Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 19:58 sevik01
-zkus vyměnit vodu alespoň půlku akvária tohle se mi stalo taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 18:46 Muž Assassin [2]
Fotka k příspěvku Poraďte prosím, mám v akva problém se zakalením vody. nádrž je založená už 1 měsíc a kal ne a ne zmizet. Přikládám fotku nádrže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 14:26 HansH1
jestli ti to pomůže, tak já jsem taky z Havířova (Podlesí) a takový problém jsem nezaznamenal...voda bych řekl normální, takže na straně SMVaK to asi nebude (předpokládám, že do celého Havířova jde jedna a tatáž voda)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Mack
Přestaňte krmit(!) a měnit vodu, začněte více provzdušňovat vodu a lehce zvyšte její teplotu. Za týden dejte vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:12 Muž paia [3] – Re: Mack
ta voda je odstátá nebo přímo z kohoutku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:19 Muž Mack [0] – Re: karelpavel
Takovou mléčnou, pomalu nejsou vidět ani ryby ani kytky v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 09:42 Muž karelpavel [18] – Re: Mack
Jakou má barvu kal ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 09:36 Muž Mack [0] – Voda Havířov
Ahoj všem, mám takový problém. Jsem z Havířova, konkrétně tedy z části Prostřední Suchá a už týden mám v akva zakalenou vodu. Ihned po výměně je voda kalná, a nijak se po čase nezmění. Akva je funkční již 2. rokem, žádné hnojivo ani chemii nepoužíváme, voda zkalněla po jedné výměně a teď se toho nemůžeme zbavit. Přilévat novou vodu nepomáhá, zkoušeli jsme i Aqua Safe, ale výsledek pořád stejný. Nevíte o něčem, co by to mohlo způsobit? Není nějaká závada na straně SMVaK? Zdá se nám totiž, že je voda z kohoutku více chlorovaná než obvykle. Díky za každou radu a názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 10:58 Muž paia [3] – Re: losos
já ty tabletky taky používám, ale takhle mi vodu teda nekalí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 18:12 losos
Ok dík za radu hned zítra je koupím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 18:09 Muž Yirka [9126]
Kupuji menší balení za cca 70,- CZK. Jsou to malé tabletky, vydrží dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 18:03 Muž karelpavel [18] – Re: losos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 18:03 Muž karelpavel [18] – Re: Yirka
Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 18:02 losos
a co stojí ty tabletky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 17:57 Muž Yirka [9126] – Re: karelpavel
Hikari Tropical Sinking Wafers
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 17:55 Muž karelpavel [18] – Re: Yirka
Můžu se zeptat který přesně Hikari ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 17:47 Muž Yirka [9126] – Re: losos
Tak vyměň vodu alespoň 80%, zítra ještě jednou a máš to. Přikrmuji tabletami Hikari a nikdy se mi voda nezkalila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 17:43 losos
Fotka k příspěvku Dobrý den mám kalnou vodu a vím i příčinu. Zavinili to slavné zelené tabletkypro ryby žijící u dna od Dajany a chtěl bych se zeptat jak nejlépe a co nejrychleji se toho kalu zbavim? Akvárko slouží pouze pro odchov mladých ancistrusů. Filtruju bublifukem přes biomolitan. díky za odpověď (viz foto kalu)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 17:19 Muž Lucky005 [197]
milda87 napsal:

Jinak hadici používám také zhruba 10metrů,klasika zahradní.Napojím místo sprchy - mám na konci rychlospojku a v ní závit stejný jako na sprše.Pustím do akva trochu vody-jen aby se naplnila hadice a pak vypnu a vycvaknu rychlospojku a už to jede.Hrana akva 130cm.Ne,že by to byl nějak velkej šupec,ale občas to bere i kamínky třeba 6mm.takže reguluji zmáčknutím hadice,je-li třeba.


funguje dik palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:32 milda87 – Re: Lucky005
Uvidíš,že to bude ono,ušetříš plíce,nebudeš pít akvariljní vodu... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 16:54 Muž Lucky005 [197] – Re: milda87
zkousel sem to natahnout pusou, ale asi je to maly tah, takze zkusim dat dna sprchu, napustit vodou, oddelat a pak dat do zachodu.... dik za napad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2010 23:03 milda87
Já mysle,že bublají,že dostanou větší dávku CO2...

