Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 10:03 Joecz
kdyby nebylo důležité nedělali by ho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 07:51 Žena Imii [45] – Re: Joecz
Ti co neměli hnízdo se vylíhli všici ... neříkám, že nemůžou "zplesnivět" ale přežít prostě můžou i bez hnízda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:45 Joecz
hnízdo ovlivňuje kvalitu vody, takže ve hnízdě se vylíhne víc potěru, míň jiker zplesniví ...
takže důležité určitě je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 15:47 Žena Imii [45]
Z mých zkušeností vím, že se potěr drží u hladiny (tepla, světla) většinou bývají pohromadě. Samice mi požírají potěr takže ihned odlovuji. Pokud je to společenské akva tak bych řekla, že pravděpodnost že tam něco přežije je malá.

To, že samec nestaví hnízdo není moc problém. On časem třeba začne ... a hnízdo není pro potěr životně důležitý. Jikry totiž plavou na hladině. A i čestvě vykulení prcci sou u hladiny ... hnízdo je jen drží pohromadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 14:02 Alenka
Hm, tak potěr jsem žádnej nenašla, uvidíme. Jinak dík za rady a názory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 13:30 Joecz
mě se taky stalo, že jsem přehlídl potěr rájovců, samec furt bublal, samice byla tlustá a den po odlovení tam plaval potěr
ale zase tam byla hladina zarostlá pistií a byl tam i vodní hyacint
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 12:33 Muž wayn [79] – Re: Imii
Artémii v láhvi, kde jinak nic není, nelze snadno přehlídnout. Potěr, byť o něco větší, v hustě zarostlém přehlídnout snadno lze.
Pokud není hnízdo a samec je delší dobu agresívní a brání jedno místo, tak tam nejspíš potěr bude. Tazatelka o něm nic nepsala, tak jsem ji doporučil jak ho snadno najít. Takže místo toho plácání se smíchy raději poraď co má dělat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 11:45 Žena Imii [45] – Re: oldkiwinka
Dokonce :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 11:39 oldkiwinka – Re: Imii
I čerstvě vylíhlá artemie nejde přehlídnout, pokud má člověk zrak v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 11:33 Žena Imii [45]
wayn napsal: Vem lupu a zkus najít prcky. Sou velcí 1mm a u hladiny :-D co se na tom dá přehlídnout ... nevím jestli ty na to potřebuješ lupu, ale myslím, že lidi co mají zrak v pořádku si toho všimnou :-D :-D nejsou to malé žábronožky přece smich
Jinak já je mám v 70l a teď se na čas uklidnil a nestaví hnízdo - je hodný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 10:55 Joecz
mě se vytřeli v 20 litrech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 20:08 Muž wayn [79] – Re: Alenka
Pro čichavce modré je 70 litrů málo a tohle je přesně ten důvod. Já je mám ve 160 litrech. Několikrát se vytřeli, to pak samec okupuje půl akvária. Teď ale začal být agresivní vůči samici, dost ji pokousal, musel jsem ji přelovit.
Ikdyž hnízdo nepostavil, tak brání jedno místo, vždy se k němu po útoku vrátí. Vem lupu a zkus najít prcky. Můžeš je zkusit odlovit a odchovat. Pokud to nepomůže, pak je třeba odlovit i samičku, bez ní staví hnízdo jen zřídka kdy. A kdyby, tak pak naopak odlovit toho samce. Žádný jiný způsob není, zkrátka je to pro ně malé... Že jsi koupil další ryby situaci spíš zhoršilo, nevím co jsi tím chtěla docílit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 15:34 Žena Imii [45] – Re: LangMaster
Mě postavil zlatý č. až na podruhé ... malýho potřeru byste si v 70l všimli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 14:11 Muž LangMaster [24]
Někteří čichavci na hnízda kašlou a pokud je agresivní i na ostatní ryby tak bych řek že už tam někde jsou mladý jsou dost malý a dají se přehlídnout mě čichavci nikdy nestavěli pořádná hnízda až na čichavce zakrslé tem to jde lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 12:46 Žena Imii [45] – Re: Alenka
Mám modrýho taky, sice mi postavil hnízdo ale je agresivní, doporučuji k němu třeb čich. perleťové, kterých si ten můj nevšímá. Taky můžeš ancíky a pancíky ... prostě co třeba žije u dna.
