Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:48 Muž Dohny [4]
Mohl bych to 3D pozadí nastříkat i normálním sprejem? je to vodou nerozpustný, takže by to nemuselo vadit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 01:27 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Tetra Tec GC40 ta mřížka se dá vyndat není potřeba jí vylamovat. Před mřížku si můžete dát kousek hrubší filtrační hmoty, ale je to zbytečné kohoutem si nastavíte průtok tak, aby jemný písek šel max do půlky trubky. Jinak trocha písku v kýblu neva běžně odsaji tak 2dcl ty pak propláchnu a vracím do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:39 R Muž Silent [5949] – Re: tomm
Jde rozebrat docela snadno. Jen na sundání nasávací trubky je třeba vyvinout trochu síly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:37 Muž tomm [3]
dobrej chtel jsem se zeptat jestli ten easy clean miny jde rozebrat prave jsem si ho koupil a koukam na tu mrisku co tam je tak kdyz se tam neco zachyti tak jak to vyndam??? predem dik za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 15:19 vozuch
není zač....jsem rád že jsem mohl pomoci!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 14:27 Muž NASREDDIN [1383] – Re: žolík
A co třeba koupit také filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 14:03 Marekkt
no .. ke to SUPER potlesk dakujem .. toto si musim zapamatat .. diki fest .. voda super cista ..l uz iba dufat ze mi neska dojde piesok a juhuu miniaqva sa zariaduje !! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 14:03 filipsi
žolík napsal: ...,rostlinky,kamínky jsme vyvařily,propláchly,

...daly pár zrnek hypermanganu ..

..takto to praktikujeme už 3 týdny ....




Mozna bude problem v tm vyvareni kytek? ;-)

Hypermangan davat do vody do akva vam poradil kdo coze ?

Neni lepsi ho chvili nechtat na pokoji, a ty tri tydny do toho nevrtat, pouze menit vodu dle potreby?



www.akvarijni.cz/…

rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

www.horacovoakvarium.cz/…

+ dalsi


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 12:44 žolík
Kamarádka má akvárko,koupila vzduchovadlo,rostlinky,kamínky jsme vyvařily,propláchly,vodu nechaly odstát,daly pár zrnek hypermanganu a voda se stále kazí a hrozně smrdí,takto to praktikujeme už 3 týdny .... prosím poradťe už nevím čím by to mohlo být,doma mám vodu stále čistou a používáme stejnou sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 23:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: DavidDizzer
...Pověřil jsem mamku, ať mi ho koupí na narozeniny 27.4. ...
Tak tohle jsi myslel tím "ale já ho dostanu zadarmo", když jsem ti na tvůj dotaz psal, že jsou to vyhozené peníze, a že praktičtější je obyčejný odkalovač v ceně kolem 50,- Kč... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 21:31 Muž DavidDizzer [26] – Re: akvaristik
zatím díky moc...

