Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Žádná další stránka   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:18 Vendy – rybky
Parmičky ne ne , jsou známé tím jak prohání ostatní rybky, určitě by pavím okům potrhaly ocásky. Navrhuju ty platy nebo mečovky, black molly. Ale radši nekupuj párek nebo budeš mít problém s potěrem od nich :-) . V podstatě si na živých smlsnou všechny možné rybky. Můžeš si nechat poradit i ve zverimexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 17:39 Lucky
Souhlasím s Onďou,oba čichavci(zakrslý a medový)snesou i menší prostor,myslím že párek i dva budou fungovat i v 30l.Zvlásť ten medový by se hodil,ale nevím jestli ho seženeš,ačkoliv samci jsou nádherně zbarvení,nějak vymizel. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 15:07 Muž Onďa [32] – Parmičky
Ja si myslim,že potěr by mohly žrát různé parmičky(čtyřpruhá,nádherná,schubertova),protože jsou věčně hladový. :) Ale jsou to hejnové ryby,takže raději víc kousků. ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 14:58 Muž Onďa [32] – menší akva
Do menšího akva můžeš dát třeba čichavce zakrslého,nebo čichavce medového. Myslím tím akva 40-70l. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 14:31 Žena Wampi [54] – čichavci
Ahoj je lepší chovat jednoho samce a k němu 2-3 samice, aby popřípadě neotravoval furt jen tu jednu, ale rozhodil svou pozornost na více holek. POKUD chceš ještě něco k tomu, nějakého pancíka, ancistruse atd. Tak akva asi kolem 100 l , jestli tak velké nechceš , tak si pořiď menší druhy. Čichavec šedý , modrý popř. zlatý dorůstá okolo 10 cm , tak tyto a ještě třeba líbajícího si myslím vážně do 100 a více litrů. Ovšem záleží na tom co se líbí tobě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 13:27 gjp0210 – čichavci
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jaká musí být minimální velikost akvárka pro párek čichavců a jaký druh čichavců byste mi ktomuto chovu doporučili.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 22:52 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – zoo
Právě že vůbec čichavce neznám, teď jsem přikoupila dvě mimina drápateček, mají i s nohama tak 1,5 cm, tak se o ně bojím. Ono by stačilo, kdyby na ně čichavec dorážel.... Prosím, pište ještě nějaké tipy na žrouty potěru, ať se můžu vydat do akvaristiky s nějakým seznamem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 22:22 zoo – proc ne?
ja osobne si myslim, ze drapatecky jsou pro cichavce moc velky sousto, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 22:18 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – PT
To vypadá jako dobrý nápad palec Díky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 15:23 Muž PT [89]
No jsem zacatecnik, ale objevil se mi "nejak :) " v akvariu poter a jako nekompromisni dravec se ukazala plata skvrnita. Mam na hladine plovouci ricii, v te bylo puvodne tak 10 - 15 rybek, pricemz nyni jsou tak 4. Vetsinu zdolala tak za 1 den, ryla v tom az neuveritelne drave :)
Az jsem myslel, ze ji musim trapit hlady, kdyz se ji tak chce lovit :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 12:26 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Modrý. Díky za odpověď, radši si je teda nevezmu, nerada bych ten klídek v akvárku narušila :-) Potřebovala bych nějakou rybku na pojídání potěru, toho máme fakt hodně, ale zase aby ta rybka nebyla agresívní na dospělá paví očka a žabky.... Existuje nějaká taková rybička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 00:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Sežrat asi ne, ale potrápit určitě... Čichavci dovedou být docela agresivní. O jaký druh by mělo jít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 00:18 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Čichavci a žabky drápatečky
Fotka k příspěvku Soused mi chce dát pár čichavců, potřebuje se jich zbavit. Hodili by se mi na požírání potěru, tak zjišťuju, co jsou vlastně zač :-) A narazila jsem na to, že čichavci můžou sežrat žabku drápatečku, a ty já v akvárku mám. To bych nechtěla, aby jim ublížili ne Co myslíte, dokážou čichavci sežrat tak 2 cm malou žabku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 14:38 xena
to jsem byla před tim ja nerada bych byla anonym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 14:36 Anonym
ja mam cosby neonky akary hněde thorakaty snašeji se dobře ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 12:41 Janinka
Já mám ještě Razbory klínoskvrnné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 12:27 pavel
děkuji a jeste ktere druhy ryb mam k perleťakum dokoupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 17:18 Muž Horác [3942]
Ale pozor ... když jsem je dal k sobě poprvé, tak čichavci, kteří do té doby nepřišli do styku s takto malými rybami, považovali neonky za zpestření jídelníčku. A garantuji vám, že je dokáží orvat úplně stejně jako skaláry. Vyřešil jsem to tenkrát častějším krmením a další zmrzačené neonky už nepřibývaly ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 17:14 Muž Horác [3942]
mám 6 perleťáků a 60 neonek a ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 16:49 Muž Sprachys [48]
mam 2 perletovy a 13 neonek a ok ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 16:44 Janinka
Já teda nemám čichavce perleťové,ale mám modré a zlaté a s neonkami jsou zatím (skoro rok) v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 16:38 Pavel – čichavci a neonky
zdravím potřeboval bych poradit. mam už jedno akvárium a chci si pořídit druhe 200 litrové. chtěl bych chovat čichavce perleťové a nevím jestli s nimi můžu mít i neonky. popříbadě keteré druhy ryb se k čichavcům perleťovým hodí?


