Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 20:56 S Muž invalida [3881] – Re: Yirka
Se jim moc nelíbí plac....potřebujou rozplavbu ano Poinformuj až přijdeš na to proč? Já je měl asi ve 300ce ale řek bych že by větší ocenili....ale není to ani tabulkově ani ve špatným...jen pocit že čichavci prostě potřebujou rozběh...jinak držím kolíčky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 20:53 Muž daniel1997 [9] - Asie – Re: Yirka
ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 20:51 Muž Yirka [9118] – Re: daniel1997
O jaké čichavce se jedná? Mimo modrých nebývají až tak agresivní. Musí si taky zvyknout na nové prostředí. Krmivo jim dávej na dvě místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 20:50 Muž daniel1997 [9] - Asie – Re: Johan
aha druh: tak to je čichavec zakrslý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 20:49 Muž daniel1997 [9] - Asie – Re: Johan
ne ne 112 l tak za 1hodku dam screen
a rostlin je tam dost :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 20:46 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: daniel1997
Že vy máte 25l akvárium s dvěma rostlinami a napustil ste ho před týdnem.. Jen odhad, omlouvám se, jestli se mýlím.

Jinak samci můžou být teritoriální a trochu agresivní, ale neuvedl si druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 20:43 Muž daniel1997 [9] - Asie – je to možné? nesnášejí se mi čichavci
ahoj koupil jsem si vcera cichavce samecka samici a kdyz sem je vypustil tak s toho byli docela vyjukane cos je normal ale k veci!!
kdyz sem jim dal poprve jidlo tak samecek vse sezral a na samicku nic nezbylo tak sem jim dal jeste trosku a zase ji to sezral a kdyz jsem je pozoroval tak kdyz chtela jit k jidlu tak ji samecek odhanel a ona vzdy zalezla nekam do rostlin a us se moc neukazovala
a dnes opet a navic kdyz chce nsd hladinu se nadechnout(od 20:00 vypinam vzduch) tak po nni sel tak ja nevim cim to je???
poradte nekdo prosiim
diky :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 11:39 Muž mahonyx [4] – Re: romant
Dobře,vyzkouším...diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 11:37 R Muž romant [27982] – Re: mahonyx
O.K. Pořídil bych mu tam ještě společnost, jak jsem psal a mělo by se to zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 11:33 Muž mahonyx [4] – Re: romant
když sem je kupoval tak mě prodavač řikal že je to sameček se samičkou a i podle popisu co je na těchto stránkách k těmto rybkám to souhlasí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 11:29 R Muž romant [27982] – Re: mahonyx
Ještě mě napadá, jestli je to opravdu párek. Pokud by to byli 2 sammci, tak bych se tomu chování vůbec nedivil, ten větší velmi často utlačuje toho menšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 11:19 Muž mahonyx [4]
jo jo,jsou ve 250,mám je týden a začalo to asi po 2 dnech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2010 11:11 R Muž romant [27982] – Re: mahonyx
Pokud jsou v tom 250 litrovým akvárku co je v prezentaci, tak bych mu tam pořídil ještě jednu či dvě holky, ať má možnost si vybrat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 11:09 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: mahonyx
Jak máš velké akvárium? Čichavci můžou být k samičkám agresivní, když se chce třít a ona ne. Mi se osvědčilo je chovat v hejnu, ale chce to větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 11:05 Muž mahonyx [4]
Ahoj,mám pár čuchavců zlatých a sameček pořád prohání samičku,ta je pak celé den zalezlá mezi rostlinkama a vyplouvá jenom při krmení,a to ju hned zase prohání :-(
Muže mě někdo poradit?Diky předem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2010 16:52 Muž avast [49] – Re: lucicekaquacek
Ty myslíš ty "provázky co jim jdou za skřelema"? Ty mají i samičky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2010 12:45 lucicekaquacek – Odpověď
Tak děkuju, zatím teda v pořádku.-- Teda.. ten nový má ty (nevím jak to říct, takový ty provázky :-D , JAK jim jdou od těla) tak mají směrem k hlavě, dopředu, a ten sameček (ten druhý) jen tak trochu..

pište dál, děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2010 12:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: lucicekaquacek
Třetí nové téma na zakrslé čichavce od tebe hmm To nedokážeš pokračovat v jednom :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2010 12:39 genetikus – Re: lucicekaquacek
A kdo říká že se perou jen samečci?? Máme v akvárku 112L dvě samice a ukrutně se perou a jsou agresivní i vůči ostatním rybám ;-) brzy půjdou pryč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2010 12:34 Muž Raeda [4] - Živorodky
To časem uvidíš.. nemůžeš vědět jesli se snesou, nebo ne.. a ze začátku na 100% pohlaví nerozpoznáš, ploutve se jim ještě můžou změnit.. tak je zatím nech a pozoruj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2010 12:28 lucicekaquacek – Koupený sameček - budou asi dva v akváriu
Ahoj,

ještě jsem si dokoupila jednoho čichavce zakrslého k páru čichavců, ale ukázalo se, že mě možná asi prodali samečka, a já už jednoho v akváriu mám.. Je to 65-70l akva velké..

