Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 06:53 Agis – Samicka prohani samecka,normalni??!
Ahoj...Tak z toho jsem uplne na vetvi smich ...Koukam si takhle rano na akvarko,a co nevidim?Samicka(Cichavec modry)mi prohani samecka...To bych jeste pochopila,ale zda se,ze je k nemu nesnasenliva(Rada do nej trka...).Nebo to je jen druh 'flirtovani'..?? :-D ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 17:54 yanilishka Re: Romy
No jo, to je holt tak, kdyz zacne zenska spekulovat. Dam na tvoji radu (jako muz tomu musis rozumet ;-) ) Je fakt, ze by minimalne jeden ze samecku byl asi deprivovany a nechci, aby se mi to v nadrzi nejak zvrhlo, ze? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 17:49 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: yanilishka
Na chlapa to taky občas přijde,i když není v dohledu ženská.Jak myslíš,že to bude u ryb?Přírodě se holt poručit nedá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 17:45 yanilishka – Dva samci cichavce zakrsleho
Planuju nadrz 112 l zamerenou na cichavce. Urcite tam bude parecek cicahvcu perletovych a uvazuju o paru cichavcu zakrslych. Nechci je (cichavce zakrsle)ale mnozit a nechavat pokazde sezrat poter mi prijde lito, tak me napadlo, ze bych misto paru koupila dva samce. V atlasu se pise, ze jsou k sobe agrasivni v dobe treni, ale kdyz budu mit dva samce, zadne treni nenastane. Myslite, ze by to mohlo fungovat nebo je cista utopie mit par cichavcu perletovych a dva samce cichavcu zakrslych spolu v jedne nadrzi? Predem diky za radu. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:06 Muž ato [2] – Re: tempus
Dakujem vsetkym za reakcie a rady...tak moje akva ma 35Ol a myslim ze ukrytov tam je dost kedze sa vsetky ostatne ryby vzdy kdesi schovaju,,,skusim ho dat na nejaky cas do ineho akva a uvidime co z toho bude...vytrel sa mi teraz v spolocenskom akva a ma aj mlade tak ich teraz dost chrani...odlovim nejako aj tie..kupoval som ich ako mlade ryby...ved zo taciatku mu skalare nedali pokoj a ale po case sa skludnili a zacal bordel robit on...no ved sa uvidi...potom sa ozvem..este raz vdaka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 13:32 Muž tempus [3]
no moja skúsenosť je takáto:rôzne druhy gurám je možné chovať pokope aj s inými druhmi rýb za určitých podmienok ,dostatočne velká nádrž dostatočne zarastená a s dostatkom úkrytov aspoň 100 l a viac,pokial možno zakúpiť rôzne druhy gurám ešte dosť mladých aby si na seba zvykli prípadne si vytvorili akúsi hierarchiu,teritórium ,nedokupovať v žiadnom prípade dospelé gurami do zabehnutého spoločenstva hlavne samce,mne sa to takto osvedčilo viz. moja prezentácia,za ten čas čo mám akvárko mi ani jedna gurama neuhynula ,každá vie kde má svoje miesto prípadne sa ponáhaňajú medzi sebou pri súboji o potravu ,teraz pekne vyrástli ale bohužial väčšina sú samci aj keď nádherný,toto sú moje skúsenosti dúfam že pomôžu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 13:01 Žena Imii [45]
Perleťový jsou hodní. Ovšem to se nedá říct o zlatých a modrých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 12:29 macka
sak uvidis ako to vsaetko dopadne ci prestane po mojich radach kusat ti ostatne rybi ale verim ze dobre to dopadne ked ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 12:12 Muž wayn [79] – Re: ato
