Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 15:39 Špaček – Čichavec mramorový
Ahoj,
mám párek čichavců mramorových, jsou již tak 11cm velicí, ráda bych pomohla samičce a dokoupila další, nebude problém, když bude menší? Nevíte kde bych tuto samičku mohla sehnat?
Akvárium je cca 100l, chci do něj nasadit neonky a tetry, nebude je sameček likvidovat? Doposud byli s kančíky a tak byli zvyklí na drsnější prostředí.
Akvárium je nyní osazené kytkama, čekáme na "zajetí" ale kytky ještě neutvořili husté skrývačky.
a poslední otázka...
mohla bych ještě přikoupit jiný druh čichavce aniž by se umlátili? Chtěla bych buď zakrslého nebo diamantového, jaká je snášenlivost mezi více druhy?
Díky
Jana

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 11:23 Muž ender [3] Re: ludvik
ok - díky, tak nějak jsem si říkal to samé, ale potřeboval jsem to "někde" potvrdit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.06.2015 09:15 Muž ludvik [1082] Re: ender
Zbytečně to řešíš. On to bude stavět prakticky pořád, s tímhle přátelským postojem bys údržbu dělat nemohl nikdy ... A hnízdo asi nezvládneš něčím podržet, aby se nepoškodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 09:05 Muž ender [3] – Hnízdo
ahoj,
prosím o radu - mám párek Čichavce zakrslého a sameček, jak je jeho zvykem si postavil hnízdo... :-). Dělám ůdržbu akvária cca každých 6-7 dní (výměna vody, očista dna, vytržení nebo zastřižení rostlin...atd). Jenže co mám dělat tedˇ, když ten čichavčí kluk tam má to hnízdo a samičku to evidentně nechává klidnou - a já bych nutně potřeboval udělat tu "akvarijní hygienu". V akvárku je to jako v buši, a dno si už taky žádá své. Nečistil jsem už dva týdny...
Poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 22:24 vavros Re: romant
Asi pravda.Já je mám ve 200l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 21:08 R Muž romant [27987] Re: vavros
Ve 100 litrech ano, v 30 litrech nikoliv. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 18:48 vavros – kde koupit
Poradí mi někdo kde seženu v okrese Most čichavce zakrslý?Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 18:31 vavros Re: romant
Nevím proč.Já je mám s neonkama a jsou všichni v pohodě a kamarádi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 21:13 Hutu Re: NHKG
Díky, jo to vypadá na dobrou cestu ;-) Mrknu na všechny ty rady pro začátečníky, do atlasu a pak to můžeme probrat tady. Čichavci se mi líbí, zkusila bych to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 21:12 R Muž romant [27987] Re: Kulisek
Tak neonky ani omylem. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 21:10 Kulisek Re: Hutu
Do 30l nano bych dal www.juwelakvarium.cz/…

Samozřejmě že ke dvěma čichavcům do 100l aq můžeš dát ještě nějaké ryby, na dno bych dal 5-6 otíků, dále nějaké hejno např. neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 20:59 Hutu Re: Kulisek
No, já zrovna kutil přes filtry nejsem a muž taky ne :-) Můžete mi někdo doporučit nějaký výkonější filtr. který můžu rovnou koupit a bude na to pasovat? No, tak já s tím čichavcem nevím. Přeci ho nespláchnu do záchodu, zpět mi ho nevezmou. Stál sice míň než točené pivo, ale je mi ho líto... To si zase říkám, že 100 l akva využiju přeci lépe než pro jeden pár čichavců. To mi přijde takové chudé. Tak co k nim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 20:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hutu
U mě se různé druhy čichavců ignorovaly (akorát pozor, šedý, zlatý a modrý je jeden druh), takže jde mít více druhů. Ti větší (peleťoví, šedí, modří, zlatí, líbající, ...) se lépe cítí ve větším počtu, i když místní atlas píše o páru. Ale na to je potřeba velké zarostlé akvárium. Menší Čichavci (medový, zakrslý, ...) jsou docela choulostiví, začátečníkům moc nedoporučuju. Začátečníkovi bych doporučil pár perleťových a k tomu nějaké menší ryby (parmičky, tetry, ....).

