Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní burzy Ostrava

 

NápovědaFórum » Obchody » Burzy 

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní burzy Ostrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 10:04 Muž agent007 [47]
Paráda. Listy mandlovníku, patentky, rybičky - batoh měl práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 02:30 Muž Pete [10] – Sumci
Byl jsem se tam taky podívat. Nakoupil jsem ňáký listy mandlovníku, knižku a dvě Elka 015 od již zmiňovaného pána. Jen škoda, že tam neměl více kousků s výraznější kresbou. Vzal bych si jich určo víc, pač za tu cenu to i docela šlo. Tak snad příště... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 21:59 Muž KITTbx [1] – Poprvé
Dnes jsem tam byl poprvé, vzal jsem 3letou dceru (ke konci chtěla na ramena) a 11ti letou na hlídání. Přišel jsem se kouknout, jak to chodí a očíhnout prostředí i ceny. Sháněl jsem nějaké úkryty pro Ancíky a nakonec i koupil, sice "jeté" = cena rozhodla ;-) . Holky, zejména malá byla potěšena perníkovými rybičkami, které s chutí snědla i té větší. Chtěl jsem nějaké ty rostlinky, mech a podobné, „přízemní“ rostlinky, ale nějak nic. Nakonec jsem (nevím proč), ale jo vím, zajímavá cena = koupil dva raky (foto v profilu), prodejce říkal, že je sice nemá s rostlinkami, ale že když je neznají, snad nebude problém a k rybám, je dát mohu, jenže, no to sem nepatří. Závěrem, určitě se zase přijdu podívat a možná něco koupit, ale mám malé akva a málo peněz :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 21:37 Muž GAGAL [452] - Halančíci – Re: Sid
Tak to jsem rád ,že další spokojenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 21:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: andrij97
Já si na kytky stěžovaz nemohu! :-) Vyměnil jsem s p. Lucigou hrst Monosolenium tenerum za rodící Aponogeton undulatus (a trochu trhutky za stolístek vodní) a už jsem kvůli té kytce stihl i přeorganizovat akva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 21:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: GAGAL
Njn... hmm Aji jsem docela váhal, ale když jsem viděl, jak jsi byl neustále v permanenci, nedovolil jsem si. :) Snad příště. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 19:56 Muž GAGAL [452] - Halančíci – Re: TomasOxx
V pohodě ....příště to stihnete a i fin. situace může být lepší. Taky jsem nepočítal, že tam nějakou tu stovku nechám...bohužel ty ryby jsem tam prostě nemohl nechat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 19:36 andrij97
Podle mě se tato burza docela povedla, až na ty již zmiňované rosliny. Doufám, že v lednu jich bude více (rostlin).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 19:01 Muž SAA [9] – Re: GAGAL
Byl to nějaký z posledních návštěvníků, potkal jsem ho cestou k autu, když jsem balil věci (království za levitující bedny se zbožím). Říkal, že ten citrus nebo jak se ta potvora jmenuje stojí dvacku a on někdo chce tři stovky, nebo že za takovou malou skaláru 3 eura, prostě hrůza. Pána mi bylo až líto, jak je omezený - rozuměl tomu opravdu jako koza náklaďáku... Je mi líto, že takovíhle lidéjsou mezi námi, protože od toho je tu konkurence, když chce někdo ancistruse, ať si ho koupí, když chce někdo Lko (mimochodem ti Lkoví sumci na burze bývají skvělí), musí člověk holt sáhnout hlouběji do kapsy (já bych taky chtěl Daria dostávat za korunu, bohužel pro ni ale musím sáhnout 60X). Nikdo nikomu ty dražší ryby nenutí, jsou tam pro ty, kdo by je měli rádi, ne pro ty, kterým se zdají jako předražená zbytečnost a pokus o podvod. Totéž platí pro divoké formy mečovek (X. signum!), smaragdiny, Cheraxy Hoa Creek a podobně. I tak byly tyto druhy levnější než v obchodech nebo dokonce když si je odněkd objednáte (+ od 13. 240kč, smlouva apod...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 18:55 Muž O.Tom [439] – Re: GAGAL
mno ja dneska nebyl, sice by me prave rybky co byly dnes zajimaly, ale nesvedci tomu momentalni fin. situace a taky jsem se dnes vzbudil az ve dve odpoledne :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 18:27 Muž GAGAL [452] - Halančíci – Re: darka
