Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 10:39 Žena markiz [33] Re: romant
diky. ono to neni jeste plne vyrostly, maji neco mezi 6-7 cm, ale zarazelo mne jak je na samca hnusna :-D tak je to typicka zenska, dekuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 10:35 R Muž romant [27987] Re: markiz
Samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 10:30 Žena markiz [33] – chlap nebo zenska?
Fotka k příspěvku Ahoj, jsem tu opet s dotazem :-) u jednoho z mych cichacu jsem si temer jista ze je to chlap, ale co je zac tento? Nejsem si nejak vubec jista, mela jsem ho za zenskou ale ted v poslednich dnech nevim nevim...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 12:23 Muž Yirka [9126] Re: KarlosS
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2013 09:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Yirka
bavíme se o jeho nové 300l.
To bubaksniper: Jo, přísavka je dobrá volba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 07:27 Muž Yirka [9126] Re: bubaksniper
Do tvých 54 litrů nevhodná rybka: rybicky.net/atlasryb/prisavka_thajska
Naroste hodně rychle a hlavně v době růstu je k ostatním rybkám nepříjemná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 21:46 Muž bubaksniper [4] Re: KarlosS
Dobry, ale cichavci zase proudici vodu nic moc, a co ta prisavka tchajska, kdybych chtel zachovat tu asii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2013 15:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: bubaksniper
ahoj, já mám ve 160l (130cm délka) jeden pár zlatých a jeden modrých. Celkem v pohodě, na to že je to stejnej druh. S leri by se měly snášet líp. U mne každej samec zabral protilehlej kout a jsou v poho.
Edit: já bych ancíky ani nedával. Moc mi stejně řasu nežraly a rozrejvaly celý dno. Na trávníček s nimi zapomeň. K asii se ti budou víc hodit mřenky nebo sekavci, či neokoukané:
rybicky.net/atlasryb/balitora_leverettova
musíš jim ale zajistit proudící vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2013 12:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bubaksniper
Lery (čichavec perleťový) v pohodě, ale jak říká romant, klidně můžeš přidat 1-2 samičky. U čichavce modrého bych dal určitě 1 samce a 3 samičky. Teoreticky by ke zmírnění samcova temperamentu stačily i 2, ale mohlo by zas dojít k napětí mezi samicemi, když dáš 3, napětí se rozloží. Akvárko máš na to dost velké, o tom, že je třeba nechat ho dobře zarůst a nejlépe přidat i plovoucí rostliny s bohatými kořeny snad netřeba psát. Parmiček černopruhých bych doporučil 5 ks, budou si pak všímat samy sebe. Ancík v páru dobrý, jen mi do akva s touto obsádkou přijde poněkud zbytečné je dávat. Ale pokud je to tvoje oblíbená ryba, tak nic proti a jen do nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2013 11:10 R Muž romant [27987] Re: bubaksniper
U mě dobrý, jenom těch holek může bejt i více. Ono když jsou podmínky a na samce to příjde, tak je to kolikrát pěknej fičák.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 11:08 Muž bubaksniper [4]
Ahoj, chci se zeptat kolik čichavců můžu dát do 300 l. Přemýšlel jsem 2 páry perleťového a 1 pár modrého. Zajistím samozřejmě dostatek úkrytů i plovoucích rostlin, jen jestli se mi neumlátí. Prosím jaké máte zkušenosti. V akváriu bude ještě pár parmiček černopruhých a pár ancíků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 16:07 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Ano, to jsem nezdůraznil, všeobecně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 16:03 Muž michalcod [13] Re: romant
U čichavců všeobecně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 16:01 R Muž romant [27987] Re: mko
