Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2016 19:08 Muž Shimamoto [492] Re: ercan
U mladých perleťáků v prodejní velikosti to ještě moc spolehlivě poznat nejde, kdo je kdo. Mladej se dostal do puberty a vyzval vládce akvária a dopadl, jak dopadl. Kdybys měl větší akvárium, šlo by přikoupit pět šest ryb a vytvořilo by se hejnečko s hierarchií a žádný problém by nebyl. Takhle je lepší sehnat dospělou samici, lépe dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 19:06 Muž ercan [38] Re: NHKG
Jasné. Já si do teď myslel že je to pár. stydim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2016 18:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ercan
U mě fungovalo hejno čichavců. Jak jich bylo aspoň po 3 od každého pohlaví, tak se sice pošťuchovali, ale bez následků. 2 je fakt špatný počet, slabší bude bitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:54 R Muž romant [27982] Re: ercan
No, mě moc neděkuj, já mám oko z kašparovy krávy, to spíš kolegovi Shimamoto, ten to rozštíp. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:51 Muž ercan [38] Re: romant
Jasan. Toho musím dat co nejdřív pryč. Moc dík za rady. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2016 18:48 R Muž romant [27982] Re: ercan
eSHa bude v poho, ale moc v poho nebude ten podřízenej samec, ten bude otloukánek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:45 Muž ercan [38] Re: romant
Možné to je! Samec má cca 2-3 roky. Druhý kus byl přikoupen o dost později. V krámu byl nabízen jako samice. Hmmmmm tak je to tedy jinak. Tak to ho budu muset někomu střelit. A ta esha bude v poho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:39 R Muž romant [27982] Re: ercan
Vítej v klubu. :-D :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:37 Muž ercan [38] Re: romant
Sakra,že bych byl za blbce tedy ja? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:31 R Muž romant [27982] Re: ercan
Tak ten je jasnej, ale je otázkou jak hodně má kolega pravdu v tom svém určení té "samice", kde to vypadá taky na samce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.02.2016 18:30 Muž Shimamoto [492] Re: romant
I to zranění tlamy tomu napovídá, držkama jdou proti sobě dva samci, samice jsou vůči samcům submisivní. Plus výrazné "perlové" skvrny, delší hřbetní ploutev - nejspíš to opravdu bude kluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:29 Muž ercan [38] Re: Shimamoto
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Foto samce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:21 R Muž romant [27982] Re: Shimamoto
No, klasická otázka, kdo je kdo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2016 18:19 Muž Shimamoto [492] Re: ercan
Nemůžu si pomoct, ale mně ta potlučená "samička" spíš připadá jako samec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:18 Muž ercan [38] Re: romant
Dal jsem eshu 2000 bude stačit nebo ji moc nepomůže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:13 R Muž romant [27982] Re: ercan
On chce, ale ona ne, to je u čichounů vždycky problém, proto je dobrý mít sestavu v poměru více holek na kluka(y). Nějaká ta plíseň už tam je a on nedá pokoj a bude dorážet, až se z toho vyklubou bakterie a se samičkou bude ámen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:09 Muž ercan [38]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdarec!
Chci se zeptat na samičku čichavce jestli se mám obávat nějaké nemoci? Zdá se mi její tlamka nějaká divná. I na hřbetě má nějaký šrám a na spodní ploutvě má nějaký jakoby bledý flek. A chování samečka k ní se mi zdá že se taky změnilo,je na ni víc agresivní, stále ji napadá.
Omlouvám se za špatné foto ale snad nekdo pozná a poradí. Předem děkuji!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 23:53 Žena šarlot [0] Re: šarlot
Fotka k příspěvku Tak uz dorazily :) a byla jsem dost prekvapena jak hezky jsou :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 19:09 Žena šarlot [0] Re: PaDa
Juju tak kytky nejaky pribydou v pondeli nebo utery :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2015 13:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: šarlot
[premejslim nad rybkama a tim padem jaky kytickg tam dat aby bylo vse v pohode...