:-D Opravdu nevím o koho se jednalo. Ale je to tak co vypadá jako ancistrus je ancistrus pruhy sem nebo tam to je jedno..... cena od 10 do 25 Kč víc nedám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 18:17 Žena darka [520] – Re: GAGAL
Zrovna dnes mi kolega říkal, že byl svědkem jak starší pán kroutil hlavou nad ancistrusem za 300 Kč. Těžko tady vysvětlovat, že jde o vzácnějšího L-sumce.
Tuto diskusi s Clarkiim ( pokud to nebyl on, tak měl diskusi na stejné téma a možna se stejným pánem ;-) ) jsem nechtě slyšela při vybírání zboží, vysvětloval, že podobné "L"-ka chová on a ještě někdo na Slovensku, ale dle mého názoru nebyl pochopen ;-) , holt, "Ostrava je region razovitý" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 17:34 Muž GAGAL [452] - Halančíci – Re: darka
Jsem moc rád,že se burza líbí. Taky máme radost, že se stále rozvíjí. Clarkii má ceny podle mne dobré jsou to opravdu ryby které tady neseženete a pokud ano tak si pro ně musíte dojet nebo nechat poslat. To znamená + benzín nebo + ČD což není zrovna málo. Jak jsem,ale zjistil tak náš kraj není zrovna na ty vzácnější druhy. Drží se zde stále "klasiky". Zrovna dnes mi kolega říkal, že byl svědkem jak starší pán kroutil hlavou nad ancistrusem za 300 Kč. Těžko tady vysvětlovat, že jde o vzácnějšího L-sumce. :-) Ale tak třeba i zde akvaristé zatouží po rybách které nejsou tím běžným prodejním artiklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 17:18 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Dneštní burzu navštívilo necelých 800 lidí což je oproti předchozí menší pokles. Naopak prodejců již bylo přes 40. Jak píše SAA na této burze bylo opravdu raritek celá řada např. Dario dario, koečně i Galaxy razborky, Micropoecilie. Nádherné arovany. Gavůnci Pseudomugil gertrudae,Pseudomugil furcatus,
živý cyklop, atd atd. Myslím ,že bylo z čeho vybírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 17:11 Žena darka [520] – Ostravská aquaburza.
Chtěla bych všem, kdo se podílejí na organizaci této burzy, poděkovat za skvělý zážitek potlesk , byla jsem skoro na všech a z toho, jak se vyvíjí (samozřejmě k lepšímu :) ) mám upřímnou radost palec Jen lituji, že tu něco takového nebylo dříve, když jsem začínala. Myslím, že každý si tam něco zajímavého našel, Clarkii měl sice ceny trochu jinde, ale zase takové zboží, že jsem mnohému neodolala smich , rostlin bylo opravdu málo, p. Luciga se zřejmě cítí trochu dotčen a sortiment jiných prodejců byl omezen jen na pár druhů. Snad to bude příště v rostlinkách lepší. Ale jako celek burza palec potlesk Jen tak dál!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 16:45 Muž GAGAL [452] - Halančíci – Re: Sid
Side byl jsi?? Že jsi nepřišel na pokec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 16:28 Muž SAA [9] – Re: FranzFritz
Prodávajících bylo dneska přes 40, kupujících bylo opravdu hodně - obzvlášť zpočátku. Do 9:30 to byly vstupní dveře snad pořád plné:-). Mně osobně se dnešní burza líbila, neměl jsem problém koupit, problém byl spíš držet se nekoupit. Přece jen Betta smaragdina, Garry, krásné civhlidky, polozobánky, krevetky, Heterandria bimaculata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 13:15 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Dnešní burza mile překvapila množstvím prodávajících i kupujících. Taky jsme nakoupili, co jsme potřebovali. Rostlin bylo opravdu trochu málo, ale v tomto období se to prý dalo čekat. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 12:19 Skorica
Čekal sem více rostlin, ale něco se podařilo koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 11:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: andrij97
Tak už to máme někteří za sebou... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 23:09 andrij97
Zítra na burze taky budu, ale jen jako kupující. Snad si tam něco do mého aqa najdu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 21:28 Muž SAA [9] – Re: GAGAL, goblizek
Vidím, že jsem pozadu, ale nebojte, já vás všecky doženu:P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 19:01 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Taky už mám nabaleno a připraveno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 17:51 Muž goblizek [31] – už se těším
ahoj dnes jsem dovezl keramické domečky na zítřejší burzu a už se nemůžu dočkat ano

