Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 11:59 Zufanek Re: lacewings
Našel jsem tady inzerát na skupinu jedenácti dospělých ryb. Nebylo by jim v mých 250ti litrech už moc těsno? Jinak nevím, kde sehnat dospělé ryby. V Praze na burze jsem ještě nikdy žádné neviděl a v prodejnách mají taky jenom prcky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.02.2017 11:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zufanek
-jedná se o zcela běžné chování,
-samostatnost dominantního chování je právě tou impulsivní stránkou,
-pokud dojde k roztříštění jeho soustředěnosti ,tak se sníží i intenzita(četnost) stavby hnízda,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 11:09 Zufanek Re: lacewings
Děkuji za radu, zkusím tedy sehnat další dospělé ryby. Já jsem si myslel že když budu mít víc samců, tak jeden dominantní ty ostatní zlikviduje. Je vůbec normální, že se ten můj samec pořád chce vytírat a staví další hnízda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.02.2017 10:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zufanek
-přidáním samotných samic nic nevyřešíte ,bude se opakovat stav,který byl doposud
-přítomnost druhého samce by pomohla odvrátit soustředěnost, původního samce, na samice samotné
-ideální poměr bych viděl 3 samce na 6 samic (v důsledku dominantního chování samce) -pokud tedy zvažujete nákup dalších jedinců
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 09:42 Zufanek – Agresivní samec perleťového čichavce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám akvárium 250l docela zarostlé a bez problému. Asi před měsícem se mi začali vytírat perleťáci, měl jsem skupinu 1 samec a 4 samice. Po prvním vytření jsem našel jednu rybu mrtvou. Od té doby samec staví pořád hnízda a vytírají se každý týden, naposledy před čtyřmi dny. Potěr jsem zase odlovil. Samec včera postavil další hnízdo a dnes jsem našel mrtvou samici, byla to ta největší, se kterou se vytíral nejčastěji. Co s tím samcem mám dělat, mám strach že mi užene i zbylé dvě samice. Pryč ho dávat nechci, protože je moc pěknej. Koupit k němu mladé rybky v akvaristice mi přijde jako hloupost. Pomohlo by k němu přidat třeba 5 dospělých samic? Mám z toho pocit že se ten samec úplně zbláznil.

Díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2016 19:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: liborass
Zajeď si do Ostravy na burzu, bývají tam pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 19:53 Muž liborass [174] Re: Pepan
to jistě je, ale popravdě jsem jej dlouho nikde neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 19:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: liborass
Hezky vybarvený sameček od medových je taky bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 19:41 Muž liborass [174] Re: Jarry
a je to velká škoda, protože to je jeden z nejhezčích čichavců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 19:27 Muž Jarry [1433] Re: liborass
Mam stejnou zkusenost, importovany nebrat, to jsou ryby pred smrti, navic vetsinou v hroznym stavu. Z mistniho odchovu jsem mel krasny trio samec + 2 samice, v malem zarostlem akvariu naprosto bez problemu, dopoledne jsem je tam dal, druhej den rano bylo postaveny hnizdo a kolem poledne uz litaly jikry :-) Pak bohuzel prisel dlouhej vypadek proudu, kdyz jsem nebyl tyden doma a druhej den byly 2 mrtvy :( Ted uz cekam asi 3 mesice na novej par, snad koncem ledna...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 17:50 Muž liborass [174] Re: romant
ano to já moc dobře vím, ale právě tyto jsem měl od českého chovatele, a nic se jim nestalo, ani když mi odešlo topítko a já si toho nevšiml a teplota byla 20st...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 17:44 R Muž romant [27983] Re: ludvik, liborass
Drtivá většina prodávaných jedinců v našich akvaristikách jsou importovaný kusy, choulostivější na kde, zvláštěpak na teplotu, jak se nevyhřívají při 28st. to že začnou klempírovat je velmi pravděpodobné že se odporoučí na druhej břeh. Jinak samozřejmě nemusí to bejt jenom tou teplotou, ale ta je u čichavců obecně velmi důležitou veličinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 17:41 Muž ludvik [1082] Re: liborass
Vzpomeň si prosím ... dal bych jim poslední šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 17:32 Muž liborass [174] Re: ludvik
s tím přežíváním půl roku mám taky své zkušenosti, ale jednou jsem narazil na český odchov a koukal jsem jak blázen, ryby úplně bezproblémů, vzal jsem trio, dal je do kostky 50x50x50 kde byli jen s párkem bett a samec stavěl hnízdo jak zběsilý a samičky byly v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 17:10 Muž ludvik [1082] Re: romant
Já zakrslé mám (resp. měl), tak vím co dovedou i v prostoru metr a půl na délku ... Kromě toho, ať se snažím, jak se snažím, tak pokud mi přežijí půl roku, tak jsem rád. Pořád skvělé, parádní, aktivní ... pak během třech čtyřech dnů zajdou. Ale o tom bych zde moc nemluvil. Znamená to ovšem, že dát je do padesátky už zavání týráním.

