Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 09:56 Muž BoBMan [0] – Re: romant
První den bylo NO2 cca 0,7 teď cca 0,1 - 0,2 nebo aspon to tak bylo včéra dneska sem to neměřil. Jak vidíš na prezentaci tu sklaku tak tam se moc neschovávaj nevim proč radši k filtru. Rybiček tam mam 18 + 4 sumečky a dva šneky. Rostliny ještě 1 nebo 2přibidou ale nechci jich tam moc moc se mi to pak nelíbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 09:51 R Muž romant [27987] – Re: BoBMan
Kolik těch ryb je tam celkem? Podle prezentace by to akvárko chtělo více rostlin, tak aby byla možnost se trošku více schovat. Čichavci když nemají možnost se poschovávat, tak jsou vcelku agresivní. Co parametry vody hlavně NO2, je na nule? Podle prezentace je to nově založená nádrž a jestli tam je vyšší koncentarce NO2, tak to může podporovat stres ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 09:42 Muž BoBMan [0] – POMOC!!!
Mám 2 čichavce perleťoví ale jsou to ještě děcka mají tak 4-5cm ale problém je že jsou to podle mně dvě holky. Jediný co maj jiný je to že se jedný jakoby leskne ocas a druhý ne. Obě ale maj zakulacenou horní ploutev. Jsou spolu sice už skoro týden a vše v ph ale dneska se už od rána perou. Naráží si do zadní ploutve a bouchaj do sebe čumákama. Co s tím? tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 18:07 Muž morous [0] – Re: vloucak
řeknu jen toliko ,že s krevetkama jsem měl čichavce medové (páreček ) a je pravda ,že to bylo ve 112 litrovce ,ale krevetky fungují a čichavci si jich nijak zvlášť nevšímali. navíc krevetka se dokáže celkem rychle přemístit " úskokem " a pokud má kam, schová se .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 22:10 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: vloucak
Já prostě míň krmím. Funguje to na vše živé. ;-)
Jen to musíš vychytat tak, aby bylo dost žrádla pro ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 21:51 vloucak – Re: eleonen
Aha, no ja to četla na Akvarko.cz tak jsem myslela, že 1 sameček by to ve 20l zvládnul :-( , je to krásná rybka a moc se mi líbí, ale pokud je to pro ni nevyhovující, tak si asi raději nechám zajít chuť, betty se mi moc nelíbí, nevím, je mi ta rybka celkem nesympatická. Škoda no :-O (no ale co s těma endlerkama .... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 19:59 Žena eleonen [10] – Re: vloucak
V tech 20 l párecek cichavcu se rozhodne neda chovat. 20 l je jim dostacujicich pouze na vytreni, samice pak putuje zpet do velkeho a po vykuleni i samec. Mensi nez 60l jim opravdu nedavej. Do tak maleho akva muzes dat samce bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 16:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: vloucak
Měl sem je v 25l. Pořád se tam třeli a kdyby nádrž nebyla doslova plná rostlin, tak by samec samičku utloukl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 16:27 vloucak – Re: radka
Nemluvím, akvárií mám víc, v té 9l jsou jen krevety a endlerky, pak mám 20l kam přesouvám příšerně přemnožený endlerky a pár krevet ( taky se mi hezky množí) a pak mám ještě 50l společenské akvo ( neonky, pancéřníčci a čichavec šedý - zmiňovaná samice) a ještě mám jednu 50l momentálně mimo provoz, takže není problém vyměnit místo dosavadní 20l pokud by zakrslíkovi nestačila, ale někde jsem četla, že ve 20l se dá chovat páreček, tak jeden zakrslík snad nebude problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 16:00 radka – Re: vloucak