už vše chystám a uvažuju co jsem eště chtěl nebo zapomněl!! ;-)

ráno nachytám ryby a krevety a jedéééém! hop

rybám zdar a zítra ahóój

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 16:45 Muž goblizek [31] – už se to blíží
ahoj lidički
tak měsíc uběhl a je tu další aqaburza tentokrát i s ,,KLARKEM"
já budu mít opět keramické domečky nejen pro krunýřovce
tak zatím hoj a burze zdar ahoj ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 15:03 Muž filipsi [1295] – Re: Bob66
Jediny problem vidim v tom, ze lide leckdy nevi, co je obvykla cena zbozi na burze nabizeneho, kdyz na tu burzu prijdou. Kdyz jdu do obchodu koupit konkretni vec, predem se informuji, pripadne muzu prijit zitra, nebo jit jinam, kde je levneji. Na burzu zitra neprijdu, predem se take neinformuji, kdyz leckdy nevim, co tam bude.
A ze se to resi - je jen v poradku. Vcetne chovani prodejcu. Treba neproda priste, a ceny budou rozumnejsi. Prece tim, ze obchod uzavru, se nevzdavam prava byt nespokojeny s cenou, chovanim ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 14:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Řekl bych že se tu řeší nesmysly, přeci když mě vadí vyšší ceny nebo prodavač tak půjdu jinam a ne že nakoupím a potom si budu na netu stěžovat a brečet že si ten prodejce nechtěl povídat a že to měl hrozně drahé hmm Já osobně když mě něco vadí tak se otočím a jdu jinam i kdyby to tam bylo dvakrát dražší X-) A že je něco na burze předražené, vždyť to nikdo kupovat nemusí, pokud by ten pán nic neprodal tak příště budou ceny určitě nižší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 11:03 Muž filipsi [1295] – Re: SAA
Presne tak, co je nad beznou maloobchodni cenou je podle me nemoralni. Prodejna plati dane, zamestnance, najem .... Prodejce na burze zpravidla ne. Navic prostredi burzy je na predrazeni sortimentu a "oklamani" zakaznika trochu citlivejsi, burza je ted a tady, kup rychle nebo vubec, zakaznik, pokud zbozi nezna, nema moznost ceny porovnat, rozhlednout se jinde, srovnat na netu a jit koupit pripadne druhy den, predrazeni tolik neceka. Casto zjisti az casem, ze zaplatil vice nez vedle v akvaristice, za stejne kvalitni zbozi. OK, nakoupil, s cenou souhlasil, ale jista pachut zustane. ... Z toho vyplyva muj pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 11:00 Muž Chem [837] – Re: filipsi
Ocekavam, ze jsou akvaristi, a ze nebudou chtit prodat najednou ryby, ktere se do druheho dne sezerou navzajem, desetilete holcicce, aniz se ji zeptaji na podminky, a zda vi, co kupuje
A jak zareagovat, kdyz se tak malemu diteti prodejce sdeli, ze to k sobe nejde a to dite to stejne dal chce? I takove situace jsem resil.. Je spousta situaci, kdy se neco nekomu zda nemoralni.. Jak pises - nejen ten Tvuj, ale i ostatni nazory jsou dosti subjektivni (zvlaste pri pohledu na obchod/konicek to ani jinak nejde).
Kazdopadne jde take (podle mne hlavne) o nabidku/poptavku. Pokud ma nekdo neco neobvykleho a kazdy to chce, muze prodavat temer jakymkoli stylem a lidi stejne kupuji. I kdyz jde o obchodnika, ktery se o zkusenosti delit pri burze nechce.
