Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 18:06 petroch25
V poho palec ....tahle porodnička je dobrá. Plave na hladině. Můžu tam dát až 2 samičky - doprostřed se dá dát přepážka vřele doporučuju potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 09:48 Joecz – Re: petroch25
jo oni zůstanou uvnitř, tak to sorry za moji kritiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 20:48 Žena bucliik [99]
Ahá, tak tuhle jsem ještě neviděla :) zase jsem chytřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 20:18 petroch25
porodničku mam takovouhle, jen nemá ty přísavky. Už tam byla jedna Black Molla, asi před 14 dny a v pohodě palec www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:38 Joecz – Re: bucliik
chytrá holka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:34 Žena bucliik [99]
nabízí se mi možnost: aby tam porodila?
i když pak se taky nabízí to, že ty mladý ti čichavci sežerou(pokud je to porodnice s dírkama ve dně) a nebo je sežere mamina(pokud je to ta síťková...takže jsem taky zvědavá na odpověď :)
mě taky vyskočili dva čichavci 2cm dírkou, myslím, že je zlobili skaláři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 20:18 Joe.cz – Re: Sprachys
A proč je ta molla v porodničce, když okolo plavou čichavci? To nemá logiku.

Sprachys: Já ti dám fakana. Pojď ven a vyříkáme si to :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 20:03 petroch25
Krycí sklo mám, ale je tam asi 2cm skulina - na krmení a přístup vzduchu. Nikdy mi žádná rybka nevyskočila, co to krycí sklo mám. Spíš si myslim, že ta black molla se lekla a leknutím vyskočila z tý porodničky palec coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 16:25 Žena bucliik [99]
co takhle dát tak krycí sklo, nebo kryt? mě vyskakujou nad vodu i při krmení, neonky nenažraný :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 15:28 Joecz – Re: petroch25
Proč zakládáš 2 různá témata se stejnou otázkou?

Pokud ryby skáčou ven většinou bývá něco v nepořádku s vodou.
A ty máš black mollu v porodničce a okolo plavou čichavci?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 15:07 petroch25 – mám se zbavit Čichavce
Ahojky, potřebuji poradit: Dneska ráno jsem našel na zemi rybku - už druhou za poslední 2 dny - Black mollu. Měl jsem jí v porodničce. Já mam 3 čichavce, jeden z nich je vetší než ti dva druzí a prohání je. Občas prožene i ostatní rybky. Je možné, že ten větší čichavec je dominantní a jak se honili tak žďuchli do porodničky a ta Black molla se lekla a vyskočila? Mam kdyžtak toho čichavce dát pryč??Prosím poraďte sad sad ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 14:05 Muž ghostik [81] – Re: aqalka
Tak ho nech stavet on to zase nekdo zboura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 13:38 aqalka – ghostik:
nj tak ja newm ale těch ryb je tam už dost :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 13:22 Muž ghostik [81] – Re: aqalka
Neboj ve spolecnem akvariu neprezijou. Hned po vykuleni je neco sezere nebo se utopej jelikoz potrebujou malo vody takze o premnozeni strach mit nemusis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 13:10 aqalka – čichavec
nojo ale ja nechci mit mlady kam bych je dala :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 12:54 Muž ghostik [81] – Re: aqalka
Zeby treba proto ze ma chut na samicku a ceka ze nejakou potka (ze mu ji koupis)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 12:52 aqalka – Yirka:
ale on je jen jeden tak proč by měl stavět hnízdo ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 08:15 Muž Yirka [9126] – Re: aqalka
Douška doroste, obroste, je to nezmar. Je to jedna z nejrychleji rostoucích rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 06:59 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: aqalka
bude ji trhat a pridavat ty casti do hnizda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 22:46 aqalka – mam taky..
dneska sem si koupila čichavce zakrsleho nenon newm co to neon znamena ale to je fuk :-D

