Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 17:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Nicky
Volil bych čichavce zhruba stejné velikosti. Míchat druhy, které dorůstají 15 cm s malými druhy asi není to pravé ořechové. V současné době chovám čichavce trpasličí s čichavci medovými, jako doprovodná obsádka je Corydoras duplicareus, Nannostomus marginatus, Hyphessobracon amandae a v pohodě to funguje. Větší druhy čichavců, případně živorodky bych tam asi necpal. A mám takový dojem, že čím menší druh čichavce, tím má rád nižší vodní sloupec. Jak bude to akvárko vysoké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 17:36 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Jenom k tomu bordelaření, ono to není jenom o tom množství, ale hlavně o "kvalitě", tedy o složení těch výkalů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.05.2017 16:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nicky
-ancíkovi se běžně říká rozmetadlo
-ryba "bordelář" je takový typ ryby,který svou produkcí výkalů nebo činností ,dělá "bordel" v akva
-specifika k druhu ryb viz atlas -charakteristika-
-pokud to vezmu "obrazně" ,tak čím delší trávicí trakt u ryby ,tím lépe k čichavcům
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 14:48 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: lacewings
Děkuji moc palec
chtěla bych hlavně čichavce, zatím mám založeno a brouzdám a hledám informace...

můžu se zeptat, proč je ancík řazený k bordelářům a co krom živorodek pod pojmem bordeláři hledat?

moje skladba by byla: čichavci zlatí, drobnošupinní, možná zakrslý/medový, už tam mám z minulého akva jednoho kropenáče, jestli vydrží, k tomu hejno čističů dna (pancéřníčci, otíci), možná endlerka, malá klidná cichlidka, neritina, clithon.

akva mám to v profilu, ale už vypadá jinak, přefotím až po instalaci nového filtru a předělání kytek, moc se mi to první rozložení nelíbí. jinak tam informace vcelku sedí, jen fotky jsou staré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.05.2017 13:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nicky
-to co ztrácí na atraktivním zbarvení ,to nahrazuje klidnějším sociálním chováním
-tento druh je poměrně více citlivý na podmínky v akváriu ,pouze tedy do již řádně zajetého akvária s uceleně osázenou plochou rostlin ,dostatečné procházející v celém sloupci vody
-rozhodně tento typ ryby nepatří do společnosti ancíků a ryb "bordelářů"
-u zakoupených ryb je dobré provádět karanténu ,zvláště pokud se jedná o importy !!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 08:10 Žena Nicky [195] - Labyrintky – čichavec drobnošupinný
Zdravím, prosím, máte tu někdo zkušenosti s čichavcem drobnošupinným? Náročnost chovu v porovnání s ostatními, snášenlivost a tak.... děkuji

rybicky.net/atlasryb/cichavec_drobnosupinny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2017 09:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Banung
Banung napsalA jak si poznal, že to nedávaj??
No na plný výkon filtru to s nimi mlelo jak v pračce. A jak jsem to přiškrtil, tak byli furt vystresovaní a hledali místa s nejmenším proudem. Ale s rampou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2017 09:52 Žena kleopatracz [59] Re: Banung
já mám čichavce zakrslého, rampu mám pod vodní hladinou, musela jsem oddělat ten špunt na konci, jinak byl tlak z dírek moc silný.ted mi to jde z hlavní trubky i z malých z boku a čichavci jsou v poho.. a žádný kravál to nedělá ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 09:09 Muž Banung [28] Re: NHKG
no tak za ty 3 týdny se filtry ucpou a průtok vody klesne tak na 500 l/h. Tak uvidim no...
Kvůli parmičkám, se mi průtok vody moc snižovat nechce. chjo...

Rampou to řešit nechci, páč to dělá kravál. a Omezovat průtok taky ne, protože bych zároveň snížil výkon filtrace.
Takže případně zbývá jen nasměrovat proudy jinak, tedy více proti sklu.