O tření jsem ani nemluvil, jelikož bych musel říct, že by potřeboval samiček víc. Tím pádem by měl také víc subjektů k otravování - a ony zase méně místa k únikům. Dle mého pozorování jsou samci přímo šikanovci ... schovají se za list a čekají až okolo projede samička. Pak vystartují, pěkně zezadu. Většinou se jí nedotknou, ale efekt je opravdu agresivní. Zaženou jí o půl metru jinam a zase pokorně zacouvají za list.

V malé šedesátce (blbý tvar ... kostka) mám okolo 20 až 30 razborek. A jelikož tam mám velký trs microsoria (teď si nevzpomenu na přesný druh, není to ten velký) tak ani nevím, že nějaké rasborky mám. Pořád, ale pořád jsou tam zalezlé. Tedy další moje rada - nebrat skvrnoocasé. Raději kalimantanské, ty se chovaly lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 16:49 R Muž romant [27983] Re: ludvik
Až se sameček(bavíme se o zakrslácích) rozhodne, sejme samičku i ve 100 litrovým akváriu. Spíš je to o možnosti se tzv. bezpečně schovat a o podmínkách jako celku, kvalita vody především, protože v momentě kdy budou čichouni pobývat ve zhoršených podmínkách bude to "dobrej" spouštěč agresivity(obecně). Ty jsi měl jistě na mysli, když si bude sameček vynucovat tření a zde je právě dobré jeho aktivitu rozmělnit přítomností více samiček. To hejno třeba těch modrých neonek a nebo razborek může být klidně i dvojnásobné. Mám jedno(říkejme, předváděcí a putovní) akvo stejné litráže a v něm 50 modrých neonek, 20 panc. malých a párek cichlidek kakadu. Vím, že je to odpověď spíše pro tazatele, ale od tebe to byla taková nevinná nahrávka. ;-) Samozřejmě, že to nemusí dopadnout dobře, to aby nevznikal nějaký mylný dojem, že je to všechno v naprostým pořádku. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 16:32 Muž liborass [174] Re: ludvik
já to mám odzkoušené a problém to nebyl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 16:10 Muž ludvik [1082] Re: liborass
Až se sameček rozhodne prohnat samičku, tak ji nejspíš přizabije ... nebo ona vyskočí. Já bych tam nedával nic z toho.
Několik trpasličích pancéřníčků asi ano. K tomu neonky modré, či rasborky. Množství těžko říci ... dvaceti bych se asi nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2016 13:35 Muž liborass [174] Re: Honza
do tak malého akva tak párek nebo trio č. zakrslých nebo medových, větší druhy ne, a ancitrusy bych tam nedával vůbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 13:30 Honza – Kolik čichavců?
Dobrý den, zakládám si nové akvárium o 54l a rád bych se zeptal, kolik čichavců a v jakém poměru pohlaví byste mi doporučili? Mám v plánu osadit akvárium jen čichavcema případně k nim neonkama a pak přidat skupinku 4 pancéřníčku s 2 ancistrusama. Za veškeré zkušenosti budu velice vděčný.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 21:20 stile Re: romant
To právě nevím, doteď jsem si myslel, že to jsou všechno samci, až na jednu perleťovou samičku (snad) - ta jediná má zaoblenou hřbetní ploutev. I ten zlatý, co se schovává mi přijde jako sameček, s jistotou to ale nepoznám, takže se mohu mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 21:14 R Muž romant [27983] Re: stile
Hmm, ono bude docela záležet na tom v jakým složení ty čichouny tam máš a znovu opakuji, máš to na "úkryty" hodně prosté a nechci strašit, problémy tvrdšího kalibru mohou přijít, byť ti je rozhodně nepřeji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 21:10 stile Re: romant
