Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 16:14 Muž čichavec [0] - Živorodky
může se už třít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 20:05 Tereza
Semtex napsal: A podle toho chování dostal český název, vypadá to jako by jima očichával vše kolem co jej zajímá. Ve skutečnosti ohmatává jako slepci.
Ale hmatavec by znělo blbě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: mildas
Chapadýlka smich
Možná nějakej z Ukrajiny chapadýlka bude mít :-D

Jsou to jestli se nepletu břišní ploutve. A podle toho chování dostal český název, vypadá to jako by jima očichával vše kolem co jej zajímá.
Ve skutečnosti ohmatává jako slepci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:00 Muž mildas [12] - Rostliny
Yirka: díky mrknu nato:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:58 Muž mildas [12] - Rostliny
uplně jsem na to zíral, jak stím před sebou máchal, natahoval jse jako by to byly jeho ruce a začal rybku obýmat,

ještě když jsme u čichavců, kdysi a kdesi sem čet, ohledně délky oněch "chapadýlek" že se mení podle teploty či podle prostředí víte někdo o tom něco??

Celkem mě tyhle ryby uchvátily, tak bych o nich chtěl něco vědět.

Popř. nějaký odkaz na tematiku čichavci, spíše nějakou odbornější by se také hodil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2010 18:58 Muž Yirka [9126] – Re: mildas
Z dostupných atlasů je rozhodně nejlépe a nekomplexněji tato rybka popsána zde : www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:54 R Muž romant [27987] – Re: mildas
Přírodovědecký název neznám, ale podle mě to jsou spodní ploutve, které můžou čichavci výše popsaným způsobem používat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:47 Muž mildas [12] - Rostliny – čichavec a jeho "chapadýlka"
Ahoj nevím jestli je název tématu správný ale nedohledal jsem se správného označení pro chapadýlka co má čichavec, určitě vám je jasné co tím míním.
Už delší dobu přemýšlím na co to čichavec vůbec používá, žeby rozšíření postraní čáry? Vnímá přes ty chapadýlka informace z venčí??

Všiml jsem si jakmile do akva vpustím novou rybku čichavec k ní dopluje a začne ji ohmatávat oněma chapadýlkama, vypadá to velice zajimavě a proto mne to zajímá:-)

Dokáže mě někdo zasvětit do onné věcy ohledně chapadýlek a jak přírodovědecky se ony chapadýlka nazývají??

Předem děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 21:00 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: vloucak
Toto absolutně nebude problém, jenom pozor na kvalitu vody, zakrslí jsou mnohem háklivější než perleťoví.

