Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 09:12 veris – Pár x samec a 2 samice x samec
Zdravím, jedná se o stolitrovku z prezentace, bohužel jsem se ještě nedokopala nahrát novější fotky.
Koupila jsem mladý pár čichavců zakrslých, cca měsíc bylo vše v pohodě. Samička byla od začátku oprsklejší, samec byl dost plachý. Pak ale samec nabyl dost sebevědomí a honil ji kdykoli se ukázala.
Bohužel jsem asi přepískla prostřih, kdy jsem sestříhala dost kytek, které se již těsnily pod hladinou. Zasadila jsem je znovu, abych měla hustší porost, ale tím pádem k hladině nic nedosahovalo. Odjela jsem na pár dní pryč a při návratu měla samice do stran vypouklé břicho a za dva dny začala polehávat. Myslím, že ji uhonil a následkem oslabení došlo k namnožení nějakých bakteríí. Všichni ostatní jsou ok, krevety se množí, takže problém s vodou vylučuji.

Otázka je co teď. Samec se sám dost nudí a občas prudí dania i krevety (hlavně u krmení, dřív si jich vůbec nevšímal), tak nevím jestli je to OK. Když mu koupím novou samici, bojím se, že ji zase uhoní. Napadlo mě koupit mu dvě, ale nebudou se ony honit navzájem? Všude čtu jen o chovu v párech, ale třeba u bet se to doporučuje právě aby samec samičku neuhonil. Samozřejmě je mi jasné, že bych musela stříhat kytky decentněji nebo přidat plovoučky. Další věc je, že vlastně nemá prostor pro stavbu hnízda, mám hladinu dost v pohybu, občas jsem našla pár bublinek mezi listy, ale dřív nebo později mu to uplave. Nebyl třeba frustrovaný z toho a proto samici uhonil?
Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 16:29 pavel1234 Re: Wanderer
Není to nic, co bych kupoval. U ok se mi množí strašně moc. Nyní jsem tam nic nedával, protože mám krupičku, takže nic z toho akvária přesouvat nemohu. Když tam nemám nemoc, dávám paví oka ale jsou u skalárů i mečovky, u kterých jsem viděl 3x těhotnou rybu. Něco špatně? Čichavci ale tyto malý nejedí. Jedí to jen skaláři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 16:24 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Živé jaké? Tam možná bude zakopaný pes, proč chcípli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 16:18 pavel1234 Re: afc1886
Mám sušené a živé krmivo. To snad stačí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 16:16 R Muž afc1886 [14704] Re: pavel1234
pavel1234 napsal: ale používám vločky. .............Takové velké ryby nemohou mít tak maličko potravy
Ale chtělo by to pestřejší stravu, než jenom vločky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 16:12 pavel1234 Re: AsusKD
To nejde. Mám výkonné čerpadlo, které míří na hladinu a to nezabrání ničemu, aby nespadlo na dno. To bych musel mít nějaké plavoucí krmivo ale používám vločky. Věřte, kdyby to šlo, tak bych to udělal hned. Takové velké ryby nemohou mít tak maličko potravy, prostě a jednoduše, vždycky nějaké to krmivo spadne na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 14:37 Muž AsusKD [85] Re: pavel1234
pavel1234 napsal: ... a krmíme tak, aby maličko spadlo na dno, takže to je snad v pohodě.