To uz mi daleko horsi prijdou zavadejici (a prodejechtive) rady typu (uvedu konkretni mou zkusenost): Tito colci se mi mnozi i bez toho abych je zazimoval. Takovych modrych krevetek mam doma stovky, vsechny jsou modre a potomstvo je taky modre. Pricemz z literatury i webovych zdroju a posleze z vlastnich zkusenosti vyplyva, ze opak je pravdou. Colci se musi zimovat a tmave modre krevetky nemaji tmave modre potomstvo (nejednalo se o blue tigery).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2009 10:46 Muž SAA [9]
Pánové zvažte ale opačnou situaci, platy za 6 resp. 8 kč je zase málo, nemyslíte? Já jsem pro rovnováhu mezi výkupní a maloobchodní cenou, ceny na burze by měly být mezi. Nikoli přemrštěné, ale ne zase za výkupní ceny, děláme burzy proto abychom přebytky neprodávali za směšné ceny. Jako jeden z prodejců na ostravské burze jsem se snažil tohle dodržet:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 10:24 Muž Pete [10]
Nezlobte se na mne, ale když někdo prodává větvičku stolístku za 20-25Kč, tak je to trochu moc, nemyslíte?! ne V akvaristice stojí košíček s touhle rostlinkou 35,-kč a je v něm kousků 4-5. Nebo malý kryptokoryny ks á 30-50,-Kč? coze Když vezmu v úvahu, že potřebuji větší kolonii, aby se to normálně chytlo a né aby tam jedna živořila, tak je to drahý sakra moc! rozzureny Mno, nebudu to tady dál rozvádět, ale co se týče toho pána Lucigy, tak si pro kytky budu chodit raději do akvaristiky. A tak jak to řekl Sid, nemám s těma rostlinkama taky žádnej problém. Daří se tady všemu, tak nevidím důvod, proč nekde vyhazovat víc! Howk ;-) X-) Jo a omlouvám se, rekce je na p. harpunar X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2009 10:20 Muž filipsi [1295] – Re: harpunar
Muj nazor na podobne veci uz nekde v diskuzi zaznel, ale pridam ho jeste jednou. Ctim volny obchod, nabidku a poptavku. Ale pokud jdu na burzu, ocekavam, ze to je burza, ze akariste prodavaji svoje prebytky tak, aby to nevyhodili, aby jim to pokrylo naklady, pripadne zaplatilo benzin a v penezence jim zustal nejaky maly zisk. Ocekavam, ze jsou akvaristi, a ze nebudou chtit prodat najednou ryby, ktere se do druheho dne sezerou navzajem, desetilete holcicce, aniz se ji zeptaji na podminky, a zda vi, co kupuje.
Holt ale lide jsou ruzni, a nekdo si z objizdeni burz a nezdaneneho prodeje s minimalnimi naklady udela slusny prijem, a leckdy proda i za ceny, za ktere by to od nej v akvaristice nevzali, protoze by to i za vykupni cenu malokdo koupil.
Nemluvim o nikom konkretnim, pouze pridavam svuj subjektivni pohled na moralnost prodeje vallisnerie za dvacku na burze (obecne na prodej cehokoli, za cenu vyssi nez obvyklou, na burze).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 10:09 Andrez – Re: harpunar
No Pana Lucigu neznam, ale u jeho stanku jsem nejakou dobu stravil a sam jsem s nim mnel take zkusenost pri prodeji...

Mozna ma dobre rostliny, mozna vydrzi (to mozna proto, ze jsem rostliny kupoval pro tri lidi tak uvidime jak vydrzi). Ale jinak jeho kredo bylo na nic se mne neptej a kupuj.

Na vlastni usi jsem slysel, jak rika (2x) nemam cas se s tebou vybyvovat co si vezmes... Prakticky mi rekl neco podobneho, kdyz jsem se na neco zeptal...
Na jeho omluvu bych rekl akorat to, ze mnel opravdu fofr s prodavanim..

