Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 19:02 Muž Johan [4945] - Rostliny – Čichavčí hnízdo.
Mám v akváriu tři čichavce zakrslé (jeden samec a dvě samice). Vlastním je několik měsíců a téměř pořád se třou, ale samec nikdy nedělal klasické (takové velké, kulaté)hnízdo, ale jen placaté s pár vrstavama bublinek a teď už dokonce nedělá žádné, ale pořád se třou. Asi jim to nevadí, ale docela by mě zajímalo, co může stavbu hnízda ovlivňovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 18:46 Míša
No mam dotaz.Kolikrát denně mám krmit 14 ryb na 50l akva ??? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 16:19 Petulinka
Někdo tu o té možnosti psal, ale mě ta samička zemřela když byla tak zbarvena, tak nevim co je pravda - jestli ji neco je nebo se chce třít...To je taky samička která je tak zbarvena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 16:17 Petulinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:58 Petulinka
Tak v tom to neni v tom atlase, ale nekde jsem to tu cetla asi teda na Foru, vyhledej si to tu nekde, urcite to najdes, bo ja se tu na to taky ptala

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:53 Petulinka
Tak já nevím, ale mě se modrá samička zbarvuje vždy, když se chce třít...dej si v atlase ryb tady na webu čichavec modrý a tam by to mělo někdo být popsáno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:51 Muž gripen [0]
jsi si jistá ??? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:15 Petulinka
Bude to asi spíš tím, že se chce samička třít se samečkem, pochybuju že ty se sestrou na to máte vliv :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 14:41 Muž ghostik [81]
Az uvidis ze samec stavy hnizdo tak je odlov bokem ( samici i samce ) trochu jim pridej teplotu nakrm nejlepe zivym a on prez noc postavy nove hnizdo a za 2-3 dny budes mit taky prcky dokazou naklast snad i vic jak 500jiker ale je to hrozne haklivy a mali tvor uz od vykuleni a pak cca 3 tyden kdyz se jim dela labirint pro dychani - v te dobe se museji zase krmit co nejemnejsi potravou jinak se tim udusi !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 14:18 Muž tomaskupilik [9]
Čichavci se třou pořád, takže se neboj že když jsi dnes/včera neuspěl/a, tak jim musíš dát nějakou dobu pokoj. To vůbec ne, mně se vytřeli před týdnem přímo v akva (já jim to hnízdo i s jikrami odlovil, ale nejspíš už bylo téměř vše sežráno) a dva dny na to po přelovení do prázdné nádrže se mi opět ten samej pár vytřel. Včas jsem je odlovil a dne (cca po 5 dnech) mám min. 40 prcků hop
Na četnost tření je čichavec fakt skvělá ryba potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 13:32 Muž gripen [0] – Čichavec šedý (modrý)
Mám pár číchavcu šedých nebo modrých je to to sami :-)
.
.
.
a všiml sem si že mnení barvu těla podle toho kdo z rodiny u nich je
.
když přijdu já tak se začnou modře zbarvovat (čichavec modrý)
.
když tam de sestra tak vyblednou (čichavec šedý)
.
.
podle toho asi vznikl čichavec modrý X šedý

Co vi na to ????????
a co vaši čichavci ????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 12:24 Muž maznak007 [12]
No ja jsem (moji cichavci) nebyl uspeny... Hnizdo se rozpustilo... Alespon udelam udrzbu... Uvidime priste :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 11:50 Petulinka
Ta samička je nějaká velká, tak nevím, ale asi se nevytřeli - nic jsme neobjevili...jen si hlídá samec své hnízdo, nesmí se mu tam žádná jiná ryba přiblížit rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:37 Muž ghostik [81]
V kolik hodin ? Kdyz to ne ne prijde. Mne se trou jak se jim zachce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2008 21:34 Muž maznak007 [12]
Fotka k příspěvku A v kolik hodin se asi tak trou.... Jestli je v tom nejaka pravidelnost. Mam cerstve hnizdo perletaku....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:25 Muž ghostik [81]
To je taky pravda. Navic pokud ji samecek vystimuluju tak viditelne stloustne. Jako by byla prezrana. Maj mnoho mnoho jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:23 Muž tomaskupilik [9] – Re: Petulinka
Je možný, že samičce ještě nedozráli jikry palec Nebo dokonce ještě není pohlavně zralá :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:21 Muž ghostik [81]
Zkus je dat zvlast. Ale je mozne ze se uz i parkrat vytrely. Jikry nejsou skoro ani videt jsou to jen malilinkate cerne tecky a mladata se klubou za 24hodin !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:19 Petulinka
No můj cichavec ma hnizdo uz asi 14 dni a porad nic, samicka ho nechce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:07 Muž ghostik [81] – Re: tomaskupilik
Ty cobalt jsou super po zhasnuti svetla. Pokud mas nekde v mistnosti rozsviceno tak kdyz proplave kolem predni steny tak to je jak lampicka je to jedina rybka co je pak suprove videt potlesk

