Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2013 12:57 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
akvárium je celé kryté černým krytem, takže je tam teplo jako v "sauně" jak to člověk otevře na krmení tak je tam krásně teploučko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.02.2013 00:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
U dospělých labyrintek není výška vodního sloupce v akváriu důležitá. Co však důležité je je to, aby nad hladinou vody bylo ještě několik centimetrů vzduchu a ten byl kryt krycím sklem nebo krytem tak, aby nad hladinou byl vzduch stejně teplý nebo teplejší než je voda. Při dýchání vzduchu chladnějšího než voda hrozí problémy s onemocněním labyrintu a následně úmrtí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 21:20 Žena Verimmi [173] Re: kyo
díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 21:13 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Verimmi
vubec ne. to je hloupost, budou uplne v pohode. cichavec plave rychle jak strela, kdyz chce. to je uplne zanedbatelna vzdalenost ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 20:49 Žena Verimmi [173] Re: romant
no to už bohužel nevím kde to bylo , přišla návštěva a já to zavřela a šla se jim věnovat... ale díky taky mám kolem 55cm vodního sloupce, tak jen jestli těm čichavcům neublížím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 20:47 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Mám čichavce v akváriu s vodním sloupcem 60cm a nepozoruju žádný problém. Docela by mě ten zdroj oné informace zajímal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 20:45 Žena Verimmi [173] Re: romant
to se myslím netýkalo odchovu mladých, zavřela jsme si tu stránku, ale bylo tam napsáno že by se měli chovat v akva se sloupcem 30cm kvůli tomu že dýchají kyslík nad hladinou a já mám poněkud vyšší vodní sloupec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 20:41 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Ten Tvůj dotaz má zřejmě souvislost s odchováváním mladejch kde je výška vodního(nižšího) sloupce důležitá při vývinu dýchacího labyrintu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 20:37 Žena Verimmi [173] – hladina
Ahoj, mohu jen dotaz ohledně čichavců, někde jsem četla že by neměli mít vyšší hladinu než 30cm kvůli dýchání kyslíku... co je na tom pravdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2013 22:21 R Muž romant [27987] Re: Michal
Já jenom lehounce doplním kolegu a to tím, že připomenu to dno, to bych do budoucna viděl jako možný zdroj problémů a ten doporučený biofiltr bych se nebál vzít i ten silnější a to AT202.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2013 22:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Michal
Michal napsal: ... Mám tu 3ks Zlatých čichavců, (vypadá to na 2samice a 1 samec), 4 samice perleťových, 3 + 1 Mramoroví, 8 kominíkú, 3 gup a 6 panceříků.
Jen se mi zdá, že na tvé fotce vidím více ryb, než jsi popsal v příspěvku, z něhož cituji. Chce to skutečně dát pryč jednu z těch skupin čichavců - zlaté nebo mramorované (je to jeden druh a samci se budou bít) a vybrat si mezi živorodkama - máš tam příliš mnoho druhů a hodně znečišťují vodu. Nech si jen 1, max. 2 druhy živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.01.2013 22:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Michal
Tak teď to jen vydržet. Vodu měnit aspoň 2x týdně a chtělo by to silnější filtraci. Doporučil bych ti kouknout tady: shop.rataj-spk.cz/… Pro tvé akvárko by byl nejvhodnější biofiltr č.4 a čerpadlo Atman 201. Ten biofiltr nasadíš na čerpadlo a celé to dáš do akvária tak, aby kostka ležela na dně v zadním rohu akvária. Zpočátku to přiškrtíš na polovinu a necháš to běžet se stávajícím filtrem, po měsíci stávající fitra vyndáš a pustíš to na plno. Pak už budeš moct měnit 1/4-1/3 vody 1x týdně a budeš mít akvárko v pohodě... jen ty dva samce čichavců ti to nevyřeší. Měl by ses rozhodnout, jestli se ti víc líbí zlatí nebo mramorovaní a ty, co se ti líbí méně, někomu věnovat nebo vyměnit za 1 samce čichavců perleťových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2013 22:03 Michal – čichavec
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, kteří mi pomohli vyřešit problém s mým akvárkem potlesk . Hned v v pondělí jsem dokoupil 8 rostlin, dnes po třetí od neděle jsem vyměnil 1/3 vody a zmírnil jsem krmný režim.Sice jak jsem nasadil dietku tak mi holky trochu ožraly rostliny ale nevadí zítra mi dojde ještě 10 kryptokoryn, které jsem koupil přes místní inzerát.
