Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 21:21 Žena Nicky [195] - Labyrintky – leeri
Ahoj,
prosím, můžu si sem ještě pro radu? Je č. perleťový klidný a tak nějak hejnový? Oproti zlatému/modrému/šedému. Jaké máte zkušenosti? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 21:09 Muž Kubaa [718] Re: Nicky
Srdce snad trochu mohou ale já tím nekrmím. Zeleninu cokoliv co budou žrát, vyzkoušej. Líbající potřebují více rostlinné složky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 19:45 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Kubaa
Děkuji, aktuálně mám mražené dafnie + černé komáří larvy. Srdce tedy také nemohou? Špenát jim nešmakuje. Ještě jsem četla v zahraničí, že jsou diví po hrášku (mražený, rozmrazit, sloupnout šlupku, rozmáčknout). Ten můj čichavec líbající žere z komerčního jen adhesivní spirulinové tablety. Ano, mám to malé, bylo to poprvé a naposledy... a nepočítám, že tenhle podražený pidižvík z asijského koncentráku doroste plné velikosti. Chvilkami pochybuji, že dožije Vánoc. Prosím nekamenovat... vím to. A kdyby se náhodou "zadařilo", půjde do nového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 18:41 Muž Kubaa [718] Re: Nicky
Nítěnky určitě ne. Mražením se nic nevylepší, naopak je riziko, že na zamražení šla už částečně zkažená potrava a u nítěnek z toho vzniká dost humus. Já nedávám raději ani patentky. Koretry, komáří larvy, dafnie, menším druhům/jedincům grindal... a kvalitní granulky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2018 18:33 R Muž romant [27983] Re: Nicky
NE.
Edit: Když blistr tak Buchanky, Dafnie a sušený jako třeba Tetramin, jak vločky tak granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 18:32 Žena Nicky [195] - Labyrintky – krmení
Ahoj,
prosím, můžou čichavci mražené nitěnky (takový ten blistr, jak se běžně prodává), nebo ani mražené ne? A hovězí srdce (mražené)? Co se vám osobně prosím nejvíc osvědčilo za krmení? Aby to měli pestré... Děkuji stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 23:17 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Nicky
Ahoj,
tak jen pro pořádek, kdyby to tady náhodou někdo hledal a našel... jak jsem objednávala ty Gold Neon čichavce (pocházeli od pana Kalaby) tak rybky moc pěkné, akorát to asi nemá smysl. Už jsem před tím měla v akvárku malé zlaté holky a ti gold neon se do měsíce všichni přebarvili a jsou tmavě "zlatí", prostě klasika. Nevím, jak by vypadali, kdyby tam před nimi žádní čichavci nebyli. Ale je to takhle. Zajímalo by mě, jak drží zbarvení u platinových, pokud jsou nasazeni do akva, kde už bydlí jiná barva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2018 13:50 Muž Kubaa [718] Re: visek
No v malém akváriu těžko vyroste do plné velikosti. Ale to není argument, to je týrání. V Asii se tahle ryba normálně chová na maso. Nedávno jsem v nějakém velkém veřejném akváriu viděl kousky, co měly 25-30 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 13:43 Muž visek [75] - Tetry
zatim jsem videl max.15 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2018 10:43 Muž HanysOV [54] Re: Kubaa
Mě to neříkej. Já to vím ;-) Jen jsem Ti to chtěl upřesnit, když ses ptal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 10:38 Muž Kubaa [718] Re: HanysOV
To je dost málo. Dospělý čichavec líbající má přes 20 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 10:26 Muž HanysOV [54] Re: Kubaa
Jen 200l hrubého. Je to ta nádrž z prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 09:08 Muž Kubaa [718] Re: NHKG
Mně u labyrintek většinou fungují jako dither fish i podstatně menší druhy. Takže pokud se nebudou bát ty neonky, fungovat to může. Spíš by mě zajímalo, jak je to velká nádrž. Čichavec líbající je fakt velká ryba. To co se prodává jsou mimina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2018 09:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: visek