Je to skutečně hodně o povaze konkrétní rybky, ale časem se to může měnit. Pomůže taky vytvoření vhodných podmínek. Pokud místo kde staví hnízdo prostorově oddělíš, tak bude bránit je nejbližší okolí. Zkus také plovoucí rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:43 Muž Sprachys [48] – Re: dodmo
mel jsem uz asi celkem 10 cichavcu perletovych (trichogaster) az do dospelosti a nikdy nebyli agresivni, a kdyz, tak obcas mezi sebou, ze stali naproti sobe 2 samci a meli roztazene ploutve, k ostatnim rybkam si nikdy nic nedovolili... tot moje zkusenost..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:36 macka
fakt ho daj prec na zopar dni a malo by to pomoct alebo ked mas aj samicu daj ich nech sa vytru a ties by sa mal skludnit potom a budes mat aspon potom aj male guramky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 23:30 Muž ato [2] – Re: Yirka
tie rastliny by aj boli....prave za nimi su vsetky ostatne ryby a vidno iba samca guramy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 21:24 Muž Yirka [9118] – Re: jaa
Mám skaláry s zlatýmy (1+2) a párkem perleťových, vše dospělé ryby a vycházejí v pohodě. Chce to však dost prostoru a rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 18:39 Muž ato [2] – Re: macka
Skusim aj to ...dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 18:26 macka
moj cichavec modry ties prehanal vsetky ryby drzal ich v jednom rohu vsetky na kope dokonca aj s samicou superil kto je silnejsi to sa tak pusinkuju ale odlovila som ho do inej nadrze na par dni a potom spat a preslo ho to je teraz ako baranok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 17:46 Žena Imii [45] – Re: dodmo
Mám perleťový spolu se zlatýma (viz. aq Brčáložumpa) a perleťový sou zlatíčka. Jsou hodní a neproháněj ostatní rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 17:36 Muž ato [2]
alebo potom len samice..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 17:17 dodmo – Re: Imii
záleží na povaze jednotlivých rybek,všichni velcí čichavci rodu trichogaster jsou agresivní palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 17:12 Žena Imii [45] – Re: jaa
Zkus Guramy Perleťový rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy ty mám a nejsou vůbec agresivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 17:05 Muž jaa [5]
zdravim! mam v akva troch odrastenych dospelich skalaroch ktory su vlasne "jadro" mojho akva. Chcem si knim kupit este nejake dominantne (nie dominantne povahov ale vzhladom) rybky a v akvaristikach mi vsade radia gurami. No ako to tu tak citam tak asi niesu zrovna najvohdnejsie, asi skôr naopak. Nevedeli by ste mi nieco k tym skalarom poradit, co by bolo pekne a fungovali by spolu bez problemou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 17:03 Muž ato [2] – Re: Imii
Aj tak to vyzera rozzureny :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 16:49 Žena Imii [45] – Re: ato
Já jsem ho měla nějakou dobu a samci jsou schopní zrušit celé akvárium (resp. osádku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 16:04 Muž ato [2] – Re: Imii
Cital som...ale niekto hovoril jedno iny druhe, ze su agresivne iba k svojmu druhu a moj je ku vsetkym,,,tak asi sa budem musiem zbavit..zatial dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 15:46 Žena Imii [45] – Re: ato
Četl sis zde v atlase komentáře k této rybce?

