Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 16:36 Muž luckyway [5] – Blue dwarf gourami
Mate nekdo Colisa Lalius neboli Blue Dwarf gourami neboli Powder Blue Dwarf Gourami? V atlase jsem je nenasel. Jak poznam samce od samice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 19:12 sabuska985
mam ted totiž jedno kde mam ty živorodky ted jsem si koupila nove akva to 112 l a tam zatim nemam žadne rybky, tak se tak koukam jake a cichavci se mi od zacatku líbily tak jsem se jen chtela zeptat jestli tam jdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 17:55 R Muž romant [27987] Re: sabuska985
Pokud tam jsou živorodky, tak čichavce nedávej a to ani zakrslý, tedy ty už vůbec nee, přecijenom to dovedou bejt o kapánek větší cíťové než třeba ty modří. Prostě se obejdeš bez čichavců. Kombinaci neonek a živorodek nebudu hodnotit už tak radikálně, ale bude to chtít být svědomitou akvaristkou a rozhodně nepodceňovat výměny vody a péči o dno, to že tam bude výkonná, ale hlavně účinná filtrace je v tomto případě naprostou nutností. Udělejme to tak, že přejdeme z roviny virtuální do roviny aktuální a to tak, že si založíš prezentaci předmětnýho akvária, kde uvedeš co nejvíce údajů a uvidíme co z toho vypadne, co bude třeba pozměnit, dopilovat a teprve potom budeme řešit tu osádku tak nějak na delší dobu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 17:40 Žena Turbínka [2558] Re: sabuska985
Nepsala si něco náhodou o tom, že v té 112 plavou i nějaké živorodky? Pokud se nemýlím tak oka a mečovky, je to pravda? Pro modré je to malé, nechala bych tam akorát ty zakrslé, dva druhy labyrintek v jedné malé nádrži nedělají dobrotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 16:56 sabuska985 – dodatečne
Dobry den, jeste jsem se chtela zeptat jestli by k nim mohlo byt hejno teter neonovych? A nebo neco jineho? děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 16:53 sabuska985 – kombinace do 112 l
Dobrý den, mam nove 112 l akvarko a chtela bych tam dat 2 pary čichavců ( chtela by jsem zakrsly a modry, ale nevim jestli k sobe jdou). Tak jsem se chtela zeptat jestli to pro ne ni male. Jo a jeste noco na dno, co by jste mi doporučily? Děkuji moc za vsechny rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 17:41 Muž Robo [45] Re: Slav3k
Čichavec je celkem plachá ryba když se přiblížíš k akva okamžitě se schovají, ale když jim dám nitěnky tak všechna plachost jde stranou a málem by to krmítko sežrali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 17:04 Žena Turbínka [2558] Re: Slav3k
Slav3k napsal: v poledne jsem si přivezl čichavce
Odpověděl sis sám. Dej jim čas a klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 17:01 Muž Slav3k [23]
Zdravím. v poledne jsem si přivezl čichavce (pár - 2ks) do své společenské nádrže. čichavec sdílí 112L společně s hejnem teter neonových 14x + teter krvavých 7x + nějaká plata a gupka ( <7).
Čichavci jsou zatím docela plaší, schovávají se ... je to ok? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 20:54 Muž luckyway [5] Re: romant
Diky, samicka ma ukrytu dost. Druhou samicku zatim neplanuji, pouze v pripade, ze by(jak pises) byla permanentne nahanena.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2014 19:32 R Muž romant [27987] Re: luckyway
Výraznější zbarvení, hlavně samečka, nahání, uhání samičku a snaží se jí dostat pod stavěné pěnové hnízdo. Pozor na možnosti úkrtů pro samičku, může se klidně stát, že náruživej sameček, když nedostane co chce samičku prostě užene a proto je dobrý mít těch holek na jednoho kluka více, aby se jeho případný chtíč rozmělnil a nebyla ohrožována jenom jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 19:20 Muž luckyway [5]
Ahoj, mam parek cichavcu perletovych. jak poznam, ze se chcou vytirat. Je to nejak poznat pred tim nez zacne samecek stavet hnizdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 21:50 Muž jiri609 [91] Re: Zlatacek
ale pokud je chceš do svého "Do blubiny", tak s tím nespěchej... velikost aqa máš na hraně, a je nutné ho mít hodně dobře "zalesněný" :) , jinak budeš mít problém s agresivitou samec-samička...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 21:45 Muž jiri609 [91] Re: Zlatacek
bezpečně je pravidelně mívají v Hornbachu, najdi si v okolí, kde jej máte....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 18:03 Zlatacek – čichavec
Ahoj už delší dobu sháním čichavce medového.Chovéte někdo? Nejlepe okolí Kolína