Na toto asi jednoduché řešení nebude. Zkus nechat zarůst celou hladinu, šero by mohlo pomoct.
Jsou oba druhy stejně plaché?
U mě přidáni méně bázlivých ryb pomohlo, pouze pokud stávající ryby byly stejně velké a mohly plavat spolu s těmi novými. A to s neonkami nepůjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 09:00 Muž visek [75] - Tetry
mam problem .ryby se mi pres den schovavaj.jakmile to svetlo vypnu tak zacnou rejdit.mam 4 akary hnede a 4 cichavce libajici.nebylo by lepsi pridat treba 20 neonek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 18:56 Muž Vojtěch Flídr [-1]
Díky borci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2018 17:25 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Vojtěch Flídr
Čichavec je čistotná teplomilná rybička, ty tam máš 12 živorodek(9 velkých) a jednoho ancistruse. Jestli chceš oválnější rybičky, dávej živorodkám víc žrát a uvidíš, jaký se z nich stanou koule. ;-) Maximálně bych podpořil jedno hejno teter, ale rybiček je tam požehnaně dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2018 17:19 Muž Kubaa [718] Re: Vojtěch Flídr
Mimo jiné je to pro čichavce málo zarostlá nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2018 17:17 R Muž Anthrax [4739] Re: Vojtěch Flídr
Už teď tam máš 9 druhů ryb, což je moc, a ne všechny v takových počtech, v jakých by měly být. Navíc čichavci potřebují teplou vodu, neonky obecné potřebují chladnější. Taky čichavci potřebují čistou vodu a ty tam máš živorodky a ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 17:14 Muž Vojtěch Flídr [-1] Re: Amatértom
Důvod ? Ne, že bych vám nevěřil ale rád bych se něco přiučil :-D Doporučil byste mi jinou rybku podobného tvaru ? Potřeboval bych tam nějakou oválnější rybu, mám tam samé štíhlé živorodky, parmička atd. a chtělo by to trochu kontrast :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2018 16:44 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Vojtěch Flídr
Do tvého akvária bych nesoukal čichavce ani jednoho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 16:36 Muž Vojtěch Flídr [-1]
Zdravím. Rád bych se zeptal, zda je možné chovat čichavce zlatého samotného, nebo jestli je pár téměř nutností nebo obrovskou výhodou pro rybku. Také bych se rád zeptal zda by čichavce neomezovala nějáká z mých aktuálních rybiček nebo snad on je. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 19:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Terkaaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 17:39 Muž Kubaa [718] Re: Terkaaa
To je ryba, která se v Asii normálně chová na maso. Do běžného akvária prostě nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 17:35 Terkaaa – Čichavec líbající
Dobrý den, chci se zeptat na reálnou velikost dospělého Čichavce líbajícího v cca 270l akva. V atlasu uvádí 30 cm, ale tomu se mi nechce věřit. V akva bude i dost dalších rybiček jestli to nějak ovlivňuje velikost. Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2018 17:40 Muž Kubaa [718] Re: romant
U lalií 100%, ale chuny se myslím dají pořád sehnat kvalitní. Chce se to vyhýbat jakýmkoliv šlechtěným formám, nevím ovšem, zda tohle pravidlo stačí, možná jsem měl kliku. Ovšem tu trvale horkou vodu by nedali ani ti (já měl velmi pohodový chov divoce vypadajících chun v nevytápěném akváriu, v zimě ta 20-22 °C, v létě horko, množili se jako paví oka - jednalo se o nádrž typu volně bující džungle od skla ke sklu - tzn. to co je na fotce níže je oproti tomu akvárium téměř bez rostlin). Plus samozřejmě kvalitní strava (nedával jsem ani nítěnky, ani patentky (obojí je plné bakterií), ani umělá krmiva).