Edit:Voda je krásně prúzračná a rybičkám se vrátila jejich barva palec .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2013 23:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kyo
No, jasně že by bylo lepší zbavit se jedné skupinky těch čichavců - buď zlatých, nebo mramorových, a naopak k lerám přikoupit samce... ale tento počet pro to akvo je akorát - ovšem samozřejmě ne pro měsíc staré nezaběhlé akvárko bez rostlin. Musí se přidat rostliny a než začnou růst, tak měnit a měnit a měnit vodu, jak psal romant... ale tentokrát bych paní z akvaristiky nenadával... pokud tedy neprodala ryby rovnou s akvárkem... pak bych jí taky nenadával, ale rovnou kopl někam do citlivého místa tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2013 23:31 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Michal
urcite nechat max jednoho samce, nezalezi na barve. oni to nerozlisuji. ostatni pryc. tech ryb je silene moc... vem si, ze ti jeste narostou! pulky bych se zbavila a to neprehanim, ja jich nemam tolik na cm ani v 300l.
pokud se ti zda, ze nektere by mohli byti nacati, separuj je a men tam vodu pulku denne, at se daji do kupy, jestli mas bublifuk, tak jim to staci (cichavcum) a drz teplotu na 27C.
ja bych tyhle prodejce vykazala k emigraci :-D
Edit: pokud chces ten pocet ryb nechat, tak kdyz rika Libor, ze jooo, tak mozna jooo, ale ja bych ti to, kdyz ses zacatecnik nedoporucovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2013 23:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Michal
No, za předpokladu, že budeš teď obden měnit 1 třetinu vody, přidáš hodně rostlinek, ze začátku hlavně stonkovek (nemusíš je kupovat v akvaristice, kde je draho, ale můžeš se podívat tady v inzerátech po přebytcích nebo zajít na nejbližší burzu) a budeš méně krmit ten počet ryb na 160 litrů celkem sedí... problém může být samec zlatého a mramorového - budou se bít, pokud to pořádně nenecháš zarůst. A chce to i rostliny plovoucí na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2013 23:24 Muž Hanzy [31] Re: Michal
Jak si psal. Paní potřebovala nahnat tržbu... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2013 23:19 Michal Re: kyo
Výměnu jsem provedl tak snad se to zlepší. Mravoroví čichavci jsou opravdu nějací vybledlí a ty řitní ploutve mají zatmavlé a jeden tam má i nějakou bílou tečku.(nemám je rači odlovit a dat bokem do malého akvárka?) Co se týče toho množství tak to jsem si nechal poradit v akvaristice (takže jak tu tak píšeš tak zřéjmě si paní potřebovala mezi svátkama nahnat tržbu rozzureny a ne mi poradit). Mám tu 3ks Zlatých čichavců, (vypadá to na 2samice a 1 samec), 4 samice perleťových, 3 + 1 Mramoroví, 8 kominíkú, 3 gup a 6 panceříků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2013 20:01 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Michal
dle meho tam mas prerybneno, cichavci se dokazi pak velmi kvalitne vystresovat, zvlast jestli tam mas samce nebo vic samcu... to jsem si nikde neprecetla. poznas to podle hrbetni ploutve, ze je do spicky. samice ji maji oblou - jako ta nemocna. ten stres pak ma za nasledek, ze se kousaji a jsou nachylnejsi na kde co. k te fotce krome toho divnyho "kousance" me znepokojuje ta ocernala ritni ploutev. mozna pocatek bakterialniho rozpadu ploutvi. pokud chces takovy pocet ryb ponechat, urcite vic rostlin a menit pulku vody jednou tydne, ihned pres sprchu do akvarka jak rika romant.

ted jsem si jeste docetla, ze menis 10l, to je jak nic, pulka vody musis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2013 19:03 Michal Re: romant
Díky moc za radu akva je veliké 160 l. 100x40x40. hned na to naběhnu snad se to zlepší.V úterý by mělo dojít vyreklamované osvětlení. Čichavci se mi za ten měsíc dost potáhli hlavně zlatí jsou krásní tak bych byl nerad kdybych o ně přišel . :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.01.2013 18:40 R Muž romant [27987] Re: Michal
Vyměnit více vody, natoč přes sprchu a dávej hned, teplotně sladěnou a nečisti každý týden filtr, to je kontraproduktivní opatření a lehce ho propláchni v akva vodě až se bude jeho výkon viditelně snižovat. Sniž krmný dávky, patentky jenom jednou týdně, na přilepšenou a jeden den v týdnu nekrm vůbec. Tu vodu teď měň klidně obden 1/3 akvária. Pořiď více rostlin. To akvo se mě na ty čichavce zdá malý, neb to tipuju na set 60 litrů.