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 09:22 roots – gurama :)
ano, som slovak :) .. presne ste to vystihli. gurama zlata, modra, atd. - nie ta velka smich a prisiel nato kamarat tak, ze okrem guram tam ma zivorodky a uz nic. myslite si, ze to bolo zivorodky? no X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 01:32 Muž Horác [3942] – co?
Já už tady ničemu nerozumim. Vo čem to vlastně bylo a kdo komu na co odpovídal ? :o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 22:19 Muž [] – jak?
Jsem si to ze slovenštiny nějak nepřeložil a ještě povrchně přečetl(hanba mě).A navíc jak slyším gurama,tak vím že jiný český název mě k tomuto obru nesedí.Jsou opravdu nesnášenlivé,tedy spíše trochu teritoriální jako samci běžných labyrintek.Takže mě napadlo že by ho tone
Pokud je dotaz na autora příspěvku,tak asi to potřebuje na někoho shodit.Taková vražda..... smich Bych to s čichavcema viděl na úplně jinou chybu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 21:43 Muž Horác [3942] – to roots
A jak kamarád vlastně došel k závěru, že ho zabili ty čichavci (guramy) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 21:06 Muž Horác [3942] – gurama velká
Jo, myslím že tohle hovádko maj v ZOO ve Dvoře Králové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 20:32 Muž [] – blek
Osphronemus goramy-česky snad gurama velká.V přírodě dorůstá do 70cm.Tuto rybu mám v hlavě.Pokud došlo k nedorozumění,tak omluva na mé straně.Si o tyto potvoře něco najděte(všichni) a je to opravdu obluda.Cca 3 roky zpět jsem je viděl na jednom krámě ve velikosti 15-20cm jako mláďata.Tu velkou měli v jedné kanceláři nějaké cestovky čico to bylo.Ale to je asi 8 let.Možná to bude i v nějaké zoo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 20:28 Muž Horác [3942] – to blek
No, roots je Slovák. O tom není sporu :o). Já jsem reagoval na "Tvého" padesáticentimetrového perleťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 20:13 kiiki – Gurama
Jde o čichavce zlaté.Gurama-česky hodně velká ryba a slovensky to je čichavec.Už chápeš :-) :-| :-| :-| :-| ahoj ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 20:07 blek – možná spletl možná ne
otázku položil slovák nebo ne??? ;-)
tak o jakou rybu teda jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 18:20 Muž Horác [3942] – to blek
To ne-e! To není jedno a totéž. Gurama velká (Osphronemus goramy) dorůstá obvykle 40 cm. Největší ulovená gurama měřila dokonce 1 m. Nejvíc jí prej chutnaj banány :o))). (myslím, že si je ani neloupe :o). (from: M.Bailey and G.Sandford: Akvarijní ryby).
Myslím, že čichavec je po slovensky gurama, možná proto sis to spletl. Panebože, vůbec mi to nejde z huby :o). To se nepoštěstí každý den, poučovat samotného bleka :o))).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 18:10 blek – guarama
guarama je, jestli se nepletu, perleťový čichavec. vážně jsi viděl 50 cm velkého? coze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2006 17:29 Muž [] – gurama vs nožovec
Pokud jsou ty guramy velké jako jsem viděl jednou v 300l aqa skoro 50cm potvora,tak není problém omylem něco umlátit tone Jinak gurama je sama o sobě docela agresivní,takže na pekáč s ní.Ve Vietnamu ji koupíš běžně na trhu k jídlu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 16:01 Žena Vesnach [56] – ?