Toto je nadějné: rybicky.net/fotogalerie.php…

Toto bych nebral: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2018 17:10 R Muž romant [27983] Re: Naďa
Nepořizuj, budeš zbytečně zklamaná, vyhni se těmto dvěma druhům, bohužel už nepatří mezi bezproblémové druhy, jedná se v drtivý většině o importy a jsou s tím spojeny všemožná úskalí, dnes již tyto dva druhy patří do rukou pouze velmi ostařeným borcům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 16:45 Muž Kubaa [718] Re: Naďa
Je tam málo kytek, takže max 2-3 páry meďáků. Ale je tam na ně horko, to už jsem psal... Dej tam vrčivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 16:43 Žena Naďa [33] – Kolik rostlin přidat pro čichavce
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěla bych si pořídit zakrslé či medové čichavce. Zítra počítám s dokoupením jemnolistých - rychle rostoucích rostlin (růžkatec apod.). Kolik jich přidat? Nebo jiné nápady? Jedná se o set 112 litrů, takže potřebuju nenáročné na světlo. Foto současného stavu přikládám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 01:45 Muž Kubaa [718] Re: muťa
To je erotika :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 23:43 Muž muťa [554] - RostlinyRe: lenkalor
Mě jde o ty modré, na ty se ptám. Pak by to měl být tedy pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 23:03 Žena lenkalor [580] Re: muťa
Myslím, že tam máš 1 modrého samce a modrou a zlatou samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 22:40 Muž muťa [554] - Rostliny
Je to špičkování dvou samců, nebo námluvy?

m.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 11:09 Žena Kete [0] Re: pH5
Díky moc! Lepší než je nechat gupkám k svačině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 11:01 pH5 Re: Kete
Pro začátek 20 litrů. Ale pokud se ti bude dařit, tak samozřejmě budeš potřebovat mnohem větší rozplavávačku pro odrůstající mláďata. Ale to naporpvé asi nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 10:57 Žena Kete [0] Re: NHKG
No ještě ke všemu mají 2 gupky asi rozpad ploutví, takže ty musím odendat přednostně... Počkám až se vytřou Čichavci a zkusím potom přesunout samečka s hnízdem... Jak velké cca stačí akvárium? díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 10:47 pH5 Re: Kete
Přenést ho určitě můžeš, ale smysl to má až po výtěru, až bude plné jiker. Alespoň si můžeš zkusit odchov. V tom případě v prvé řadě sežeň vhodné krmení, menší než artemie, třeba nálevníka. Na první pokus ti stačí nějaké miníčko, ale pokud bys měla ambice odchovat všechno, bude to chtít velké akvárium - mají kolem 500 jiker. V akváriu nech zpočátku jen 15 cm vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 10:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kete
Nechej to přírodě. Když je budeš chtít odchovat, založíš jim novou nádrž jen pro ně a sameček si postaví nové hnízdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 10:17 Žena Kete [0] – Tření ve společném akvariu
Ahoj, dneska jsem našla hnízdo samečka čichavce zakrslého, už ho má dost velké. Problém je, že ho mám ve společném akváriu a pravděpodobně dojde k úhynu. Mohla bych koupit nějaké chovné akorát nevím jak velké a jestli můžu samci to hnízdo přenést... Ve společném akva jsem chtěla navíc měnit filtr. :/ Můžete mi prosím poradit? díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 18:16 pH5 Re: Sedo
a proč zmrazene? lepsi jsou zive - ale ano, pokud nebudou mit jiny duvod chcipnout, preziji i na mrazenych -ovsem zrovna nedavno jsme mel moznost porovnat vedle sebe vrcivky ze stejneho odchovu na zivem vs mrazenem a rozdil ve vitalite i zabarveni ryb byl na prvni pohled patrny

na ty iridoviry zadna karantena nepomuze no... snazit se koupit od nekoho, kdo je sam mnozi, idealne proirozene v zarostle nadrzi a ne jako v masokombinate