To neřeš, dej tam na začátek co nejvíc nenáročných a rychle rostoucích rostlinek, jinak máš řasu skoro jistou. Vylaďovat můžeš časem, ale to už bude spíš o tom, jaké rostlinky ti půjdou a jaké se budou líbit tobě. Rybám je to vcelku jedno ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 02:41 Žena šarlot [0] Re: NHKG
Nene zatim tam nic neni a vse se zajizdi jed v case mezi tim premejslim nad rybkama a tim padem jaky kytickg tam dat aby bylo vse v pohode.... Ty modry se mi hodne libi ikdyz oni vsechny jsou hezky pro t o se tu ptam predem ;-)
A kryci skla mam ;-)
Filtr je externí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2015 23:11 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: šarlot
Souhlasím s NHKG. Ve 160l už může být klidně dvojice nebo trojice velkých čichavců, buď zmiňovaných šedých, nebo třeba perleťových. S neonkami se snesou bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.12.2015 20:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kvietik
Nedoporučujte furt čichavce zakrslé a medové začátečníkům. Jsou docela nároční, obzvláště v nezajetém akváriu rychle chcípnou!

Pro začátečníka je ideální Čichavec šedý a jeho barevné varianty (zlatý, modrý a mramorovaný). Akorát to s rybami Šarlot neuspěchej. Ryby je potřeba dávat postupně, co 14 dní. Ideálně první ryby 1 měsíc po napuštění akvária a zapnutí filtru. Filtr na fotce nevidím, ale předpokládám, že tam je externí.
Pár těch čichavců šedých může být prvními obyvateli toho akvária. Potřebují teplotu kolem 24°C a krycí skla! Ocení rostliny u hladiny (třeba růžkatec). Jinak jsou na rozdíl od zakrslých velmi nenároční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2015 19:46 JoKa Re: šarlot
Předně bych se zaměřil na to akvo... Zatím je to spíš takové nějaké malawi...
Od napuštění vodou až po ryby máš minimálně měsíc čas (v nezarostlém akvu ještě víc), čas na shánění zeleně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 19:37 R Muž afc1886 [14655]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 19:33 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: šarlot
pre tvoje akvarko asi tato rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 18:30 Žena šarlot [0] Re: šarlot
Fotka k příspěvku Vodu jeste doleju a kytky pribydou urcite
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 18:00 Žena šarlot [0] – cichavec jaky
Zdravim narazila jsem na tyto krasne ryby co ctu nekdy se snesou s neonkama nekdy ne mam akvarko 100x40x40 jakyho by jste mi doporucili co by tam mohli spolu byt pocitam ze by tam byl par diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 08:52 Muž mPP [4] Re: kvietik
Tak už len čakať kým chalanisko nepodrastie lebo zatial su na neho zle ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 08:44 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: mPP
Guramy netvoria pary, takze dve samice a jeden samec je ok. Aspon sa to otravovanie samcom trocha rozlozi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 08:34 Muž mPP [4] Re: mPP
No mlady ostal v akva túto noc nedal si obhliadku izby ;) Ale aj samičky už sa pekne nadychuju potichu ako niekedy nie. Zrejme si pomaly zvykajú že akva je bez krytu. Ešte dám tomu čas a počkám so zakrytím týždeň dva uvidím čo sa stane mám i čiastočne zakrytú hladinu.