OT vyskúšaj krmiť tak, aby nič napadlo na dno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2018 12:49 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Už jsem ti před časem psal, že ti čichavci se skalárama nebudou dělat dobrotu. Už jen to, že těžko oddělíš krmení a oba druhy potřebují něco jiného. Hlavně nic nedokupuj nebo budeš řešit další chcíplé ryby. Ty se hlavně konečně rozhodni co vlastně chceš chovat a tomu to dané akvárium přizpůsob. Máš 5 akvárií, prakticky ve všech větší či menší nesourodý mix ryb, pořád je chceš všemožně přemísťovat a kombinovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 12:35 pavel1234 Re: Maq
Ježiši, já se moc omlouvám, zapomněl jsem aktualizovat informace. Fakt se moc omlouvám. Údržba neplatí. Odkalování nedělám vůbec, přijde mi to zbytečné, mám tam piškořky a krmíme tak, aby maličko spadlo na dno, takže to je snad v pohodě. Každý týden dělám výměnu vody - 30 %. Filtr jsem objednal nový. Nyní tam mám čerpadlo 400 l/h a biomolitan, myslím, že 10x10x30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 10:30 Maq Re: pavel1234
Konkrétní diagnózu Ti z daných údajů asi sotva někdo poví. Čichavci jsou v některých ohledech nevyzpytatelné a choulostivé ryby, ale to víš sám.
Ale díval jsem se na Tvoji prezentaci, a moc se mně nelíbí. Myslím že málo měníš vodu a máš tam dost organického znečištění. Vyloženou chybou je čistit filtr den před odkalováním. Navíc ten filtr je dané velikosti a hlavně Tvým podmínkám jen sotva adekvátní.
Myslím že když se všeobecně polepšíš, i ryby budou déle žít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 08:56 pavel1234 – Smrt všech čichavců.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
potřeboval bych poradit. S chovem čichavců jsem velmi špatný. Mám je u skalárů a u mečovek. Vše bylo před 2 roky, když jsem je dostal, v pohodě. Žili normálně se skalárama, sumcama žraločíma (velkýma) atd... Až poslední rok nebo odkonce půl rok, to jde z kopce u čichavců. Akvárium jako takové je dobře založené, rok a půl v pohybu, jenom s rostlinami je problém. Nerostou mi ve štěrku ale budu to po novým roce předělávat. Měl jsem normálně 2 zlaté a 2 modré čichavce. Absolutně nevím, jak umírali. Třrba měli moc studený atmosférický vzduch, který dejchali a nachladili se. Prvně mi zemřel zlatý - foto 1. Prostě mi ležel na dně zkřivený. Další mi umřel modrý. K němu foto nemám protože ani nevím, jak umřel nebo co se s ním stalo. Prostě mi zmizel. Koukal jsem, jestli nevyskočil z akvária ale ne. Díval jsem se v akváriu ale taky ne. A nyní mi zemřel další zlatý - foto 2. To, co je divné, je to, že čichavci umírali v době tření skalárů. Takže je možné, že je skaláři pobili? Mám u nich už jen toho čichavce modrého, kterého přesunu k betě do 75ti litrové nádrže a ke skalárám dám asi jen mečovky nebo zkusím dokoupit ještě dvě skaláry, což nevím.