Jinak hadici používám také zhruba 10metrů,klasika zahradní.Napojím místo sprchy - mám na konci rychlospojku a v ní závit stejný jako na sprše.Pustím do akva trochu vody-jen aby se naplnila hadice a pak vypnu a vycvaknu rychlospojku a už to jede.Hrana akva 130cm.Ne,že by to byl nějak velkej šupec,ale občas to bere i kamínky třeba 6mm.takže reguluji zmáčknutím hadice,je-li třeba.

U menšího 200l akvárka mám jemnější dno a pokud jsem chtěl odkalovat do kýble standartním zvonem,byl to takovej šupec,že než jsem se nadál,byl kýbl plnej a nenasát písek šlo jen velmi těžko.Tak jsem taky zvolil hadici,ale silnostěnnou-s malým otvorem a průtokem.Povedlo se ,písek zůstává v akva,detrit jde ven a je to trošku víc v klidu.O tom,že mi běhání s kýblem nechybí mluvit ani nebudu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 22:59 Muž Lada2 [11] – Re: milda87
jo mne taky bublaj pak i ty co nikdy nepustej ani bublinku ale presnej duvod nevim:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 22:50 milda87 – Re: Lada2
Tak proto vždy začnou kytky po odkalení a dopuštění 1/4-1/3 čerstvé vody bublat o mnoho víc!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 21:46 Muž Lada2 [11] – Re: Lucky005
pak je jeste reseni jako ma kamarad
koupil asi 20tilitrovej soudek b baumaxu ma to i ventil na vypousteni.na ten nasadil hadici a posadil to na stolicku vedle akva.Odkalovacem s kratkou hadici vypoustel vodu do soudku a z toho diky tlaku kdyz se trochu naplnil odtekala voda proudem pryc.Pak jen hadici sundal dal do akva a jel opacne z kohoutku.Levnejsi nez motorovej odkalovac palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 20:45 Muž Lucky005 [197]
tak jsem testnul to odkalovani, koupil jsem 1/2" zahradni hadici, teklo fakt pomalu a minimalne, takze pro me nepouzitelne. Asi budu muset resit cerpadlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 16:00 GP – Re: JuraS
ja netvrdim, ze to je zrovna hlavni duvod a uz vubec, ze je to co2. rekneme ze ta voda je nekde zrejme v chladu a jsou v ni rozpusteny plyny ze vzduchu, pak v potrubi zvedne tlak a zahreje. nasledne v hadici snizi tlak a uz tu mame nerovnovahu. tezko rict jake by muselo byt snizeni tlaku, aby se zacaly tvorit bubliny. mozna v tom zaskrceni opradu klesa dostatecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 14:25 Muž Lada2 [11] – Re: JuraS
vyplyva z toho to ze v tej vode opravdu CO2 je a to ze to priskrcenim funguje jako mineralka
druha otazka je nakolik jej ovlivni kyslik ktere se s nima do vody dostane a vyzene je tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 14:11 JuraS – Re: Lada2
nechápu co z toho vyplývá ? někde pár příspěvků nahoru někdo napsal, že to jsou bublinky co2 nebo o2 které jsou tlakem a rychlostí prouděním v hadici z vody vytlačovány..kdyby to bylo co2 tak to rychle se změnou pH poznám na controlleru (po výměně vody koukám jak se pH pohnulo), u o2 nejsem přesvědčený z vlastního akva, že bublinky vzduchu ovlivňují (vyhánějí) co2 z vody...a zase ..musel bych to vidět na měřáku a ne jen z vlastního pocitu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 14:04 Muž Lada2 [11] – Re: JuraS
Pitná voda má -
stabilní pH v rozmezí 6,5 až 9,5
obsah CO2 (celkový) ≤ 44 mg / l