Do 100litrů se už může dát spousta druhů ryb. Podívej se tady do nádrží co tam kdo má, podívej se do atlasu a pak to tady můžeme prokonzultovat. Ale nejdřív si něco přečti o akvaristice:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2015 19:02 Kulisek Re: Hutu
Tak 30l nano, bude pro bettu úplně dostačující, jenom ten filtr v setu je spíš honič vody, sám jsem si ho opravoval tak, že jsem na něj narval biomolitan a dovnitř dal siporax mini. Na jeden pár čichavců bude 100l tak na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 17:41 Hutu Re: NHKG
Díky za radu. Pokud je dám tedy od sebe, tak bych stejně bettě pořídila lepší bydlení - třeba tohle akvaria.heureka.cz/… Co myslíte? Lze tam chovat ještě něco nebo pouze tu bettu? A co ten čichavec? Bettu dám dceři do pokojíku a ještě jsem si myslela tak 100l akva do obýváku. Je to pro čichavce dostatečné? Šlo by k nim ještě něco dát? Nebo si mám vybrat úplně jiné ryby? Lze chovat více druhů čichavců pohromadě? Třeba po jednom kuse od dvou nebo tří druhů? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2015 14:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hutu
Pro bojovnici to akvárium stačí. Ale musí bý sama! Prodavači jsou bohužel většinou jen podavači, člověk si musí vše nastudovat předem. Ideálni by bylo čichavce vrátit a přečíst si něco o bojovnici a zkusit ji chovat. Založení akvária chce čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 14:12 Hutu – Čichavec a Betta
Ahoj, pořídila jsem dětem dětské pozorovací akvárko www.albi.cz/… a koupila jim do něho 2 rybičky. Čichavce perleťového (samečka) a Bojovnici pestrou (asi taky sameček). Sama jsem nikdy akvárko jako malá neměla. Hned po tom, co jsem dala rybky do "akvárka", jsem si uvědomila, jaká to byla kravina. A po přečtení zdejší diskuze se jen modlím, aby rybky nechcíply dřív, než je stihnu přestěhovat do lepšího. Docela teď kroutím hlavou nad tím, že mi akvarista vůbec ryby prodal, protože jsem mu ukazovala obrázek "akvárka" i jeho rozměry... Ale teď k věci. Mám tedy 2 ryby a chci si pořídit "opravdové" akvárium. Ale teď jsem na mrtvém bodě. Nevím, s čím začít dřív. Přemýšlím o akvárku zhruba okolo 100l, víc mi manžel nepovolí :-) To snad až časem....:-) Ale čas mě tlačí, nechci nechat ty moje 2 chuděry chcípnout, máme se docela rádi :-) A děti by to nepřežily :-( Doporučte mi prosím nějaké vhodné akvárko, za odkaz budu ráda + ryby, které by se k těmto dvěma hodily + rostliny. Budu vám velmi vděčná a velmi ráda poslechnu vaše rady ;-) Vím, že bych se měla nejprve dovzdělat, ale nemám čas a holt to budu muset dohnat za pochodu :-) Děkuji mnohokrát

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:02 Muž půlpy [2131] Re: housis
do 120litrů bych skaláry nedával vůbec, to je pro ně malé
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:02 R Muž romant [27987] Re: housis
Tam ani ty perleťáky a ni skaláry. ;-)
Edit: Vím, je to možná až moc přísné, ale kdyby bylo alespoň to akvo, kam je plánuješ k vidění, jak je zazeleněný, tedy hlavně jaký jsou možnosti schovávaček, dalo by se o těch perleťácích začnout uvažovat, možná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:00 housis Re: romant
120 l, čichavce perletovy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2015 19:48 Muž půlpy [2131] Re: housis
když máš dostatečně velký aqwa tak ano ano
já mám například ve 300litrovce spolu skaláry(amazonské), čichavce(perleťové a zlaté) a limie černopruhé
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 19:41 R Muž romant [27987] Re: housis
Jak je to akvo velký a jaký čichavci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 19:40 housis – čichavec s živorodkami
Ahoj, můžou být spolu čichavci se skaláry a s živorodkami?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 12:52 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Samuel
To v pravo by mohol byť aj samec, ale vyzerá to na mladé ryby, tak sa to nedá tak ľahko odhadnúť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 10:16 R Muž romant [27987] Re: Samuel
Levá fotka je holka a ta pravá, tam si jistej nejsem, ale vypadá to taky na holku, počkej na názory dalších uživatelů. Ovšem to prostředí je docela tristní, drť na dně a žádný rostliny, s tím něco udělej a pozor na velikost akvária, aby jsi je měl ve 100 a více litrovým akváriu, jinak je daruj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 10:10 Samuel
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj

Chcel by som sa opýtať, či niekto vie ktorá gurama ( čichavec) je samec A ktorá samica

Ďakujem :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 17:23 Muž RBeil [174]
Ahoj, chci se zeptat, po jak dlouhé době mohu pěnové hnízdo přendat do menší nádrže po zjištění že v hnízdu jsou jikry ? Samec si staví hnízdo nad filtrem už dva dny, ale samičku jsem sním zatím neviděl :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 00:57 Arthur Re: housis
Ve 120 L se dají zvládnout i dva nebo tři páry modrých čichavců - ale to akvárium musí být opravdu zarostlé (a když myslím zarostlé, myslím tím džungli od předu do zadu, ne žádný aquascaping). Já měl kdysi dávno dva páry modrých čichavců v 70 L - nikomu bych to nedoporučoval, je to na ně málo, v podstatě je to zvěrstvo, nicméně přežili a dokonce z toho byl můj první úspěšný odchov.

