Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2011 10:53 Anďa – Re: kiiki
Dobrý den,

chtěla jsem se jen zeptat na Čichavce zlatého. Samička měla zřejmě zácpu protože byla jako kulička. Šlo jí nějak pomoci nebo se musela trápit až do konce?

Předem děkuji za odpověď. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2011 20:39 R Muž romant [27987] – Re: basa1313
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
Nějaký kamarádky by to těm klukům pořídit chtělo. Třeba se domluvit v tý akvaristice kde byli koupený a vyměnit dva za holky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2011 20:36 Žena basa1313 [18] - Parmičky – colisia lalia
dobry... mam 210 litrove akva a v nom 4 colisie lalia... pravdepodobne to budu vsetko samci lenze problem je v tom ze v akvaristike som menej farebnu rybku nevidela...
tak a teraz neviem ci sa znesu a ci by nebolo zle keby tam dokupim niake samicky keby ich nahodou niekde najdem... nebude ich tam potom uz privela?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2011 19:22 Muž Stenly [44] – Re: Tomiino
No vidíš.. vyjasnili si kdo má kde svý místo a pozici a pokud některý z nich nebude nějak vyčnívat tak to budou jen drobné běžné šarvátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2011 18:40 Muž Tomiino [43] – Re: Stenly
Tak me kdyz se prohani tak jen ty zlaty se zlatyma...mam tam jeste modry a tech si ani nevsimnou...ale neublizijou si...myslim ze se situace i pomalu uklidnuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2011 17:25 Muž Stenly [44] – Re: romant
Já mám ještě hejno danií a čichavci si jich ani nevšimnou.. jen se naučili rychle žrát.. dania jak ucítí žvanec, tak to je fofr. Jinak do ancíků občas ďobnou v domnění, že je to kořen. Jinak všechny čichavce prohání jen dominantní zlatý. Někdy se stane že na sebe náhodou dva narazí a jeden druhého odežene, ale to neberu jako nějakou agresi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2011 16:27 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
Všechny obyvatele komplet, nikdo nebyl ušetřen. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2011 14:08 Muž Tomiino [43] – Re: romant
Napadaly ti jen cichavce nebo i ostatni cudly?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 13:07 R Muž romant [27987] – Re: NHKG
Ale, jo, proč ne. Někteří lidi si taky nesednou a s rybama je to někdy velmi podobný. Já jsem zase měl ve 150 litrech dvě samice čichavců zaltejch a musel jsem je dát pryč, protože neustále napadali a otravovali ostatní obyvatele akvárka. Prostě každej máme nějakou zkušenost a tu předáváme dále. Tak ať se daří. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 12:24 Muž Tomiino [43] – Re: NHKG
no oni zase tak maly nejsou ti novy...rekl bych ze jsou na tom uplne stejne...jen se jim asi nelibilo ze jim tam pribyli dalsi :-)ke zradlu je normalne pusti,nekdy i vedle sebe spokojene plavou :-)ale nekdy ty starsi v akva je prozenou a klofnou do nich ale nic jim neudelaji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 12:20 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: romant
8 čichavců šedých není na 200L moc. Sám jsem jich měl 11 ve 130 litrech a v pohodě se snášeli, akorát se občas trošku prohnali, ale vždy bez následků a žádná ryba nebyla utlačována.