Edit: To dno je docela kamenolom a bude se to velmi špatně udržovat a bordýlek v takovýchto frakcích se nezřídka špatně rozkládá, do budoucna bych to vyměnil za nějaký klasický písek, štěrk, třeba obyč. betonářskej písek ze stavebnin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2013 18:33 Michal Re: romant
Fotka k příspěvku akvárium mi běží teprve od 24.12.12 Filtrace tam je Hailea RP-600 a teplota vody 26C.V úterý jsem musel reklamovat originál krit neboť mi začaly blbnout zářivky takže osvětlení mam nyní takové provizorní.Krmím Teraminem a patentkama 2x denně a voda nevypadá opticky znečistěná.Vodu vyměnuju 1.za týden cca 10 litrů odstáté vody a propláchnu filtr .Jsem začátečník tak nevím co teď udělat.Mám vyměnit třeba více vody i když nemám odstátou nebo přidat nějaký přípravek do vody. Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2013 17:51 R Muž romant [27987] Re: Michal
Budeš mít v akváriu nic moc podmínky, na to bych se zaměřil, voda, voda a zase voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2013 17:23 Michal – čichavec
Fotka k příspěvku TEď jsem objevil pro změnu modrého čichavce ten má nad okem červenou jizvu. Nemůže to mít něco společného s tou nemocí toho perleťového čichavce,který je vyfocen níže. Nebo to bude jen nějaká drobná oděrka od kamínku nebo od ostatních čichavců. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2013 12:57 R Muž romant [27987] Re: Michal
Normální péče o akvárium, pravidelný výměny vody, nepřekrmování, dostatek rostlin, účinná filtrace, prostě akvo v pohodě, to je nejlepší prevence, hlavně ty výměny vody, nic jinýho bych speciálně nečinil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2013 12:30 Michal Re: romant
Už je poní :-( . Jak mám postupovat múže to být nějak přenosné na další ryby mám nějak přeléčit celé 160 l. akvárko nebo počkat až kdyby se projevila nemoc na nějaké další rybě? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 12:12 R Muž romant [27987] Re: Michal
Té rybě nebude už moc pomoci, v břišní dutině jsou již namnoženy bakterie a ty postupně rybu umoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2013 11:55 Michal – Nafouklý čichavec
Fotka k příspěvku Ahoj dnes ránmo jsem si všim že mi v akváriu u dna poleháva čichavec plave jen když se do něj postrčí. Rači jsem ho odlovil a všiml jsem si že má nafouknuté břicho. Je nejmenší ze všech čichavců co mám v akváriu.Už asi týden se při krmení stranil nechtěl jíst. Nafouknuté břicho má až dnes. Nemohl by mi někdo portadit čím to múže být a zda je to nebezpečné pro ostatní ryby. Díky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2013 17:02 Muž půlpy [2131] Re: Kate127
mně se kdysi ve 200litrovce stalo něco podobného odumřel samec a když jsem přidal nového mladšího, byl průběh stejný ;-) časem se to změnilo, měli spolu i potomstvo ano ale bohužel se mi je nepodařilo odchovat, ale to je zas o něčem jiným. Nejspíš je to pro ni jen vetřelec na kterého si časem zvykne ahoj
Edit: pozdě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.01.2013 16:58 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Ptáš se a zároveň si odpovídáš, bude to tak. Je holt novej, tak obdrží nějaký ten políček od paní domu. Možnosti schovat se uvítá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2013 16:55 Žena Kate127 [74] – Je to běžné?