Díky, myslel jsem si, že to zhruba tak nějak bude.... chtěl jsem mít spíše jistotu, že se mi v akváriu nerozjíždí nějaký neřád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 21:07 R Muž romant [27983] Re: stile
Tak tipuji na to že kluk nahání holku a ta se před ním prozatím takto schovává, tedy pro jistotu, ono tak kam jinak se v tom akváriu schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 20:57 stile – Čichavec se "schovává"
Hezký večer, v nádrži mám mimo jiné 5 čichavců (1 modrý, 2 zlatí a 2 perleťoví). Posledních několik dnů - cca 10 jsem si všiml, že jeden zlatý se stále schovává v umělé jeskyni, ven skoro vůbec nevyplouvá. Žádné známky nemoci na něm nejsou, ostatní rybky na něj neútočí. Druhý zlatý čichavec vartuje před vchodem, nevíte, čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 17:02 R Muž romant [27983] Re: honcka
Ne, do 60 litrů, tedy ve finále ještě méně, patří pouze menší druhy, jako jsou čich. zakrslý, medový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 15:26 Muž honcka [39] – párek čichavců v 60l
Mám 2 páry čichavců (jeden modrý, druhý zlatý) ve 112l, který jsem kupoval pro synka do staršího 80l akvárka, bohužel 3hod po napuštění jsem zjistil, že akvárko teče, tak zůstali u mě ve 112l. Kluk napsal o vlastní ježíškovi, nadělí mu 60l max, že v plánu mám ještě 400l+ akvárko, ale to až po rekonstrukci bytu. Do toho malého půjdou paví oka a chtěl bych se zeptat, jestli by tam šel dát jeden párek těch čichavců, že klub by byl rád i za nějakou větší rybku a taky by trošku ty oka regulovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 14:27 MikeCZ Re: afc1886
Aha, takže, ty rostlinky jsou na ochranu těch malých? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 14:23 R Muž afc1886 [14655] Re: MikeCZ
Ale on to hnízdo nestaví z rostlinek. cs.m.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 14:16 MikeCZ Re: mudzej
Trochu ztmavnul. Četl jsem ze pro stavbu hnízda potřebují plovoucí rostlinky.
Nestaví hnízdo kvůli tomu, že nemá z čeho? Mám koupit plovoucí rostlinky pro odchov? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 21:55 mudzej Re: MikeCZ
Kdyby se chtel trit tak ztmavne a zacne aj se stavbou hnizda na hladine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 17:02 MikeCZ – Podivné chování
Dobrý den, mám dotaz. Mám pár čichavců (Čichavec Modrý) a sameček se chová nějak divně. Pořát plave z jedné strany akva na druhou stranu akva, někdy se otírá o kámen, někdy nahání samičku. Je to páření? Je nemocný? Kdo bude vědět tak prosím pomozte. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 08:54 Ladis67 Re: Davdi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, spousta lidí tvrdí, že to ve společenském akva nejde, ale dovolím si nesouhlasit. Pokud jich nechceš odchovat stovky, ale stačí jich několik dle hesla "nejsilnější jedinec přežije" tak se to může podařit. Po vytření jsem jim dal na hladinu větší trs mokřanky trojkvěté aby se měl potěr kam schovat a ostatní je nesežrali. Asi po deseti dnech jsem je dal do krevetárka a tam úspěšně prosperují. Mám takhle 3 čichavce zakrslé, už mají 2,5cm a jsou zpět ve společenském (útočili na krevetky) a asi 15 zlatých - cca 1cm. A krmení? Podle mě v každé nádrži nějaký zooplankton je a případně si udělat nálevníky může každý. Jinak jim dávám od začátku na prach rozdrcené vločkové krmivo a přecezený sušený žloutek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 21:45 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Davdi
Uklepla jsem se s palcema místo reakce, neměl bejt žádnej.