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:50 luman Re: romant
díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:47 R Muž romant [27987] Re: luman
Ne, není, to v dobrých podmnínkách doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:38 luman Re: romant
díky a to zlomené chapadélko?,je to problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:37 R Muž romant [27987] Re: luman
Vyměň polovinu vody a sleduj reakci ryby, když se nezmátoří ani potom, bude to vážnější problém, ale těžko hádat jaký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:08 luman
ahoj lidi malá prozby,prosím vás mám čichavce o velikosti cca 8cm a polehává mi na kamenech nebo na dně.Nevím co to muže být protože má i jedno čichadlo nebo to chapadálko ma odlomené,mohlo by to být i tím??
děkuji za radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 20:23 Žena Turbínka [2558] Re: jiri609
Dočasně ve 20 l vydrží. Bez vzduchování být může - je to labyrintka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:36 Muž jiri609 [91]
budu muset z akvária odebrat samce čichavec medový, prodali mi dva.... stačí jej dát dočasně do 20l, než ho někomu podaruji? může být bez vzduchování? nechcete někdo samečka? podaruji, popř. vyměním za samičku (zlatá forma, prý...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:38 Marki Re: romant
jo takhle:-D...děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:36 R Muž romant [27987] Re: Marki
Jasně, já nediskutuji o tom jaký to čichavec je, jenom uvádím, jaké lze u takovýchto akvárií zamýšlet druhy čichavců. ;-) Je to zlatej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:33 Marki Re: romant
Podle textury si myslím, že to bude opravdu zlatý. Tudíž je tedy vhodné je poslat dál že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:28 R Muž romant [27987] Re: Marki
Do akvária tvojí litráže by se mohlo jednat o čichavce zakrslého a nebo medového, nikoliv o zlatého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:24 Marki Re: romant
Ah. Toho jsem se bála. Akvárko má 50l. Rostlinek a schovek je myslím si dost. Bohužel jsem byla v době pořizování rybiček špatně informovaná. Původně jsem šla koupit jen neonky, ale čichavci mě oslovily a bylo mi řečeno, že je určitě můžu mít v takovém akvárku (znám i lidi co mají čichavce v menších akvárkách a takové problémy nemají). Škoda. Pohledám jim tedy nový domov. Děkuju za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:11 R Muž romant [27987] Re: Marki
Ano vypadá to na samičku. Je otázka jak velký je to akvo a jestli je menší než 100 litrů, tak bych je dal pryč oba. Jinak hodně rostlin, schovávaček a pořídit samečkovi ještě jednu samičku, aby se jeho aktivita rozmělnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:07 Marki
Fotka k příspěvku Ahoj,
Mám doma 2 čichavce samičku a samečka. Aspoň si to teda myslím a bylo mi to ve zverimexu i řečeno. Ačoli jsou oba čichavci pořízení ve stejnou dobu, začal se sameček chovat velice agresivně. Neustále do ní naráží a odhání od žrádla. Samička je tak neustále zalezlá v rostlince, nebo na dně v rožku. Ze začátku jsem to moc neřešila, ale teď má už vyškubnutý i kus ocasní ploutve. Takže jsem se rozhodla to nějak řešit. Otázka teda zní: Mám je dát od sebe, či ponechat jejich osudu. Nebo je i jiné řešení?....Nechci se jednoho zbavovat, ale ani aby mi tu malou okousal k smrti. Prosím tedy o radu. Děkuji

P.S.: Na obrázku je rybka o které se domnívám, že je samička.


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 17:23 Muž palio [141] Re: palio
Tak update:
Ryby neboli OK. Zo zacatku vyzerali normalne, ale po par dnech propukla nemoc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 13:58 R Muž romant [27987] Re: zmity
Ta ryba směřuje na druhej břeh. Pole mě se bude jednat o načatej plynovej měchýř, což je velmi pravděpodobně konečná. Častěji měnit vodu, přitopit ke 30 st. a možno lehce zasolit(rovnou pol. lžíci na 50 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 13:40 zmity – potrebuju poradit
Fotka k příspěvku mam 2 cichavce a jeden ma takouvou bulicku tesne za zablama uz to ma delsi dobu minule narostla az na 1mm a pak odpadla ale ted to ma znona a jezte ktomu nevidrzi ladne stat ve vode furt si seda na dno nebo na kamen nevim co stim.. peidam par fotek dik ta odpoved.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 13:17 Žena Turbínka [2558] Re: Sušenka
Máš to v atlase tady: rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly . Ale chce to hodně zaroslou nádrž, aby se měla samička kde schovat, kdyby nebyla samečkovi po vůli tak často jak by si představoval, mohl by ji uhonit k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 12:59 Sušenka
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak velká nádrž je min. vhodná pro čichavce zakrslého? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 15:13 Muž palio [141]
Ahoj