Nějaké rady, jak mohli umřít? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 15:07 Muž logrus [0] Re: NHKG
Tak uvidím až budu mít větší prales... Teda jestli se mně s těch kytek nějaký udělá... Zatím to moc nevypadá.....
díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 13:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: logrus
Není problém míchat více barevných variant pokud ryby nechceš množit a máš pro ně vhodné podmínky. Rybám je jedno jakou mají barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 13:19 Muž logrus [0] Re: ZDRI
Ještě jeden dotaz. Myslíte že by šlo mít pár Trichopodus trichopterus orange a k tomu třeba ještě nějaké jiné samice s jiným zbarvením?
Nebo to je blbost...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 13:15 Muž logrus [0] Re: ZDRI
díky za info....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2018 13:05 Muž ZDRI [1415] Re: logrus
Bez problémů.
Měl jsem v společné nádrži ramirezky + perleťové + medové - bez jakýchkoliv konfliktů.
Jen je třeba dodržet rozumnou zarybněnost a údržbu (pravidelné výměny vody).
Z čichavců (oni docela vyrostou) padá dost bobků a ramirezky rády čistou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 12:29 Muž logrus [0] ..
ještě by mně zajímalo jestli se snesou čichavci a Cichlidka Ramirezova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 10:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: logrus
Třeba: rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
Další možností jsou stonkovky, co zasadíš do dna a necháš je vyrůst az k hladině, třeba:
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 17:37 Muž logrus [0] Re: NHKG
A jaky mam pořídit kytky co rostou u hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 16:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: logrus
V takovém stavu v jakém je akvárium bych to neriskoval. Čichavci se mezi sebou honí a potřebují úkryty hlavně u hladiny a ve tvém akváriu jich je málo. Počkej až rostliny vyrostou, případně pořiď ještě nějakou co bude splývat pod hladinou.
A hlavně nedoporučuju 2 páry, pak by mohl být slabší jedinec velmi rychle ubit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 16:16 Muž logrus [0] Trichopodus trichopterus orange
Ahoj...
Pořídil jsem si párek Trichopodus trichopterus orange.
Myslíte že bych mohl dát třeba více párů? viz prezentace..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 19:20 Muž Fantomik [38] – Čichavec zakrslý
Jo, mírumilovná ryba. Já ji nechtěl, ale ta moje si ji prosadila, moc se ji Čichavec líbil. Říkal jsem si, ale jo, je to mírumilovná rybka... Ten samec prohání všechny rybky, ale pořád to bylo v pohodě. Samici proháněl nejvíc, ale to jsem bral jako v poho. Tetry proháněl taky, ale to jsou rychlici, ty honí i samy sebe. Hlavně po ránu... Sekernatek si vůbec nevšímal, říkal jsem si super. Jo, ale jen do doby, než si začal stavět hnízdo. Hajzlik! tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 09:15 jirka147 – Skvrny u hřbetní ploutve
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Všiml jsem si, že jeden z perleťáků má u hřbetní ploutve dvě šedé skvrny. Jedna je kruhovitého rázu a ta druhá je nepravidelná - táhne se přes hřbet čichavce. Nevíte někdo jestli se nemůže jednat o nějakou nemoc, nebo se prostě třeba jen někde odřel? Aktuálně je v akvárku také dávka Sera Omnipur, tak jestli třeba nějaká alergická reakce?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 19:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Cancita
Ne, tenkrát nebyl sebemenší problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 19:07 Žena Cancita [4] Re: PaDa
Ok, díky, to je dobrá zpráva. A čichavci nebyli plašší, nebo tak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 18:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Cancita
Před lety jsem měl v asi 2x větším akvárku kromě jiných rybek i velké hejno parmiček a dva páry čichavců perleťových. Bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 18:33 Žena Cancita [4] – ČIchavci a parmičky
Zdravím, ráda bych se zeptala jestli máte někdo zkušenosti s chovem parmiček čtyřpruhých a čichavců. Prolezla jsem spoustu diskusí a někteří tvrdí, že to není dobrý nápad, jinde jsem se dozvěděla, že pokud bych měla velké hejno parmiček v prostornějším a zarostlejším akvariu, neměl by být problém. Také jsem někde četla, že čichavci modří jsou akčnější a mohou být i s živějšími rybami, pokud mají pro sebe dost prostoru a zarostlý kus akvária. Dokonce mi byla doporučena kombinace hejna parmiček a jako dominantu párek čichavců. Jsem z toho jelen hmm . Jak to vidíte? Mám se toho bát? Akvárium plánuji 180l a primární jsou pro mě parmičky čtyřpruhé, ale čichavci se mi také dost líbí. Díky za zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 08:24 Dewari Re: afc1886
Dobře, děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 07:48 R Muž afc1886 [14704] Re: Dewari
Datum založení je 10.8. a hned ten den jsi tam dal i rybičky. Nasaď tam pro začátek co nejvíce rostlinek a prováděj teď klidně každý den výměnu části vody. Problém bude i v podmínkách v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 07:41 Dewari Re: afc1886
Děkuji, hned pro ně pojedu, a co se týče s tím počtem mám tam tedy nechat jenom ten 1 pár?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2018 05:39 R Muž afc1886 [14704] Re: Dewari
Založ prezentaci akvária a co nejvíce údaji. Takhle nikdo nic o akváriu neví, jak je dlouho založené, jak probíhá údržba, jaká tam je technika atd.. Z fotek co jsem od tebe našel, bych ti hned doporučil přidat hodně živých rostlinek. rybicky.net/forum/7074…
rybicky.net/atlasryb/cichavec_sedy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 22:15 Dewari
Dobrý den, před tím než mi začnete vyčítat přiznávám že jsem udělal chybu, mám akvárium 150l, už předem jsem si chtěl koupit čichavce tak jsem se o nich trochu načetl, byl jsem v obchodě a prodavačka mi říkala že nebude problém když jich tak budu mít 5, že je to velké akvarko, jenže po cca.týdnu se mi začali prohánět tak jsem začal víc hledat jestli nemám něco špatně a až u 4 článku jsme se dočetl že se mají spíše chovat jenom v páru, tak se chci zeptat jestli je mám rozdělit a nechat tam jenom 1 pár, jestli se prohání samci něco samice zatím nevím jsou ještě menší

