Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2012 17:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
Oni to nerozlišují, ale fakt ty zprsklé ryby jsou hnusné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2012 16:48 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
he.... ale z nejakeho duvodu se mu libi, geny jsou mocna vec :) hmmm, tisic rikas... nedokazu si predstavit, ze by z cosbyho a stribrnyho vznikla hnusna kombinace :) zkusim to... darovat je mohu vzdycky a navic treba z toho nic nebude a bude to jen dalsi neschopak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2012 05:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
No blbý je že betty mladé počítají ve stovkách, velcí čichavci většinou v tisících...takže pak přelít potěr do většího je nutnost...ale to už jsme myslím probírali spolu u bett.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2012 05:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
Toto je ta nejzásadnější otázka pro rozmnožování nestejně barevných šedých čichavců... potlesk Na barvě partnerů zpravidla nezáleží nejen u čichavců...ale ty výsledky...ty někdy stojí fakt za to smich U čichavců je to fakt dost katastrofa. Dochází ke "slívání" barev. Potomci nejsou ani žlutí, ani "Cosby", a celkem logicky jsou pro obchodníky nepřijatelné, protože jsou to hnusné ryby. A vím o čem mluvím...zamlada jsem prákrát zaexperimentoval a málem dostal přes papuli, když jsem se je pokoušel obhajovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2012 23:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kyo
Co se rozmnožování týče, tak jsou čichavci takové velké bety :-) V podstatě je vše naprosto stejné. Padesátka jim stačí na výtěr, je třeba mít tam úkryty pro samičku a hned po vytření ji odlovit, na hladině jsou dobré plovoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2012 23:39 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: KarlosS
no, on si vyhlidnul ale cichavcici stribritou! to by slo? .coze .. myslim, ze se ji dvori, dela kolem ni kolecka a obcas se jako obejmou ... neco jako kdyz se trou betty, ale ne se sevrenim a nic z ni nevypadne ... u toho prave meni barvu do tmava a ukazuje ji to.
mmm by mi nevadilo, kdyby se vytrely.

mam k dispozici jednu padesatku, staci jim to? s cichavci nemam zkusenost, jen s bettakama. ale jsem pro kazdou akci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2012 22:03 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Jo, je to tak. Taky mám párek zlatých a párek cosby a jedou po sobě jako kdyby to byl jeden druh. Každej maj svůj protilehlej roh akvária a samci mezi sebou furt zbrojej. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 21:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kyo
Já myslím, že šedý, modrý, cosby i zlatý jsou jen barevné varianty jednoho druhu. Nijak hluboko jsem to ale nestudoval, choval jsem z těchto jen modré a můj táta jeden čas zlaté. Ale jejich název svědčí, že je to jeden druh, a jejich chování je také velmi podobné. Proto si myslím, že mu nebude vadit, že samičky jsou šedé, a jaké budou mladé si netroufnu odhadovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 21:18 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: malyLibor
a jemu nevadi, ze jeho druzka nebude treba modra cosby? daji se krizit i mezi barvami? jak to pak dopada s mladymi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 20:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kyo
Jestliže je jediný, tak je to jasně výraz dominance, samičky bude honit vždycky, všechny samičky jsou jeho družky (tihle čichavci jsou harémové ryby) a až se bude chtít třít, postaví hnízdo a nějakou samičku si tam nažene. Je dobře, že máš pro něj hnedle 4. Kdyby některá nechtěla, neuhoní ji k smrti, ale bude nahánět druhou, třetí... až uspěje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2012 20:27 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: malyLibor
je jediny samecek tam a napada nebo spis honi jenom samice cichavcu. tak co myslis? chce druzku?

