rýt a vyssávat nečistoty, abys ten proud využila.
Můžeš zkusit použít slabší hadici, nebo tuhle přiškrtit. Na druhou stranu, kdyby ta voda netekla dostatečně rychle, tak bys nestihla nasát všechen bordel a jenom by se ti to rozvířilo po akvárku.

Je taky možný, že máš ještě nové akvárko a skoro nic tam nemáš, ono to nemusí být vyluxované a čisté úplně stoprocentně. naopak, něco by tam mělo být pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 03:07 zuzii – odsavani necistot
ahojte, vcera jsem poprve vyzkousela odsvani necistot z akvarka pomoci hadice (koupila jsem to ve zverimexu). Ma to odsat vsechny necistoty, jenze me to sebralo skoro celou vodu a necistoty tam zustaly. Delala jsem to presne podle navodu, ale myslim ze spatne. Prosim poradte. dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 21:56 kyblikojd – no comment
no nevim, abych tahal hadici přes celej barák do patra kvuli 10 litrum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 21:41 Muž [] – 20m
Tak si pořiď dlouhou hadici ano :) :) :) Vážně,já na malé aqa používám kýbl a na velké hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 21:38 kyblikojd – hadice
jo kyble sou nesmysl, zvlášť když je akvárium v prvním patře a nejbližší umyvadlo tak 20metrů, možná dál, zkrátka dost daleko... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2006 12:59 – JO
Taky nechápu. Zvlášť když se má měnit občas voda, tak prostě odkaluju a doleju čerstvou. Jen místo kýble je dobrý si zavést hadičku do odpadu nebo ven, kýble jsou nesmysl. No leda u malých akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2006 19:28 kyblikojd – odkalovač
já si ho také vyrobil a má dobrý výkon, saje bordel a písek nechává (jen propere :-) ), vývod bublin musí bejt co nejníž, ale zase tak aby ti vytlaačil vodu až nahoru, já nemam punčochu ale kelímek od jogurtu, v něm molitan a pumpuju to motorem nad hladinu, napoprvý sem se až divil co tam toho je. Kýbl je romane dobrá věc, ale když máš akva třeba jako já 50l, tak měníš tak 10, a to zdaleka nestačí odsát všechno ze dna, lépe řečeno skoro nic. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 21:05 Muž [] – odkalování
Já nechápu takovejch caviků kolem prkotiny.Odkalovač-hadice-kýbl.Co víc?Jen pokud se bojíš cucnout si z hadice,tak na ní nasaď zmáčknutej takovej ten balonek na klystýry(nebo k čemu to je,maj ve zdravotnických potřebách),nasaj a už to luxuje.Tu vodu leje mladá pak na kytky a má to jak v pralese :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 20:52 Štěpán – .
Tohle nikdy nebude dobře fungovat! Proč nepřípojit normální čerpadýlko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2006 20:31 Logan – Odkalovac s kompresorem
ahoj, mam jeden dotaz. Udelal jsem si podle nejakeho navodu, ktery jsem nasel na netu odkalovac na kompresor. Do plastove trubice od obycejneho odkalovace jsem udelal dirku asi 4 cm od okraje, strcil do ni hadicku a zasilikonoval. jako vyvod jsem nechal ohebnou hadici od odkalovace a na ni nasadil puncochu. Zapojil jsem kompresorek, strcil do akva a voala, ma to malej tah a nic to nevyssaje. A tak se ptam, cim to muze bzt? Jedine, co me napadlo je, ze bud to je tim, ze je dlouha hadicka od kompresoru, coz si myslim, ze by to nemelo mit zadnej vliv, nebo ze je dlouha vyvodova trubice (cca 1,2m) anebo ze mam proste vysoky akva (cca 60cm) a proto to nefunguje. Co si myslite vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 23:15 Pavel – kalná voda