To TraumaZero: Já měl ve 112l čichavcu šedých vždy skupinku (kolem 6) a absolutně žádný problém, minimální agresivita, akorát byli strašně lekaví. Proto nechápu, proč se u čichavců šedých / perlťových doporučuje chov v páru, mi se mnohem více osvědčilo hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:40 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
mám též akva (100L) s čichavci a zakrslíci i perleťáci se mi snesou velmi dobře, jsou to klidné rybky. občas do sebe šťouchnou ale nic tragického. Děs jsem zažíval jen při přidání párku čichavců modrých to jsou neskuteční bijci, protože mě se rvali jak o život, rostliny lítaly jak ve vichru, takže museli jít z akva pryč a never more.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:19 R Muž Silent [5949] – Re: vloucak
Čichavci, pokud zrovna nehájí pěnové hnízdo, si striktní teritoria nevytváří takže by to problém být neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 19:36 vloucak
dobrý den, mám 2 mladé čichavce perleťové v akvu dlouhém 75cm, myslíte, že by bylo možné přidat ještě páreček čichavců zakrslých? Nevznikaly by pak nějaké teritoriální boje? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 09:20 Muž Yirka [9126] – Re: čichavec
Podle toho v jakých podmínkách vyrůstá a jak a čím je krmený. Všeobecně řečeno má něco mezi půlrokem a rokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 22:18 Muž čichavec [0] - Živorodky – čichavec
jak může být starý 8cm velký čichavec modrý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:33 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: TraumaZero
Jednu za samiček je potřeba odlovit a vymněnit za samce.Ta agresivita záleží na mnoha věcech,každá ryba je jiná.Já mám zkušenosti s párem modrých a párem zlatých čichavců ve100l.Modrý samec první samici ubil,s další žádné problémy nebyly.Oba samci postavily hnízda,z každé strany filtru jedno a snášeli se celkem dobře.Také pozděli jsem s hejnkem devíti skoro dospělých čichavců nemněla žádné problémy,nenapadali ani nejmenšího člena hejna,který byl pouze 3 cm velký.Takže trpělivost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 23:55 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: TraumaZero
Zvláštní, míval jsem kolem 6 čichavců šedých různých forem ve 112l akváriu (dočasně jsem tam měl až 12 dospělých) a nikdy jsem neměl problém s jejich agresivitou. Chovat je v hejnu mi přijde lepší jak v páru, pokud je nechcete odchovávat. Bude to asi jak u parmiček čtyřpruhých, když jich je víc, agresivita se rozdělí mezi více ryb a žádná moc netrpí.
Buďto dokupte ryby do hejna (aspoň další 4), nebo zkuste obejít pár akvaristik v okolí, jestli někde nemají už odrostlejší ryby. Špičatou ploutev od kulaté ploutve podle mě rozezná každý a kupte samce. Každopádně tu utlačovanou samičku by bylo nejlepší někomu věnovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 22:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: TraumaZero
...Je nějaká šance na zmoudření?...
Není.
...Pomůže odlovit agresivní samici na nějaký čas...
Nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 21:47 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
Mám takový morální problém se svými čichavci modrými. Kuoval jsem pár, ale ryby jsem detailně nezkontroloval a místní zde na foru v jiném vláknu mi podle fotek rozklíčovali že mám doma 2 samičky. V 100 litrovém akváriu jednu cca 8 cm a jednu 6 cm. Problém je s tou velkou neboť tu menší extrémně pronásleduje a den ode dne je k ní agresivnější a důslednější v napadání své mladší sokyně. Občas jsou to takové pecky do skla a o kameny že mám pocit že už musí být po ní. Mladší ze samiček ztratila zcela modrou kresbu je jen šedá nevyrázná. Zatím žere, ale dost ustrašeně celkově má trhané a bojácné pohyby. Je nějaká šance na zmoudření ? Pomůže odlovit agresivní samici na nějaký čas do 20L akva do izolace s tím že po čase by mohlo dojít k větší snášenlivosti ? Nebo dát jí pryč ? Bojím se koupit samce (moc to nepoznám) aby nedošlo ještě k větším pranicím. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 11:13 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
podle mě to vydržej ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2009 20:20 Muž Leonardo [3] – Re: Lin
100litrů se dá přežít :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2009 18:56 Lin
jestli se bojí potopy, tak se nedivím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2009 15:14 gaston94
to mě mrzí..nicméně u nás finanční situace celkem jde a i přesto do toho chci investovat pouze svoje peníze, aby nikdo nemohl říct, že na tom má svůj podíl..takže nevím, v čem je u nás problém:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 20:04 Skorica
Akvárko a rodiče to nejde k sobě a proto mám jen 30l.Celkem je i chápu, protože finanční situace není nic moc a velké akva už něco sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 19:52 gaston94 – což o to...
..penízky, jak říkám celkem jsou..ale ty reakce..máma se taky bojí toho, že by ruplo...já abych se přiznala se nebojím, a nejradši bych zůstala u 40litrovky..ale nejde to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 16:42 Muž Leonardo [3] – Re: gaston94
Čauky..mno řešil jsem podobný problém. Když jsem si pořizoval 260l akva, tak už jen zmínka o tom, že bych chtěl něco většího vyvolala řev. Ještě bydlím u rodičů( do doby než dodělám školu) a maminka je menší cholerik. Vyřešili jsme to s přítelkyní tak, že když rodiče byli na víkend pryč, dovezli nám akva a přes víkend jsme ho napustili a zařídili.. s 260l už se prostě jen tak nehne..bohužel za 2měsíce akva prasklo. No a teď plánujeme už další 160l,už je koupené a schválené.. Musíš doufat a trochu zahrát na city v pravou chvíli..když to nejde přes tvojí mámu, zkus nalomit tatínka.. Akvária teď moc drahé nejsou.. 160l jsme sehnali za 1200,- někde je mají i za tisíc korun.. Když to nepůjde hned, tak zkus našetřit..Držím palce,ať se ti splní sen o větším akva.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 12:56 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: Lin
Nojo no, to mě mrzí:) Já předělávám byt víš, a tak jsem to tu musel všechno přestavět, máme doma 250l s cichlidama a pak na stole 20l cube místo lampičky. Na víc místo nebylo a do sklepa se vešla jen karanténní třicítka (nebo kolik to má) a do ní ještě dvacítka a jako matrjoška tam půjde 12l co jsem měl původně na krevetky :) U rodičů mám ještě set 30l s krytem..moc pěknej, ale půjde vyčistit a do garáže, toho by byla škoda darovat, leda bych prodal, no a pak ještě jednu cca dvacítku. U nás je to jak u sklenáře :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 12:43 gaston94 – co už
asi s tím nic nenadělám..ale opravdu by mamka mohla íct, proč se tak rozhodla...a co si scháněla?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 12:22 Lin
neboj, všechno jednou bude. určitě má k tomu mamka důvod, jen by mohla vysvětlit, proč se tak rozhodla.
ber to, jako lekci pro život. určitě si už nepořídíš cokoliv, o čem si předem nebuješ jistá, že se tomu bude dařit dobře. každý udělá chybu a ty jsi se tomu postavila velmi zodpovědně, moc chválím potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 12:03 gaston94 – nemám takové štestí
no jo..s mojí mamkou se nedá bavit...řekla mi, že je to moje chyba, že sem si na to nedala pozor a tečka..necjhce ase se mnou bavit, ať se snažím sebevíc....ikdy nám klidná nebata nevydrží dýl, než 2 minuty..bohužel...když je dám do zverexu, tak mají aspoň 50ti procentí naději, že se budou mít líp..ta druhá, že si je koupí takový tele, jako já..mno ale zkusit to musím..akváro bude, le bez čichavců:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 11:53 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: gaston94
Viděl jsem, že jsi dala inzerát...je to od tebe určitě zodpovědné, že se o ně chceš postarat. Jen je fakt škoda, že to akvárko nebude. Díval jsem se na ceny, nové akva 84l (což by i plus mínus stačilo) stojí 600-800 kč, 112l stojí nové kolem tisícovky. Vsadím se, že k Vánocům dostaneš blbinky několikrát tak drahý... Vidíš, já nedávno 85l akva vyhazoval, resp dal jsem ho k popelnicím, za hodinu bylo pryč:)