A jak si poznal, že to nedávaj??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2017 08:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Banung
Zeptej se za měsíc. Perleťoví v novém akváriu nepřežijí. A příští týden budu kupovat čichavce do akvária, kde se točí voda. 325l nádrž, 750l/h čerpadlo a hýbe se voda dost. Pak můžu dát vědět. Ale kdysi jsem měl čichavce v 112l nádrži, filtr vnitřní 1000l/h a tam měli problémy i po přiškrcení filtru a musel jsem dělat rozstřikovací rampu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2017 00:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Banung
-máte čerstvé akva ,takže bych to řešil až tak za měsíc ,kdy tam ty čichavce budete moci dát
-hodně bude záviset na množství a nárůstu rostlinné složky ,která může ovlivnovat proudění v akva
-pokud bude proud nevyhovující (silný) ,vyřešíte to rampou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 23:58 Muž Banung [28] – Proud vody
udělal jsem nádrž (cca 160l vody) a pomocí dvou hlavic i mírné proudění vody. 2x 500 l/h nominální výkon.
Rostliny se lehce pokyvují. Prostřední rostliny se skoro nehnou. (proudy se tam míjí)

Co na to budou říkat čichavci perleťoví? Aby se chudáci neunavili. :-)
Nějaké zkušenosti?