Inak čihavce po slovensky gurami tvoria pár na cely život ? Pýtam sa preto keď su tam dve samičky či jedna neostané osamotená doteraz chodili pekne vždy spolu len či sa časom nesparuju a nebude ju pár utláčať a podobne alebo je to tak, že samec zvládne aj jednu aj druhu ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 20:39 Muž mPP [4]
No tak a ja že ho už nemusim dávať. No v izbe je teplo to by nebol problem ale človek nikdy nevie zatial sú ako som písal potom ako som dal kryt preč vždy dole takže nehrozý že vyskočia ale keď si zvyknu tak asi to môžem očakávať prípadne to očakávam aj dnes :-D ten mlady si asi vyskoči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 20:05 Muž Shimamoto [492] Re: mPP
Až povyroste, tak jim to nahánění vrátí, to si piš:-D Schovat se kam má, rostliny máš celkem slušné. Ale to krycí sklo si pořiď urychleně. Ano, čichavci skáčou, zvlášť když je někdo honí. A jestli máš v cimře chladno, spěchej s tím krycím sklem dvojnásob, nastydlý labyrint není žádná sranda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2015 19:59 R Muž romant [27982] Re: mPP
Tak u čichounů je ten kryt, krycí skla akva docela potřebná věc. Když bude dostatek úkrytů, tak bych to nějak tragicky neviděl, holky držej basu a jdou po něm společně, až povyroste, poměry se změní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 19:54 Muž mPP [4] – Čichavec modrý
Dnes som konecne kupil samceka cichavca modreho ale problem je ten ze je asi o polovicu mensi ako dve samice co mam. Myslel som si ze bude aj problem zo zaciatku pohoda ale asi po 3 hodinach ho uz zacali nahanat. Myslite ze si zvyknu alebo pocitat stym ze ho ustvu na smrt? A inak este par dni mam akva bez krytu je mozne ze sa mi ochoreju lebo vzduch bude chladnejsi pripadne ake mate skusenosti s vyskakovanim guram z akvaria dik :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 16:59 Muž Shimamoto [492] Re: housis
Pokud tvůj samec není nadstandartně agresivní v rámci svého druhu, myslím, že to bude úplně v pohodě. Jak jsem psal, nestalo se mi, že by perleťáci, šli na krev, spíš si jen "ukazují svaly". Silnější ryba možná naznačí výpad, a když slabší uteče, rozhodně ji nebude honit po celém akváriu. Čichavci perleťoví jsou prostě pohodáři a jestli je nechováš v prťavém plivátku, žádný problém by neměl být. A dobrý porost rostlin bezpečnost prcků pojistí;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 07:31 housis Re: Shimamoto
to jo, ale jedná se mi o to, že: samec 1 rok starý a cca 10 cm veliký a bude mít 2 samičky mladé cca 4 cm veliké. Bojím se aby je neutrápil. co myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2015 22:59 Muž Shimamoto [492] Re: housis
Perleťový čichavec je mimo dobu tření mírná a společenská ryba. Pokud samec nehlídá hnízdo, v pohodě se snese i s ostatními samci, ryby vytváří pohlavně smíšené skupinky, kde určitá hierarchie platí, ale krev kvůli tomu neteče. Kdybys to pohlaví náhodou netrefil, u tohoto druhu by se zkrátka tak moc nestalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 22:33 Muž ludvik [1082] Re: housis
Každý chlap radši mladší partnerku ... :-) Spíš budeš mít problém je v mladém věku rozpoznat, já to nepoznám asi ani u starých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 21:48 housis – čichavec perleťový
Ahoj. Měl jse cca 1 rok páreček čichavců perleťových. Bohužel mi samička umřela. Mohu si k samci dokoupit 2 mladé samičky? Neublíží jim samec, který je už teď cca 10 cm velký.
Dekuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2015 21:02 Peter Re: Shimamoto
Já se vám taky velice omlouvám za to že jsem po vás takhle vyjel.Měl jsem celý zničený den (vím že zlost si mám vybíjet na něčem jiném).Moje chyba byla několiknanásobná.Takovéto texty mi dělají vždy problémy.Pokaždé zapomenu na to hlavní.A v tomto případě to byly akvárka a osazenstvo nádrží.Máte pravdu v 112 by to byla polévka nebo guláš.Mockrát děkuji za držení palců v jejich chovu.I já vám přeji hodně zdaru s chovem rybiček ahoj :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2015 18:55 Muž Shimamoto [492] Re: Peter
Pro krátké připomenutí, o karanténě na 2 týdny nebyla ve Vašem dotazu ani zmínka, ale bylo tam něco o 112 litrové nádrži, ve které ti líbáci budou, dokud nevyrostou. Ve zmiňované nádrži si dovedu představit spíše bídné zakrnění, než růst. Dále bylo cosi řečeno o 4 ks mečovek, 3 ks čichavců šedých, 3 ks akary hnědé, 3 ks tetry žhavé a 2 ks parmiček. A do toho ještě ty skupinky 3 - 5 ks čichavců líbajících, které jste si pořizoval. Pokud vyžadujete politicky korektnější výraz, než rybí polévka, je mi líto. Jestli tyto ryby máte rozhozené ve více akváriích, pak tedy má omluva, ale asi i ostatní to pochopili tak, že ty ryby mají být spolu - proč byste je jinak vyjmenovával.

