Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
To nebude špatné,ale časem určitě přidáš

,já bych dal ještě 1x studená bílá a 1x modrá,ale záleží na vkusu,chce to vidět v reále,ať se daří a hezky to svítí.
edit.:tak nakonec vidím,že je to metrových délkách?Nevšiml jsem si,tak to bude asi dobré,ale tu modrou bych dal

Stryc mi volal ze mi tam namontoval 4m 2xbila tepla a 2x studena bila necham to tam taky mnesic

kdyz bude malo pridelam pridelal bych i ted ale stryc to byl dneska kupovat tak nechcu ho zase otravovat zdroj mqm do 30wattu hentam bude jeste rezerva 10-11wattu....
Prosím O.T.není důležité,jen poznámka.
Pokud tady bude více takhle uvažujících a vše rozepisujících,tak vlákna porostou,jako "hříbky po dešti"
"LED pásek-problém" a "LED osvětlení do akvária",jsou podle mě dvě rozdílná témata a to,že jsem dal do závorky"svým způsobem problém má",byla nadsázka a jen rýpnutí do Vás,za což se omlouvám,ale jak vidím tak se to chytlo.Možná pro Vás je LED osvětlení pomocí LED pásku problém.
Myslím,že jeho dotaz do tohodle vlákna,byl více na místě,než naše společné rozepisování a Vaše posílání ho jinam,když se mu ještě pásek nerozpadá.
Po roce svícení,možná bude hledat tam,což mu nepřeji.
A vraťme se raději k tématu LED osvětlení (kolik LED.jaké LED atd..)
No právě, svým způsobem "problém" má

, možná by to chtělo změnit název vlákna na "LED pásek", když už je na světě, aby pak nevznikaly další, jako "LED pásek - jak na to ", "LED pásek - jaký zdroj" nebo "LED pásek - jak to svítí"

.
0 18.02.2013 13:21 threat A o to mě šlo,když někdo založí téma "problém LED pásků"-tak bych tam chtěl hledat "problém",tohle vlákno jede 5let a týká se LED osvětlení a o LED páscích to je asi dva roky,tak bych tazatele nechal tady,když vlákno problém LED pásku je staré asi měsíc.
Samozřejmě dostane radu i tam,ale on nemá s páskem problém(svým způsobem

),on chce založit LED osvětlení.
duko1995-zkusil bych tam dát 5xpásek 90cm.(možná i 6x),aby měl zdroj stále nějakou rezervu a nejel na max.,nakombinuj to s modrou a určitě budeš spokojen-ubrat můžeš vždy (ale i přidat,když dáš pro začátek 4xpásek).To vše v případě,že chceš zůstat u LED 3528 a nechceš dávat 5050,5060.
Aha, a vlákno o reflektorech vzniklo proč? Vždyť LED čipy jsou i tam. Myslím, že když už tu samostatná vlákna jsou, bylo by inteligentní je využívat, ale nikoho k tomu nenutím.
Edit Led čipů a LED světel vůbec je i bez reflektorů a pásků stále dost...
a čeho se teda týká toto vlákno, když ne pásků a ani reflektorů?
pokud jsem dobře četl, tak Pasek - problém vznikl spíše k diskuzi o problému kvality pásků ve vlhkém prostředí
To bych si netroufal hodnotit

, ale když už někdo "páskařské" vlákno založil, bylo by lepší o páscích komunikovat tam - kdybys tam položil prvotní dotaz, určitě by ti kluci odpověděli tam. Takže kdyby někdo hledal "páskařské" odpovědi, našel by je u "pásků". Stejně tak mají svoje vlákno "reflektory"
DOBRE DIKY MOC

dam tam 3-4 pse po 90cm 1/m 4,8 watt
Neboj,nejsi "debil",to co chceš vědět se dozvíš po pročtení tohoto vlákna,tady jsi správně,to druhé vlákno začalo z úplně jiného problému-trošku se sice "zvrhlo",nicméně odpovědi na své dotazy hledej tady

