Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 23:01 Fatimka – Čichavec zakrslý
Troufnu se zeptat, zda by od někoho z vás bylo možné získat mladý, k sobě nepříbuzný pár čichavce zakrslého v modré (popř. neonově modré) barvě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 07:26 Muž Venca [25] – ------- PaDa----------
Ten článek o čichavcích zakrslích moc pěknej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 06:45 Muž Venca [25] – ----- solem------
Kdyby to šlo taky bych si rád něco přečetl o čichavcích tak tady mě to můžeš přeposlat: venca.novy@centrum.cz Nebo to napiš do rad ať si to přečte kdo bude chtít to by bylo nejlepší dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 04:05 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Čichavci zakrslí - Colisa lalia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 12:44 solem – dobré.:)
Tak jo všem vám to rád hned napíšu, nezvládnu napsat všechno co vím a kde co je překonané, ale myslím že někomu, kdo vůbec netuší to dost pomůže. Jinak kdyby měl někdo jakýkoliv dotaz tak mi můžete mailovat na Julek.Jakub@gmail.com ale ty čichavce vám pošlu.;) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 22:26 Žena Wampi [54]
Ahoj já bych si to taky ráda přečetla. Šlo by to ? Dík. LucieFajmon@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 22:17 Vrubouš – solem
Pokud by to slo,taky bych si neco precetl o tom co vis o Cichavcich...Dik.
xkymi@seznam.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 21:08 Moky
solem inak Dik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 21:06 Moky
mokyc@zoznam.sk na tuto adresu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 17:39 solem – kam?
Kam ti to mám poslat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 10:00 Andrej
solem prosim ta posli mi nieco o nich. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 22:39 solem – čichavci
Kdyby jsi o nich něco potřeboval vědět tak písni mi vzkaz, jsou to moje oblíbené rybičky už od mala.;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 13:41 Andrej
AC2 akurat som nieco nasiel na google.dik za radu. X-) palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 13:38 Muž A2C [25] - Sumci
tak to si dobrý ani ja ju tak dobre nepoznám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 13:37 Andrej
tuto stranku www.rybicky.net poznam ako vlastnu dlan ale aj preto diki. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 13:35 Muž A2C [25] - Sumci
a čo takto použiť Google? alebo : rybicky.net/atlasryb/cesky/4 a tam máš Čichavcov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 13:32 Andrej – Čichavci
Nevie nikto stránku o Čichavcoch??? hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2007 18:59 Žena Alena.sv [89]
Tak jsem nakonec dala dohromady(jak už jste si možná všimly)čichavce modré,zlaté i perleťové s hejnem parmiček čtyřpruhých.A vše je v pohodě.Parmičky si čichavců nevšímají,vystačí si sami.Všechny rybky jsou O.K. hop ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 22:09 Žena Alena.sv [89] – motýlek
Hmm, díky za nabídku,ale jak vidíš tak to nepůjde. ;-)
Jinak všem děkuji za názory.Ještě budu přemýšlet. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 14:15 Vitekm – čichavci
Mám v akvárku čichavce i siamky. Bez problémů. čichavci modří jsou takový pohodový skoro nezničitelný a blbuvzdorný ryby. Líbí se mi, protože rychle vyrostli a když jezdí po akvárku, tak jsou od světlonce bledě modré barvy až k tmavě skoro fialové. Podle světla. Parmičky siamský mám taky jako skoro každý kvůli řasám. Ale jsou to pohodářky. vřele doporučuju. Parmičky čtyřpruhý potřebujou hejno a jsou pro většinu klidných druhů obtížné. raději jinou kombinaci. Akvárko máš veliký, tak si vyhraj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 06:44 motýlek
ehm ... tak vidím odkud jsi :-) ... pardon ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 06:40 motýlek
nejsem určitě expert, ale mám parmiček čtyřpruhých 7 se 6-ti tetrami černými a 14-ti neonkami ... parmičky si vystačí samy se sebou - nikoho neohrožují ... ale problém je při krmení - stihnou požret 90% umělého krmení - dá se to řešit tak, že dávám dvě různé velikosti granulí na více míst a dostane se i na ty ostatní rybky. Při krmení třeba černými komářími larvami je to v pohodě - dostane se na všechny rovnměrně. Myslím se tedy, že s těmi labyrintkami by to mohlo fungovat obdobně. Pokud jsi někde od Zlína (já Napajedla) - mohu ti parmičky věnovat - mám jich ještě stovku asi 32-35 mm :-)) a teter černých tak 300 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 20:35 stavik
Já mám s zlatými čichavci 4 parmičky oděsovy a 2 parmičky červenoploutvé a nic se neděje. To jen kdybys chtěla tyto parmičky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 15:30 Žena sharon [126]
alena: K modrým zase můžeš klidně dát i parmičky čtyřpruhé, ti se rozhodně okusovat ani jinak usurpovat nenechají. Zato perleťáky někdy trápí i parmičky černopruhé. Já bych si raději vybrala, buď temperamentní anebo klidnější osádku, pokud máš tu možnost výběru a žádné ryby ještě doma nemáš :-) Do 260 můžeš mít nápadů habaděj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 15:20 Žena Alena.sv [89]
Pro Nortona:Hm,taky jsou pěkný. palec Ale u nás jsem je v akvaristice ještě neviděla. hmm
Pro Sharon: takže modří s perleťovýma raději ne? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 15:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – wayn
Často opanuje flegmatický jazzman třetinu akvárka a cholerický metalisti držej hubu a krok ;-) Hnízdo si rozvracet nedá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 13:50 Žena sharon [126]
Pro Alenu : Modří bývají docela temperamentní a perleťoví zase dost plaší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 13:45 Muž Norton [109] – ...