Takže ono je jde a jde. Jedna věc co projde a ryby přežijí (o tom obvykle, v tom lepším případě, mluví obchodník), druhá věc je, co je pro ně dobré a kde se budou cítit spokojeně. Akvarista by se měl snažit o to druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 21:24 housis Re: romant
Díky
Ono bohužel někteří obchodníci ti řeknou, že je to v poho a pak se dočítám jaká je to v poho není :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 21:18 R Muž romant [27987] Re: housis
Hrana, spíš spodní, to na čichavce(jmenovaný) moc není, tedy rozhodně ne na více než jednoho samce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 21:17 housis Re: romant
120l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2015 21:00 R Muž romant [27987] Re: housis
Tak jim pořiď v odpovídajících velikostech odpovídající partnery, nebo je daruj a jenom cvičně , jak je velký to akvo kde jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 20:58 housis Re: romant
To ne, ale bohužel mi tito čichavci zbyli :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 20:40 R Muž romant [27987] Re: housis
Proč, aby jsi produkoval hrůzičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 20:29 housis
Dají se spářit dohromady čichavec perleťový (samec) s čichavcem modrým a nebo zlatým (samice)
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 20:34 Arthur Re: housis
samotného asi mít můžeš, ale přijdeš o to nejzajímavější chování, tj. "líbání"

daleko lepší je chovat skupinku

ovšem čichavec líbající je velká ryba a potřebuje velké akvárium, dorůstají až 30 cm a akvárium pro skupinu to chce tak dvoumetrové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 20:19 Muž půlpy [2131] Re: housis
jak máš velké aqwa?
různé čichavce jsem sice měl, ale líbající ne, ale jelikož jsem vždy když je viděl jinde, tak hejno a byli v poho, nebude to malým prostorem nemáš na ně malé aqwa? ;-)
to je jen můj názor,nějakou radu Ti bohužel nemůžu dát, když neznám velikost Tvého aqwa,
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 20:06 housis – čichavec líbající
Mám dotaz: může být čichavec líbající sám, nebo musí být min.2? Já mám 2 a pořád se honěj :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 21:59 Muž luckyway [5] Re: romant
Skoda, to je mi lito, no co se da delat sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 20:08 R Muž romant [27987] Re: luckyway
Problém uvnitř ryby, to bych řešil posláním na druhej břeh, tohle se velmi špatně léčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 19:59 Muž luckyway [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pred tydnem jsem koupil cichavce zakrsleho a dnes ho vidim polehavat, je takovy malatny az apaticky, ostatni cichavci se hladove vrhli na mrazene bloodworms a on se schoval. Zda se mi, ze straci zabarveni, hlavne na hlave a koncich ploutvi. Poradte? Zvysil jsem teplotu na 28 stupnu a za hodinu tam striknu davku z vyvarenych dubovych listi. Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 10:17 zelenáč
Jo díky, s kytkama počítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 09:16 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: zelenáč
Čichavci tam být můžou, ale bude to chtít pořádně zakytkovat. Pokud by to byl velký druh čichavců (modrý, perleťový), tak jen jeden pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 17:46 zelenáč
S největší pravděpodobností budu tohle akvárium rušit a buď tam přídou čichavci(ale to bych to tam upravil) a pro tlamovce bych koupil větší akvárium. Je tohle akvárium pro čichavce dostačující?(myslím rozměrově). Já jsem se totiž sešel s protichůdnými názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 22:05 R Muž romant [27987] Re: deck
Čím víc chceš, tím míň to jde. ;-) Netlačil bych na ně, dal je normálka do společenskýho, kde se budou cejtit v pohodě a až budou chtít, tak teprve potom je takto testnul v tý vytíračce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 21:53 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: romant
Krmim grindalem a artémkou. V akva maj 25cm vody, takže nějakých 45L. Tak mám měnit vodu každý den? Svítim jen LED a dnes jsem to připojil na trafo, kde mužů štelovat volty, tak svítim jen tak trochu. Přidal jsem i nějakou tu rostlinku v košíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 21:33 R Muž romant [27987] Re: deck
Budu stručný, živý krmení a kvalita vody. ;-) Jinak jestli je těch 54 litrů nějaká plánovaná vytíračka a je tam se samicí, tak ten prostor je na ně hodně podhranový a chce to hlídat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 13:59 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, snažím se odchovat čichavce perleťový, ale zatím si samec neudělal ani hnízdo. Mužete někdo poradit kdo máte nějaké zkušenosti? Akva v kterým jsou je 54LII. Díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 21:29 Muž Slav3k [23]
Zdravím,

můžu se zeptat na dvě věci? můj párek čichavců modrých:

1) Nejdřív byli velmi plaší, ted už se otrkali .. až moc. Sežrali mému šnečkovi (ampulárie) "vousky" a celkově strádal a ted asi umírá. Je to normální? Pozorovali jste takové chování i u svých čichavců?

2) Sameček pořád nahání samičku, ale to je asi normální? Oba vypadají zdravě, takže je s tím ta samička smířená?

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2014 17:01 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: luckyway
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
Ped časem došlo k přejmenování (Colisa -> Trichogaster)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=551