Je tam parmička červenoploutvá, ta zas proudění chce. Z tohoto pohledu to není nejlepší kombinace ryb...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2017 18:20 Muž DeathRock [2]
www.uschovna.cz/…
Holky se štěkají :-)) Bohužel, samce už honí obě. Samec je tak o 1/3 menší než samice, jí, tráví většinu času u dna schovaný a je totálně nevybarvený. Oproti tomu obě samičky vybervené jsou. A očividně se mají k světu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 19:13 Muž DeathRock [2] Re: NHKG
Dal jsem tam novou fotku. Koupil jsem druhou samici a teď je megera honí oba :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2017 19:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DeathRock
Umyj si sklo před focením. ;-)
Zarostlé to máš slušně, dej jim čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 19:43 Muž DeathRock [2] Re: NHKG
Donahrál jsem aktuální fotku 21 dní po výměně dna.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Kdyby se nezobrazovala tak by to měla být hlavní fotka na profilu. Nevím proč prostě neplave napravo a tam si to nepostaví. Proud je tam menší a plavou tam i rostliny na hladině. Ale on dřepí vlevo ve vzdálenějším koutě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 10:14 Žena kleopatracz [59] Re: DeathRock
třeba se s tou druhou zpřáhne, moji Nemovi se navzájem chrání před agresivními nájezdy Bree ano
navíc si myslím, že kdyby ses domluvil v nějaké akvaristice, že máš pár a nemají se rádi, že ti možná vymění jinou samičku za tu, co máš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 10:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DeathRock
Podle mě nákup jednoho čichavce ničemu nepomůže. Aby to mělo smysl, musel by jsi koupit aspoň další 4 kusy a ani tak by jsi neměl jistotu, že to pomůže.
Být tebou, snažím se o co největší optické rozdělení akvária. Dobrá je houština ze stonkovek u hladiny.
Buď se to zpraví a nebo ti zbude jen samice. Tu by jsi pak mohl nahradit párem mírnějších čichavců perleťových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 10:06 Muž DeathRock [2] Re: kleopatracz
Tomu rozumím, ale jak to pomůže, aby ho přestala nahánět ta jedna megera :-)
BTW. když si to tak vezmu, tak jsem ho nikdy neviděl stavět hnízdo. Možná tím jak pravidelně vyhazuji plovoucí rostliny, protože rostou jak divé, jsem mu ho zbořil. Ale opravdu jsem si ničeho nevšiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 08:06 Žena kleopatracz [59] Re: DeathRock
Vždyť je můžeš dát do jedné, sameček může mít víc holek v harému
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 07:53 Muž DeathRock [2] Re: kleopatracz
Mám jenom jednu nádrž, neměl bych ji kam na čaas dát :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 14:24 Žena kleopatracz [59] Re: DeathRock
Kup jinou a pak vrať tu agresivní ;-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 14:08 Muž DeathRock [2] Re: NHKG
Mám tedy dokoupit další samičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2017 08:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DeathRock
200l zarostlé akva a nesnese se ti pár čichavců? Mi to přijde divné. Já čichavce vždy choval ve skupině 6 a více kusů a nikdy nebyl problém ani v menším akváriu. Ve větším počtu se ta agresivita rozmělní. Ale i 3 je málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 08:04 Muž DeathRock [2] Re: romant
Nakonec si všechno sedlo. Výměna vody každý den cca 50%. Poslední dva dny jsem ještě začal přidávat Sera toxivec a Nitrivec. Protože když jsem to po práci vyměnil, tak jsem našel vždy minimálně jednu rybu uhynulou další den po návratu s práce. Ta chemie pomohla a pak už to bylo bez mrtvých tělíček.
Koupil jsem kompletní testovací set na vodu, ale než dorazil, tak už to bylo vše v pořádku. Testy nic nenašly kromě vysokého SiO2 a to už nám teče z kohoutku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 07:57 Muž DeathRock [2] Re: lenkalor
Děkuji za upozornění, čichavci tam opravdu napsaní nebyli. Jinak je tam všechno a aktualizované. Já si to zapisuji jinak všechno na google sheetu.
U té druhé samičky nevím, když samička honí samce, tak aby i tahle ho nezačala honit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 06:22 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
A jak probíhal ten týden čekání až si to sedne po té výměně dna? Měnila se nějak častěji voda, všechny ryby byly přítomny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 06:18 lenkalor Re: JoKa
Možná proto, že ryb tam má už dost a čichavci třeba nejsou jediné ryby, které nemá ani napsané ? ;-) Taky bych to viděla jako možné řešení, ale i když je to dobře zarostlá nádrž, tak jsem bez této informace radit další rybu nechtěla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 23:41 JoKa Re: DeathRock
A co přidat další samici? Pozornost se rozloží a klučina bude mít čas se nadechnout...
Nevím proč, ale ten názor tu v tomto případě ještě nezazněl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 12:48 Muž DeathRock [2] Re: lenkalor
Samec se schovává u dna pod ostřikovací rampou. Tam chápu, že je proud, ale druhá část akvária nemá tekoucí proud a stojí tam plovoucí rostliny. Tak bych čekal, že to hnízdo by postavil tam. Ale jak se objeví na scéně, tak ona ho zažene.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2017 11:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: MirekSazava
MirekSazava napsal: Ahoj, bohužel mi oděšla samička čichavce zakrslého. Můžu nechat samotného samečka u mě dožít, nebo je lepší darovat ho někam do společnosti dalších čichavců??? Novou samičku už kupovat nechci. Zároveň nechci, aby se samotný sameček u mě stresoval.Díky!!!
Když ho budete hýčkat, tak se vám na nějaký stres vyprdne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 10:30 Muž MirekSazava [71]
Ahoj, bohužel mi oděšla samička čichavce zakrslého. Můžu nechat samotného samečka u mě dožít, nebo je lepší darovat ho někam do společnosti dalších čichavců??? Novou samičku už kupovat nechci. Zároveň nechci, aby se samotný sameček u mě stresoval.
Díky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 16:00 Žena Morticia [118]
Tak já se raději zeptám,že jo. Díky oběma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 16:00 lenkalor Re: DeathRock
Co zkusit změnit proudění. Třeba by samec i stavěl hnízdo, ale nedrží mu bubliny, když je příliš velký pohyb hladiny. Ono se jim pak do toho ani nechce. U mě staví nejvíc, když už mám dost ucpaný filtr :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 15:41 Žena kleopatracz [59] Re: Morticia
Taky si myslím, že to bude dobré, ti moji byli první den vyjukani, ale už druhý den to bylo v klidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 14:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Morticia
No jestli to není zrovna časté zemětřesení, tak z toho zase není třeba dělat tak velikou vědu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 14:27 Muž DeathRock [2] Re: kleopatracz
Už je máme pohromadě docela dlouho. Takhle se začala chovat po tom co měly ryby týdenní půst a čekali jsem po výměně dna až si to sedne. Takže nemám to s kým vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 14:25 Žena Morticia [118] – Plachost
Zvažuju,zda pořídit čichavce. Akva 190 l, je tam akční Danio rerio a Corydoras panda zatím, v plánu Lorikarie. Ale zde v atlase píšou,že jsou čichavci klidní, lekaví a citliví na otřesy. Akva je kousek od komplu,občas hlasitá hudba, film nad akva přes projektor, občas dupání děcka..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 13:52 Žena kleopatracz [59] Re: DeathRock
A co zkusit v akvaristice vyměnit za jiného jedince?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 13:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeathRock
No problém se submisivním samcem velmi často vede k tomu, že ho samice utluče... bety to dělají běžně, někteří čichavci taktéž.... takže buď čekat, nebo oddělit a zkusit později dát dohromady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 13:16 Muž DeathRock [2] Re: LiborSprysl
OK, ale co s tím? To máme čekat až ji to přejde? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 11:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeathRock
DeathRock napsal: Ta amička je větší, taková v bříšku tlustčí a hřbetní ploutev má kulatou. Sameček je štíhlejší a hřbetní ploutev protáhlá do špičky. Pokud to tedy nemaskují ploutvema, tak bych řekl, že je to samička, ale to její chování mi moc nejde do hlavy.
Vodu jsme otestovali (cca 12 různých testů) a kromě vysokého SiO2(které je už ve vodě z kohoutku) by tam neměl být problém.