U těchhle ryb ve společným akva s odchovem fakt nepočítej. Pokud sis o nich opravdu něco přečetl, musí Ti to být jasný. Tyhle rybky mají svoje požadavky a ty neobelstíš. Pokud nejsi ochoten nebo schopen jim to dát, nepočítej s množením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 19:27 Davdi Re: romant
To je pravda nečtu protože se mi nikdy nechtěli vytírat. Jiné ryby kupovat nebudu takže to nechám požrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2016 19:22 R Muž romant [27983] Re: Davdi
A máš připravený mikro krmení a máš připravenou artémku jako krmení následný? Nečteš nevíš, znovu ti opakuji, měj soudnost a rozcvič se na jiných rybách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 19:17 Davdi Re: romant
Takže je mám ted oba odlovit a vložit do cca 30 litrového akva? mám nechat filtraci? a co to pěnové hnízdo mám ho tam taky nějak vložit nebo si udela nove?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 19:14 R Muž romant [27983] Re: Davdi
Nikdo tě neodrazuje, co je psáno to je dáno, pokud nebudeš pracovat s tou hladinou, neodchováš ani ň. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2016 19:12 Davdi Re: romant
Já chtěl rady a ne odrazování od chovu díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 18:59 R Muž romant [27983] Re: Davdi
Tak to nebudeš ani odchovávat. :) X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 18:54 Davdi Re: romant
já na tu kartu už koukal, ale nebudu snižovat hladinu na 15 cm proto jsem psal o zkušenejší rady lidí kteří maj už nějaké zkušenosti s odchovem!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2016 18:35 R Muž romant [27983] Re: Davdi
Podívej se na příslušnou kartu ve zdejším atlase, kde je odchov popsán, ale při vší úctě, tedy nechci tě podceňovat, ale odchovávací ambice bych si ověřil na jednodušších rybách než jsou čichavci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 17:55 Davdi – Čichavec zlatý
Dobrý den, dnes jsem si všiml že ve společné nádrži mám 112litru páreček čichavců 30 neonek a tetry cisarske páreček. Samec čichavce začal stavět pěnové hnízdo. Poradili byjste mi co mám vše udělat aby se mi podařilo odchovat nějaké mladé dškuji za každé info jsem začátečník

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 14:32 Muž Jarry [1433] Re: michalcod
Fotka k příspěvku Jestli jsou to ryby z importu, tak tam to může být docela těžké. Mám zkušenosti s nákupem importovaných zakrslých a nejsou dobré, navíc je opravdu problém je od sebe rozeznat. Minulý týden se mi podařilo sehnat zakrslé čichavce z domácího odchovu a je to něco jiného. Jinak teda samice zakrslého by měla mít na těle svislé pruhy, viz foto samec a samice. Každopádně bych si v akvaristice ryby pořádně prohlídnul, často mají okousaná hmatadla atd.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 13:30 Fireos – Čichavec
Ahojte lidi..mám čichavce (pár) spolu s bojovnicí a neonkama...akvárium je zarostlé nam ůj vkus hodně...no..ted se čichavci vytřeli..no a při ochraně hnízda odhání všechn, i samici...po vylíhnutí potěru a rozpadnutí hnízda bude zase mírumilovný? Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 20:44 Muž michalcod [13] – Čichavec medový
Dobrý den.
V akvaristika jsem narazil na Čichavce medového.
Mají je dohromady s perleťovými,modrými, zakrslými.
Chtěl bych párek medových, ale jsou malý a nevýrazní a samice se mi pletou se samicemi zakrslými. Zakrslý jsou samci krásně vybarvení a samice skoro vůbec. Ale poznat samici zakrslého a samici medového nedokážu. Obsluha také ne. A samec medový jsem myslel, že je tmavý, ale v obchodě je mají takové okrové s cihlovým lemem dole.
Nějaké rady abych vybral pár?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2016 16:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MiKee
Jestli to bylo v akváriu o ploše dna 30x30cm a bez rostlin u hladiny je to klidně možné. Toto akvárium je pro čichavce naprosto nevhodné!
Ale taky to může být parametry vody, filtr nic moc, rostlin minimum a jen ty víš, jak probíhá údržba.
A těch ryb co tam nepatří máš mnohem víc. Například Pancéřníček kropenatý (Megalechis thoracata) doroste v dobrých podmínkách 20cm a ty máš délku akvária 30cm! A Přísavka thajská (Gyrinocheilus aymonieri) kdyby dorostla do maximální velkosti, tak se v tom akváriu ani neotočí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 15:57 MiKee – "Udolal" čichavec modrý čichavce líbajícího?
Ahoj všem, prosím o radu, zkušenost nebo názor:
Měli jsme v akváriu čichavce modrého (samičku) s čichavcem líbajícím (zřejmě sameček - soudě dle toho, že když byl chvíli s dalším líbačem, přetlačovali se tlamkama). Dneska jsme našli toho líbače mrtvého. Přitom včera odpoledne a večer ho ta samička čichavce modrého pořád proháněla po akváriu. Pořád a nedala mu pokoje. On se schovával do kytek, ale jakmile na chvíli vyplul, "tečka" po něm ihned šla. Přitom doteď spíš líbač sem tam "otravoval" ostatní.
Tak nemáte tip, co se mohlo stát?
A je možné, že by ho "tečka" udolala?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 20:29 sarka Re: romant
ok diky,
pokusim se co nejdriv akvarium neni moje ale nejak to skusim
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 17:26 R Muž romant [27983] Re: sarka
Je třeba udělat tři věci. Zaregistrovat se, zřídit prezentaci a v neposlední řadě začít měnit vodu, to jako první pomoc, klidně obden polovinu akvária. Až bude ta prezentace, budeme moci se snadněji zorientovat a nasměrovat tě tím správným směrem. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=351