Jestli mluvíš o tvé devítilitrové nádrži,tak si čichavce opravdu nekupuj.Je to čilá ryba,která potřebuje prostor cca 60litrů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 15:47 vloucak – Re: vloucak
Tak to si asi ho asi pořídím ( čichavce zakrslého ) v jednom akváriu mám samičku čichavce šedého a krásně roste a je i pěkně vybarvená (na samici ;-) ). Tak se snad bude dařit i tomu zakrslému, jen ještě doufám že mi nebude drancovat krevetky? Má někdo čichavce zakrslého v akvu s krevetama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 12:26 Žena eleonen [10] – Re: vloucak
Me se taky gupky zdarne mnozi, v akva mam 3 cichavce zakrslé neonky a dania, za okamzik je po mladych gupkach. Videla jsem jak i ta mala neonka slupla tu gupku, jak malinu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 10:59 Žena Linduš [166] – Re: vloucak
měla jsem bettu (samici), perfekně slouží dodnes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 10:42 Muž sand0kan [2] - Labyrintky – Re: vloucak
Měl jsem stejný problém, jenom místo zakrslého mám čichavce medové a jednoho zlatého......bohužel si malých pavích oček ani nevšimnuli (o velké bych se nebál vůbec). Možná je moc krmím, tak neměli chuť, ale to je moje zkušenost. Paví očka jsem komplet přelovil do druhé nádrže a buď je občas daruji nebo rovnou likviduji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 10:34 vloucak – čichavec zakrslý x gupky endlerovy
Dobrý den, potřebovala bych poradit, šíleným způsobem se mi množí gupky jsou v akvu jen s krevetkama a pancéřníčky malými, takže žádný přirozený nepřítel a ani ony sami se moc nepožerou ... myslíte, že by mi je zakrslýk redukoval ( žral potěr) nebo by mi to komplet vybílil i s dospělýma rybkama. Chtěla bych přikoupit nějakou pěknou rybku pro regulování stavu ... Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 09:09 Lolok
ale gupky su tam len 4, mecune 4, neonky 10, a panciernickovia piati a caridina japonica tiez 5 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 14:28 kyknos – Re: Lolok
Podle toho co jsi vyjmenoval je tam ryb až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 12:24 Lolok
mozem sa opytat ci je vhodne dat do 112 l zabehnuteho akvaria s gupkami molinezkami neonkami panciernickami a s caridina japonica dat guramu modru ??? nic by nehrozilo ostatnym rybam ?? neobhryzovala by im gurama plutvy alebo nieco ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 22:30 Icicle – Re: Sewer
To není špatnej nápad, možná to zkusím :) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 22:01 Muž barry [0] - Živorodky
Líbajícího nemám, ale můj čichavec zakrslý tak dlouho dotíral na samici a okusoval ji páteřní ploutev až ji utýral. Teď mám novou a je úplně v poho vůči ní i meďákům a menším rybkám..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 21:50 Muž Sewer [99] – Re: Icicle
Můžu ti dát jednu radu. Měl jsem problém s ramirezkami a výborně ho vyřešila věc, kterou mi poradili Danila se Zikym. Přečti si můj poslední záznam v deníku u prezentace "Čichavčí ráj".
Třeba by to pomohlo i tobě...