kupil som nedavno 6 ks cichavec libajici a nejak sa mi nepozdava ich chovani. Respektive nechovani. Vyzeraju apaticky, vetsinu casu "postavaju" u dna niekde medzi rastlinami. Obcas nejaky vyplave k hladine po vzduch a hned sa vrati zpatky niekam ku dnu. Ziadna vetsi aktivita a plavani po akvarku. Ani v case krmeni ked sa vsetky ostatne ryby okamzite zlezu tam kde to pada. Akvarko zatim neni huste zarostle, ale na tom sa pracuje. Je toto normalne chovani?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 21:59 R Muž romant [27987] Re: Michalek
Možný to klidně je a můžeš je blejsknout a nechat skouknout v tomto vlákně. rybicky.net/forum/10031
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 21:55 Michalek
Zdravím! Mám dotaz.
Je možné,že samička zahání samečka? Mám akva cca 100 l párek čichavců zlatých (dál císařky a pancéřníčky). Ostatních ryb si nevšímají, jen samička neustále zahání samečka. Nenechá ho ani pořádně se nadechnout. Už je mám pár měsíců a do teď byli v pohodě.

(Nebo si pletu pohlaví? "Samička" je jednoznačně plnější v bříšku a má oproti "samečkovi" kratší a zakulacenou hřbetní ploutev.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2014 17:25 R Muž Silent [5949] Re: ceasar
Pokud pro ně nemáš jinou zaběhlou nádrž nemůžeš dělat nic. Nech to na samečkovi a buď něco uhlídá nebo holt o výtěr přijde. To se stává v přírodě běžně. Jestliže chceš dělat odchov musíš se na to technicky připravit dopředu. U takovýchto spontánních výtěrů je odchov ve společné nádrži vždy jen o štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 17:09 Muž honza007 [0] Re: romant
diky ale stale jsem se nedozvedel co s tema zivorodkama coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 17:02 R Muž romant [27987] Re: ceasar
Čti, jak je to popisováno v atlase. rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 16:52 Muž honza007 [0]
ahoj ted se mi vytřeli čichavci,ale jelikož jsem zacátečník nevim co stim. mam je nechot v akva kde se vytreli? mam je u zivorodek. sameček se o ne stará odhání ostatní od hnízda.prosím poradte

:-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:59 Muž Legioix [574] Re: Deo
Tak toto bych nenapsal ani já a to se akvaristice věnuji už nějakých 30let.

K AQ. Závojnatku a čichavce pryč, Místo nich bych dal nějaké pancéřníčky na dno + 2x ancistruse. Ono je to totiž malé i pro ty neonky.

Deo napsal:
Vím už o akvaristice už lecos a můžu se považovat za zkušeného akvaristu;-) X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2014 16:30 R Muž romant [27987] Re: Deo
Pokud by jsi byl již "otlučenější" akvarista, tak nikdy do necelejch 50 litrů nedáš společně závojnatku a čichavce modrýho. Ta agresivita je pochopitelná, je to na něj malý a od závojnatky je ta voda a to i s přihlédnutím k tomu nedostatečně kapacitně vybavenýmu filtru(malý filtrační objem ve vztahu k výkonu), hodně bohatá na dusíkaté látky, což je pro čichavce hodně špatná zpráva. Měnit, měnit, měnit vodu. Číst, číst, číst a ptát se, ptát se, ptát se. Budeš muset učinit rozhodnutí hodné státníka a minimálně čichavce dát pryč. Když budeš o akvo pečovat se zvýšenou péčí, měnit vodu i vícekrát týdně, pořídíš tam skutečnou filtraci, která bude nitrifikovat jak má, tak nějaký ty plusový body nasbíráš a budeš se učit jak na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:13 Deo Re: Designer
To je krásné akvárium co si mi poslal :). S těmi úkryty mě to dneska taky napadlo, tak jsem dokoupil 2x rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis ... závojnatky mám hodně v oblibě, byla to i má první rybička, takže to je pro mě srdcová záležitost, a navíc je to od přítelkyně, takže kdybych je dal pryč, tak by šílela :-D.

Napadlo mě vyhodit ten umělý kmen a nahradit ho velkými kameny z vedlejší řeky. Je to dobrý nápad? A jak si myslil to, že můj filtr není vhodný na nitrifikaci? Dokoupil jsem si do něj biologický molitan, tak určitě v něm musí být ty hodné bakterie tak i tak. Navíc koupil jsem si kvůli závojnatkám právě výkonější a kvalitnější filtr s max 320l/h. Před tím jsem měl Atman f301 250l/h.