Ano, vydávají a podle mě to souvisí s odpouštěním vzduchu z měchýře, ale tím si jistej nejsem, jenom jsem to u čichavců registroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 14:57 Muž mko [1]
ahoj, chcel by som sa spýtať, či ste spozorovali u gurám čichavcov perleťových, že by vydávali zvuky, keď je v akváriu tma. Je to také cvakanie, pomerne hlasné. Pár krát som si to všimol, ale nečítal som o nich, že by to bolo možné práve pri nich...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 15:16 R Muž romant [27987] Re: hanzys
hanzys napsal: smich ja nevím co s něma do wc se mi je nechce splachovat :)Co takhle je někomu darovat, klidně se domluvit v akvaristice a za něco je vyměnit? To by šlo ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 14:19 hanzys Re: LiborSprysl
smich ja nevím co s něma do wc se mi je nechce splachovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 14:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: hanzys
hanzys napsal: Nemám třeba dát dva ty samce pryč?Když sem je kupoval tak sem nevědel co bude samec a nebo samička ;-)
Bylo by to ideální smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 13:53 hanzys Re: LiborSprysl
Nemám třeba dát dva ty samce pryč?Když sem je kupoval tak sem nevědel co bude samec a nebo samička ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 13:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: hanzys
Je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 13:50 hanzys – Dotaz
Zdravím chtěl bych se zeptat mám asi tři samce a jednu samičku čichavce zlatého a samci po sobě pořád jdou a samičku furt zahaní všichni tři je to normalní? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.08.2013 12:14 Žena Kaira [919] - Labyrintky
Děkuji všem za reakce, ještě to zvážím, ale s ohledem na převládající pozitivní zkušenosti asi zkusíme přidat ty holky a případně slabšího samce dáme pryč, až kdyby to nefungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 19:42 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: romant
Asi zalezi na kusu.Ty moji jsou spolu od mala.Chtel jsem 2 pary a všechny jsou samice.Perletaka jsem dostal dyl a je největší.Ale opravdu vůbec zadny problém.,nikdo nikoho ani neodhani při krmeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 19:37 R Muž romant [27987] Re: Poweres
Poweres napsal: ...Samci jsou asi vice agresivnejsiNemyslím si, měl jsem jednou zlatou samici a ta, když to na ní přišlo, tak postavila do latě všechny skaláry a zabrala si 2/3 z 250 litrovýho akvária. Je to u nich hodně o povaze, tedy jak jsem měl tu možnost to na tůznejch čichavcích pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 19:34 Muž Poweres [59] - Živorodky
Ahoj ja mam v akva 130l. 2 modre , 2 zlate a jednoho perletaka.Vsechny jsou samice a absolutne zadny problém.Samci jsou asi vice agresivnejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 19:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Mel jsem 6 samcu Perletaku, ze 6ti koupenych ryb, holt smula. Rvali se jak kone, voda obcas vylozene varila, dokonce jsem nekdy vidal i vylozene valici se klubko dvou samcu. Zajimave ale bylo, ze si nikdy neublizili. Ale i tak, nakonec tam zustali 2 a se dvemi pridanymi samicemi zili v pohode (obcas nejaka postrkovacka, ale zadny des) v akvarku 100x40x40cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 17:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Kaira
já mám ve 160l pár zlatých a pár modrých, což je v podstatě stejný druh, jen jiná barevná varieta a pokud se mi v akva oteplí nad 25°C, chtěj se třít a to teprv začínaj boje mezi samci. Já mám akva dlouhý 135 cm, takže si každej v rohu udělá svoje hnízdo. Navíc s nimi bojuje ještě samec rájovce, ale vše je to v pohodě - bez zranění, jen si brání teritoria.
Myslím, že problém nebude.