Ted sem trochu debil co mam vicist v tem foru
To je jednoduché, světelný tok příslušné délky pásku v lumenech/čistý obsah akvária

. Jinak páskaři mají vlákno "LED pásek - problém" tady
rybicky.net/forum/18505 
jak to prosim te vypocitam na litr ? bidi mnet predhradnik-adapter do 30 watt budu tam mnet tak 21-22watt led mne to dneska ma koupit stryc tak pak napisu

Preane to mmam na mysli

a ještě ty jakože UV modré LED co zvýrazňují bílou barvu, řada lidí si to plete. Právě na tyhle bych vsadil že je duko myslí.
o tom bych se hádal je UV-A UV-B UV-C každý dělá něco jiného

duko1995 napsal: Slysel sem ze uv je dobre na rostlinky a vubec sak nijak to nicemu nevadi ne ?
No ja neviem... UV nikomu nevadí? Tak prečo sa potom robí také haló okolo ozónovej diery a rakoviny kože (netýka sa len ľudí)?

Zjisti si svítivost pásku a spočítej se svítivost na litr. Mně vychází osvit těch 15lm/l a je to OK.
Uz sem chytrejsi takze idu tam davqt 3-4 m 1m/4,8 watt 2 metre teple bile a 1 alebo 2 studene to uv svetlo fakt neni dobre cetl sem ze rybky stoho muzou oslepnout...bude mi tech kolem 20 W stacit ? '

Slysel sem ze uv je dobre na rostlinky a vubec sak nijak to nicemu nevadi ne ? a sou rybky krasne vybarvene

a jaky adapter nato aa co mi to poslal ten nevim to neni pasek ale led zarovka ja chcem led nalepovaci pasek

Proč UV? Podle ViktorX by osvětlení LED mělo být alespoň 15lm/l čistého objemu, tak se od toho zkus odpíchnout. Mě se líbí teplé odstíny, tak jsem použil jen teplou bílou a navíc vodě s šiškama to sluší.
Aha to je celekm dost ja mam adapter do 30w a jak sem rikal chcel bych tam 2bila studena,2tepla,a 1 UV
Svítím třemi metry teplé bílé, páskem 14.4W/m (čipy 5050) a je to dostatečné i v akváriu 110x45x50(výška). Roste mi tam liliovníček brazilský i alternathera splendida.
tak treba pošlite mi nejakou stránku kde to je ? ktere potrebuju

aha uff to asi nebudu vedet :(
kolega souky spíše myslel tip LED čipů,3528,5050,5060?Pokud by jsi věděl konkrétní parametry-jakou mají svítivost atd.,ale to asi vědět nebudeš,tak by stačilo jako základ informace o těch čipech.
tuším 300 led na 5metrú

je to blbost?
za prvé uv je v akvariu na nic(by mě zajímalo jakej ***** s tím začal), a za druhé, pásky mají různý výkon a různou účinnost, takže informace o délce je pro nás nedostatečná
ahojte chcem sa opítat čí je led osvetlení dobre? či rostou rostliny ? ted mi odešli 2 zárivky 2x39w a totálne mne to naštvalo tak kamoš mi poradil led a chcel bych tam dát tohle: 2x teplá býla 90cm,2xstudená bíla 90cm,1x UV to fialové nevím jak se to presne vola

taky 90cm 5 pásku..stačí to ?

dekuju
To jsou brutální ceny za takové osvětlení. Podívej se o pár řádku níž na me příspěvky. Poukazoval jsem na jednoho typka co staví osvětlení přímo na míru. Na podobnou cenu se dostaneš i u něj s větší watazi a řízením různých kanalu. Simulace denního svitu nebude pak problém.
Já mám pásek 14.4w a zdroj na 60w a pohoda

lepší je trochu víc než mín

Zdroj ti bude odebírat to co z něj leze + něco navíc, u 12V/2A prcka v jednotkách Wattů. To co sežere navíc musí tepelně vyzářit, takže uvidíš, jak moc/málo se bude hřát