Jde o předělání nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 21:41 Icicle – Re: radim
no jo,ale co s tim.Všude píšou, jak je to mírumilovná ryba a ten šmejdík mi tu terorizuje dvakrát větší ryby, než je on sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 21:22 radim – Re: Icicle
pravdu máš! to semnevěděl ze ho nestaví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 21:18 Icicle – Re: Sewer
To tření mě napadlo taky, ale nevim jestli tam vůbec je samička, protože se prohánějí všichni tři navzájem :) tak nevim, která by to byla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 21:16 Icicle – Re: radim
Dočetla jsem se, že tihle líbající hnízda nedělají.Ale teď jsem někde četla, že by taky mohl útočit na rybku, která už je poraněná.Vypadají ryby při nějaké nemoci, jako kdyby se odřely?Pročítám a pročítám a nic o tom nenacházim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 21:12 radim – Re: Sewer
mě staví hnízdo skoro pořád medový, ale mlátí jen samici protože o něj nemá zájem... s líbajcím nemam zkušenost.. dřív sem měl mramorového a ten mlátil jak byl starý všechny dokonce vyjížděl i po kančících což se mu stalo nakonec usudným...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 21:06 Muž Sewer [99]
Taky mě napadá, že by se mohli chtít třít :-O ... ale zase na druhou stranu i v době tření bývají lehce agresivní spíš jen proti samcům svého druhu, ale ostatní ryby by napadat neměli. I když s rybami je to jako s lidmi - co jedinec, to originál X-) a to je na akvaristice to krásné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 21:04 radim – Re: Icicle
mohl jim to udělat bez problému..hormony jsou sviňa.. nejspíš má choutky se třít, nezačíná třeba dělat hnízdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 19:53 Icicle – agresivní čichavec líbající
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli vám někomu čichavec líbající napadá jiné ryby.Já chovám tři v akváriu s tetrami konžskými, gavúnky Boesemanovými a diamantovými, pak jsou tam ještě pancéřníčci a ancistrusi.No a poslední dobou jeden číchavec po všech, kdo se přiblíží k němu, vyjíždí a teď jsem objevila dva gavúnky, kteří vypadají jakoby se někde pořádně odřeli.Je možné, že by je ten čichavec takhle poranil?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 11:01 Muž Landvir [57]
Tak az se t bude chtít tak ju tady muzes prezentovat, a kdykoli ti muzeme poradit, jinak pokud tam mas jen tyhle 4 rybky tak bys jeste jednu samicku mohl mit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 09:12 xman – nádrž
nádrž jsem "zdědil" po bratrovi, je to něco okolo 68 L nebo možná 70 je to nějaká 60x30x40. Mám tam akorát pár danií a tento "páreček" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 09:09 Muž Landvir [57]
Ahoj, vůbec to neřeš pokud se má samička kam schovat nic nehrozí, muzes mu koupit jeste jednu pokud máš místo v akva, jinak jedná se o to že ju nahání a možná se budou zanedlouho snažit o tření. Víc ti neporadím páč nevím co máš za nádrž atd. A tady na fóru je toho o tření dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 08:57 xman – Samec a samice
mám 2 čichavce zlaté, asi je to samec a samice. A samec neustále prohání samici po nádrži, tak nějak doráží, co s ním? Mám mu pořídit ještě jednu samičku nebo je nechat, bo holka se neustále kryje. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 21:44 Jana24 – Re: Haimdol
OK ano Zítra běžím koupit rostlinky! Za pokus to stojí,alespon vyndám ty umělé.. sice "vydrží" ale je fakt, že živé jsou živé..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 21:31 R Muž Silent [5949] – Re: Jana24
Díval jsem se na tvou nádrž. Mohlo by pomoci pořídit do nádrže dostatek živých rostlin. V houštinách se rybky mohou ukrýt a to, že agresor nemá ve volném prostoru jiné ryby pořád na očích jeho agresivitu výrazně snižuje. Ale hlavně se pokus zbavit závojnatek. Ty dokážou jakýkoli porost zdevastovat a akva je pro ně stejně příliš malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 21:29 Jana24 – Re: Haimdol