...a Vám všem ostatním akvaristům přeji hezký den a hodně úspěchů ahoj smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 21:31 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: DavidDizzer
to nebude problém palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 21:28 Muž DavidDizzer [26] – Re: akvaristik
jo, jenže nevím vůbec jak :-). Až ten odkalovač budu mít, můžeš mi pomoci? a prodiskutujem to? ;-). Pověřil jsem mamku, ať mi ho koupí na narozeniny 27.4. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 21:21 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: DavidDizzer
to asi ano, ale pak neprojde ani kal, bude to fungovat jako filtr ... To by se dal použít bateriový s filtrem. Ale i tak, jak píšeš by to šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 21:19 Muž DavidDizzer [26] – Re: akvaristik
AHA, díky za aktivitu a informace :-). Takže pokud si ho objednám, a šistil bych s ním, polovinu písku by mi vysál. Proto se ještě ptám :-D, zda nejde na tu mřížku přidělat ještě nějaká mřížka, že by se daly ty mřížky přes sebe a tím se udělaly menší dírky. Protože jinak mi to přijde jako vcelku kvalitní odkalovač :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 20:13 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Tak jsem rozebral jeden odkalovač od Tetry: mřížka je skutečně s otvory 3x3 mm. Jediný rozdíl je v tom, že jsme se mýlil, prostor za mřížkou se dá vyčistit. Podle sdělení mojí kolegyně se nečistoty hromadí až za kuličkou, odkud se špatně vyndávají. Omlouvám se za dezinformaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 19:52 S Muž invalida [3881]
Uřízlá plastovka je taky řešení.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 19:41 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: DavidDizzer
No co bych pro tebe neudělal. Změřím to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 19:34 Muž DavidDizzer [26] – Re: akvaristik
pokud se ti chce.. :-D no 3x3 je moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 19:18 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Myslím, že jsou tak kolem 3x3 mm. Pokud na tom záleží, půjdu Ti to změřit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 19:12 Muž DavidDizzer [26] – Re: akvaristik
no ty mi stále nějak nerozmíš :-D já se neptám na to, aby to nebralo jemnější kamínky, ale zda tou mřížkou vůbec neprojdou. Protože by polovinu sebral... tak či tak by je sebral kdyby ta mřížka měla větší díry, než menší kamínky. Proto se ptám, jak velké díry má ta mřížka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 18:53 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Je to problém, protože není cesty, jak je odtud dostat. Zbytky kořínků, odumřelé rostliny, a podobně. Na vývodu je regulace průtoku, takže to lze nastavit, aby to nebralo jemnější kamínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 18:40 vozuch
klidně v tom 18litru vyper ten filtr 100litr akva a nemusíš nalejvat vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 17:52 Marekkt
voda zo 100 l preribneneho :-D ale cista .. fakt super cista naozaj .. teda rosambo z 3 litrami vody .. miniaqva ma 18 l .. takze dorana bude voda fit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 17:48 vozuch
ok ale jestli máš tak 50l ajvárium tak to bude trvat o něco déle ale výsledek bude dobrý a eboj se tam dát opravdu špinavou vodu ona pak v tom novém akváriu uplně vymizne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 17:45 Marekkt
max 2 litre vody tam dam :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 17:43 vozuch
ta voda je zakalená do mléčné barvy proto že jsi určitě měl to akvárium uplně vymité do sucha a zbavené všech něčistot a potom jsi tam nalil normalní vodu a pak tu stěnu a ryby.Voda se zakaluje kvuli tomu že v té vodě nejsou žádné bakteie které jsou potřeba pro to aby tu vodu řádně pročistovali.Vyřešíš to tím že zdali máš ještě nějaké akvárko které ti běží delší dobu a máš ho kalné nebo špinavé,tak naber z něj odu a do toho akvária,které jsi ted zavedl nalej tu vodu ze staršího akvária´.Jakmile toto uděláš budeš mít další den vodu uplně v pohodě alle musíš tam mít filtr aby se řádně promíchala.ale né že ta naleješ malej hrníček vody to musíš aspoń aby byla 1/4 nově zavedeného akvária stará voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 17:39 Marekkt
tak to by ste mali pustit radiatory .. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 17:33 Muž NASREDDIN [1383] – OT.
Marekkt napsal: mam taku otazku ze preco vykurujete aqvarium?
Já vyhřívám všechna akvária, jelikož teplota v místnosti klesá až na 16st.C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 17:23 Marekkt
mam taku otazku ze preco vykurujete aqvarium? co mate doma zimu? ja mam aqva na komode a celi den je v nom 24 °C - tak akurat na gupky :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 17:21 Marekkt
Fotka k příspěvku 1, ryby osm mal v sklenenej guly .. takze som ich tam musel dat
2, este mi ziadna rybka nezdochla nato ze by som ich dal do cisto napustenej vody , a ja mam doma taku super vodu ze to mozete pit kolko chcete a rovno z kohutiku ..
3, nemam tam ani strk takze rastilnky maju este cas ale zopar som ich posadil do 3D pozadia
4, zajtra mi dojde piesok a uz to bude fasa :-D
5, mam 2 rasogule
6, nevete co som chcel? :-D
7, aha uz vem xD
8, ze tam dam malickeho prisavnicka este .. taky z predajne co ma 1 cm. xD
9, dovii "DD
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 17:09 Muž DavidDizzer [26] – Re: akvaristik
takže z toho plyne co? že se tam usazují kořínky? To není zase taková hrůza - a vysálo by mi to i ty jemnější kamínky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 16:17 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Haimdol
S easy Cleanem zkušenost nemám, ale ta Tetra je opravdu špatná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 10:23 Muž Martin [3]
Easy Clean od Hagenu mam a jsem spokojen.Vysaje vše a všude se sním dostaneš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2010 10:07 R Muž Silent [5949] – Re: akvaristik
Eheim mám rád, ale zrovna tenhle odkalovač se jim moc nepovedl. Mám ho doma o prakticky ho nepoužívám. Samonasávání moc nefunguje. To už je lepší Easy Clean od Hagenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 09:58 Muž Yirka [9118] – Re: tina
Umístění teploměru spíš záleží na lokaci topítka. Tuším, že by se ti mohly hodit následující odkazy:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 09:56 Muž Yirka [9118] – Re: provokater
Věřím, ony existují i plastové rybičky a tam by to bylo dokonce i bez chemie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 09:49 tina – Re: Yirka
a kam dát filtr mam ho vzadu v rohu avedle mám teploměr, mám to dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 09:48 kreten – Re: Yirka
A proto existuje AquaSafe a CrystalWater a mohou být toliko umělé rostliny - viděl jsem, funguje to:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 09:44 tina – Re: Yirka
díky zkusím to nakombinovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 09:42 Muž Yirka [9118] – Re: tina
Ano, pouze umělé rostliny jsou špatným řešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 09:30 tina
mám 30litrové akvárko asi 14dní a voda je stále trochu zakalená,filtr běží stále ale stejně voda není čistá, mám jen umělé rostlinky, nemůže to být tím? Prosím poraďte jsem začátečník :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 09:23 Akvalove – ..
Bude to nejspíš z toho pozadí, až se pořádně "vylouhuje" tak to bude v pohodě.. ale ještě bych tam nedávala rybky.. radši.. může to ještě něco pouštět. Pak mě napadi nálevníci, ale ti to asi nebudou.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.03.2010 23:50 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Tak ta mřížka je úplně k ničemu, protože skrz ni projdou např. kořínky a pak se to usazuje před ventilem. Velké kameny, proti kterým by to fungovalo, to zase nenasaje. V podstatě to nelze vyčistit. Takže jsem tu mřížku musel vylámat.
Doporučuji spíš EHEIM: www.akvaristik.eu/…
je to trochu líp domyšlené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 23:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Marekkt
1) ryby jsi dal opravdu moc brzo, hrozi jim otrava NO2!!! klasicka chyba zacatecnika, budes muset sledovat chovani ryb a pokud by lapali po vzduchu tak nekolikrat denne menit az 50% vody (aby se snizila koncentrace NO2), precti si neco o zakladani akvarka treba zde www.klub.akva.sk/… (cislo 4. obsahuje clanek o kolobehu dusiku)