P.S: Znám dokonce "akvaristu", kterej má 3 samce modrých v 63l už asi 3 roky a žádnej problém nemají, ale je to teda děs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 10:35 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja mám 126 litrové akvárium a v ňom 4 guramy - čichavce. 2x mramorové a 2x perleťové. Tiež ich mám od mala, kedy nebolo možné rozlíšiť pohlavie a tiež to vyzerá na dvoch samcov. Mám ich asi tri roky sú v pohode. Občas sa preženú ale ináč nič. Ak máš dosť rastlin a má sa kam pred tým druhým schovať, tak je to v pohode. Ak by si chcela dokúpiť, tak by bolo lepšie dve samice na jedného samca. Ale ako vravím, ak nechceš odchov, je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 10:23 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Čichavec mramorový
Zdravím, potřebovala bych radu zkušenějších. Máme v akvárku (Naše první - 180 l) 2 čichavce, jsou to oba samci. Chtěla jsem pár, ale v prodejnách jsou k dostání tak mladé rybky, že pohlaví nešlo rozpoznat a vyšlo to takhle. Dotaz zní: pořídit k nim 2 samičky, nebo vyměnit jednoho samce za samici a nechat si jen 1 pár? Jde mi o to, jestli je naše akvárko pro 2 páry dostatečně velké/zarostlé? Nechtěla bych nechat menšího samce ubít silnějším, to bych ho raději někomu darovala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 13:36 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: romant
BERU NA VĚDOMÍ určitě se podívám po někom kdo pro ně má lepší ubytování ja bych tu 50ku ráda vyměnila i za200 ale bohužel nemám na to místo což mě mrzí ale panelák je panelák bohužel ti zakrslí jsou taky nádherní zaměřím se na ně.nechci je trápit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 12:01 R Muž romant [27987] Re: slunecnice54
Já jenom zopakuji, že pokud budou ty čichavci zlatí nuceni přebývat v tom 50 litrovým akváriu, tak o projevy agresivity nebude nouze, opravdu je to ryba do jiné litráže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 08:27 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – hnízdo
Tak už jsem doma proč samec řádí dnes jsem zjistila že mám v akva vykulený potěr samice jsem přelovila do menšího akva a samce jsem z hnízdem v 5Osatce je tam jen s panceřníčky a 3neonky a 2dania ti mě nějak zůstali po tom co mi umřela neritina a neonky kterých bylo 7 postupně odešli.Tak jsem zvědavá co bude dál jen nevím kam pak dám samce asi až se špunti rozplavou dám je do menšího akva a samice dám zase zpátky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 15:41 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – čichavci
no tak akvárko mám plné schovávaček a samičky už toho umí využít a samec staví hnízdo jak o život a holky se schovávají no asi jsou ti zakrslíci lepší volba, ale sameček byl agresor už v sáčku než sem je donesla domů je to agent při čištění akva byl tak aktivní že vyskočil z akva no snad brzy najdu někoho kdo má větčí akva ,že by tam měl větší prostor jen aby mi pak dotyčný nevynadal,že sem mu tam dala rabiata :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 12:49 R Muž romant [27987] Re: Designer
Tak jistě že je vhodný případnou 150 litrovou nádrž mít spíš více, než méně zarostlou rostlinstvem, vo tom žádná. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 12:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Pokud si da rict, tak jiste ze. Takze se opravuji, prvni pomoc je navsteva sklenare s pranim, aby slepil vhodnou nadrz :) .

A co se tyce tech poradne zarostlych nadrzi, ona tato opatreni obcas nemusi byt od veci ani v dostatecne velkych akvariich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 12:08 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jirko, ne, jako první pomoc je třeba tu osádku řešit jako celek, tudíž ty čichavce pryč. Tu velikost akvária neukecáš ani tím trsem hnědovky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 12:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slunecnice54
Jak pise Romant, je to na ne male. A navic se tam neni kam schovat. Kdybys mela pul akvaria totalni prales, bylo by kam a hned by to i pres tu velikost akvarka bylo snesitelnejsi. Kdo ma Egerii, urcite ji obcas vyhazuje, takze jako prvni pomoc by slo si od nekoho z okoli vzit poradny chuchvalec a nacpat tim pulku akvarka.