To treba u tohoto stanku www.aquaburza.cz/… mnel tento pan, take docela fofr, ale na kazdy dotaz rad odpovedel. Jinak tady na tomhle stanku bylo opravdu na co koukat, vsechno krasne ciste a zdrave barevne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 09:49 Muž grizly [145] – Re: harpunar
Nejde tak ani oto co prodává, ale jak to prodává. Chvíli jsem šmšjdil okolo a nelíbil se mi způsob jakým to dělá. Jedné paní, která se v tom moc nevyznala doslova vnutil kytku se slovy: "není sice akvarijní, ale lidně ji můžete do akvárka dát, nic se jí nestane". Jestli je to opravdu odborník, měl jí vysvětlit, že tato kytka se do akva nehodí a doporučit ji jinou. V tomhle přístupu se v ničem neliší od "odborníků" v prodejnách. To je můj názor na něj, jako na prodejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 08:24 harpunar – Co napsal Kubis,pod to se podepisuju!
Znám Frantu Lucigu skoro třicet let a nikdy,opakuji NIKDY by vám neprodal rostlinu alá pěstírna Rataj,Aqua Daho a pod.,která vám za pár dní-či týdnů odejde.Netvrdím že v oněch pěstírnách mají jenom šmejd,nicméně rostliny zakoupené třeba v akvaristikách od velkopěstitelů jsou jaksi na vizuální efekt a prodejci počítají s tím že vám část odejde a vy pofičíte pro další.To je prosím filozofie všech pěstíren.S rybama je to to samé,koupíte L sumce od chovatele v česku,nebo velkododavatele tudíž ryby s odchytu?A že je Luciga obchodník? Prosím napište mi kdo s prodávajících na burze není.Možná tam prodával někdo s Armády spásy,tak mi na něj dejte kontakt,rád něco zdarma příště vezmu!Hezký den všem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 00:14 Muž O.Tom [439] – Re: Yirka
No znal nazev gourami chocolate , ale ze netusi co to je ... nejaka cokoladova rybka ... rikal s usmevem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 20:54 Muž agadirCZ44 [0] - Labyrintky
díval jsem se na stránky a taky se přijdu kouknout na rybky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 20:30 Muž GAGAL [452] - Halančíci – Re: grizly
Myslím, že halančíky ani v prodejnách neuvidíte a to tady na Moravě máme dohromady určitě přes 100 druhů. Některé opravdu velmi vzácné druhy. S tou agresivitou to není až tak zlé ani ty povídačky že se nehodí do spol akva. Záleží které druhy přesně chcete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 20:29 Muž Yirka [9126] – Re: GAGAL
O to zvláštnější je že prodejce neznal název.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 20:24 Muž GAGAL [452] - Halančíci – Re: Raviolka
No na ty jsem Rav. taky koukal jaká to raritka se u nás na burze objevila. Zjistil jsem to až když jsem si prohlížel fotky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 17:23 Žena Raviolka [2154]
TomasOxx napsal: Jinak, nevite co bylo tohle za rybku ? www.aquaburza.cz/…
Samotny prodejce nevedel, mi to pripada jak nejaky strikoun, ale nevim.
To je Sphaerichthys osphromenoides, moc krásná a zajímavá labyrintka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 17:00 Muž O.Tom [439] – Re: grizly
Halancici jsou pekne a hodne zajimave rybky, ale do spolecneho akva se moc nehodi, jsou dosti agresivni a i jejich zivotni prostredi je ve skutecnosti dosti odlisne :)