Aha teď čtu, že ti to zakázali. No do vašich rodinných vztahů samozřejmě nevidím. Já bych byl rád, kdyby moje dítě mělo takovýho koníčka. A když svojí dceři (12let) něco zakazuju, tak si vždycky sedneme a promluvíme si o tom.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 11:49 gaston94 – kéž by
mno co o to...sehnat by i sehnané bylo za 800 kč a i ty peníze bych dala dohromady..ale prostě naši to zakázali a ani neřekli proč..když to jaou moje penítze tone nechápu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 11:47 Lin
škoda jich. někdy se to semele i když se člověk snaží.
vím, o čem mluvím, takových "neplánovaných odloženců" mám plný barák i když odloženou rybku jen jednu.
určitě se ti za pár měsíců povede sehnat větší akva a bude fajn ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 11:30 gaston94 – Nemá to cenu
Fotka k příspěvku Děkuju za rady, ale bohužel, promluvila jsem si s něma uiž několikrát, ale nikdo mi nechde vyjít vstříc, a to, že je chci dát pryč, berou jako fakt, než aby mi pomohli..pod stromeček určitě nic takového nedostanu...tím sem si jistá...budu je holt muset prodat do akvaristiky:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 10:23 Lin
neznám možnosti rodiny, ale na každý pád bych zkusila promluvit s rodiči. jestli jsi plánovala akva set, samotné akva je levnější. sklenář by ho mohl udělat ještě levněji. je tu možnost, že ho dostaneš pod stromeček?
i u rodičů se snad dala dělat brigáda a něco vydělat.
jsi už skoro dospělá, nejdřív s nimi zkus rozumně promluvit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 08:46 gaston94 – brigáda byla..
..jenže všechny prašulky spolkly Vánoce a i tak to bylo s odřenýma ouškama, tak už nevím..a ty brigády navíc byl i poblém sehnat, protože v 15 mě nikde nechcou ještě nic dát...a ve Zlíně se dost blbě hledá, to co je, je už obsazené:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 08:44 Žena Nerina [7] – Re: gaston94
A co třeba nějaká brigáda? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 08:32 gaston94 – MÁM DÁT ČICHAVE PRYČ?
ahoj, jsem o5 bezradná...dnes ráno jsem se dozvěděla, že nebudu mít na to nové 100l aqa prašule, takže čichavci budou muset zůstat v malém...ač nerada, tak jsem začala zvažovat, že je dám pryč..je mi to líto, protože je mám fakt ráda, ale právvě kvůli tomu nemůžou zůstat v tak malém akváru...poradíte, co dál? dát je do obchodu, nebo někam jinak, nebo jak to řešit? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 22:40 Yana – Re: nebozez
hm, vravela som, bakterie su zabijaci. Odporucam castejsie cistit akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 21:40 Muž Argo [6] - Rostliny
Tys tam měl jednoho samce a jednu samici?? Pokud ano tak samice mohla být unavená jak jí samec neustále proháněl a ten samec jestli měl nějakou nemoc tak už se taky nehýbal :( . Pokud si budeš kupovat další tak 1samec 2-3samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 16:37 Muž nebozez [0]
Bláža ožila a vypadá normálně. Takže uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 16:25 Muž nebozez [0]
Tak Venca už to má za sebou. Dneska jsem přišel z práce a na boku měl takovou šedou prasklou bouli. Ještě včera po ní nebylo ani stopy, když jsem ho prohlížel. Už se moc nehýbal, tak jsem ho klepl a odeslal potrubní poštou sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 22:26 Yana
pridaj foto,(zpredu) mam podozrenie na vnutorne bakterialne ochorenie alebo parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 18:05 Muž nebozez [0] – líní čichavci medoví
Mám párek čichavců medových a poslední dobou jsou nějak apatičtí. Většinu času stojí šikmo těsně pod hladinou, jakoby čelem na hladině. Nemají nikde hnízdo. Občas pomalu plavou. Při krmení jsou celkem akční, ale pak se zase vrátí někam ke své póze. Nedrží se spolu. Sameček přestal prohánět samičku a nejeví o ni zájem. Ani se nepokouší stavět hnízdo jako dřív. Občas obeplavou akvárko, prošmejdí kytky a zase k hladině.
Trvá to už cca 10 dní.