Co s tím??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 19:29 lucicekaquacek – OdpověĎ
Tak děkuju..

Jsem z Trutnova..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 18:43 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Chalybda
Správně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 14:47 Žena Chalybda [55] – Re: Gabro
Jestli je to varianta neon blue, tak nemusí být rozdíly tak jasné a ještě jestli jsou hodně mladí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 14:28 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: lucicekaquacek
Samček je ten s více barevnými ploutvemi (okreje do červena), samice je plnější v bříšku a nemá tak výrazné lemování ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 13:51 Žena Chalybda [55] – Re: avast
V Praze na burze se taky prodávají jen v páru, měla jsem zakrslíky a samička mi po několika měsících umřela, chtěla jsem od stejného chovatele jinou, ale neprodal. :-( Sameček pak chřadnul, chřadnul až uchřadnul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 13:10 Muž avast [49] – Re: Chalybda
Mě přinde že je z Brna, protože teď jsem byl před týdnem ve sklorexu a tam prodávaj zakrslíky v párech. :) Ale je to jen doměnka.

Jinak samička je většinou šedá a sameček je barevnej. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 13:02 Žena Chalybda [55] – Re: lucicekaquacek
Odkud jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 12:52 lucicekaquacek – Tak.. děkuju
Tak děkuji za takové informace..

No, mám v úmyslu neonky červené,asi tak 10ks.

Teď tam mám různé rostliny, názvy moc nevím, ale jedna je Vallisneria spiralis Rubra.
Ta je vysoká.. já jsem nikde zatím nesehnala plovoucí rostilny :(

DĚKUJU,a ráda přijmu další odpovědi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2010 12:23 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Ćichavci
Nezapomeň, že pro čichavce je i důležitá teplota vzduchu nad hladinou a také mají rádi plovoucí rostliny (ale ne hustý trávník na hladině aby se vůbec mohli nadechnout). Tu 2. samičku můžeš klidně oželet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 11:47 Muž capko [40]
Lepšie by sa odpovedalo,keby si priložil foto ano Tak všeobecne:samček by mal byť viac vyfarbený a plutvy má viac špicaté ako samička.Teplota pre nich "ok",ale ak máš neonky obyčajné,tak ju zníž na 24 stupňov.Spolu môžu byť a keď sa viac rozkukajú,budú plávať po celom aqua,aj keď väčšinou v hornej časti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 11:30 lucicekaquacek – Čichavec zakrslý
Ahoj,

asi před hodinou jsem dostala od svého tatínka 2 čichavce zakrslé.

Je to sameček a samička, ale nevíme která je samička a který sameček. Nejsou totiž takový, jako je na obrázku na tomto servru.. Jsou modré, ale je to čichavec zakrslý. Jeden má trochu okraje vzadu trochu nádech červené..

Jinak, teda, chci dokoupit ještě jednu samičku, protože se mají chovat alespoň 2x samička a jednou sameček, ale v tom obchodě je prodávají pouze v páru..

Jinak teda teplota mezi 25-27?? A můžou mít určitě společnost neonek,že??

Zatím se mi pohybují dole, u dna v akváriu, je to správně??


