Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 17:47 Jirilondoner
hmm opravdu velice zajimavy clanek ale je tu este jedna otazka se kterou snad ani autor nemohl pocitat...tj..v akvariu ktere sem si vyhradil pro vyter se mi objevilo velke mnozstvi sneku ktere sem si pravdepodobne prinesl s rostlinkama...zajimalo by me jen jestli to cichavcum nemuze nejakym zpusobem narusit hnizdo....je am tech sneku snad tricet a lezou uplne vsude....poradte prosim....Diky za info :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 09:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ghostik
Je to možné - já ten článek nečetl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 07:07 Muž ghostik [81] – Re: Sid
Hezkej clanek.Nestihl jsem ho precist uplne celi ale nepovsiml jsem si tam takovych rad co clovek stale podkava jako ze voda po vykuleni by mnela mit sloupec max. 15cm a nekde kolem 11 dne kdy se tvori labyrint krmit zase jemnym krmenim aby se poter neudusil ale jalikoz jsem laik v odchovu tak se traba pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 21:53 Muž Yirka [9126] – Re: Yirka
Ještě dodám, že ty čichavce nemáš v prezentaci? Jinak do tvé velikosti AQ, se ti velcí čichavci moc nehodí. Ber to jako dobrou radu od krajana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 21:48 Muž Yirka [9126] – Re: Cooony
Možné je sice skoro všechno, ale pravděpodobné ne. Když tak dodej foto. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 21:38 Cooony
Nedelam fakt ty gupky ho zacaly okusovat a pomahal jim i ten druhej cichavec.potom gupky dostaly i jeho...Prave proto se ptam jestli je to mozny...??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 20:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JiriLondoner
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 19:27 lovec
paví oka cojeto za blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 19:24 Joecz – Re: Cooony
gupky zabily čichavce? to si děláš srandu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 19:16 Cooony – Cichavci
Hoj potrebuju poradit mel jsme 2Cichavce modry a porad se okusovali,jeden prezil jen par dni a druhyho zabily Gupky(porad ho kousali).jeste mam 2 samicky a ty jsou OK...
Cim to je ze se tag okusovaly???PLS PORADTE Kamosovi to zacinaji delat taky sad sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 18:39 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: JiriLondoner
Nevím jakého čichavce máš na mysli, buď je to čichavec zakrslý, nebo čichavec medový. Ale to je nepodstatné, rozmnožují se stejně. Praktičtější je menší nádrž, klidně 10-15 litrů, bohatě stačí. Na holé dno dát několik velkých kamenů jako úkryt pro samičku. Na hladinu plovoucí rostliny. Po výtěru odlovit samičku, po rozplavání potěru i samce. Z takto jednoduše zařízené vytíračky se následně snadno odstraní rostliny a kameny a nádržka se snadno udržuje. Každodení odsání nečistot ze dna a následné doplnění odstáté vody je nutností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 18:23 JiriLondoner – Rozmnozovani zakrslych cichavcu medovych...
Ahoj nepatrim mezi ostrilene akvaristy a tak bych se chtel zeptat jake mam poskytnout podminky cichavcum zakrslym medovym pro vyter...Doted byli v cca 60L komunalnim akvariu kde si vic samcu zacalo stavet penove hnizdo. Odlovil jsem jednoho dospeleho samecka a dobre vykrmenou dospelou samicku a umistil je do akvaria asi 35L s cernym piskem hojnou florou. Byl by sem ted proto strasne rad za jakekoliv tipy tykajici se teploty a kvality vody a take je je mozne poznat ze se chteli vytrit.A dale, kdyby nahodou....jkou mam dat peci jikram....mam rodice odlovit? Predem diky za jakoukoliv informaci...vsem rybim fanatikum zdar ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 17:24 Žena Eliška [38] – Re: Joecz
Takže spíš počkat. Oki, vezmu od táty aspoň elementku a dám ho na pár dnů pryč. Aspoň ho i trochu vykrmim. Snad to těch pár dnů zvládne. Písnu, jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 15:51 Joecz – Re: Eliška
No ale pokud si nedokáže sjednat respekt u samičky, tak je to slabý samec, a nikdy se nevytře, protože ho samice nenechá postavit hnízdo.
(teda pokud nemáš nějakou extrémně zabijáckou samici a normál. samce)
Jinak je tu ještě možnost skusit ho dát tak na týden pryč, aby na ní neviděl, pak se stane agresivnější a to by mohlo pomoc - (takle to funguje alespoň u bojovnic, pár dní se nevidí a pak...)