Jinak, nevite co bylo tohle za rybku ? www.aquaburza.cz/…
Samotny prodejce nevedel, mi to pripada jak nejaky strikoun, ale nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 16:22 Muž grizly [145] – Re: GAGAL
Taky jsem byl mile překvapem nabídkou halančíků. Tyhle rybky jsem ještě v prodejnách neviděl. škoda, že nemám "nafukovací" akvako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 15:56 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Fotky z akce jsou již na netu. www.aquaburza.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 14:33 Muž agent007 [47]
Mě se nezdá, že by je měl předražené ty rostlinky. Naopak. Je ukecaný až moc umíme, máme, vyrobíme, co nemáme dovezeme, co neexistuje vymyslíme. Jediné co mě vadí, že na rostlinkách má malé šneky a o ty fakt nestojím. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 12:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kubis
...Určitě má každý z Vás zkušenosti s rostlinkami z obchodu v tom smyslu, že málokterá se dobře uchytí...
Nic proti tomu, co jste napsal, (v podstatě souhlas :-)), jen si dovolím za sebe prohlásit, že se mi s emerzními kytkamu "pracuje" dobře a ty, které si vybírám, se vesměs ujímají dobře. (Proto je také podrobuji výběru... :-)).
Už se tu někde (nedávno) toto téma probíralo i s argumenty, že se může někomu jevit snazší začít pěstování kytky z emerzní formy, než submerzní, a proč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 12:29 Kubis – Kubis
Mluvíte pravděpodobně o panu Lucigovi. Jen aby tu na něj nebyla jen samá kritika, tak přihodím pár faktických informací o něm. Všechny rostlinky pěstuje submerzně (pod hladinou), což se u dnes běžně dostupných rostlin nevidí, neboť ty se dnes ve velkém dělají emerzně pomocí tzv. meristémových kultur. V praxi to znamená, že rostlinky které vypěstuje pan Luciga jsou zvyklé na vodní prostředí, mají dostatečně vyvinuté kořeny a jsou proto lépe připraveny na přenos do Vašeho akvária. Přesný opak těchto slov platí pro rostlinky vyprodukované velkými firmami. Určitě má každý z Vás zkušenosti s rostlinkami z obchodu v tom smyslu, že málokterá se dobře uchytí. Já tedy alespoň takovou zkušenost mám. Kdežto rostlinky od pana Lucigy mi rostou bez problémů už nějaký ten pátek. Jedním z důvodů proč pan Luciga prodává své rostlinky tak "draho" může být taky důvod, že akvaristiky odmítají jeho rostlinky s tím, že když si je zákazník koupí, tak neuvadnou a lidi si nejdou do akvaristiky pro novou. Toto jsou slova samotného pana Lucigy. Nemám v plánu tady někomu dělat reklamu, ale na druhou stranu jsem si řekl, že by bylo vhodné přidat pár objektivních (i subjektivních, přiznávám) informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 10:58 Muž Sid [6637] - Rostliny
...Hladový byl po penězích a třepal se pokaždý, když je u někoho viděl...
Nevěděl by někdo, o kom je řeč? Třeba do vzkazu. Děkuji! :-)
(Někoho mi to připomíná... :-O)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 00:20 Muž O.Tom [439] – Re: grizly
Jo no, pan od rostlinek porad jen opakuje co si vezmete, co dame, kterou ... clovek se tam ani poradne nestihne podivat a uz by mu ladoval rostliny.
Ale jsou i bezni akvariste kteri prodavaji a vpohode, clovek si je i zapamatuje a kdyz je zahledne jde se knim rad mrknout jake prebytky ze svych akvarii maji. Pana od rostlinek bez jeho stolku s rostlina nepoznam.

L-sumci byli pekni... ale taky, pro me ta cena je masakr :) nerikam ze si to ta ryba treba nezaslouzi...

Lidi straaasne moc no... ja osobne nesnasim davy :) a taky nez projdu cely prostor abych zjsitil kde co je, jsou nektere nabidky vyprodane, ale tak neda se nic delat, dkyz je zajem a nabidka dobre, jak se rika... kdo zavaha... :)

Tak jako vsude, lidi jsou ruzni, nabidky ruzne a celkove to bylo vydarene, nakoupil jsem pomerne hodne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 00:17 Muž Pete [10]
Rostlinky vlevo? I když měl pán hodně velký výběr, nekoupil jsem si od něj nic. Hladový byl po penězích a třepal se pokaždý, když je u někoho viděl... coze A takové obchodníky, já opravdu nemusím... ;-) X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 69

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 84304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2863?od=3051