EDIT: Pul akvarka mi zabira rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus , to by taky nebyl spatny tlumic sporu. A da se koupit uz jako poradny trs, treba v Hornbachu, jen to neco stoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 12:00 R Muž romant [27987] Re: slunecnice54
Do 50 litrů jsou zlatí čichavci nevhodní, tam bych hledal příčinu problému. ;-) Tvoje litráž je na čichavce zakrslý, nebo třeba medový. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 11:43 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: slunecnice54
Já mám zkušenost že sameček prohání ale nikdy samičce nijak neublížil, nikdy jsem samici nebo samce neodlovil a žili v harmonii :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 11:30 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – čichavec dominantní samec
Dobrý den chci se zeptat na zkušenosti mám parek zlatých čichavců semec je natolik dominatní, že samičku strašně proháněl tak sem je rozdělila, protože ji vykousl ploutev.poradili mi ať mu pořídím ještě samičku tak teď jsou na něj dvě, ale prohání je taky a jsou před ním pořád schované co s ním s lotrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:36 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Annabell
myslim si, ze by se ti cichavci rychle postarali o ty krevetky, z jineho pohledu, akvarium prerybne neni, takze nevidim duvod proc si je nepordit (tedy az na ty zminene krevety). Z vlastni zkusenosti bych doporucil 1+1, nikdy jsem si nevsiml nejake mezipohlavni agresivity (takze vice samic bych povazoval za zbytecne), ja mel 1+2 a jedna samice byla dominantni, a druha byla stale zalezla... EDIT: s cichavi bych pockal, az se ti poradne zabehne akvarium (tzn. jeste aspon mesic), jsou celkem nachylni na N latky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 10:09 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Zděné odkaz na akva rybicky.net/nadrze/18278
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 10:07 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Dobrý den,chci se zeptat mám 160l akva a v něm:9x razbora klinoskvrna,7x kardinalka čínská,11x pancernicek zeleny,3x ancistrus,sneci a krevetky.Chci se zeptat mám v akva dva druhy hejnovych ryb a tak bych chtěla větší rybu jako dominantu,myslíte ze by byla dobra volba Čichavec perletovy??Pokud ano tak v jakem počtu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:07 Muž ludvik [1082] Re: LiborSprysl
Na druhou stranu - proč by nemělo? To je v Asii labyrint tak obrovská evoluční výhoda, že nedala nárok k vývinu jiného způsobu dotace kyslíkem? Myslím, že pokud nevíš, neměl bys odpovídat ... Střevní dýchání totiž existuje i u nás www.mrk.cz/… Což je poměrně zajímavé, ve studených vodách.
Nebo zde: rybicky.net/atlasryb/celed/Cobitidae
LiborSprysl napsal: Proč by mělo, když je labyrint?
Chápu ... neptej se, pokud si to umíš najít sám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: ludvik
Proč by mělo, když je labyrint?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 09:34 Muž ludvik [1082] Re: LiborSprysl
Austrálie se od ostatní pevniny oddělila jako první, proto tam jsou živočichové poměrně specifičtí.
LiborSprysl napsal: No a proč se nevyvinuly v Americe, to je stejný námět k hloubání, proč jsou vačnatci australskou doménou...

Koneckonců když se obrátíme do té Ameriky, i jihoameričtí sumci dovedou zpracovávat atmosférický kyslík, podobně jako labyrintky, "střevním dýcháním".


Je fakt, že sladkovodní ryba nemůže migrovat mezi kontinenty jako suchozemští tvorové (přes Beringovu úžinu třeba, v dobách sucha nebo v dobách ledových).

Ale i tak je to zajímavé - v Asii jsou labyrintky, "normálnější" ryby, žijící u hladiny - a vyvinou si labyrint. V Americe se obdoba vyvine u ryb žijících u dna a použijí na to střevo, tedy ne specializovaný orgán.

Když už jsme u toho - střevní dýchání se zase nevyskytuje v Asii, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:28 Muž Rafter [0] Re: romant
Zkusím přidat výluh. O výsledku "experimentu" pak poreferuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:24 R Muž romant [27987] Re: Rafter
Neberme to jako "případ", ale jako normální postup, to přidávání výluhu. ;-) Kup třeba Torben, nebo Amazon a dávkuj podle návodu. Dva listy mandlovníku na Tvoje akvo je jako nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:22 Muž Rafter [0] Re: romant
Mám tam na zkoušku dva velké listy mandlovníku o kterých jsem četl, že mají mimo jiné i podobné účinky jako rašelinový výluh. Tak abych to nepřehnal. Jak bych ho měl případně pro tento případ dávkovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:15 R Muž romant [27987] Re: Rafter
Můžeš zkusit dusno trochu ztlumit přidáním rašelinovýho výluhu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=701