A co parmička purpurová? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 13:17 Žena Alena.sv [89]
Pro Sharon: Proč?Modří a perleťový se nemají v lásce? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 11:52 Muž wayn [79]
Taky bych se přimluvil za nějaké klidnější parmičky k čichavcům než čtyřpruhé. Vydrží spolu, ale je to jako by měli spolu bydlet cholerickej metalista a flegmatický jazzman.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 11:49 Žena sharon [126]
Parmičky čtyřpruhé i černopruhé s čichavci být můžou. Čtyřpruhé ve větším hejnu, jak tady psali, ale je možné místo čtyřpruhých pořídit hejno pětipruhých, které sice nejsou tak transparentní, ale zato jsou mnohem klidnější. Možná bych spíš uvažovala nad kombinací čichavci modří x perleťoví, ne vždycky se tahle kombinace osvědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 10:05 Žena Alena.sv [89]
Díky to jsem ráda,plánuju tak 8-10 kousků. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 09:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – jde to...
Pokud plánujete opravdu hejno, tedy alespoň 10 kousků nebo více, tak by mělo být soužití pohodové. Mých čichavců perleťových si ani nevšimnou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 09:14 Žena Alena.sv [89]
Myslím hejno čtyřpruhých a asi 2 černopruhý(siamky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 09:03 oldkiwinka
nejdřív ste psala:parmičky čtyřpruhé a po druhé zase parmičky černopruhé.Jenom upozornění:parmičky čtyřpruhé rády okousávají dlouhoploutvým rybkám ploutve.
počkejte an reakce expertů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 09:01 Žena Alena.sv [89] – čichavci versus parmičky ?
Ahojky,právě jsem si založila nový 260l akva a chtěla bych si do něj pořídit čichavce perleťové,modré,zakrslé.Ale pro ty si pojedu až o dovolené do Mělníka.Mimo to bych si až se akva zaběhne ráda pořídila hejno neonek a parmiček čtyřpruhých.Mohou být spolu?Četla jsem někde,že parmičky s čichavcema nemůžou být.Je to tak? Ale parmička černopruhá snad vadit nebude,ne?Díky předem za názory. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2007 20:28 Muž Roman [100] - Cichlidy – vítekm
Tzv.asijské grundle??? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 17:32 Vitekm
No rostou až vyrostou. Já koupil čichavce modrý, když měli cca 5 cm. Mám je 3 měsíce a už se to dá odhadnout na velikost okolo 9 cm. Moc už asi neporostou, protože jestli vyrostou víc než 12 cm, tak pudou na Vánoce na pánev... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2007 14:19 LuXy
Od Horáca každá rada nad zlato palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 14:05 Eva
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2007 07:10 Muž Horác [3942]
U malých to poznáš tak, že si počkáš, až budou velký :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 06:40 keny – Cichavci
ahojte prosim vas ako dlho rastu cichavci modry a perletovy?? a ako rozoznam pohlavie u malych??? tak 4cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 09:23 solem – Zakrslík
Ti zakrslíci jsou vážně problém, taky mi vždycky chcípnou, modré mám už léta, a zakrslíky jsem zkoušel mezi tím už několikrát a nikdy nic, teda jednou se mi podařil odchov, ale ty ti opravdu nedoporučuju, jinak ti modří pod 70-80l ne a šedí a ostatní velikáni minimálně 100l, v malym je opravdu nezkoušej chovat, když jsem byl mladší tak jsem je měl ve 40l :-( to víte bylo to silnější než já a byli furt hrozně lekavý, ve chvíli kdy jsem si pak pořídil svojí labyrintkárnu se rázem sklidnili a už se vůbec nebáli, takže do malého opravdu ne. Tak hodně zdaru, vybral jsis pro začátek opravdu zajímavé a chovatelsky vděčné ryby, počkej až budeš narychlo převářet vodu a budovat odchovnou nádrž, až se ti poprvé vytřou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2007 