a pokud se bojí jedné samice bude se bát nejsíš i té druhé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:54 Žena Eliška [38] – RE: Joecz
Jak jsem psala, připadá v úvahu i možnost, že bych pořídila 1 samce a 2 samice, tím by se síly mohly vyrovnat, ale už bych měla akva trochu přerybněné. Je pravda, že by to bylo jenom na čas, na podzim bude nové akva 120 x 40 x 40, kam se všechny ryby postupně přestěhují. Tak nevím, jestli nemám počkat. Bylo by mi líto o toho samce přijít, protože je jinak fakt pěknej.
Samozřejmě, pokud bych přidávala další ryby, akva bych trochu předělala, aby se narušila stará teritoria a vytvořila nová.
Abych nezapomněla, současné akva je 84l, rozměry 60 x 35 x 40, hodnoty vody +/- viz. profil, nekolísají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:35 Joecz – Re: Eliška
pokud ti toho samečka honí samice, tak ho nejspíš bude honit i nový saamec - to si myslím já, ale s lailami moc zkušeností nemám, takže to neber na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 15:39 Muž ghostik [81]
Mam v AQ 3 pary zakrsliku a stale staveji hnizda a kradou si je mezi sebou a vedou souboje. Dokonce jsem nacapal jednoho samce ze se do jedineho hnizda vytrel se vsema samicema. Jinak jsem rad ze mezi sebou bojujou jelikoz jsou stale nadherne zbarveni a stale jim stojeje roztazene ploutve a jeste jsem si nevsiml ( zatim ) ze by jeden samec ublizil druhemu.
Je pravda ze je mam v 200L tak maji i kam zdrhnout v pripade boje ale tuto moznost vyuzivaji malokdy. Boje jsou zatim fair play ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 15:00 Žena Eliška [38]
Aho, přidám se se svým problémem. Mám párek čichavců zakrslých, ale samice poslední dobou hodně prohání samce a ten docela dost zhubnul. Jinak se chová docela normálně, žere, plave s ostatníma rybama, je aktivní. Bylo mi doporučeno koupit dalšího samce, aby mu samice dala chvíli pokoj. Mám ovšem obavu, aby se mi kluci nebili jak koně. Už jsem přemýšlela o tom, koupit kromě samce ještě 1 - 2 další samice, ale už takhle mám akva na hraně přerybnění. Za cca půl roku půjdou do většího (počítáno i 1 měsícem na zaběhnutí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 14:41 Muž ghostik [81]
Souvyslost s hnizdem by byla vtom ze by ji mohl utlouci samec pri hlidani stavejiciho hnizda ci druha samice ale to by asi na ni bylo videt a snad by sis vsimla ze jsou vuci ni agresivni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 14:37 Žena zora [0] – Re: isamik
Viac údajov? No mám 54l akva 3ks čichavcov zakrslých teda ted už jen dva, samici a samce... 1 pár gold moly, dva páry pavých oček a 2x Pancéřníček Schwartzův. Všetky rybky sú zdravé aspon si to myslím a znášajú sa v pohode. Co sa týcka úhynu rybky viac ti o tom neviem napísat... včera mala trochu zvetsene brucho ale inak vypadala v poriadku tak ako som pisala nizsie... takze ak mas nejaky konkretny dotaz... rada napisem. Len som bola zvedava ci to môže mat súvis s tým že samček staval hniezdo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 14:00 Muž isamik [180] – Re: zora
Nejsem si jist zda ti nekdo dovede odpovedet, bez toho aby si napsala vice udaju... Ikdyz nekdo treba vytahne kristalovou kouli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 13:46 Žena zora [0] – čichavce zakrslé
Pár mesiacov chovám čichavce zakrslé a dnes ráno som našla samičku mŕtvu :-( už včera som si všimla že mala trochu večšie brucho ale inak vypadala v pohode... zároven som ráno našla postavené penové hnízdo samčekom. Myslíte že to má súvislosť?