Změny v barvě nebo nějaké vnější projevy nemoci nevidím. Ostatní ryby jsou OK. Parametry vody pořád stejné: 26°C, pH 7, CT 10, UT 3, NO3 25, NO2 0.

Co je s nimi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 11:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Labyrintka
Labyrintky jsou nezávislé na kyslíku ve vodě.
Ovšem filtr by tam měl být z5 co nejdříve. Ne kvůli vzduchování ale kvůli filtraci vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 11:12 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky – Labyrint
Fotka k příspěvku Ahoj chci se zeptat.Mám 5 čichavců ve 112 litrovém akvariu(Jsou tam jenom oni).Byla jsem donucena okolnostmy(potřeba dát vzduchovací motorek jinam) dat molitanové filtry pryč.Tudíž jsou nyní bez filtrace.POstačí čichavcům jejich labyrint a rostliny v akariu nebo se tam musí dat nějaký zdroj kyslíků?popípadě jak dlouho to bez filtrů vydrží?Díkkkk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:30 Muž Alexandross [2] – Re: obok
Chovám přesně tyto druhy čichavců a nejpodstatnější je hodně plovoucích rostlinek nebo těch které dosahují až těsně pod hladinu - jednak se cítí lépe a za druhé slouží při stavbě hnízda samečků (pokud se chceš tedy pokusit o jejich rozmnožení) Zakrslík ti bude okusovat jemnolisté rostlinky a používat to co "nakradl" při stavbě hnízda, nejen proto má kvalitnější hnízdo než meďák. Stává se mi, že oba stavějí hnízdo najednou a pak mezi sebou zakrslík a meďák svádějí souboje a navzájem si zabírají hnízda toho druhého, zvláště meďák hnízdo zakrslíka pro jeho kvalitňější provedení. Samičky v tom pak také mají zmatek, protože neví, které hnízdo sledovat a případně se pod něj přijít vytřít. V těchto případech je v akvárku opravdu velké napětí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 09:31 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: obok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 08:26 obok – Akva s čichavci
Dobrý den, chtěl bych si pořídit párek čichavců zakrslých a medových a chtěl skusit jejich rozmnožení.Proto prosím všechny co mají skušenosti aby mi napsaly co obnasi tyto rybycky,jake potrebuji rostlinky,voda atd. diky :) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 18:37 Muž fantuomas [35] - Rostliny
..neviete niekto poradit, mam 150 l akva..bez ryb iba krevety..odvcera aj crystal red par kusov, a chcem si kupit parik "medoviek"..nema niekto skusenost ohladom ich znasanlivosti voci krevetam..hlavne tych crystal red by mi bolo luto X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 18:10 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Tak tu je skoro dospělí samec křížence čichavce M/Z.
Jeho zbarvení je velice variabilní, je schopný během minuty ztmavnout tak, že je skoro černo-zlatý. Ty 2 černé tečky úplně splynou a sou součásti černé kresby. Naopak ta zlatá se výrazně rozzáří a doslova v kombinaci černé svítí. Je to pak nádhera. Hlavně se tak zbarví když je krmení, nebo když začne bublat obrovské hnízdo a zahání všechno kolem.
Ale i samičky jsou schopný se celkem tmavě vybarvit, ne tak jako ten samec ale hodně tmavě.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=1401