jinak tam měly i modre formy ale ty se mi moc nelibi :-O a když sem ho dala do akvarka tak nak začal jakoby okusávat doušku hustolistou nemuže ji okousat ? :-( mam strach takova krasna kytka tak aby mi ji nesnědla..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 19:10 Míša
No pozorování dopadlo tak - že samec se snaží hnízdopostavit, ale pak ho zboří..Co s tím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 17:07 Míša
No veřím, že se samcovi bude v 25l akva líbit...Je tam několik kusů rostlin a hlavně teplo.Mám tam přidat hned i samici ? A bude jako úkryt stačit jen umytý kelímek od jogurtu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 21:38 Míša – Re: Yirka
To jo.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 20:35 Míša – Re: Míša
A 4cm vysoká vrstva kamení a skoro polovinu akva zabírají rostlinky...Samec tráví den takto : ráno v 5:35 vylézá z mechového ,,domečku,, a pak se rozhlíží.Snadný cíl je pro něj mládě Pavího Očka a tak ho chvilku žene po akva.... pak se nakrmí (mrtvé mušky,vločkové krmení), ale pak to začne - jen co vyleze samička, hned jí prohání... Pak zase zaleze do mechu a dělá mrtvolu, pak krmení a pak spí v mechu... To je vše !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 20:29 Míša – Re: Sid
50l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 09:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Míša
Jak velká je ta nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 09:00 kolcun2
skus tam dať nejaký kamen alebo koreň za ktory sa samicka schova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 06:02 Míša – Divné Chování Čichavce Modrého
No, pokusím se mu pomoci tím, že vypnu filtr a dám tam vzduchové kameny..V tesku byli levně, hned jsem jich několik koupila...Ryba už si ale stačila roztrhat ploutve a tak tam dám Tetra Safe. (už je to třetí den...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 09:50 Míša – Divné Chování Čichavce Modrého
Mno... rostliny jsou - 2x mechová tráva,3x malé kořenovky,1x velká kořenovka (hodně vysoká)a dvě plovoucí (nejdříve kořenovky...ale, znáte ryby..ukousnou kousek stonku a pak je to plouvoucí :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 07:47 kolcun2
Keď ten maly má aspoň 4 centimetre, tak predpokladam že je to samička. ´Ten druhy čo ju nahana je samček. Predpokladam že na hladine sa vytvara pena, Ak ano to si samček stavia hniezdo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 07:43 R Muž Mrakoplash [1776]
schovava se pred nim, chtelo by to vic rostlin aby se mela kde schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 07:40 Míša – Divné Chování Čichavce Modrého
Zdravím ! Můj malý Čichavec neustále zalézá za filtr....Co s tím ? Máj ještě jednoho, většího - kluka, ten jí (teda alespoň mi řekli že je to holka...) neustále prohání.Ale ta ryba nezaleze do rostlin, nýbrž za filtr....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 20:07 Muž cenega [1]
tak me se stalo to samy,uz tam jikry plavou druhy den a nic se nedeje,akorat samecek porad sbira ty co uplavou a prska je zpatky do hnizda,je to pekna podivana ale kdyby je radsi oplodnil... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 17:17 Muž ghostik [81] – Re: speedTT
Asi samecek neoplodnil jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 16:05 speedTT
Před nedávnem mi sameček čichavce zakrslého postavil hnízdo, vítěr proběhl dle vizuálního pohledu bez problémů, ale po 30i hodinách, kdy se měli jikry vykulit tak nic. Koukal jsem na několik pod mikroskopem a tvářili se neaktivně a bez vývinu. Zajímalo by mě, kde je chyba?? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 18:04 Muž ghostik [81] – Re: RahoeG
Jikry jsou hrozne male takze je muzes klidn prehlidnout. Hnizdo muze upravovat protoze tam hlida prave jikry a poter. Prvni dny jsem sledoval samecka ze poter kdyz se vzdali tak nosi spatky do hnizda :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 16:33 RahoeG
Je mozne ze by samicka nakladla jikry nekolikrat, myslim tim vzdy jiny den...ne po desetiminutovych intervalech....nejde mi totiz do hlavy ze sem si vubec nepovsiml jiker i kdez sem vytiracku porad prohledaval a znicehonic sem objevil asi pet malych rybicek...no a samec si porad a porad dodelava svoje penove hnizdo...muze mi nekdo poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 13:28 kolcun2
Užsem to našiel diky za odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 13:22 kolcun2
Kolko stoji a kde sa da zohnať???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 09:57 Muž ghostik [81]
Je to nalevnik.
Zivocich malich rozmeru pro krmeni poteru.

PS:zase jsem byl pomalejsi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 09:55 Muž wayn [79] – Re: kolcun2
Trepka je nálevník. Potěr čichavců je velice drobný a vyžaduje živou potravu a to splňuje právě trepka: www.dendrobena.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 09:30 kolcun2
Co je to trepka? DIK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 21:42 Muž wayn [79] – Re: RahoeG
Chce to opravdu cvičené oko, abys jikry viděl, stejně tak jejich plůdek. Samec odhání samičku před třením, ale i po něm, takže jsi to propásl. Je ale možné, že jich je tam víc schovaných v hnízdu nebo se ještě vykulí. Odlov oba rodiče. Už máš sehnanou trepku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 19:59 RahoeG – prosim o pomoc s cichavci medovymi
Dulezita otazka...samec si stavi penove hnizdo a porad odhani samicku...zatim sem vubec nepostrehl vyskyt jiker ale pred chvilkou jsem videl v akvariu asi pet miniaturnich rybek...jsou jako cerne carky...pohybuji se jsou to definitivne rybicky...nevim proc tak malo a co se vubec mohlo stat ze jsem nic nepostrehl a ze si samec porad stavi to hnizdo....ve vytiracce jsou 4 dny...prosim poradte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 17:51 RahoeG – Re: Sid
omlouvam se za zmenu nicku to je tim ze sem se zaregistroval....ve vytiracce se mi objevilo asi 30 az 40 sneku ... nejspis jsem si je donesl s rostlinkama a tak by me zajimalo ci nemuzuo nejakym zpusobem narusovat sameckovi jeho hnizdo....diky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 17:34 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: RahoeG
Co chcete vědět o šnecích? :)
(Neměňte si nick, ať nemusíme pátrat, nač se ptáte. ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 17:22 RahoeG – A co ty sneci???
Dokaze mi nekdo poradit ohledne tech sneku v akvariu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:14 Mikky
Dekuju ti za pekny navod jen si uprav ty stranky desne se to cte ten kontrast je tak velky ze me z toho robolely oci staci to pismo dat smetanove bili nebo sedy a je zto hned lepsi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:09 Muž ghostik [81] – Re: cenega
v tomto pripade ti je spis vzteky a stresem sezere !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 19:33 Muž cenega [1] – cichavec a jikry
chtel bych se jen zeptat,vytreli se mi cichavci zlaty ve spolecnym akvariu,nez jsem si toho vsimnul tak uz zbylo jen 20 jiker zbytek pozraly ostatni ryby,jelikoz nemam zadnou samostatnou nadrz tak jsem dal samce spolecne s jikrama do porodnicky, ale samec na to ma asi jinej nazor,vubec se mu tam nelibi a jestli se pludek vykuly tak je asi umlati,myslite ze je nezbytny aby byl samec spolecne s jikrama????????? :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=1701