Bojuji se stejným problémem. Mám akvarium 200l, vnitřní filtr jen na bázi molitanu, bez dalších možností přečišťovacích komor. Od samého počátku je voda mléčná - ryby jsem nasadil asi až po 4 týdnech, kdy to již vypadalo, že se vyčistila. Některé dny jsem se již těšil, že snad problém ustal, voda byla téměř čista, ale je to jen krátkodobý jev. Zkoušel jsem méně svítit, ubrat krmení - občas i toto působilo pozitivním výsledkem. Dnes v akvaristitice mi poradil trošku hypermanganu - tak čekám, zda to bude mít nějaký efekt.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 19:24 Muž [] – zakalená voda
Chystám se provést fotodokumentaci, ale světelné podmínka jsou proti mně... Akvarium zdase nebylo vhodně umístěno pro potřeby fotodokumentace...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 21:49 Roman – zákal vody
No nejradši bych to viděl na vlastní oči. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 20:50 Muž [] – nalevnik
voda trosku zapacha rybynou, ale za svetlem se mi nic nestehuje... proste je jenom takova nahnedla a smrdutejsi... Proc ja tam nemam aspon nejaky koren - vsechno by bylo vysvetleny... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 20:44 Roman – nálevník
Je to 1buněčný živočich.Určitě jsi to měl v biologii pod mikroskopem-např.trepka.Líhnou se ve starší vodě kde maj možnost živit se ze zbytků rostlin.Dá se tím i krmit potěr nejmenších druhů ryb.ale jak se to někde namnoží hodně tak to vypadá jako zákal nebo taková mlha.Stahuje se to ke světlu.Ale pokud Ti voda vyloženě nesmrdí tak tam nebudou.Jinak mě už nic na ten hnědej zákal nic nenapadá.Jestli tam fakt nemáš žádnej kořen opravdu nevím. rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 15:44 Muž [] – nalevnik + voda
co to je nalevnik?

mam tam par sutraku, ale piskovce to nejsou... az bude moznost, zmerim pH a uvidime - mozna je to vazne prekyselene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 14:28 Roman – zákal vody
Jestli tam ta rašelina už měsíc není a docházelo pravidelně k výměně vody,tak se dá vyloučit její vliv na stav vody.To potom můžeme brát v úvahu ten písek nebo jinou dekoraci.Může se stát že krom vápenatých složek tam může být něco jílového původu.Pokud není příčina v písku tak už se jedná pravděpodobně o biologickou příčinu např.namnožení nálevníků.To se stává často při zakládání nádrže,když natěšenej majitel nevydrží a do nového hned vpustí ryby ve velkém počtu.Jinak ty mechanické zákali často vznikají u začátečníků,kteří v dobrém dají jako dekoraci nejakou mušli co si přivezli z dovolené u moře,nebo kus pískovce někde ze skal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 14:06 Muž [] – zakalena voda
raselinu jsem tam nemel tak mesic, a voda se mi stejne zakalila... Ale chapu-li to spravne, tak by to mel byt spis jen esteticky problem (jeste zmerim kyselost, az se dostanu do obchodu)... kdyz budu menit casteji vodu, tak se ta barva spravi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 13:07 Roman – Zakalená voda
Pokud Ti ten zákal způsobuje ten granulát tak je možný tento model reakce-Rašelinový granulát(používá se na okyselení vody,tedy nevhodný pro živorodky)sníží ph a pokud máš v nádrži nevhodné dno ve, kterém jsou vápenaté složky tak se budou pomalu rozpouštět.Pak může dojít k zákalu.Ty živorodky určitě výluh z rašeliny určitě nepotřebují,spíš jim škodí.U toho písku to bývá tak,že když na něj kápneme ocet nebo chlorovodík(určitě maš v lékárničce)tak to nesmí pěnit,většinou v něm jsou ty kamínky co s ním děcka čmáraj na zdi.U říčního písku to pěnit nebude a je tudíž v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 12:51 VIKtor – zakalena voda
Akvarium 120litru, par rostlin, dekorace pouze kameny, filtr AquaClear150, napln: klasicky molitan a obcas granulat z raseliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 20:22 Marccello – ??