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2018 06:22 R Muž romant [27987] Re: janinarozt
Tobě, jako začátečníkovi pořízení meďáků nedoporučím. Přecijenom jsou to trošku cíťové a vyžadují péči zkušenějšího chovatele, tedy trošku vytrénovanější oko chovatelovo. Toliko za mě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 00:42 Žena janinarozt [3] – Čichavec medový v začátečnickém 72l?
Dobrý den, uvažuji do prvního akvárka, až se za pár týdnů zajede, o triu (páru?) čichavců medových. Dočetla jsem se, že chtějí mj. nižší sloupec vody, ale netuším, kolik by to mělo být. A ještě mě napadá, že když chtějí zarostlou hladinu, jak to pak snášejí rostlinky (nedostatek světla)? (K nim bych případně pořídila ještě hejno menších klidných rybek, asi tetry červené, platy skvrnité nebo razborky klínoskvrnné .) Díky za názory :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 10:27 Pavel Re: Wanderer
Jasně, každý má jiný názor. Mně skaláři a čichavci zlatí + líbající dobře soužijí, nenapadají se, ale od té doby co jsem přidal čichavce modrý, to je špatný. Na závojnatky mám 250 litrové akvárium a jsou jich tam 6 v nedospělé formě... nemusíte se bát, žijí si skvěle. Za rok budu kupovat 500 litrové akvárium takže pohoda. A sumci? Nebojte, už se ptám ve zverimexech atd jestli si je vezmou. Už je to dospělá ryba, která už dávno nepatřila do 250 litrového akvária. Snažím se je prodat za rozumnou cenu aby se měli dobře jak oni tak i já. Bohužel pro ně nemám 1000 litrové akvárium, za to se omlouvám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 10:21 Pavel Re: afc1886
Moc Vám děkuji. Vážně jste mi pomohl. Ještě jednou díky! :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2018 09:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pavel
Ne, nepřijde mi to normální.

Já nevím, co máš k dispozici za akvária, co v nich máš za ryby a rostliny, tak těžko můžu radit. Já jen vím, že čichavec je poměrně velká ryba, která má svoje nároky, jak na velikost akvária, tak i na krmení a rozhodně nepatří do 20l.

Ne, nepřijde mi normální chovat čichavce společně se skalárami, stejně tak paví očka společně s neonkami. Oboje jsou naprosto odlišné ryby s odlišnými nároky. A podle tvojí reakce už začínám mít představu v kolika litrech plavou ti 30cm sumci a závojnatky.

Ale rozhodně by to chtělo prvně pořídit odpovídající akvárium, to založit odpovídajícím způsobem a pak teprve do něj pořídit ryby. A ne přivézt ryby, dát je do prvního přerybněného nebo malého akvária, co máš zrovna doma a pak řešit, že se vzájemně napadají, okusují a mění barvu.

Ale tohle je jen můj názor, třeba máš jiné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2018 09:39 R Muž afc1886 [14704] Re: Pavel
www.akvarista.cz/…
Tady najdeš odpověď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 09:30 Pavel Re: Anthrax
Omlouvám se, zapomněl jsem heslo k přihlášení. Prezentaci ihned udělám, jakmile získám heslo. :) Jde o princip, že radši vyndám špatnou rybu od dobrých než abych ho tam nechal aby mi je sežral. Ptám se jenom na tu barvu a vy mi tu něco vyčítáte... jestli mi nechcete pomoct tak to rovnou napište...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 09:27 Pavel Re: Wanderer
Takže jsem ho měl nechat ve 200 litrovém akváriu aby mi okousanou skaláry a ostatní čichavce? Přijde vám tohle normální? Nebo ho mám dát k pavím očkům a neonkám? Nebo snad ke závojnatkám? Aby jim okousanou ploutve? Rovnou ho můžu hodit k 30 cm sumcům aby ho sežrali. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2018 09:20 R Muž Anthrax [4787] Re: Pavel
Ahoj,
Už ti to tu bylo napsáno několikrát. Máš tendenci prerybňovat akvária a dáváš k sobě hodně nesourodých druhů u kterých nerespektuješ jejich nároky a vlastnosti.

Založ si tu prezentaci. A přihlašuj se pod svým profilem rybicky.net/profil/47783 Nikdo není jasnovidec a nevina jak akvárko vypadá, co je tam za techniku, jaká je tam teplota, jak a jak často probíhá údržba, čím krmíš, atd. ;-)

Jenže podle toho jak se tu prezentuješ, tak si myslím že si poradit stejně nenecháš a pak se znovu a znovu divíš. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2018 08:51 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pavel
Když chováš ryby v naprosto nevyhovujících podmínkách, tak se nediv, že se chovají nestandartně a mění barvy.

Ty "bublinky z topítka" bude asi pěnové hnízdo, ale to se jen dohaduji. Ono to chce do toho akvária trochu koukat, abys zjistil, co se tam děje a kde se vzaly bublinky. A dál to chce si něco přečíst a dozvědet něco o chování jednotlivých druhů ryb a nutných podmínkách chovu.