Jediná rybka na kterou si nedovolil byt Bettak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 12:22 Alenka – Agresivní čichavec
Zdravím všechny a prosím o radu. Už 2 roky mám čichavce modré 1 pár v 70l akváriu, měla jsem u nich různé rybičky (paví oka, neonky, platy) a nikdy jsem s nimi neměla žádný problém. Teď byli v akvárku asi 2 týdny sami a samec začal být dost agresivní vůči samici, myslela jsem že se chtějí vytřít ale samec nestavěl žádné hnízdo. Koupila jsem k nim paví očka a platy a samec je stále hrozně agresivní, samice je před ním celý den schovaná a nové rybky taky, jsou zalezlé v rostlinách a celý den nevylezou protože čichavec je okamžitě napadá. nemají vůbec možnost plavat a už to trvá přes týden, samec je stále stejně agresivní. Ještě dodám že asi před rokem to vypadalo že se čichavci vytřou, ale samec nestavěl hnízdo, ani se nesnažil, a pak se vytřeli bez hnízda, jen tak. Co s tím? Přejde to čichavce? Nechci, aby mi nové rybičky umřeli kvůli stresu. poraďte prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 19:42 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
osumák napsal: já myslel v brně


www.sklorex-akvarium.cz/… tam zavolej,na webu maji tlf.čislo...


ps.prosim uzamknout X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 19:41 Žena bucliik [99]
ehm, v akvaristice?
proč se nezeptáš alespoň na kraj, nebo bližší místo, kam by bylo možné aby sis dojel? v trhanově ji někdo daruje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 19:40 Muž Geri [29] - Skaláry
v akvaristice palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 19:40 osumák – Re: osumák
já myslel v brně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 19:38 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: osumák
na asijskych farmach, mozna i v zavlazovani ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 19:36 osumák – kde sehnat čichavce medového
Mohl by mi někdo poradit kde bych sehnal čichavce medevového?? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 18:58 Muž Dancas [0]
diky všem za rady, doufám že to klapne a v mém akvárku bude živěji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:46 Muž Yirka [9126] – Re: mirielll
K tvému názoru není co dodat, ale přečteš-li si příspěvky lidí, kterým jsem odpovídal, tak já tam tedy odsouzení nebo zevšeobecńování vidím...aaa-je na nic.....Nastasie-je na dvě věci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:34 mirielll
jsem si nevsimla ze by tady nekdo osoudil nejake krmivo... ale kdyz nekdo neco nezere... tak se mu da proste jiny...tak je to u lidi... me nechutna veprovy..a vam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 14:39 Muž juro127 [6]
Ahoj. MImochodom su to krasne a zaujimave rybicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 13:15 Žena ustavprochore [567] – Re: Yirka
I já se snažím krmení střídat, s vločkami to mám uděláno tak, že mám namíchanou směs z Lon Mixu a ještě dalších 2 krmiv od Dajany, občas dám rybkám i tu zeleninu (okurka, čínské zelí, špenát) nebo mražené (patentky, artemie). Když se zadaří, tak zabitý komár nebo mol, tuhle dostaly i nějaké červíky z vypeckovaných třešní... Rybky vypadají spokojeně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 07:56 Muž Yirka [9126] – Re: Nastasie, aaa
Nezastávám se žádného krmiva, sám se snažím krmení co nejvíce střídat. Nevím jak vy, ale nemám takové zkušenosti, abych si dovolil odsoudit nějaké krmivo, které více čí méně používá nejméně 1/3 akvaristů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:15 Nastasie – Re: aaa
Jo tak dnes jsem koupila Tetra Rubin a vypadá to, že čichavcům chutná! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 17:24 Žena jarca [1]
Podívej se na www.superzoo.cz. Určitě si tam najdeš prodejnu, která je blízko tvého bydliště. Napiš jim e-mail nebo zavolej, řeknou ti, jestli je mají. Kdyby je neměli, tak ti je objednají. Já jsem je tam taky takhle kupovala. Hodně štěstí. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 13:12 Joecz
třeba tady jí mají www.aquarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 11:02 Muž Dancas [0]
Libačky to musí být, slíbil jsem, že je budu mít v akvárku a rád bych slib dodržel. Bude to ale těžší než si myslel :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 20:01 Nastasie – Re: aaa..bbb :-)
No díky! Taky mám pocit, že ten Lon Mix je na dvě věci! Ten mražený špenát mě zaujal, tak ho testnu;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 19:49 naty – čichavec líbající
pokud potřebuješ něco ohledně čichavce líbajícího, mám ICQ: 291 086 112, chovám je, koupila jsem je v Karviné!!! :-D..zatim pa..Naty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 16:36 kolcun2
Kup si podobnú rybku. Prečo prave libavka???? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 23:31 Muž LangMaster [24]
čichavci jsou mezi sebou dost agresivní hlavně při tření to samec dokaže tak vodělat samici že se stoho liže měsic ale asi maj radi tvrdej sex :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 22:41 kolcun2
diky :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:45 Muž Dancas [0] – Kde koupit čichavce líbajícího?