musíš to trochu víc specifikovat: např. jak velký máš akvárko, jakej používáš filtr, jakou v něm náplň, jakou máš dekoraci? mírně nahnědlá voda může být od čerstvého kořene, nedával jsi nějaký nový? atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 18:12 VIKtor – Zakalena voda
Mam problem s kalnou vodou... Zkousel jsem i proprat dno, ale po par dnech je opet mirne do hneda... Co s tim? Uz mi uhynulo par zivorodek (kupodivu jen tech starsich)a zadnou chorobu jsem nepozoroval... Muze to byt z toho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 00:15 Muž Killer [133] - Sumci – filtr
nekupuj novej filtr ani nový uhlí,jen si kup ten molitánek tak abys místo uhlí měl ten molitan..nemusíš ten filtr prát 1* týdně, stačí třeba ¨1* za 2 týdny hlavně když budeš mít víc toho molitanu,tak víc natáhne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2006 15:44 langosh – aktivní uhlí
Aktivní uhlí se používá v případech, kdy je např. třeba odstranit již nepotřebné léčivo nebo látky, které zbarvují vodu (někdy se o něm hovoří jako o chemickém filtru). Náplň se doporučuje odstranit po 14 dnech - pak se škodlivé látky začínají vyplavovat zpět do AQ.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 14:28 Wampi – zákal
O výměně vody jsem psala z důvodu, že už jsem v akváriu měla ryby dané taky brzo a pak je to nejspíš nutnost . Kdybych počkala s nákupem ryb tak bych vodu neměnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 12:45 wiku – zákal
No tak já zkusím čistit filtr 2x týdně a třeba se to spravví.Nemám peníze na to abych kupoval novej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 11:53 vojta – filtr
svícením to není,tenhle filtr neznám,ale filtry s aktivním uhlí se používají zřídka,ono má za úkol napomáhat k rozkladu odpadních produktů,tím že jsi ho neměnil tak dlouho už pozbylo tuto funkci a typuju že molitany jsou tak malý že na to sami nestačí,ale to je odhad(tento filtr neznám),takže ti doporučuju koupit nápln s uhlím novou ale raději si kup nový vnitřní filtr ,dobré jsou fluvaly nebo čerpací hlavy s biomolitanem a průtokem ho přizpůsobíš k velikosti akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 11:45 wiku – zákal
No uhlí jsem ještě neměnil.Vono je zalisovaný v takovým plastovým košíčku a ten by se musel koupit novej.Molitany peru jednou týdně ve vodě (8litrů) kterou vyměním z akvária.
Co třeba svícení? Svítím od začátku 13 hodin deně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 11:39 vojta – filtr
pokud tomu dobře rozumím ,ty tam to uhlí máš od začátku a ještě jsi ho neměnil,a ty molitany pereš jak často a doufám že v akvarijní vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 11:36 wiku – zákal
Jemnuje se Dutto dj 50.Je to 50l aqvária a já mám 64l.JE to takovej úzkej placatej filtr,má v sobě dva molitany a jednu náplň s aktivním uhlí.Je starej asi 8 měsíců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 11:33 vojta – zákal
jakej máš filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 11:26 Wiku – zákal
No právě proto se ptám je to až moc divný.Asi v tom budou čáry a kouzla. ;-) . Nemůže to bejt tím že je stará náplň ve filtru myslím to uhlí co tam je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 11:10 vojta – zákal
vše děláš tak jak doposud už rok nic jsi nezměnil a přesto se ti podařilo narušit rovnováhu,to se mě nezdá nezačal jsi hnojit nebo neléčil jsi ryby nepřidal jsi dekoraci ,nezměnil jsi filtr, nebo třeba druh krmení,prostě v akváriu které je rok v provozu a bez větších komplikací tzn ,že už máš vše, jak se říká,osahané a ted bez zjevné vnější příčiny se ti narušil biotop ,to je přinejmenším podivné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 11:00 wiku – mléčný zákal
No před měsícem jsem trošku ostříhal kytky (ale to už jsem dělal vícekrát a vždy v poho) a jinak nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 10:45 vojta – mlečný zákal
co jsi do akva přidal popř.ubral,co jsi změnil ze zaběhlých zvyklostí,

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [62] 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=3051