Ten problém bude asi stejný jako u lidí ... někdy holka chce a kluk jí dát nechce... ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 11:00 Muž DeathRock [2] Re: Jarry
Ta amička je větší, taková v bříšku tlustčí a hřbetní ploutev má kulatou. Sameček je štíhlejší a hřbetní ploutev protáhlá do špičky. Pokud to tedy nemaskují ploutvema, tak bych řekl, že je to samička, ale to její chování mi moc nejde do hlavy.
Vodu jsme otestovali (cca 12 různých testů) a kromě vysokého SiO2(které je už ve vodě z kohoutku) by tam neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 10:44 Muž Jarry [1437] Re: DeathRock
No jedině snad jestli je to opravdu samec a samice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 09:53 Muž DeathRock [2] – Agresivní samice
Ahoj poslední dobou si doma všímáme, že nám samice čichavce modrého honí samce (je o dost robustnější než on a přitom jsme je kupovali stejně). Ten před ní utíká a nakonec zaleze do kytek (snad tam i neskončí), kde zrychleně dýchá. Snaží se držet u dna a hledat potravu tam. Pokud krmíme, tak ho samice od jídla odhání. Dřív to byl jinak. Po nákupu ona honila ho. Pak si to vyměnili a teď je to znova naopak. Napadá vás co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 21:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Poweres
Velikost ujde, ale čichavci potřebují úkryty u hladiny. Dobré na to jsou rostliny jako jsou:
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
Do takhle otevřeného akvária bych ty perleťáky určitě nedával. Zkus někomu věnovat toho bitého samečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 20:24 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: NHKG
Fotka k příspěvku Akva ma rozmery 100*30*30
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 20:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Poweres
Jak je velké to akvárium? Máš na hladině plovoucí rostliny tak, aby se v nich mohl ten slabší kousek schovávat?
Já jsem vždy čichavce choval ve velké skupině, pak nikdy nebyl problém s agresivitou. Ale pokud je akvárium dost velké, tak asi nejlepší by bylo dát pryč oba co máš a koupit perleťáky. Ti jsou mnohem mírnější (ale taky náročnější na kvalitu vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 20:10 Muž Poweres [59] - Živorodky
Zdravim...hrozne se mi libi cichavci.poridi sem si zlateho a modreho cosby.zdali se mi jako samec a samice(podle hrbetni ploutve)ale zlutak tomu modrymu dava co proto...rano chudak vyskocil skvirkou ven.ale pri vraceni do akva žije...myslite,ze kdybych koupil do akva perletovyho..nechal by tento druh na pokoji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.02.2017 12:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zufanek
-pokud by tam nebyl žádný jiný druh ryby,tak by to mohlo i být tak akorát,
-bude ale hodně záviset, jak se skupina dospělých ryb zachová k vaší původní a vyjasní si to i ve vztahu k prostorovému území
-přeci jenom musíte počítat se skutečností ,že se jedná o dospělce ,kteří sice své chování částečně změní vlivem nového prostředí ,ale sociální vazba skupiny zůstane stejná
- ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=301