Blbé je, že ti noví jsou asi o dost menší než ti původní. Pokud ty nové neohrožují na životě a pustí je ke žrádlu, tak bych to neřešil a až ti noví dorostou, tak se budou honit navzájem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:49 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
Já bych je tam vůbec nedokoupil. :) Opravdu Ti nic jinýho neporadím, je to na Tobě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:45 Muž Tomiino [43] – Re: romant
jasny :-) a ty by jsi odendal ty co jsem prinesl parecek nebo ty tri holky co tam byly ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:35 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
Tak to je rozhodnutí, který je na Tobě, to za Tebe nikdo jinej nevyřeší. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:31 Muž Tomiino [43] – Re: romant
Jenze ty novy zlaty jsou tak krasny :-) a zase ty novy zlaty s modryma jsou v pohode.jestli by nebylo lepsi odendat ty tri co tam jsou uz dyl?kdyz tamty jsou v pohode??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:27 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
Jak jsem to pochopil, tak ten problém vznikl po přidání těch dalších zlatejch, tak ty bych dal pryč. Pokud se ty ostatní snesou, tak bych je nechal a řešil to v momentě kdy by se začalo dít něco nekalého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:22 Muž Tomiino [43] – Re: romant
Tak ja je odendam jen nevim jestli ty co tam byly delsi dobu nebo ten novej parecek zlatych?ale modrej si ani nevsimnou...a jak je to s tema klukama?je lepsi nechat jednouho kluka v celym akva nebo dva kluky,ale kazdej je jinej modrej a zlatej.Potrebuju poradit tak bud odendat tri ty samicky zlaty coi tam jsou dele,nebo ten novej parecek???co bys udelal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 11:12 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
Jestli dobře počítám, tak tam máš teď těch čichavců celkem 8 kousků a to už je na akvárko Tvojí velikosti opravdu moc. Co se týká té agresivity samců a samic, tak to, že je v současnosti více agresivní samice, ještě neznamená, že samci budou v pohodě. Až trochu povyrostou, tak se do sebe pustí i oni. Když se podíváš do atlasu na nároky těch ryb, tak Ti to bude jasnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 10:39 Muž Tomiino [43]
Hodne cichavcu po hromade jo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 10:35 Muž Tomiino [43] – Re: romant
Samci ze jsou prave v klidu...samice tech stalych na ne utoci ale zajimavy je,ze jen na ty zlaty...mramorovych se ani nevsimnou...tak nevim jestli mam odendat ty starsi nebo ty novy dva zlaty...ted kdyz jsem je sledoval tak do nich obcas tukne ale aby je prohanel celou dobu to ne...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 10:03 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
Už je jich tam moc a ani více rostlin na tom nic nezmění. Půjdou po sobě hlavně samci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 08:07 Muž Tomiino [43] – Re: Stenly
vzdyt ja tam mam rostlinek celkem dost jen cekam az to postupne zaroste...ale divny je ze si netroufnou na ty modry...jen na ty oranzovy (zlaty) nebo jestli to vyresim tim ze ty oranzovy odendam a necham tam zluty co tam jsou dyl ...nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 08:01 Muž Stenly [44] – Re: Tomiino
Taky by mohlo pomoct husté osázení rostlinami, aby se tam ty ryby mohly schovat, když na ně útočí jiné... udělat jim nějakou pořádnou houštinu. Dej jim tak den-dva... uvidíš jestli se situace bude klidnit nebo ne. I když vždycky bude někdo na někoho útočit.. otázka je jak moc neúnosné to pro tu atakovanou rybu je. Pokud je mezi jednotlivými útoky pauza a klid a může se nažrat, tak bych je tam nechal. Záleží na tvém posouzení, jestli je ta ryba ve stresu z těch útoků nebo to zvládá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 07:58 Muž Tomiino [43] – Re: Stenly
no a nebo zkusim odendat ty zlaty co tam byly,nechat tam ty novy zlaty a modry a misto tech starsich v akva parecek medovych...tak nevim nu ta hodku budu doma tak to budu chvilku sledovat...a jestli ty zlaty budou stale utocit nevim co udelat....:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 07:52 Muž Stenly [44] – Re: Tomiino
To asi ne.. je to prostě "konkurence" v rajonu. Buď se podřídí dominantním rybám, nebo spolu budou pořád bnojovat. V akva vždycky bude nějaká dominantní ryba, většinou je to samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 07:46 Muž Tomiino [43] – Re: Stenly