for Petulinka: pri staveni ji spise nahani aby se s ni spojil ale mas videt ten mazec kdyz jsou mladata a pak je hlida
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:02 Petulinka
Můj sameček si hnízdo staví do Vallisnerie... A s tím že by tu samici zabil, tak to je fakt pravda, někdy při tom stavění hnízda ji prohani fakt drsne rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:02 Muž tomaskupilik [9] – Re: ghostik
Tak je asi každej samec jinej. Příště to schválně zkusím, nechat ho tam ještě tak 3 dny po rozplavání palec Jen ho teď nemám kam dát, všechny nádrže plné :-D
Akorát ty moji prckové moc neplavají, nebo aspoň když se dívám tak dělají že neumí plavat :-D
Dal jsem si tvé akva do oblíbených, už jen kvůli čichavcům, jsou úžasný!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:55 Muž ghostik [81]
Co jsem zjistil tak samec radeji zabije samici nez by prisel o jedno jedine mimco !!! Je to uplny hlidaci pes rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:49 Muž tomaskupilik [9] – Re: ghostik
Fakt jo?No já jsem se bál že mi je bude požírat :-| Vím že to jsou barevné odstíny, ale nikde v okolí jsem třeba tu kobaltovou modrou neviděl.. je nádherná potlesk Budu se odteď častěji koukat a hledat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:43 Muž ghostik [81]
No oni to jsou vsichni zakrslaci jen jina barevna verze :o) Ja uz budu mit treti den samecka s mladyma. Zitra ho uz asi vyndam protoze prckove uz plavou po celem AQ a on je furt zbyra a hazi do hnizda :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:43 Muž tomaskupilik [9]
ghostik napsal: Kdy odlovujes samecka ?
Hned jak jsem zjistil, že mohutně odhání samici. A další den jsem si všiml mrňavého potěru hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:39 Muž tomaskupilik [9] – Re: ghostik
No u mě to je taky poprvé! Nikdy předtím se mi nic netřelo a teď mám čichavce a třou se jednou týdně hop Tak jsem je přendal do malého akva kde byli sami a vida.. Fakt zatím obrovská radost hop
Koukám že máš více druhů čichavců palec Já mám jen ty zakrsláky a to díky malému akva. Ale až bude 160 L (příští týden dorazí), tak plánuju modrý, perleťový a lalie (mám jen lalia red) hop
A až vyměním 72 L (Tomovo akvárko) za 115 L (bude na jeho místě) a všechno do něj přeházím, tak k těm zakrslákům přikoupím buď modré či perleťové palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:38 Muž ghostik [81] – Re: tomaskupilik
Jeste otazecka ? Kdy odlovujes samecka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:32 Muž ghostik [81]
Gratuluju. potlesk
Ja to zkousim poprve. Vytreli se mi uz v karantene ale mlady neprezily ( byly tam i chemikalie ). Ted mlady jsou tak jsem zvedav co bude. Uz by se treli dalsi ale nemam je kam dat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:25 Muž tomaskupilik [9] – Re: ghostik
Vím ;-) Mám teď dva potěry :-D Jeden 7 dní starý a druhý 5 dní palec Zatím se skvěle drží hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:21 Muž ghostik [81]
Mne stavel do Pistia ale Mise jsem chtel poradit jestli ji nema aby nejakou rostlinku nechala z techto jemnolistych plavat na hladine ze se mu to hnizdo bude stavet lepe - bude mit takovou zakladni kostrukci odkad mu to neutece. Jinak ja jsem ho prelovil i se samickou jinam protoze mimca se kuli do 24hodin a jsou moc moc moc malinkate :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:15 Muž tomaskupilik [9]
ghostik napsal: Hnizdo stavy i nekolik dni a dokaze hodne velke a docela vysoko. Nejlepe se mu stavy v plovouci rostline treba Pistia stratiotes - Babelka řezanovitá a nebo utrhni kousek nejake jemnoliste a nech ji na hladine (Cabomba caroliniana - Kabomba karolinksá nebo Myriophyllum scabratum - Stolístek zpeřený )
Souhlasím, všechny jmenované rostliny mám a často si z nich čichavec uškubává a nosí do hnízda ;-) (ikdyž pistii si neškube, ta je jako opěrný bod palec )
Taky je dobrá riccia, ale tu každej nemá, ale když jo, tak nemusí nic škubat, jen přenáší kousíčky z hladiny do hnízda a ostatní rostlinky zůstávají zachovány palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:09 Muž ghostik [81]