a link na to ze tam CO2je:-)
www.euroclean.cz/…
ale to uz sme resily u prispevku s ruduchou:-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 13:37 JuraS – Re: GP
kdyby to bylo co2 pak bych to rychle poznal na ph Controlleru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 12:38 GP – Re: JuraS
pred zaskrcenim je tlak vetsi, takze tam tezko neco prissava. spis v zaskrcenem miste se zrychluje prutok a tim klesa tlak a rozpustene plyny unikaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 12:25 JuraS – Re: hf
Přesně tak..hadice je skřípnutá tím jak je ohnutá přes hranu akva..a syčí to někde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 12:25 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: hf
Kdyz zaskrtite hadici co jde do vnejsiho filtru, tak se taky zacnou delat bublinky a filtr se zavzdusni. Takze to nebude nejakym plynem z vodarny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:26 Muž hf [54] – Re: JuraS
Já když pustím hadici a nikde není přiškrcená tak se akvo napustí bez bublinek, když ale hadici nekde přeložím či jinak skřípnu tak v tom místě to v hadici syčí a najednou jdou do vody jemné mraky bublinek.

Do dnes jsem nepřišel na to kde se tam ten vzduch/plyn z vody najednou vytěsňuje. Efektem to připomíná opravdu limonádu sicenou CO2, když snížíte tlak, najednou z ní vyrazí bublinky CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:01 Muž Lada2 [11] – Re: JuraS
Juras ty bublinky nejsou dirkou je do kyslik a CO2 opouzivane pri uprave pitne vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 10:53 JuraS – Re: ancistrus
Chlorování se provádí jak kde..v Mladé Bolaslavi mi občas voda ve sklenici tak smrděla chlorem, že jsem se raději nenapil. V Poděbradech to zase byla voda tak železitá a smradlavá jako kdyby stáčeli do městského vodovodu minerálku Poděbradka. V Nymburce pak voda tvrdá jako štolverka a taky občas pěkně chlorem smrděla. V Praze mám vodu měkkou a chlor jsem doposud necítil.
K otázce..akva mám s horní hranou 130 cm vysoko, hadici hážu s koncem z balkona na vzdálenost cca 3 metry, hadice je cca o metr delší a normálně leží na zemi..voda teče volným pádem spolehlivě rychle, neměřil jsem to ale za půl hoďky by mohlo být akva prázdné..napouštění dělám 15 metrovou zahradní hadicí tou nejhorší jebkou co se dala koupit (asi letos udělám změnu), napouštím rovnou z vodovodu a teplotu řeším prstem...posledních pár litrů vždy dám teplotu naplno což je tolik, že bych v ní ani vteřinu prst neudržel...konec hadice dávám do akva a připevňuji přísavkou ke stěně..v hadici je někde malá dírka a přisává to vzduch a po akva to nažene miliony malých bublinek...mám výhodu přízemí, ale stejně uvažuji o průtočném akva se stálou pomalou výměnou vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2010 10:33 Muž frantisek [0] - Živorodky
já mám normální hadici asi 2 cm širokou a teče to fakt dobře. jen to chce nasát a pak pustit. měl sem tu i fotku ale tu mi smazali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 10:27 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: Lada2
Ale ja jsem nepsal, ze to bile ve vode je chlor! Jen ze se do vody pridava. Je pravda, ze se hladina chloru oproti drivejsku o mnoho snizila.
To jen tak pro poradek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 09:14 Muž Lada2 [11]
google-
Je chlór zdravotně závadný?
V malých dávkách je chlór zdravotně nezávadný. Naopak - jedná se o desinfekční prostředek, který každého chrání před náhodnou sekundární kontaminací vody.
Jaký je obsah chlóru ve vodě z kohoutku?
Pro zachování bakteriologické nezávadnosti vody je na různých úsecích distribuční sítě přidáváno průměrně 0,1 - 0,2 miligramů chlóru na jeden litr vody. Tímto je zajištěno, aby voda, která se dostane až k Vám, byla naprosto zdravotně nezávadná. Obsah chlóru v takto upravené vodě představuje 1 kapku chlóru na 1 000 litrů vody, což je zhruba objem 5 koupelových van.