a zdalo se mi ze je agresivni samice,napadala oba ty oranzovy,modrych se ani nedotkla a pak vyjela i po samici ktera je tam s ni od zacatku...dal jsem ji znamemu do akva a kdyz jsem koukal zacala ty novy napadat ta druha samice...tak sand se uklidni,jestli si nezvyknou na to ze jich tam bude vic budu muset nektery odlovit.Kdyz odendam ty novy a prikoupim misto toho medovy asi si moc nepomuzu vid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 07:37 Muž Stenly [44] – Re: Tomiino
Včera jsem měl to samý. Mám 4 zlaté a dokoupil jsem 4 medové a ten dominantní zlatý samec jim dal hned pěknou sadu (on teda dává sadu i ostatním zlatým..hlavně po krmení) Byli z toho chudáci krapet vykulení ale tak za 2 hodinky se to trochu uklidnilo. Řekl bych že ukazuje kdo je v akva pánem. Sleduj je a uvidíš, jak se to bude dál vyvíjet. V nejhorším budeš muset dát ryby, které jsou nejvíc napadány, pryč. Nebo naopak ty hodně agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 06:43 Muž Tomiino [43]
Ahoj,potreboval bych poradit.Mam 200 l nadrz (viz.prezentace) a od zacatku mam 3 cichavce zlaty ted jsem jim prikoupil 3 mramorovy (samce,2 samice) a parecek dalsich zlatych(jsou spise oranzovy)
a ty zlaty co jsou v akva dyl prohani a otukavaji ty novy zlaty...je to jen seznameni s novymy obyvately nebo je tam proste nechteji a pomlati se?nikdy se mi nic takoveho nedelo :-) poradi mi nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 14:08 palac15
prosím poradte mi, mam cichavce udelala se mu plisen na zabrech nevíte jak ho vylecit bez pripravku (uz mi dosly a akvaristika nebo zverimex je strasne daleko)
sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 09:07 R Muž romant [27987] – Re: Mjuca
Když mu pořídíš dvě, tak bude jistě spokojenější a v akvárku bude větší pohyb. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 09:03 Žena Mjuca [2] – Re: romant
Tak to ráda slyším! Jsem taky tak trochu kytkofil, momentálně jsem nadšená z mého osázení, ikdyž by to mohlo být hustší...takže bych nerada, aby mi to ještě více prořídlo :)
A bude samci stačit jedna samice, nebo mám pořídit radši dvě? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 08:13 R Muž romant [27987] – Re: Mjuca
Dobrej nápad. Devastaci rostlin se bát nemusíš, když už, tak budou ozobávat řasu, ale do kytek se Ti nepustěj. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 08:08 Žena Mjuca [2] – Čichavec medový k pancéřníčkům ?
Zdravím :-)
Je dobrý nápad, chovat v 54L akvu párek čichavce medového a hejno pancéřníčků třískvrnných (tak 7-9 rybek)? A jak moc ze zkušeností čichavci devastují rostlinky?
Díky moc za odpovědi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 13:06 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: glumča
Krmím aj mrazenou potravou, ale nie často, lebo sa potom kazí voda. Aspoň tak som sa to tu dočítala. Mrazené majú tak 2x do týždňa a ináč pestré suché - guličkové krmivo každý deň. Dik za komentár, odpísala som ti správu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 13:02 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: geminika
však ti perleťáci dorostou.zkus je krmit mraženou potravou,víc jim chutná a taky prospěje:-)já jsem přešla na krmení jen živou či mraženou a vidím rozdíl na tetrách,jsou třpytivější a větší.
PS:napsala jsem ti komentář ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 12:57 Žena geminika [39] - Živorodky
Hm, asi máte pravdu. Tak ich teda nekúpim. Tak až na budúce, keď sa tieto časom pominú. Len ma hnevá, že tie perleťové sú stále také malé, ako keď som ich kúpila. A to je už asi 4 mesiace. Raz som mala samca veľkého asi 10 cm. A tieto majú ledva 6 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 12:54 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: geminika
Taky bych už nepřidávala.. hmm jestli se ti začnou třít čichavci a skaláry,tak se ti to tam mezi sebou pěkně pobouchá.Já mám ve 136 litrovým akva jen jeden pár čichavců modrých a ještě mi to pro ně přijde malé....a nejsme přece malé děti,abychom chtěly všechno,co se nám líbí,ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 11:13 R Muž romant [27987] – Re: geminika
Další čichavce bych tam už nepřidával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 11:09 Žena geminika [39] - Živorodky