Rostlinky kvůli úkrytům jinak pořád jen a jen množím.

Jinak poslední věc co chci teď napsat. Do práce nechodím, jen na příležitosté brigády a akvárium mě touhle dobou stálo strašně moc peněz díky známemu marketingovému akvarijním tahu - "Kup si rybičku a tohle 3 l akvvárium a nic víc k tomu nepotřebuješ!" A najednou hle, dočetl jsem se, že potřebuju to a to. Nakonec jak hlupák v panice jsem si koupil prostředky v té nejdražší akvaristice v obchodním středisku. Pak bylo moc malé dle diskuzí, tak po palčivé diskusi s mojí matkou jsem si mohl koupit větší akvárium ( novodobé ) s novou technikou atd.

Vím už o akvaristice už lecos a můžu se považovat za zkušeného akvaristu ohledně teorií dle internetu, ale jakoukoli radu co mi tu dáte si vezmu k srdci ;-) X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Deo
Podle prezentace mas pro tyto ryby male akvarium. Navic je absoulutne prazdne, chybi jakakoli sance, aby se pronasledovana ryba mohla ukryt - rostliny, koreny, kameny...

Tech chyb je tam vic, Zavojnatka do takoveho akvaria nepatri vubec, a pouzity filtr je jen honic vody, bez sance nitrifikovat.

EDIT: A i kdyz je to akvarium pro Cichavce modre male, pokud by vypadalo takhle (stejne velke akvarium):
rybicky.net/fotogalerie.php…
sice by novy Cichavec mozna taky dostal zabrat, jenze by to prezil a verim ze i bez uhony.

Jestli mas zajem, pojdme s tim Tvym akvariem neco udelat, spousta lidi Ti tady poradi, takhle to je jen casovana bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:21 Deo – Čichavec modrý - velká agresivita
Ahoj všem,

Ve svém 54l akvárium mám jednoho čichavce modrého ( samce ) spolu s ostatními mírumilovnými rybkami. Měl jsem ještě druhého čichavce, ale měl střevního parazita a nepodařilo se mi ho zachránit. Spolu vycházeli dobře. Tak jsem se rozhodl dokoupit ještě jednoho čichavce - ubil ho, okousal ho a druhý den umřel ( byl 2x menší )... teď jsem zkusil koupit dospělého ( podle mne je to samička, o 20% menší ) a zase ho pořád prohání po akvárium a uždibuje ho všude kolem zvlášť na ploutvích.
Teplotu v akvárium je 25°, čistota nechybí a krmím je vločkama, larvama a tabletkama.
Co je špatně nebo co mám dělat?

PS: Akvárium vím, že je malé, a druhé akvárium nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 15:13 R Muž romant [27987] Re: kubric01
Odděl tu samici a nech tam tak 14 dní toho samečka zdomácnět a potom k němu dej zpátky tu samičku, to bych zkusil, ale to že to zabere nezaručuji, tvoje akvo je na ně hrana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:50 kubric01 Re: malyLibor
Mám akva 120L s tím, že čistý objem bude něco ke 100L. Tady v atlasu se píše, že 100L postačí na pár.
Jak to myslíš tím "pokud si na něj zvykne"? Co jako mám dělat, když nezvykne?
edit: jo jinak samice je momentálně asi o třetinu větší :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kubric01
Zkus ho oddělit, buď do nějaké vytíračky pro živorodky, nebo nějakým sklem... aby na sebe viděli, ale nemohli na sebe. Samice je asi větší a je tam doma, tak mu dává kapky. POkud si na něj zvykne, dá mu pak pokoj... a asi by to chtělo i víc skrýší, i když jsem tvé akva neviděl. A tihle čichavci chtějí akva tak 160 a víc litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:27 kubric01 – Agresivní čichavec?
Dobrý den, mám dotaz. Stala se mi malá nepříjemnost - sameček čichavce modrého mi umřel (zaklínil se v kořenu). Tak jsem se jal koupit hned nového. Jenže stávající samice ho dost utlačuje, je chudák už celej pomlácenej. Je tohle vůbec možný? Ten předchozí samec spíš sem tam bušil do samice. Ale takhle? Dost se bojím, aby to nebylo jako u Betty, kde mi samice také umlátili asi tři samce.
Znáte to někdo? Co s tím? Rád bych měl pořád páreček, ale tímto tempem moc dlouho sameček nepřežije a obávám se, že další také ne sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=601