tak nevim:-))nejak si info odporuju nicmene i podle tohodle je to uplne prd:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 09:05 Muž Lada2 [11] – Re: ancistrus
ani kdyz vymeni 80 vody zadnej chlor tam neni.Uz sme to tu resily cca pred tydnem daval sem i linky na obsahy altek ve vode v ruznych lokalitach.Zadnej chlor maximalne mizive mnostvi sloucenin.To bile ve sklenici nebo kdyz pustis vodu neni jak kazdy plasi prechlorovano ale prekysliceno:-)))V tom linku co jsem sem daval bylo i jak se voda dnes cisti za prispeni kysliku a CO2.Nebo ti snad vana smrdi jako na plovarne kdyz si ji napustis?? Myslim ze ne
Jinak co jsem dohledal max povolene mnoztvi sloucenin chloru je 0,05mg/l a to je u nas malokdy.Pry podle vodaren pouze pri povodnich a jinych katastrofach kdy je zasadni nebezpeci znecisteni vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 07:45 Muž NASREDDIN [1383]
vaclav napsal: Vodou u akvária zalévám kytky
Tak to je nás víc.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 02:28 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: ancistrus
Mam to od riaditela Zapadoslovenskych vodarni, cca. spred 2 rokov ;-) Pravda ale bude asi niekde uprostred, pretoze ked nechate tiect vodu aspon 1/2 hodiny, tak je sanca (velmi mala), ze namerate nejake zbytkove mnozstvo... Dalsi znamy (chemik zo SAV) mi zasa vravel, ze zriedkavo sa mozu pouzivat niektore zluceniny chloru, ale do zopar minut to vyprcha z vody, a aj to len za teoretickeho predpokladu, ze voda z vodarne dorazi za zopar minut do vodovodneho kohutika. A za ten cas prchania to vraj rybam neublizi, lebo oproti chlorovaniu v 70-tych rokoch je to uplne zanedbatelne mnozstvo. Takze moj nazor na to je, ze je to len zbytocny marketingovy strasiak istych akvaristickych firiem :-) Ako hovoril Lada2 - je to zbytocne riesit ;-)

P.S.: Tu su fakty pre BA a okolie: www.bvsas.sk/…
A zakon: www.zbierka.sk/… (norma od strany 4)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 02:07 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: protein007
Pitna vodovodni voda MUSI byt u nas ze zakona chlorovana. Nikdy se to nezakazalo.
Pokud se dodrzi rozumne mnozstvi menene vody, rybam nic nehrozi (mam na mysli bezne chovane druhy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 01:19 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
Lada2 napsal: co porad mate s chlorem?? uz se to tu resilo

To vies, ked tu vacsine ludi vtlacali do hlavy 20-40 rokov, ze sa neviem_ako_strasne chloruje, a ze ta biela vec v pohari z vodovodu je strasne_mega_smrtelna davka chloru, co bleskurychle zabija kamiony nevinnych rybiciek, tak sa im necuduj, ze to stale riesia smich :-P Chlorovanie zakazali niekedy v 80-tych rokoch, ale niektore bludy pretrvaju aj veky - ako napr. "viac svetla = viac rias" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 00:53 Muž Lada2 [11] – Re: vaclav
jako ostatni cca 8M pulcoulka primo do vany tlak v poho, pak misto sprchy a napoustim primo.
P.S.-co porad mate s chlorem?? uz se to tu resilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2010 21:19 Usine – Re: danulavo
Vodou u akvária zalévám kytky je jí do odpadu škoda všechnu vylít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:11 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Já taky odkaluji pomocí obyč. zahradnické hadice bez čerpadla o délce cca 8 m a pouštím to dveřmi rovnou ven :) Malé akva odkaluji přímo do kýble (tedy do 2 kýblů). Napouštím 20 m dlouhou hadicí, napojenou na sprchovou termobaterii nastavenou na 30 °C :) No ale už ani to mi nestačí a chtěla bych k akva přivést vodu a odpad. No ale teď se mi zrovna nechce rozkopávat celý barák :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 20:35 S Muž invalida [3881] – do vany
Cca 600 litrů odkalený vody sem nosil jen jednou :) Dneska to dělám tak že ve vaně mám dětskou vaničku a v ní kýbl...po usazení scedím krevetky :) proto dvojí přepad... čtvrtka zvon z plastovky a cca 10 metrů..je to pomalý ale jde to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 20:12 Muž Lucky005 [197]
Dik moc chlapi za rychle reakce, vidim ze akvaristi a k tomu jeste chlapi jsou celkem dost pohodlni :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=1201