Zdravím,

v akva jsem teď asi dva měsíce možná měla samotnou samičku čichavce zakrslého, protože první sameček uhynul. Samice pěkně vyrostla a dnes se mi povedlo jí konečně sehnat krásně vybarveného samečka. Ten je ale ještě trošku menší než samice a přijde mi že samice pořád nahání. Je možné aby to bylo takto obráceně, že samice nahání a oždibuje samce? Je to tím, že je v akva nový a než se rozkouká, tak mu dává samice co proto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2013 09:29 Kindr Re: Hanzy
Kytky jsem pridaval,..ale popravde zarostle to jeste moc neni.Tak pokud vylozene samec neni nutny a muzou byt spolu jen samice,tak bych je nechal samotne.Jedna ty ostatni dve obcas prozene,to je vse.A pokud by samec mohl samice zabit,tak ho porizovat ani nebudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2013 09:19 Muž Hanzy [31] Re: Kindr
Jde o to, jak je veliké a zarostlé aqva. Když k nim přibude samec a bude se chtít třít, tak je bude honit. Když se nebudou mít kam schovat, tak je může bez problémů i zabít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2013 09:05 Kindr
Dobry den,..jestli jeste muzu k temto rybickam.Z mych trech kousku(dva zlaty a jeden perletovy)se nakonec vyklubaly vsechno samice.Jedna zlata je silnejsi a prohani spise tu druhou zlatou samici.Chci se jen optat,zda by nebylo lepsi k nim koupit jednoho samecka??nebo takto muzou byt jen ty tri samice??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2013 20:26 Kindr
Tak to neni dobry,..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2013 20:17 R Muž romant [27987] Re: Kindr
U problému s plynovým měchýřem povětšinou ne, ony množící se bakterie rybu za čas umoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2013 20:15 Kindr
Prosim vas,....dnes jsem si vsimnul,ze muj cichavec perletovy ma jakoby problem s mechyrem.Zere normalne,..jen musi vic plavat kdyz se chce nadechnout a pomalu pada dolu ke dnu.Ostatni cichavec zlaty je v pohode,..da se stim neco delat??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2013 16:44 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Udelam to takle, dam pryc SAE a koupim bud cichlidky nebo cichavce.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2013 15:36 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Diky, ja zkusim..anebo nemas jiny napad na rybu na kterou jsem treba zapomnel? Nejlepe jen parove.Dam pryc tu 1 SAE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2013 13:25 R Muž romant [27987] Re: Prdka27
Může být. Chce to pečlivě vybírat v obchodě, jsou to velmi často importy a jsou to větší cíťové, tak teplota by neměla jít pod 25 stupňů. Pravidelná hygiena a týdenní výměny vody jsou samozřejmostí pro zdárný chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2013 13:17 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ahoj nedavno jsem psal,ze bych chtel nejake cichlidky ale podminka byla,ze dam pryc anciky a sae. Jenze ja ty ancistruse nemuzu dat jen tak pryc kdyz jsem si je vypiplal od mala :-D A tak jsem premyslel o cichavci zakrslem..co myslite? snesou se? zkusenosti s chovem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2012 20:00 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Kindr
samec bude mit horni ploutev do uzsi a do spicky, samice zaoblenou a kratsi. samec je vice vybarveny, nejlip videt pod bleskem, samice mene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2012 15:37 Kindr Re: romant
vecer zkusim udelat fotku.Rikam,..cichavci maji cca.5 cm,tak to nejde jeste poznat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2012 14:38 R Muž romant [27987] Re: Kindr
Rybky můžeš blejsknout a fotky dát sem rybicky.net/forum/10031 jistě se k tomu co tam máš za pohlaví někdo vyjádří. Budeš tak mít možnost to event. řešit už teď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2012 14:34 Kindr Re: romant
Akva neni moc zarostle,...tyto zlate cichavce jsem poridil teprve nedavno.Doufam,ze mi prodejce prodal spravne par samce a samici.Zatim jsou oba stejni.Tak doufam,ze to nebude stejne pohlavy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2012 14:25 R Muž romant [27987] Re: Kindr
Ono na čichavce když to tzv. příjde a není možnost se schovat, tak se budou mydlit hlava nehlava a čím menší prostor, tím horší. Chce to plovoucí rostliny a houštinu rostlin obecně, aby se obvykle naháněná samice měla kde schovat. Ponechal bych tam ten pár co tam máš a uvidíš, jak se projeví. V nádrži Tvojí velikosti se to mnohdy musí řešit odlovením, ale to tě nechci strašit, jenom informuji co může nastat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2012 14:18 Kindr Re: romant
Dekuju,...ale je to skoda,...a plati ta agrese mezi vsema druhy cichavce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2012 14:06 R Muž romant [27987] Re: Kindr
Ne už žádný vzrůstnější čichavce nepřidávat už na ty zlatý je to hrana. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2012 14:03 Kindr – muzou byt??
Dobry den,mam v akva 112l par dvou mladych zlatych cichavcu.Jsou to nadherne rybky,...slo by tam pridat jeste po paru cichavcu modrych a perletovych??budou se napadat??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2012 18:57 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
nemas fotku?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=851