Aha :-( Takže ten jeden je agresivní a asi i nadále bude.. Tak snad tu malou neužene.. Má tam už své místečko, kde se ráda schovává, tak to snad zvládne. Děkuji za radu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 21:20 R Muž Silent [5949] – Re: Jana24
U těchhle čichavců je problém s agresivitou poměrně běžný. A v malém prostoru ještě umocněn nemožností ostatních se skrýt. Někteří jedinci jsou agresivnější u jiných se nemusí projevit vůbec. Tyhle rybky bych nechoval v nádrži menší než 100 litrů a nikdy ne jen v páru, ale v hejnku třeba 6ti kousků. Takže tvůj problém je ve špatně zvolené osádce akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 21:15 Jana24 – Re: Haimdol
Prosím prosím mrkneš se mi na foto níže.. mám problém s dvěma Čichavci, neustále je jedna agresivní na ostatní rybky.. nevíš proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 21:02 Muž obelix [0] – Re: Haimdol
DÍKY A DRŽ MI PALCE :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 21:00 R Muž Silent [5949] – Re: obelix
Jakou seženeš. Patentky, koretry, dafnie. Čichavci přijímají jakoukoli drobnější živou potravu. Bez potíží přijímají i vločková a granulovaná a mražená krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:56 Muž obelix [0] – DÍK ZA ODKAZ
A JEŠTĚ JEDNA RADA ŽIVOU POTRAVU A JAKOU ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:48 R Muž Silent [5949] – Re: obelix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:42 Muž obelix [0] – ASI TAK ALE SNAŽÍM SE
TOTO JE MÉ 2 AKVO OD DOB KOMUNIZMU CO JSEM CHODIL NA KROUŽEK AKVARISTICKEJ TAK SE MOC NEDIV ALE ZÁKLADY ZNÁM JEN RYB JE UŽ VĚTŠÍ SORTA TAK TO NEBYO :) BYLY MEČOVKY PAVÍ OKA SKALÁRY A ANCÍK :) TAK BYCH RÁD VĚDĚL ODOST VÍC O TĚCHTO RYBÁCH NEMÁŠ NĚJAKÉ RADY?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:37 R Muž Silent [5949] – Re: obelix
Ty toho o těchhle rybách moc nevíš viď? Jsou to labyrintky (zjisti si co to znamená) a ty se běžně musí nadechovat vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:35 Jana – Re: obelix
Jak jsem psala níže. Mám 2 Čichavce Zlaté a oba se chodí stále nadechovat ke hladině. Takže to bude asi úplně normální ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:33 Muž obelix [0] – ČICHAVCI
Fotka k příspěvku MÁM VE 100 L AKVU 5 MODRÝCH A 2 ZLATÉ A POŘÁD MI ODEDNA LÍTAJ KE HLADINĚ SE ASI NADECHNOUT JE TO NORMÁLNÍ NEBO NE FILTRACI MÁM EHEIM ECO PRO 130L A MÁM TO TAK ABY TO BUBLALO NA HLADINU I PÁR ROSTLIN TAM JE SICE JEŠTĚ DOKOUPÍM ALE AŽ ZA 3 DNY TAK PORADTE DĚKUJU
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:28 Jana – Čichavci se prohánějí - PROČ?
Fotka k příspěvku Mám problém s Čichavci Zlatými. Mám páreček (podle paní ze Zverimexu). Jedna rybka je menší a druhá větší. Ta větší (na obrázku v kroužku) neustále prohání tu menší. Malá je chudák neustále schovaná při dně. Čivec je dost agresivní a prohání mi i Čichavce šedé a Závojnatky. Můžete mi vysvětlit proč to dělá, když ostatní Čichavci jsou naprosto klidní??? Můžete z fotky poznat, zda-li je to opravdu páreček?

Děkuji za vaše reakce

Jana :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 12:04 Žena Zénais [4] - Labyrintky – čichavec zlatý v Ostravě
Ahoj všem
Chtěla bych si ČASEM pořídit pár čichavců zlatých. Jenže bojím se, že nebudou moc dostupné. Nevíte jak na tom jsou? Vyskytujou se občas v nějakém akv. obchodě, nebo je těžké je sehnat?

A ještě lépe-nevíte o nějakém chovu v Ostravě?(i zverimex, kde je mají)
Děkuju. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:54 R Muž Silent [5949] – Re: Aleš
Můžeš. Není to vyloženě hejnová ryba, ovšem přítomnost svého nebo podobného druhu většinou uvítá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:54 Muž Sewer [99] – Re: Aleš
Jistěže můžeš ... ale bez samičky mu bude smutno :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=1301