Já je měla. Netřou se od jara do léta ... třou se pořád.

Agresivní jsou i na větší ryby.

Pochybuju, že se jeho chování změní.

Jediné co pomůže je dát jej pryč a chovat maximálně samičky. Popř. k samci pořídit minimálně 2 samice aby se mohl vybouřit a neotravoval ostatní ryby.
Mimochodem, zlaté guramy se chovají stejně jako modré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 15:28 Muž ato [2] – Gurama modra
Ahojte. Mam problem zo samcom guramy.Odkedy som ho kupil tak mi robi v akva bordel. Vsetky ryby nahana aj dvakrat vacsie skalare a neda nikomu pokoj. Cely den je v akva vidno len jeho. Teraz sa aj vytrel a ma mlade tak je to este horsie.Co som cital tak sa tru od leta do jary, tak to bude bordel stale.Tak by som Vas chcel poprosit ci by ste mi nevedeli poradit co s tym, ci musi ist prec alebo je sanca ze sa to zmeni. DAKUJEM :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 15:16 kvang1 – Re: Joecz
o par radku niz je psano ze jsou v 60l akva........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 15:13 Joecz
no i kdyby se vytřeli, tak to ve spol. aqua neuhlídají ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 14:41 kvang1
takze to nebl naznak ke treni ani nic podobneho do rana vsechny posli :-( :-( a meli na sobe takovej prusvitnej povlak jak plisen to neprislo.... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:49 kvang1
davam jim patentky jdou po nich jak divi....uvidime co se vyklube snad se k necemu rozhoupou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:38 Žena Imii [45] – Re: kvang1
zkus je krmit nítěnkama (nebo jinou živou potravou) ;) u mě to pomáhá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:29 Matýsek
teplota vody 26až 28 a pak to jde samo.ale semozřejmě ryby v plné kondici dobře živené :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:59 kvang1
cekat muzu ale taky nemusej chtit.....jsou i taci kteri se ikdy nevytrou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:18 Žena Imii [45] – Re: kvang1
musíš čekat, může jim to trvat i týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:13 kvang1
dekuji za reakci....mam je zvlast asi v 60l akva....na hladine plovouci rostlinky a i polistiren ale samec se k nicemu nema....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:03 Žena Imii [45] – Re: kvang1
Chtějí se třít ... buď je dej zvlášť do velkého akva kde se vytřou a nebo to zkus tam kde jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 17:36 kvang1 – cichavec modry a zlaty
zdravim mam v akva 4 cichavce pary jak je napsano v nazvu....nevim proc ale od vcerejska neplavou normalne ale stylem jako ze jsou na miste a pohupuji se dopredu a dozadu....pak preplavou a to same......snad nekdo poradi......dik palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:39 kotka02
akakak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 12:00 kotka02 pre jirka01
tak vola sa to ye mrazeny CYKLOP ale to asi aj ti stym kupis.fajne rybi mi rastu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 23:43 Jirka01
Kotka02:Ahoj no to je super a co je to za krmení?Jak se to jmenuje?Já neznám mražený pro potěr tak bych ho taky vyzkoušel díky Jirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 08:33 kotka02
hej uz jedia bola som im vcera kupit take mrazene krmivo a zdasa ze celkom im chuti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 19:09 Jirka01
Kotka02:No jasan to oni jsoiu pak všude a jestli je máš v 70 litrech tak se ti bude zdát že jich tam je málo.A co?Už jedí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 08:55 kotka02
no dost malo nevie presne si tipnut bo s vsade v akvarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 19:55 Jirka01
Kotka02:Ahoj no ťukat to znamená,že začnou chodit na hladinu pro vzduch pak musíš dávat bacha aby jsi měla stejnou teplotu vzduchu jako vody víš?A toho docílíš,že budeš mít sklo na nádrži.A to je normální,že se zdržujou u rostlinek ale pokud ti ještě moc neplavou tak asi ještě nejsou rozplavaný ne?A kolik jich asi máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 19:50 kotka02
tukat ci co co je to hmmmmmmm som zvedavca kolko snich prezije ale zlate take male su a eln pri skle a rastlinkasch sa zdrziavaju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 17:56 Jirka01
Kotka02:Ahoj no mám se celkem fajn.A neodlovuj je to by zatim nepřežili dej jim tam ten žloutek a oni si ho najdou to se nemusíš bát pokud budou mít hlad tak si potravu vždy najdou a dávej bacha na překrmení,aby se ti nezkazila voda a opatři si na ně vrchní sklo,protože až pak začnou ťukat to je asi 22 dní od vykulení tak by ti mohli nastydnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 20:15 kotkA02 pre Jirka01
hop ajoj inac uz su rozplavane potlesk ta fajne len ich je kus malo :-| a mam ich same v 70l akvarku nevim jak ich tam budem krmit ale v pohode asi ich budem musiet odlovit to este bude len sranda velka s ich odlovom inac ako sa mas ty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 16:41 Jirka01
kotka02:Ahoj,no samec ten je nepožírá,ale stará se o ně pokud nějaký vypadne z hnízda tak je zase prská zpátky.No teď počkej až se vykulej to poznáš že začnou jakoby poskakovat ve hnízdě a pak až vylezou z hnízda a budou plavat tak jim vem ten polystyren pryč tohle všechno trvá asi tak 2-3 dny.Pak uvař vajíčko na tvrdo a přes jemnou látku jim kousek toho žloutku vymačkej do vody aby to udělalo mlhu a oni se tim nakrmí.Pak poznáš,že jsou najedený že maj plný žaludky bude to na nich vidět,dej pozor ať je nepřekrmíš.Je dobrý tam pak hodit nějakýho šneka jak jsi říkala toho velkýho žlutýho ten je ideální on sní zbytky potravy ze dna aby ti to nekazilo vodu. Zítra tu budu tak kdyby něco tak se zeptáš teď jdu do práce tak tady nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 11:51 KOTKA02 PRE JIRKA01
A CO MAM TERAZ SNIMI ROBIT SAMCA SOM ODLOVILA UZ LEBO ICH POZIERAL KRMIT ESTENEMUSIM VSAK AZ TAK NA TRETI DEN TY VAJICKOM NA TVRDO UVARENYM HMMMMM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 21:27 Jirka01
Kotka:Ahoj no tak vidíš,že se to podařilo to byl teda fofr tak gratuluju a až se rozplavou tak teprve příjde ta pravá práce:o))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 11:09 kotka02 pre JIRKA01
ajojvte vsetci prave som otvorila oci a pohlad mi zabludil na moje cichavce modre ako sa tru bolo to velmi pekne ako samcek drzal samicku a trak

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=1501