Ahojte. Len by som chcela vedieť váš názor. Mám 126 litrové akva (viď prezentácia) v ktorom sú najväčšie ryby 2 skaláre, (cca 10 a 8cm) 2 guramy modré (7cm), menšie 2 guramy perleťové (5cm), 1 kobaltová (6cm) a potom už len také menšie mrenky a živorodky. Chcem sa spýtať, či si myslíte, že prikúpením 2 gurám zlatých k tejto osádke a do tohto objemu by som niečo pokazila. Páčia sa mi guramy a chcela by som ešte tieto. Pravdou je, že ten modrý samec naháňa všetky ostatné, tak neviem, či by sa mu to páčilo a či by im neublížil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 11:09 Žena geminika [39] - Živorodky
Ahojte. Len by som chcela vedieť váš názor. Mám 126 litrové akva (viď prezentácia) v ktorom sú najväčšie ryby 2 skaláre, (cca 10 a 8cm) 2 guramy modré (7cm), menšie 2 guramy perleťové (5cm), 1 kobaltová (6cm) a potom už len také menšie mrenky a živorodky. Chcem sa spýtať, či si myslíte, že prikúpením 2 gurám zlatých k tejto osádke a do tohto objemu by som niečo pokazila. Páčia sa mi guramy a chcela by som ešte tieto. Pravdou je, že ten modrý samec naháňa všetky ostatné, tak neviem, či by sa mu to páčilo a či by im neublížil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 11:09 Žena geminika [39] - Živorodky
Ahojte. Len by som chcela vedieť váš názor. Mám 126 litrové akva (viď prezentácia) v ktorom sú najväčšie ryby 2 skaláre, (cca 10 a 8cm) 2 guramy modré (7cm), menšie 2 guramy perleťové (5cm), 1 kobaltová (6cm) a potom už len také menšie mrenky a živorodky. Chcem sa spýtať, či si myslíte, že prikúpením 2 gurám zlatých k tejto osádke a do tohto objemu by som niečo pokazila. Páčia sa mi guramy a chcela by som ešte tieto. Pravdou je, že ten modrý samec naháňa všetky ostatné, tak neviem, či by sa mu to páčilo a či by im neublížil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 22:14 Muž daniel1997 [9] - Asie – Re: invalida
To ne no palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 22:08 S Muž invalida [3881] – Re: Designer
Úplně to sem nepatří...ale když jdu kolem akva..ryby okupujou krmnou díru ale většina si myslí že sou zvědavý..když se přiblíží návštěva schovaj se...ryby nejsou blbý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 21:35 Muž daniel1997 [9] - Asie – Re: Designer
Fotka k příspěvku Tak uvidíme mám je vod včera tak se to ňák vyvrbí

Dávám screen z aqua
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 21:25 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: daniel1997
No vis, ryba gentleman, to se moc casto nevidi :) . Samci ruznych ryb se umi pred samici predvadet treba tim, ze ji vsechno sezerou, nepusti ji k tomu, otloukaji ji jak muzou, nedaji ji pokoj, proste moc hezky ji ukazuji, ze stoji za to. Ono z lidskeho pohledu to vypada hrozne, ale u nekterych ryb je to prirozene, u labyrintek nic vyjimecneho. Kdyz jsme u labyrintek, specialne co dokaze samec Betta splendens udelat se samici, to se zda ukrutnost sama. Resenim byva poridit vice samic, agrese se rozdrobi. A jeste je tady jedna vec. Je to mozna divne, ale nektere ryby maji povahu. A tak kdyz nekdo rekne, ze neco spolu chova a nic se nedeje, a druhy ze to absolutne nejde, dokazu jim verit obema, stava se. Kdyz ma clovek smulu na extra agresivni kousek (u mnoha druhu ryb), je to proste smula. Nakonec uz tady nekdo psal, ze musel utratit i agresivniho samce Tercovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 21:15 Muž daniel1997 [9] - Asie – Re: glumča
v nedeli jsem si koupil rostlinu nevim nazev ale byl to docela prcek a dnes= prales

jo rostlin je tam dost

aorat mam strach aby nechcipla(jsem zacatecnik od vanoc) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 21:12 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: daniel1997
přesně jak píše Johan,mí čichavci taky nelítají od jedné strany akva na druhou.můj samec taky proháněl samici,hlavně,když se chtěl třít a ona ještě ne.to se časem zklidní..Ještě mě napadlo,jestli tam má samička dost skrýší - rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 21:05 Muž daniel1997 [9] - Asie – Re: Johan
ale je zajimave ze ji zere zradlo ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 21:03 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: daniel1997
To on ji bude prohánět furt. Začas si trošku zvykne a nebude to to pořád. U mě sou v pořádně zarostlé nádrži a to že by potřebovaly plavat jako např. neonky se mi nezdá. Většinou jen stojí, za chvíli uplave 10 cm a pak zase stojí.. Chvílema prožene samičku a pak se to celé opakuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 20:58 Muž daniel1997 [9] - Asie – Re: invalida
diky pokusim se nak nahodit screen a asi presadim rostliny :) :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=1151