Nozovec africky je prece nesnasenlivy k vlastnimu druhu a cichavec nenosi noze..jsem z toho na odstrel! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 15:51 roots – nozovec
ahojte, je mozne ze kamaratovi zabili guramy zlate nozovca africkeho? mal asi 25 cm. nemalo by to byt naopak? dakujem potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 20:47 prchat1 – čichavec zakrslý
Takže ahoj kryštofe. Čichavce zaksle chovám už půl roku. Pokud bys chtěl 2 páry tak musí být v akváriu dlouhém 80cm. taky musíš dávat pozor při nákupu protože některé ryby dovezené z asie nejsou moc kvalitní. filtr musí být hodně slabý protože silný filtr jim vadí, já mám čichavce ve39litrech s triem bojovnic a gupkama, samec bojovnice se chtěl po vložení do akva stát hlavním samcem a žačal si dovolovat na čichavce ale ten ho odehnal ale ted jsou všichni OK tuto rybku ti doporučuji ale pozor nedávej ji do nově založeného akva protože to jim nedělá dobře X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 20:23 Kryštof – dodatek
Jo a eště sem chtěl dodat,že úplnej začátečník nejsem.Tak 5 let mam 80l(to teď prasko),rok 120l akwa,a ted zase nový 80l,který sem musel pořídit narychlo kvůli tomu prasklýmu..Zatim sem ale choval jen nenáročný druhy(závojnatky,živorodky),ale zkušenosti mam bohužel i z chorobaba.Nechci to prasklý vyhazovat,ale karanténu mam a tak mě napadlo tohle využití a myslim,že by to mohlo bejt zajímavý..To akwa je celkově tmavý(pozadí z břidlice-právě kvuli ní a hlavně mý nešikovnosti prasklo) tak sem myslel,že čichavcům by to mohlo vyhovovat...Co?????????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 19:33 Kryštof – takže?
Takže myslíte,že se do toho nemám pouštět?Akwa mam-80l,ale právě že mi nahoře prasklo,takže se dá napustit do vejšky 20cm a všude sem čet,že labyrintkám vyhovuje hladina max.30 cm vysoká..Tak sem z toho chtěl udělat takovýto poloakwa(teď nevim jak se tomu řiká,ale je to třeba jen do 1/3 napuštěný a z vody kouká kořen,kytky,skála...)Vypadá to fakt dobře,hodně dekorativně..Víte co myslim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 18:30 Heavyk1 – čichavci
O tomto bych napsala svou zkušenost. Jsou nádherní, měla jsem pár, nikdy se nepouštěli do konfliktů s ostatními rybami, občas sameček zaútočil na samičku, ale to byly šarvátky jen naoko. Dokonce mezi nimi plavali malinkatý gupky, kdyby čichavci chtěli, slupnou je jak malinu. Nestalo se tak, absolutně nekonfliktní, až mě to zaráželo. Najednou mi samice onemocněla viz www.volny.cz/… (novinky), hned poté samec, kterého ještě držím při životě, je to jen otázka času. Teplota stabilní, parametry taky, nevím, jak se to stalo, zkrátka onemocněli (asi vodnatelnost spojená s jinou bakterií), přes snahy vyléčit je samička umřela a kluka to čeká taky, i když se drží. Koukni tam, mám tam fotky obou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 17:58 vojta – čichavec zakrslý
jsou spíše náročný na výkyvy teploty ,jinak který čichavec není tak trochu agresivní,snad perletový,někdo má zkušenost že jsou klidný jinýmu prohání dominantnín samec ostatní čichavce někomu i ostatní ryby,ale pokud ti můžu radit pokud nemáš vyřešený biotop tak si je nepořizuj ,jsou náchylný i na různá infekční onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 15:24 Kryštof – čichavec zakrslý
Zdarec,lidi.Chci si pořídit čichavce zakrslý.Pročetl sem tu všechny důležitý info z fóra,ale ještě mi neni jasný pár věcí:někdo píše,že sou agresivní,ale já se všude v literatuře dočet,že sou to klidný,mírumilovný ryby ke svýmu druhu i k jinym klidným druhům.Mohl bych mít 2 páry pohromadě??Taky prej nejsou náročný na parametry vody,jen na teplotu,vzduchování neni nutný(labyrintky) a filtr prej považujou za rušivej element(nemaj rádi proudící vodu)Je to pravda???Fakt dík za rady,nerad bych je utrápil k smrti ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [42]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=2051