navic jsem se pred nedavnem zbavila trech cichavcu holek, protoze mi zacali rust mrenky, takze radsi sichr, a je tam kralovsky prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 20:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kindr
No, oproti 54litrům to je lepší, ale pro tyhle čichavce by akva mělo být přes 200 litrů... ale protože máš jen jednoho, tak to bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 20:13 Kindr
Dobre,..snad se za chvili otrka a zacne zrat:-D To by mi kolega dal,kdyby u me umrel.Slibovaljsem mu u me luxus,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 20:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kindr
No, to neříkej dvakrát... pokud bude sám, tak za chvíli bude možná až moc průbojný. Já si myslím, že je to aklimatizace na nové prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 20:03 Kindr
Libore,....kolega ho krmil pouze jednim druhem sucheho krmeni.Ja krmim mrazenym i suchym.Zkousel jsem i to puvodni na kt.byl zvykly od kolegy.Mam tetry a parmicky.Jsou jako pirane,...cichavec bude muset byt trochu prubojny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 19:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kindr
Pravděpodobně to bude stres z nového prostředí a nebo není zvyklý žrát to, čím krmíš. Ale obojí se během pár dní srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 19:53 Kindr – Labyrintky
Ja bych mel jednu otazku,...od znameho jsem si pred 3 dny prinesl cichavce zlateho,kt.mi bylo lito.Znamy ho mel v 54l se zivorodkama asi 2 roky.Cichavec si nyni plave v me 112l nadrzi spolecne s tetrami a parmickami.Ale nevidel jsem ho za cele 3 dny zrat???Myslite,ze se adaptuje a je jen stresovany z noveho prostredi?3 dny mi prijde bez zradla dost,..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 19:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kyo
Jestliže je to nejsilnější samec z těch pěti T.trichopterus, co tam máš, tak to může souviset s jeho dominantním postavením ve skupině. Dominantní samci mívají nejvýraznější barvy. Pokud je útočný ve smyslu, že od samic odhání slabší samce, je to OK. Pokud by ale napadal i jiné ryby, mohlo by to být způsobeno stresem... což se mi ve tvém akva moc nezdá, protože máš akva slušně velké a není přerybněné, takže by ke stresu neměl být důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 19:03 Žena kyo [271] - Labyrintky
zdravim,

muj samecek cichavce modreho cosby meni neuveritelne barvu, muzu se zeptat, co znamena, kdyz ztmavne a skoro nema videt skrny a vecer je uz zase flekaty? nechce se nahodou rozmnozovat a nebo neni to znamka agrese? je dost utocnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2012 19:02 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: david15
Nevíme sice jaký druh čichavce to je, ale obecně se to rozlišuje podle hřbetní ploutve. Samec ji má protaženou do špičky, samička do kulata. Ono to prohánění samců je docela podobné jako nahánění samice samcem. Pokud je to zatím neškodné, tak je to normální.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2012 18:29 david15 – Re:romant
Mám 126 l akva, samozdřejmě že snimi chovám další druhy ryb. Schovávaček tam mají docela hodně. Což je právě ten problém, že nevím jakého jsou pohlaví - prodavačce jsem to říkal, ale ona jen tak nějaký vylovila - tak nevím, ale měl by to být pár. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2012 22:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: 1kolda1
Já bych nic z neznámé lahvičky do akva nelil. Kup si Torben, není drahý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2012 21:58 R Muž romant [27982] Re: david15
Je otázka jak je to akvo velký, jakého pohlaví jsou ty ryby a jaký jsou možnosti se schovat pro toho jedince jenž je proháněn. To je základ na nějž by to chtělo odpovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2012 21:33 david15 – Co se to děje?
Mám v akva dva čichavce. kteří se někdy honí...je to v pořádku? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 22:49 Muž jeepar [27]
Ok díky moc za informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 22:04 R Muž romant [27982] Re: 1kolda1