neví někdo z Vás, zda se dá někde v Ostravě pořídit čichavec líbající? Projel jsem snad všechny akvaristiky, ale mazně. Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:10 Joecz – Re: kolcun2
no trochu je prohánět bude, ale výrazně by jim ublížit neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 14:39 kolcun2
Aqva 110 l. myslite že, ked kupim 6-8 malých čichavcu, Netrufne si na ne? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 12:34 Joecz – Re: kolcun2
to záleží na velikosti akvárka atd. chtělo by to trochu upřesnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 11:08 mirielll
moji temmincki jsou vyžraný až až.. nejraději mají potravu co spadne na dno...granulky pro krunýřovce...něco se spirulinou..nebo mražený špenát..jí i mixované mražené filé nebo granulky tetraDiskus. Ostatní jí taky...ale vyjmenované nejvíce. Anebo kup vitamínové kapky (jbl je má levnější).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 10:27 kolcun2
Prosím poraďte. Mám jedného čichavce zlateho asi 12 cm, chcem ich viac, môžem knemu dokupiť ´dalšie dva? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 09:27 aaa – odpoved
ahoj asi maj malo zeleneho krmení oni ho potrebují dost- řasy,tetra phyll,nebo muzes zkusit salat nebo spenat mrazeny,perloocky jsou taky dobre zivi se rasami hlavne.A jinak ten lon mix je na nic ten je tak na preziti. Zkus neco od sery nebo tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 23:40 Nastasie – čichavci s malými bříšky
Mám problém s čichavci líbajícími, nechcou moc žrát...Bříška mají malinká, jsou drobní spíše zakrnělí, mám jich 6 a chovám je zároveň s pancéřníčky kropenatými. Kropenáči mají apetit, ale "pusinkáči" moc ne. Tak přemýšlím, čím to je! Může to být nevhodným krmivem???? Čím krmíte vy? A nebo projev něj. choroby??? Snad ne:-( Jinak "pusinkáči" jsou čiperní a samci dost bojují tlamkama, mám je doma asi rok :-D Díky za radu. Nitěnky atd.. jim moc nejedou, krmim LON mixem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 23:32 Nastasie – "kropenáči" :-)))
Chovám čichavce a taky ty "kropenáče" no jo, pohlaví rozeznáš podle toho, že samec má "krunýř" a samice má "měkké bříško" Samec má ještě na prsních ploutvičkách kostěné výběžky (paprsky).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 13:42 petroch25
...anebo jednoho samce vyhodit :-| a bude klid....prohání ryby pořád - ten největší sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 11:56 Joecz – Re: petroch25
to by chtělo ještě jednu samičku, mě se teď taky strašně bijou rájovci, protože mám 3 samce a jednu samici, naštěstí už dorůstají mladé samičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 11:19 petroch25
mam 2 samce, jeden je větší - Modrý, druhý menší - Zlatý ajedna samička - Modrý Čichavec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 22:52 JEZZ – neeeeeeeeeeeeeeeeee
nedávej toho čichavce pryč ono je to zachvilku přestane bavit mam to na čichavcích oskoušený. a nebo tam máš 2 domi. samce ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=1651