Pokud to ovšem myslíte vážně s tím akváriem 242 l, což je pro tento druh už takové použitelné "nic moc" (v podobně velké nádrži jsem je také zkoušel chovat), tak mi nezbývá, než Vám popřát větší štěstí v chovu čichavců líbajících, než jsem měl já ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 08:02 Peter
Tak v první řadě.Ti Perleťoví a Zlatí by byli v případě že bych líbačky nenašel v odpovídajícím stavu.Dále ta 112 litrová polévka jak tu někdo napsal by nesloužila jako doživotní mučírna pro tak velkou ruby.Toto akva. slouží jako karanténa. ;-) Líbačky bych do ní vložil na nějakou dobu asi na dva týdny a poté by šli do druhé většího 242 litrovky.Byli by sami pouze s triem Šedých.Tudíž si myslím že pár nebo možná i trio líbaček v takovém objemu dokáže žít.Dobrá filtrace a odkalování vody může být v pořádku,ale jen to krmení dopilovat.Takže nechápu některé komentáře třeba s tím osazenstvem nebo tou rybí polévkou ne

Prostě ne.Nejsem až takovej blbec že nechám ryby které můžou mít až dvacet centimetrů,prý někdy i více v takovém kbelíku.Ale díky za některé odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 00:35 Deepinpeat Re: LiborSprysl
Oni nejen, že se tam nenažerou, oni je nechávají ještě sportovat. Všiml jsem si, že některé prodejny mají nastavenou filtraci na takové proudění, že se ryby musí prostě udřít. Bez rozdílu druhu, kdo se neumí postavit proti proudu a pořádně makat, ten nemá šanci. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 19:35 Muž Shimamoto [492] Re: LiborSprysl
O ty životní podmínky právě šlo - stolitrová rybí polévka tazatele Petera je opravdu nesplňuje. Pokud líbákům zkušenější chovatel věnuje řádně velkou "vanu", HODNĚ krmení a filtraci kapacity malé čističky odpadních vod, tak nejspíš problémy nebudou. Ale to už je mimo rámec běžné "pokojové" akvaristiky;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 15:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deepinpeat
No protože jsou s ostatními rybami a nenažerou se dostatečně. Ideální, když už, jsou menší nádržky a tam je nechat samotné...ale to ve všech obchodech pro nedostatek místa prostě nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 09:42 Deepinpeat Re: LiborSprysl
Je pravda, že jsem je poslední dobou několikrát viděl a pokaždé jsou na odpis a vypadají jako kdyby je někdo vystřihl z papíru, jak jsou tencí. Ve slušné kondici jsem je v krámu neviděl od malička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2015 05:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Shimamoto
Shimamoto napsal:Zkráceně - navzdory tomu, že se jedná o poměrně obtížně chovatelný druh, je líbající čichavec velmi populární a snadno prodatelný. Rybky jsou asijskými sádkami produkovány ve velkém a velmi často se k akvaristům dostanou zubožení jedinci, kteří už to mají "za pár". Dále jsou zde velké nároky na prostor i potravu. A jestli chcete odchovávat, je to v běžném akvarijním prostředí skutečná výzva, opravdu to není "obyčejný" čichavec...
On to není vůbec obtížně chovatelný čichavec, pokud má k životu podmínky. Ale větší problémy jsou na začátku při pořizování... Líbači dlouho chovaní v akvaristice se nenažerou dostatečně, začnou se propadat a většinou se již nerozkrmí. Proto je třeba se soustředit na fázi pořizování. Já je vozím teď v poslední době do obchodů docela dost často, ale jen v malém množství, aby se stihli prodat. Tím že je to v dospělosti obrovská ryba (myslím si že je to asi druhý největší čichavec po obříkách), musí! se v růstu vždycky dostatečně nažrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 00:27 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: romant
To je taky pravda. Perleťáci modří a zlatí už to chce něco většího. A ještě k tomu líbačky. Jsou to docela obří strejda ma pár ve 450tce plus něco málo k tomu. Chtělo by to větší info o nádrži nejprve. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2015 00:00 R Muž romant [27982] Re: Lukehofarma
Tady nejde o slušnou akvaristiku v kraji, tady jde o odpovídající akvárium tazatelovo. ;-) Tedy nemá-li alespoň 300 litrů, je to stejně o ničem. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=451