O Ph bych obavy neměl, já spíš tím doporučením sleduji to, že ten výluh obsahuje další látky, jako huminy, třísloviny apod. prospěšnosti a jeho použitím by se mohlo docílit stavu, že se ten samec uklidní a tudíž, než tam nakoupíš další objekty jeho zájmu, tak bych to na něj zkusil nejdřív tak. Slovo "zkusil" zdůrazňuji, beru to jako jednu z možností. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 21:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 1kolda1
No, snižuje pH.... když dáš doporučené množství, tak to s pH moc nehne. Alespoň já tedy rozdíl skoro neviděl, pH se snížilo o 0,2... což kolísá v průběhu dne a noci běžně i o víc. Pokud je to opravdu nějaký takovýto výluh, tak to rozhodně rybám neuškodí. Všechny tvé rybky kromě pestřenců pocházejí z černých vod, u pestřenců si nejsem zcela jist, ale ani jim to neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 21:21 Muž jeepar [27]
Aha, tak to jsem blbě pochopil, tohle (ten výluh) si myslím, že mám, odebrala mi do lahvičky jedna chovatelka, že prý to používá, je to taková hodně tmavě hnědá, skoro černá kapalina. Já si myslím, že má vůni podobnou třeba maggi.. Přítelkyně zastává názor že je to jak nějaká desinfekce která se dává před očkováním. :-) Mohlo by to být ono? Jinak ostatním rybkám co tam mám, to neuškodí? (četl jsem že to snižuje ph)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 21:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 1kolda1
Ty dvě samičky se ti tam ještě vlezou, ale víc ryb bych nedával. A romant ti radil rašelinový výluh, ne rašelinu. Já používám tento www.dajanapet.cz/… , ale existují i další, např Torben nebo ToruMin. Je to výluh, který obsahuje spoustu cených látek a působí mj. jako prevence proti zaplísnění či bakteriální nákaze ryb po zranění či přepravě. Vřele doporučuji, je to cenově přijatelné a rybkám to udělá tzv. black water, podobnou jako mají ve své domovině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 21:10 R Muž romant [27982] Re: 1kolda1
Ten výluh jsem měl na mysli hotovej komerční produkt, třeba Torben a dávku bych dal poloviční oproti návodu. Voda se po tom zabarví do žluto hněda. Já osobně bych další ryby už nepřidával a když tak obdobně velký.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 21:07 Muž jeepar [27]
tý rašeliny se docela bojím, jsem v podsttě začátečník, tak abych něco nepo.. Ohledně těch samiček, když bych přikoupil jen jednu tak by to nepomohlo? Jde mi o to aby akvárium nebylo přerybněné. Mám tam 2x pancéřníček kropenatý, 2x čichavec šedý, 2x pestřenec červený, 2x cichlidka agassizova, 3x ancistrus (jak sem psal vedle v diskusi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 20:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 1kolda1
Samec je jednoznačný a samička taky vypadá jako samička. Takže můžeš zkusit přidat ještě 2 samičky a určitě neuškodí ještě trošku nechat zarůst třeba tím růžkatcem a pod., aby se měla tahle i ty nové samičky kam před samcem schovávat. Když budou samičky 3, samcova pozornost se rozdělí na všechny a ta jedna nebude tak trpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 20:56 R Muž romant [27982] Re: 1kolda1
Souhlas, máš to pár. Zkusil bych aplikovat rašelinovej výluh.
Edit: Častější výměna vody nebude taky na škodu, ono tam může bejt trošku nestabilnější prostředí a samec se projevuje více agresivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 20:53 Muž jeepar [27]
Fotka k příspěvku a ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 20:52 Muž jeepar [27]
Fotka k příspěvku a tohle podle nás samička, kvalita fotky odpovídá její (jejímu) strachu :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 20:51 Muž jeepar [27]
Fotka k příspěvku Tady sou ty fotky (foceno teď), o tomhle si myslím, že je to samec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 20:36 R Muž romant [27982] Re: 1kolda1
Fotky těch ryb by byly nápomocny s přesnější radou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 20:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 1kolda1
Tito čichavci bývají vnitrodruhově docela agresivní. Je lepší mít samce a 3 samičky, jenže tihle čichavci potřebují i větší akvárko... nicméně tvých 180 litrů by snad mohlo stačit, obzvlášť když ho máš slušně zarostlé... Další otázka pak je, jestli ta samička není nakonec jen slabší samec... tam by přikoupení samiček nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 20:02 Muž jeepar [27] – agresivní čichavec..