, ale rozhodně nemá smysl kvůli "úspoře" kupoval slabší zdroj.
bude odebírat podle zátěže. když pustim mixér například na prázdno bude bez odporu a bude mít malou spotřebu... když ho dám do těsta bude odebírat maximum. A pokud jde o osvětlení tak i kdyby to odebíralo víc proudu proboha je to tak maximálně 200kč navíc za rok světlo svítí jen pár hodin
Promiň jsem tu přihlášen pouze pár dní a jak jsem teď zjistil mám nastaveno číst od nejstarších příspěvků tudíž jsem měl za to, že se to to řešilo už na začátku fora.
Toto je mi jasné,otázka má zní, kolik bude odebírat při připojení 1m/4,8w 24w zdroj.
Jěště se pro mostika přimlouvám k přečtení příspěvků pod ním.
Chceš aby ti ty články nad tvojim příspěvkem někdo přečetl nahlas?
Ten výkon zdroje by měl značit, jaký maximální výkon je schopen přeměnit z napětí zásuvky a dodat LEDkám, tedy "až 24W".
Uvažuji o led osvětlení a zatím jsem nikde nenarazil na doporučení jaká (barva,teplota,kolik lm či kombinace) je vyhovující pro akvárium 54 litrů.Jde mi o spotřebu a také rostliny tak nějaký ten průměr zda má někdo zkušenosti rád přivítám jakékoli názory či návrhy a nápady.
Měl bych dotaz ohledně led osvětlení.Jsem laik, tak proto bych rád věděl odpověď zda, když si koupím napájecí zdroj výkonem 24W a připojím k němu led pásek 1metr odběr třeba 4,8w zda zdroj bude odebírat stále 24W. Chtěl bych testovat a možno později připojit další led pásek a proto zamýšlím raději zakoupit silnější zdroj pro pozdější možné přidání pásku.Jde mi tedy o to pokud již nepoužiji jiný led pásek a měl bych připojen jen ten 4,8w/1metr kolik bude odběr osvětlení se zdrojem 24w. Děkuji všem za odpovědi a názory.
Nejsem expert přes kytičky, ale myslím, že dávají přednost viditelným vlnovým délkám

. Když dáš studenou bílou, bude +/- svítit jako tvých 6000K, teplá je víc do žluta.
Edit
Re: laKatos, pajca
Taky tam může seknout rovnou U3, a jsme na krásných 12586 lumenech - samo při asi nereálných 25C°, ale po zahřátí to půjde přinejhorším jako původní zářivky.
www.ebay.com/… Já mám v plánu ponechat zářivku 15W a k tomu jako doplněk ještě přidat ten Led pásek.Buď 2metry nebo 3metry.Aby to svítilo společně.Zářivku mám obyč od Sery 6000Kelvinů.Jen nevím jestli ten Led pásek mám situovat jako teplá nebo studená bílá.A ještě mě zaujal ten UV pásek.Akorát nevím jestli to vůbec bude k něčemu.Moc mi nejdou kytičky a tak jim chci dopřát víc světla.
Chci tím říct, že:
1) precizní vyčerpávající odpověď na otázku
takže kolik kusu a jaké led pajca asi jako laik nezužitkuje
2) z aktuálních 4x58W zářivek (bez reflektorů - neuvedeny) dolů nejde víc než 11000 lumenů
3) při 4,65W na kus půjde dolů 11800 lumenů, což je 24 lumenů / litr
4) pokud není aktivní chlazení, honit 10W na hliníkové star je nemístné, o účinnosti nemluvě, a na mědi je nesehnatelno či draho
5) když bude chtít silnější světlo, množství LED meze nekladu

20ks xml ?. I když jsou schopny jít na 10w. Při zmiňovaných 3 nebo 5watech je to na tak velké rostlinné akva dle mého názoru málo.
20x Cree XM-L U2 1A nebo 1C / 1,5A ?

takže kolik kusu a jaké led
Přidat reakci
1 ...... 160 161
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256470x