22:44 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Přesně tak, ty žabky jsou roztomile drzé, je legrační je pozorovat, jak se boxují s rybkama o patentky :) Potěr zkouší lovit, jenže jsou na to asi moc pomalé, i když pár jich možná uloví. Dospělá paví očka potěr ignorují, a mám docela zarostlé akvárko, tak potřebuji rybku, která by byla rychlá a ten potěr si našla. Líbilo by se mi, kdyby někdo zavedl půjčovnu rybiček :) Třeba by se půjčovali čtverzubci na vyžrání šneků, přísavky thajský na zlikvidování řas, čichavci na potěr, a po práci zase pěkně zpátky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2007 22:36 Marius
Môžem Ti zodpovedne povedať že Čichavci Tvojim žabkám absolútne nič neurobia. Sám chovám v jednom akva - 630 litrov - 20 kusov Čichavcov ( Trichogaster leeri) veľkých asi 10 cm. Teda dospelé chovné ryby. Nikdy som nespozoroval od nich ani len jediný útok na žabky. Možno mi neuveríš, no tie žabky sú také drzé že keď krmim granulou a tá padne na zem tak sa žabky medzi ryby doslova vrijú a vyzerá to ako keby ich odtláčali od žrádla prednými rukami. Kto to vidi smeje sa na tom... Problém nastal len vtedy keď som do akva dal dva sladkovodné kraby. Jeden z nich za pár sekúnd chytil žabu a odstrihol jej nohu. Žabka to neprežila a kraby putovali ihneď von. Totálne ma naštvali! A čo Ti poradím ako požiereča poteru? Každá ryba rada zožere poter. Taký je zákon prírody. Je to len na Tebe pre čo sa rozhodneš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2007 22:16 Marius
Podľa mňa jedna z najkrajších rybiek je fakt Colisa lalia - po Vašom Čichavec zakrslý. No z vlastnej skúsenosti Ti môžem povedať že to, čo sa o ňom píše, že často bez príčiny uhynie najmä v zime je pravda. Chovám a množím ryby už viac ako 20 rokov a mal som už kadečo. No s Colisami je to tak. Denodenne na ne pozeráš, na rybe nič nevidíš a na druhý deň je po nej. Bez akýchkoľvek príznakov zdochne. Takže aby si sa nesklamal ako ja, keď som ich strašne chcel aj množiť a s chovnej skupiny mi zrazu ostali 2 kusy. No ja by som ti poradil takú zlatú strednú cestu - Trichogaster leeri. V dospelosti je to krásna ryba, ver mi, teda samec určite. Mám ich doma 20 chovných kusov veľkých asi tak 10 cm a každému sa páčia. Porozmýšľaj, nechcem Ti svoj názor vnucovať, len som Ti napísal aké mám skúsenosti... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 21:35 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Parmička zlatá
Co jsem o ní na netu našla, tak jí všichni chválí, asi si taky zkusím sehnat páreček ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 07:55 Muž Onďa [32] – to Vip
Parmička zlatá,tj.schubertova je opravdu mírumilovná.(mam ju taky) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 23:56 Vip
Ostatní ryby prohání pouze parmička čtyřpruhá,která se značným zalíbením jiným rybkám okusuje ploutve.Zkušenost mám s parmičkou nádhernou,zlatou,purpurovou,perleťovou,duhovou a p.z Oděsy.Tyto druhy jsou k ostatním rybám mírumilovné a nic jim nedělají.Jen snad parmičky purpurové jsou drobet čilejší a nehodí se moc ke klidným rybám(např.čichavci z nich unešeni moc nebyli).Platy bych pro zbavení potěru moc nedoporučoval.Kdysi jsem je měl a množily se stejně jako paví oka.
Pro zbavení potěru jsou ideální tetrovité druhy - např. tetra kravavá,císařská atd.Bohužel s těmi by žabky dlouho nevydržely.Spíše ty čichavce,do huby ji nestrčí určitě!Když budou dostatečně krmeni,problém bych v tom neviděl.....
(ale zkušenosti s tím nemám,takže zato neručím :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:28 Muž Onďa [32] – ocasky
No nevim,ale když nejsou pavi očka závojova,tak myslim,ze by jim parmičky nic neudělaly. hmm Ale potěr by žraly na 100% :-D :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [41] 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=2001