Ahoj, mám problém s čichavcema.. Mám párek.. no spíše samce a samici čichavce šedého. Samec krásně roste a prosperuje (už je zhruba o 1/3 větší než samička, před cca měsícem při koupi byli oba stejní). To bohužel nemohu říct o samičce, ta je pořád schovaná, neroste. Teď během dvou dnů přišla o většinu jednoho "tykadla" a má vykouslý kousek řitní ploutve. Nevím jestli je to od momentálně docela agresivních pestřenců, kteří vodí mladé, nebo od samce čichavce, ale spíše si myslím, že je to od toho čichavce. Pořád jí prohání, kdykoliv jí zahlídne honí jí tak dlouho, dokud ho samička nesetřese v rostlinách. Párkrát se stalo, že se kolem sebe točili (přišlo mi to jakoby se navzájem dvořili), jenže to bylo za cca měsíc a něco co je máme asi jen 3x. Nevíte někdo co snima? pomohlo by koupit ještě jednu samičku? nebo?.. :-/ .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2012 11:22 R Muž romant [27982] Re: Raduzza66
Bude záležet na tom, jak je akvo velký, jak je zarostlý rostlinama, kolik těch živorodek tam je, prostě na podmínkách v daný nádrži. Bylo by nejlepší si zřídit prezentaci, protože takhle to bude spousta otázek a odpovědí a možná zcela zbytečně. Jako nic nekazící opatření bych volil častější výměnu vody, protože, je-li rybka třebas načatá, tak ostatní to vědí a mohou se do ní pouštět o to více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2012 10:56 Muž Raduzza66 [2] – Cichavec zakrsly
Ahoj chci se zeptat poridil jsem si cichavce zakrsle. A moje zivorodky co mam ho oziraji :( jeden uz to neustal :( tak co mam delat ?? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 09:46 Muž Konstant [13]
Tak som kúpil inde, troch zakrslých, vraj "Red".. dal som fotky sem, lebo si nie som istý jednou údajnou samičkou:
rybicky.net/forum/10031-cichavecsamec-nebo-samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 07:27 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
To mě povídej, moji perleťáci jsou přes zimu vybledlý(suchý, patentky), ale jakmile dostanou na jaře přísun živýho, tak to zase hodí pěkně do barev. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 06:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Bez fotky těžko soudit, ale na těch podmínkách bude něco pravdy a je jedno jestli je to ta či ona varianta.
smich smich Podmínkami v prodejní nádrži možná...(to jako že je mu z toho šoufl?) Ale spíš bude problém v dodavateli...někdy se nepodaří udělat plnobarevnou rybu díky nevhodnému krmení. Většinou jde o "zimní výtěry", kdy nebývá přehršel živého a granule to moc nespasí...Tomu by i čas odpovídal. Ryby se při "podkuřování" docela dobarví v odmácích podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2012 18:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Konstant
Jak píše romant, bez fotky se dá těžko soudit. Ale co já mám zkušenosti s čichavci zakrslými, dal bych si na to pozor, protože samozřejmě stres z prodejního akvárka je na rybkách znát, ale pokud jsou zcela bez barvy... nevím. Na druhou stranu, pokud mají teprve čtyři měsíce, může jejich zbarvení být způsobeno spíše jejich mládím než stresem z prodejního akvárka. Ale doporučuji ti vyfotit je a poslat fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2012 14:10 R Muž romant [27982] Re: Konstant
Bez fotky těžko soudit, ale na těch podmínkách bude něco pravdy a je jedno jestli je to ta či ona varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2012 14:08 Muž Konstant [13]
Ludia zhanam Čichavcov zakrslych a maju ich u nas v jednom obchode. Maju cca 4 mesiace, ale samcek je velmi slabo sfarbeny, skoro sa ani neda rozoznat od samicky, len take slabe ma pruzkovanie. Su to akoby len take slabe naznaky toho klasickeho pruzkovania. Predajca tvrdi, ze to je kvoli podmienkam toho obchodneho akvaria, ze ked ho dam do svojho akvaria, ze sa plne vyfarbi. Myslite, ze sa mi doma vyfarbi, alebo je to nejaka zle vyslachtena odroda? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2012 19:30 Muž Yirka [9118] Re: MaxyPower
Ještě ti scházejí čokoládoví hmm .
Ale jak píše kolega, do 150 litrů je to hovadina. Najdi si zde v atlasu čichavce a bude ti jasné proč. Navíc ne všichni jsou snášenliví. Ta myšlenka mít všechny běžné čichavce je možná hezká, není však dobrá pro tvou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2012 18:55 R Muž Silent [5949] Re: MaxyPower
Tak na 150 litrů je tam už teď ryb až až. Já bych tam nic nepřidával. Navíc se mi kombinace relativně velkých a malých druhů čichavců nepřijde nejšťastnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2012 18:32 MaxyPower – vice druhu čichavcu v akvariu
dobry den chtěl bych se zeptat nevadí když v akvarium mam vice druhy čichavců mam akvárko 150 l a mam tam modrý,perletoví,zakrsli.medoví,zlaty,libající všechno to jsou párečky a chtěl bych ještě pruhovaní a pyskatý

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=901