Prečo samička uhynula?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 09:46 Muž dajos [10]
Tak včera večer jsem tam dal samce se samicí a ráno jsem se probudil a samec se krčil dotrhaný, domlácený v koutě. samička ho furt honila a nedala mu klid..ani nevím jestli jsem udělal dobře ale vyměnil jsem samce(náhradní samici nemám jenom samce). Snad aspoň tomu dá pookoj..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 20:53 Muž ghostik [81] – Re: dajos
ano to jsem zapomnel dodat. Domnival jsem se ze to je logicke ale pokud to nekdo nedelal tak to nemusel pochopit. Samozrejmne po vytreni. Dalo by se rici i az cca 7 den protoze nekde kolem 10 dne ( jestli si to dobre pamatuju ) se tvori labirint a pak potrebuji pristup ke vzduchu a v te dobe se museji zase krmit jemnym krmanim nebo jsou schoni se udusit velkymi kousky krmeni !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 20:50 Muž dajos [10] – Re: ghostik
dočetl jsem se že až po vytření se má upustit voda tak na 15 cm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 20:49 Muž dajos [10] – Re: Joecz
má to jenom 5W to je jak nic..si myslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 20:46 Muž ghostik [81]
A nevim jak klasicky cichavec ale zakrsli musi mit hladinu max 10cm jinak se muzou udusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 20:34 Joecz – Re: dajos
jo mohlo, kromě toho filtru ten ti potěr umlátí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 17:48 Muž dajos [10]
Fotka k příspěvku takhle by bo mohlo vypadat?? je to nějak kolem 40 litrů..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 07:42 Muž ghostik [81]
Zakrsliky jsem krmil tekutym pak zabronozkou a pri tvorbe labirintu zase radeji tekutym.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 19:58 Muž dajos [10]
a ještě jeden nejapný dotaz: jak ten kříženec zlatého a modrého budou vypadat?? :-|
a ještě poslední.. ano čím to krmit?? dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 19:47 Muž ghostik [81] – Re: marsz
Ano zvladnou i ve spolecne ale neprezije ani jeden ! Nevim ted o jaky druh jde ale u mich zkrsliku jde o vykuleni po 24 hodinach kde prckove jsou tak velci ze i zabronozka je snad 4x vetsi a zajimalo by mne cim je ve spolecnem akva nakrmite a jak je ochranite pred sezranim navic potrebuji sloupec vody 10cm jinak se pri tvoreni labirintu udusi coz asi ve spolecnem AQ taky neni mozne takoveto snizeni hladiny vody !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 19:34 Joecz – Re: marsz
vytřou se, ale nic nepřežije X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 18:58 Muž dajos [10] – Re: marsz
panceřníčci jim boří aj hnízdo..kdyby tam byly jikry tak podle mě nemají šanci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 18:57 Muž dajos [10]
jj napsal jsem tam teploměr myslel jsem topítko..malý filtřík a akvarko se najde..koupím topítko a jdu na věc;-) Díky
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 18:55 marsz
Jestli to myslí s tím třením vážně, tak se zvládnou vytřít i ve společné nádrži přece. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 18:32 Joecz – Re: dajos
filtr by tam měl být a určitě TOPÍTKO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 18:20 cihelni
Mi se vytreli cichavci medovi 3samci 1samice (hnizdo v krmitku) a ted uz zase staveji hnizdo a dokonce 2samci kazdy v jinem rohu (aqa cca100l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 17:55 Muž ghostik [81]
Filtrik molitanovy pohaneny vzduch. motorkem, ohledne teploty a svetla zalazi na umisteni kde to bude. Ja to mival tu chvili u okna tak jsem svetlo ani nedaval :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 16:56 Muž dajos [10] – Re: ghostik
a musím tam mít filtr a světlo nebo stačí teploměr??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 13:23 Muž ghostik [81]
Asi ano. K tomu plovouci rostlinu a pokud bude vse OK tak do 5 dnu mas malinkate prcky na svete :o) Tedy pokud se lihnou stejne rychle jako u cichavcu zakrslich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 13:19 Muž dajos [10]
takže by asi bylo na místě pár odlovit do malé nádrže..jak to píšou v atlase nebo se pletu?? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 21:20 Joecz – Re: dajos
měl by se vytřít i se žlutou samicí, ale pokud je tam víc samců, tak se nevyrřou, protože ten pár bude napadat druhý samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 11:50 Muž dajos [10] – samci čichavců se chcou třít
nazdar kolegové:-D mám takový problém.. samci čichavců modrých mi pořád stavějí pěnové hnízdo. Dělal jsem generálku akva a zhnilo mi moooc rostlin takže žádná rostlina neleží na hladině. Hnízdo plave po hladině sem a tam a vždycky nějakým způsobem zmizí(nejspíš to rozryjou kropenáči). Navíc nemám modrou samici. Jenom žlutou a ta je o několik měsíců starší než čichavci modří.. Myslíte že by se vytřeli?? no ono je to asi jedno stejně by to sežrali panceřníčci..nebo co mám dělat aby se vytřeli??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:46 12Mattiew12
jojo ja mam 3 skalarov a parik čichavcov a bezproblemov žiadne nezhody neboli zatial :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 19:59 myska – Re: 1977
mám 4 čichavce společně s 2 skalárama,snesou se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 19:58 irza
Snašijou se bez problemu aspoň u mně,počitej s velkym aqa 8 skalar je docela hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 19:39 Muž Yirka [9126] – Re: 1977
Mám docela vzrostlé skaláry i čichavce gold, leeri, lalia a chuna a vychází spolu v pohodě. Takže dle mých osobních zkušeností-bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 19:33 lovec
Jo rozhodně můžeš .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 19:17 Žena 1977 [0] – Skaláry a čichavci
V mém akvárku je 8 skalár a chtěla bych koupit ještě čichavci. ;-) Snesou se spolu???? :-O palec Jinak v akva jsou různé tetry,mečovky......Dík za radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=1751