Lucicek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2010 13:39 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Housie
Vysvetloval jsem marne Tercovcum, ze se te obrovske cervene ryby fakt nemuseji bat, co ja se do nich nahucel, ale asi mi nerozumeli. Za nejaky cas pochopili, ze to ze jeste nevideli jinou, nez stejne placatou rybu (nejspis), vubec neznamena, ze Koralove platy jsou nebezpecna a podle barvy asi i jedovata stvoreni. Ano, je to dost mozne, nektere ryby se boji zcela nesmyslne, nez si samy ujasni, co je v te nadrzi co. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2010 12:54 Muž Housie [3]
ahoj, v týdnu jsem přidal z karantény do aqa dva čichavce modré, jsou to samičky, jenže už tři dny se jenom schovává v pozadí za kytkami a při tom v karanténě se chovali úplně normálně. Je možné, že se bojí některých jiných ryb i když jsou ostatní "mírumilovný"?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2010 17:21 Žena Chalybda [55] – Re: Designer
No já myslím, že ti je asi spíš obě dám, až dorostou, tak by jim u mě bylo těsno a já se pak podívám po těch meďáčcích, na ty by to snad mohlo stačit. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2010 14:04 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Chalybda
No ja uz Ti samce perletaka nabizel, staci napsat ze uz sis to rozmyslela, je mi lito je nekam dat jen tak, kdyz jsou tak krasni a maji ritni ploutve jako dikobraz (namodrale paprsky trci az 1cm za okraj ploutve). Takovej samec uz by Ti mezi holkama udelal poradek ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2010 11:05 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Bodlak
Já mám modráky a v době tření se s tím musí počítat,že je samec agresivnější.Mě na tu dobu osídlí vždy půl akvárka a do teritoria nepustí ani rybku.Měla jsem neonky a nic se jim nestalo.Jen se držely na druhé straně akvárka.Po skončení tření se samec zase uklidnil a v akvárku nastala opět pohoda.Takže bych se nebála,že by ryby utloukl,pokud je akvárko dost veliké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 20:45 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Zakrslíci
Ahoj, využiju toho, že je tady fórum o čichavcích. Nemohl by někdo pomoct? Sháním samce a 2 samice zakrslíků ve varietě nejlépe green neon, popřípadě blue. Nevíte o někom nebo nevěnuje se jim někdo? Jde o moravskoslezský kraj. Díky za jakoukoli pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 14:46 Žena Chalybda [55]
Já mám bohužel obě dvě perleťový holky (Trichopodus leeri), ale zas odpadl "problém" se stavěním hnízda a přemnožováním. Jen se trochu škorpěj... Něco jako Marfuša a Nastěnka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2010 14:31 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Bodlak
U mě plavou Dania zcela bez úhony, přitom ta jsou proti Čichavcům úplní trpaslíci - a to je Čichavec zlatý obecně agresivnější, než zakrslý nebo medový. Takže bez obav X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 14:19 Muž Bodlak [21] – Re: Chalybda
sry špatně napsano :-) libi se mi...jen se mi nelibi to jejich staveni hnizda, mam strach ze mi oskubou kyticky, a taky obava zda budou agresivni na neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 14:07 Žena Chalybda [55]
Bodlak napsal:uvažuji nad pořízením ale moc se mi nelibi

A proč si je teda chceš pořizovat??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 13:20 Muž Bodlak [21] – Re: Tudy
no tak me se celkem dost po hladine plazi egerie, tak by to mohlo byt v poho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2010 12:50 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Bodlak
Není zač. Přidám zkušenost s Čichavcem zlatým. Při stavbě hnízda používá jen úlomky rostlin, hlavně těch na hladině (vyhovuje mu např. Trhnutka), rád se také schovává v Růžkatci. Určitě bych mu nějaké plovoucí rostliny dopřál. Co se týká krmení zeleninou, tak u mě ozobává dužninu rajčete a okurky, také rád škube vláknité řasy z listů - ale samotné rostliny nežere ani cíleně neničí. Ať se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 12:31 Muž Bodlak [21] – Re: Tudy
dik za tip, samozdrejme jsem myslel zakrsle ci medove :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 11:51 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Bodlak
Jedna ryba je málo, bude stresovaná, lepší je pár. Do toho Vašeho akvária ale jen menší druhy Čichavců (medový, zakrslý). Ničení rostlin bych se nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 11:40 Muž Bodlak [21]
Mužu chovat jenom jedno samce? uvažuji nad pořízením ale moc se mi nelibi a mam obavy z toho ze mi bude samec nicit rostliny...kdybych mel jen jednoho samce odpada problem se stavenim hnizda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2010 21:50 Muž roper [10] - Cichlidy
Já dal čichavce z domu, protože byli jak ancové a nevěděl jsem co s malejma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2010 20:44 Žena annis [21] – Re: Kajka99
Razborky? S nima zkušenost nemám,ale je to plašší rybička..kdyby to mělo dělat problémy,bylo by lepší čichavcům najít nový domov,protože ,aspoň teda podle mé zkušenosti,tření je pro čichavce hlavní životní náplní.Žádné jaro nebo podzim,ale téměř permanence.Tak držím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2010 20:36 Žena Kajka99 [229] – Re: annis
no, já to takhle měla taky až doteď, teď se ale chová, jako by se zbláznil. A borarasky ztrácí barvu, myslím že je to dost stresuje, není na to pěkný pohled, chová se jako lovec, jako by je chtěl všechny sežrat. Vůbec se mi to nelíbí :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=1201