pomohlo by kdyby jsi v tom akvarku propral jiz zabehnutej filtr

2) bublifuk do tak velkyho akvarka je idealni hlavne pro krevetarka

3) chce to hodne rychle rostoucich kytek, napr egerie, rotala, bacopa apod., postupne je pak budes nahrazovat finalni kvetenou, ber to tak ze ty rychlerostouci nenarocny kytky jsou takovi predskokani
postupne pak muzes testovat ktery kytky ti pujdou a ktery ne....
pro kerevetky bych rozhodne doporucil rasokouli a javskej mech, taky mam zajimavy zkusenosti s Echynodorus tenellus a Echinodorus isthmicus docela rychle se mnozi

4) zakal se ti po par dnech az tydnech zlepsi... ber to jako soucast zabehu

jinak ty bublinky na stenach mohli bejt i jiny plyny obsazeny ve vode nejen chlor, studena voda obsahuje vic plynu nez ta tepla, takze pri ohrevu se ty plyny uvolnuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 20:54 Muž Dohny [4] – Re: Marekkt
proč ti prosímtě zablokovali tu tvou jednolitrovou flaštičku? mě by to třeba zajímalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 19:32 Muž DavidDizzer [26] – Ochranná mřížka - GC (30,40,50)...
Chtěl bych se zeptat na ten odkalovač: Tetra Tec GC40 - uvažuji o něm, ale... Nyní jsem si pořídil nové dno / písek, že ho použiji do AQ. Je to říční písek č.2 - zrnitost od 1mm do 3,5mm. Převážně 2mm. Ale mám obavy: četl jsem si, že odkalovač GC(30,40,50) má ochrannou mřížku a že zabrání vcucnutí ryb, rostlin a písku. Ale pokud mám zrnitost od 1-3mm, tak ty jemější kamínky (je jich tam taky velké množství) by mi mohl přes mřížku vcucnout ne? Proto se ptám, jak velké otvory má ochranná mřížka v sobě, protože mám obavy, že mi to přes ty větší díry polovinu písku vezme. Děkuji za odpovědi :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2010 18:18 Krevetka
Ja jsem mel vodu v 112 l AQ zakalenou 14 Dnů ;) Taky jsem mel 3D pozadi .. Neboj se nic jen to nech poradne vycistit (urcite se nebudes moc dockat a vodu vymenis ale je to zbytecne jen si prodlouzis cekani ;) ) a asi bych tam nedaval rybicky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 18:18 Bart Simpson – Re: Marekkt
a doporučil bych to nechyt tak jak to je ;-) ten zákal se usadí sám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 18:14 Muž Dohny [4] – Re: Bart Simpson
já si toho všiml až jsem to napsal, díkec :-D

ale i tak nevim jestli by to nebylo malý, mám v tom akvárku 3 paví očka, jednu mečovku a další 3 mladý paví očka mám jinde než dorostou

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1051