jo a jeste bych poradil - kupovat ryby, co vypadaji jako cichavci zakrsli na fotkach ze starych knizek, ne ty dnes popularni barevne mutace, casto i velikosti tela ponekud prerostle - tam je tech problemu nejvice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 18:11 R Muž romant [27983] Re: pH5
Táák to jsi trošku jiná liga a "nepatříš" sem(kdo tu ironii nepochopil, tomu nepomůže ani výměna vody. :) Já na to mám ještě jinou poučku a to že zakrsláci a meďáci do akvárií zvláštěpak začátečníků nepatří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 17:54 Muž Sedo [6] Re: pH5
Aha, to som nepočul, že ani patentky (námet na opravu do atlasu?). Takže čo? Najlepšie mrazené Artemie a Dafnie?
A z odpovedí teda som sa dozvedel čo? Keď v mojej nádrži na nich príde čas, tak ich môžem kúpiť, ale dávať pozor odkiaľ kupujem a dodržať karanténu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 17:42 pH5 Re: romant
Měl jsem divokej import meďáků a byli naprosto v pohodě, stejně tak meďíci z kvalitního českého nekomerčního chovu, ale šlechtěný chovy z asi asijských pěstíren promořené iridoviry padaly. Vsadil bych se, že to u těch lálií bude stejné, tzn. že problém není import jako takový, ale že jde o nekvalitní, přešlechtěné, infikované ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 16:58 R Muž romant [27983] Re: pH5
Já bych to napsal ještě trošku jinak a to že jsou daleko choulostivější, protože to jsou vesměs importovaný ryby z druhého konce světa, tedy odchovaný tamtéž a s tím spojený celý řetězec stresových situací v podobě transportu, několika změn vody, než se dostanou až do obchodů, jinak nastavená imunitní clona a sposta dalších problémů. Reaguji proto, neb mě tvoje hodnocení přišlo velmi zjednodušené a chtěl jsem to dále rozvést. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 16:24 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: pH5
Já čichavcům mražené ani živé nedávám. Krmím dvouma druhy Hikari peletek. Mám tříletého samce, dvouletou samičku a teď nově párek mladých rybek. Z těch uvidím, co bude, ale ten starý pár jsou krásné ryby. Když mražené tak věřím nejvíc artemce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 15:57 pH5 Re: kleopatracz
Jsou lepší než nítěnky, ale také nic moc. Stejně jako nítěnky žijí na nečistých místech, ve dně, a obsahují plno bakterií na které jsou jemnější labyrintky hodně citlivé.

Pro podobné ryby je nejlepší vlastní chov živého krmiva, případně artemie (u zakrslíků to nemám vyzkoušené, ale všechny labyrintky podobné velikosti, co jsem kdy měl, ji milovaly i v dospělosti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 15:56 Žena kleopatracz [59] Re: pH5
O nítěnkách vím, ale patentky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 15:28 pH5 Re: Sedo
Chov cichavce zakrsleho, pokud je to zdrava ryba, je snadny - problem je, ze to co se v soucasnosti bezne prodava, jsou preslechtene ryby navic promorene iridoviry. Vetsinou brzy chcipnou bez zjevne priciny.

Pro cichavce mas navic malo kytek, ti jsou spokojeni v opravdove dzungli. Dulezite je take kvalitni krmeni, predevsim zive (ne ale nitenky a patentky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 14:01 Muž Sedo [6] – Čichavec zakrslý
Ahoj,
Rozmýšľam, že do svojho akvárka dám párik čichavcov. Rozmýšľal som nad perleťovými, ale tam by asi bol problém s veľkosťou akvária. Tak som pozeral medových, ale tých som zase nikde nevidel. Pomerne často vídam v akvaristikách čichavce zakrslého. V altase je však napísané, že ich chov je "Poměrně obtížný". Tak by ma zaujímalo, že v čom spočíva tá obtiažnosť? Resp. čo musím urobiť, aby som ich mohol beztrestne chovať? To, že ich tam nemôžem "hodiť" hneď teraz, mi je jasné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 19:37 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Vevod
Čichavec bude ty krevetky dříve (pokud bude koupený větší kus) nebo později (až povyroste) považovat za krmení. Měl jsem svého času zlatou formu Č. modrého, je to neskutečně žravá ryba. Možná by to zpočátku fungovalo dobře, ale už 2-3 denní hladovka by si mezi krevetkami myslím vybrala svou daň.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=201