Založ si prezentaci, pravdivě výplň údaje a pak se dá radit. Ale nečekej, že tě tady za těch 20 l někdo pochválí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 07:37 Pavel – Pohlaví+potěr a změna barvy.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Před týdnem jsem jel na školandu a nechal jsem akvária rodičům. Když jsem přijel, vše bylo v pořádku kromě čichavců. Jeden čichavec (pravděpodobně samec) furt napadal toho druhého. Tohle pro mě nebylo vůbec šokem. Ale šok pro mě byl to, když jsem se koukal pořádně, tak se jenom ten jeden čichavec zbarvil do tmavé formy. Ten druhý zůstal takový jaký je a ihned jsem ho přenesl do jiného akvária. Dále asi 2 dny po tom co jsem toho druhého vylovil, se mi začali dělat malý bublinky na hladině, pravděpodobně z topítka... Nádrž má 20 l, asi jenom 3 kytky a k tomu zelené řasy (nevím jak se to jmenuje). Můžete mi říct proč změnil barvu, jejich pohlaví a jestli to je potěr? O tom potěru pochybuju, to bude z toho topítka. Ještě tu mám dva zlaté čichavci a u nich si nevím taktéž rady s pohlavím. Poradíte mi prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 11:17 Žena petulka [11]
Ahoj mela jsem par mesicu parek cichavcu zakrslych.samec utyral samici vcera umrela. Co s tim..ted ji vsude hleda je ocividne smutny, ale kdyz zila jen ji kloval a odhanel od sebe. Pritom i stavel hnizdo. Je porad nastvany nevrly. Co s nim? Poridit vic samic nebo samce nebo ho nechat dozit o samote. Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 12:47 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Kaira
Fotka k příspěvku Děkuji, přesně v to doufám. akva v obýváku má být takové koukací, pro návštěvy. Tam bych chtěla to hejnečko. V kuchyni bude biotop.
Snad ta povaha bude ok. Od jaké velikosti v cm se zhruba třou?

Jinak k té vodě.... dneska jsem jen tak ze zvědavosti napustila trochu vody z akva do sklenky. Clearwater se zdá být fajn věcičkou. ;-) že nekecám ano

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 11:04 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Nicky
Modří, šedí a zlatí čichavci dělají přesně to, co popisuješ, každý má svůj vyhrazený prostor a když z něj vyleze, tak ho soused žene. Oproti tomu perleťáci se většinou drží ve skupince a pěkně pospolu plavou. Nemluvím teda o tření, mně se netřou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 22:36 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: NHKG
Díky, tak tos byl ty s tím hejnečkem ve 300l, od toho jsem se odpichovala :-D no, ono to bylo ok, než jsem je začala "líp krmit". Přišly na ně roupy, akva rozdělily čárou a celý den po sobě jen přes tu hranici pokukují a pošťuchují se. Víc jich sem dát nemůžu, na tohle nemám nervy. Takové pěkné a takové potvory. A to se ještě netřou hmm
Já tu mám akorát vyšší dusičnany ve zdroji, ale s pořádným filtrem, Clearwaterem, kytkama a menšími výměnami vody se to v akva daří stahovat. jinak žádná bordel voda, pěkné to mám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2018 22:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nicky
JJ, vlastní zkušenosti, ale víc jak 10 roků staré. stydim V případě problémů s vodou jsem přišel o perleťové, pak parmičky a šedí/zlatí přežili skoro vše.
Ale já neměl extra problém s chováním ani s těch šedých/zlatých. Měl jsem jich přes 10 nejdříve ve 112l, pak ve 300 litrech jsem jich měl asi 15. Jak jich je hodně, tak se ta agresivita víc rozprostře (pokud člověk nenarazí na nějakou rybu "magora").
Perleťoví mi přišli celkem plaší a neškodní, ale nevím jak se chovají v době tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 22:00 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: NHKG
Děkuji. Vlastní zkušenost? Myslím, že akva šlape, jak má. Akorát teď to mám rozdělené kamenem napůl pro 2 zlaté samice, zbytek poschovávaný... ráda bych trochu klidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 21:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nicky
Oproti zlatému/šedému/modrému je klidnější a je u něj méně problémů s agresivitou. Ale pořád to není úplně mírumilovná hejnová ryba a navíc je o dost citlivější na kvalitu vodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=151