Hnizdo stavy i nekolik dni a dokaze hodne velke a docela vysoko. Nejlepe se mu stavy v plovouci rostline treba Pistia stratiotes - Babelka řezanovitá a nebo utrhni kousek nejake jemnoliste a nech ji na hladine (Cabomba caroliniana - Kabomba karolinksá nebo Myriophyllum scabratum - Stolístek zpeřený )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 18:01 Míša
No nevím.Jak dlouho to mám nechat na min. ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 11:05 Muž tomaskupilik [9] – Re: ghostik
To mi v pondělí příde hop Doporučil mi ho p. Kapr, mj. majitel e-shopu levnaakvaristika.cz ! Prej s ním odkrmím většinu potěru mnoha druhů ryb palec Tak proč to nezkusit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 10:57 Míša
No filtr jsem stlumila na min. tak uvidím c ose bude dít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 10:45 Muž ghostik [81]
Oni delaj i tekute krmeni ale jednak jsem na nej nenarazil a nekdo mi rikal ze to moc nezerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 10:42 Míša
Moje kámoška taky měla mimča ale musim se jí zeptat čim je krmila.Vždycky jich má hodně ale pak je rozdá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 10:18 Muž tomaskupilik [9] – Re: ghostik
Já jsem prcky na dnu zatím neměl. Tak nevím.. jsou fakt prťavý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 10:13 Muž ghostik [81]
Kamos rikal ze ho mam nechat az do rozplavani tak do tretiho dne. Co ho sleduju tak zdvyha prcky ze dna a nosi je k hladine takze se zatim stara jak ma palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 10:09 Muž tomaskupilik [9] – Re: ghostik
Jo ty tam ještě máš samce jo... fíha ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 10:01 Muž ghostik [81]
Samicky jsem odlovil ale samecka jsem nechal. Zatim je zbyra a vraci do roslinek doufam ze se nelekne a nezacne je polikat no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 10:00 Muž ghostik [81] – Re: tomaskupilik
Ten zloutek mi uz taky rikaly. Poprve jich bylo taky jen cca 10 a vsichni umrely. Ted jich bylo cca 50-80 po vykuleni tad se mi to blbe pocita jelikoz se valeji vsude ale je jich min jak pulka. Uvidim co vydrzi :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 09:41 Muž tomaskupilik [9] – Re: ghostik
Myslíš zakrsláky?
No v jedné nádrži jsou snad 4 asi tak 5 dnů staré. (bylo jich strašně málo už po vykulení-většinu mi ,,někdo'' sežral :-D )
Ale v té druhé malé jsem jich napočítal min. 50 a to jsem určitě ještě něco přehlédl. Těm jsou tak 3 dny.
Od začátku je krmím uvařeným žloutkem na tvrdo. Rozmělníš ho ve vodě (fakt jen malinko, dělá to strašnej bordel v AQ!) a párkrát jim to tam kápneš. Nevím jestli to žerou, ale když drží ,,tak dlouho'' , tak je možný že jo potlesk Jinak to beru jako náhradu živého krmení, které je samože je lepší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 08:49 Muž ghostik [81] – Re: tomaskupilik
A odchoval jsi nejake ? Ja mam 2 den vykulene mimca. Cim jsi to krmil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 08:32 Muž tomaskupilik [9]
Podle toho co píšeš, si opravdu staví hnízdo. Moji zakrsláci mají jedno hnízdo týdně a pak se třou.
Teď jde ještě o to, jestli ten tvůj druhej čichavec je naopak samička ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 08:21 Míša – Re: filipsi
No nevim ale stejně díky za radu !!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 08:19 Míša – Re: Vip
Souhlasím.Čichavci žabky nesežerou ! Neboj mám jeden pár Čichavců Modrých,Paví Očka,Neonky Obecné,Ancistruse a Piskořky.Čichavci ti mohou odpomoci i od šneků rybožroutů...(jsou to pěkně pitomí šneci (malí a hnědí) kteří žerou rybky za živa!!!)Takže Čichavce doporučuju ! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 08:16 Muž filipsi [1295] – Re: Míša
rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry

Samec asi chce stavet hnizdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 08:10 Míša – Čichavci Modří
Potřebuji radu.Mám 50l akva a v něm : 6 P. Oček,5 Neonek obecných,2 Čichavce Modré,1 Ancistrus,3 Piskořky věžovité.No jden Čichavec je malý druhý velký...Ale ve speciální akvaristice mi říkali že mám jeden pár...No nevím jestli je to pár.Ten tmavší Čichavec sbírá ,,jehličí,, z rostlinek vypluje na hladinu, pak to tam strčí rozhlédne se a jde pro další...Bohužel tam to první stéblo už nenajde. :-D

PS: Foto přidám zítra ! ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=1851