Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2011 13:32 Žena FelidaeS [61] Re: glumča
Tak ten protogen jsme nesahnali. Koupili v Hornbachu Nobil Fluid Artemia od JBL, ten ale prý není na úplně pidi potěr. Snad ve středu někde seženu to lepší. Když tak ten vařený žloutek. Ještě někdo radil, do vody čtvrtinu banánové šlupky, že se rozmnoží nálevníci. Máme to od včera, zatím mi to nepřijde, že by se něco dělo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2011 12:25 jakubkofi – Mno
on to chudak robyl a cez noc do rana sa mu to rozpadlo a po tyžni toho nechal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2011 12:23 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: FelidaeS
tak uvidíš,jestli vám něco vydrží.jak se potěr rozplave,někdy sameček dál zkouší hlídat,ale někdy loví malé taky.teď půjde o to,jak si poradíte s krmením..zkus ten protogen,ten jsem do akva taky dávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2011 12:20 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: jakubkofi
bylo to hnízdo.někdy si ho rozbourá sám,nebo při tření,může to být i silným proudem z filtru.pokud je mladý,tak se mu to hned nepovede.a to,že se chová teritoriálně k tomu patří.záleží na tom,v jak velkém akvu jsi ho měl a jaké ryby s ním.pokud to byl rájovec,ti bývají prý hodně teritoriální,ty jsem nechovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2011 12:15 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Linduš
jo,díky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2011 09:38 jakubkofi – to je zvlaštne ...
mal som rajovcou (čichavcov) 3 kusi ,1samec a 2 samice a .No a po nejakej dobe samec sa začal spravať zvlaštne a všimol som si že stale vitvaral nejaku penu na okrai nadrže (v rohu)ale vždi na druhy den mu to zmizlo ....Bol to naozaj pokus o vitvorenie penoveho hniezda pre potomstvo ??? Ale prečo to nedokončil nigdy ??? ;-) a správal sa teritorialne rozzureny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2011 09:19 Žena Linduš [166]
glumča napsala: prodávají "sušenou kulturu nálevníka"
protogen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2011 07:56 Žena FelidaeS [61] Re: glumča
Tak včera večer už to byly průhledné kuličky s ocásky. Pár jich odplavalo po akva a neonky baštily. Většinu jsme dali do porodničky, tak uvidíme, až se rozplavou. Sameček je dost nervozní, že k nim přes sí´tku nemůže. O pár se jich stará mimo porodničku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 15:32 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: FelidaeS
tak tu síťku zkuste,oni stejně hned po vykulení neplavou,ale visí.Já bych se spíš bála toho žloutku,to si zkazíte vodu v celým akva,tak aby to neodnesly ostatní ryby,hlavně ty neonky...a slyšela jsem jen o vařeným žloutku přecezeným přes jemnou tkaninu,ale syrovej???to určitě ne..třeba písne ještě někdo jinej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 15:24 Žena FelidaeS [61] Re: glumča
Ta porodnička má síť ve tvaru kostky asi 15x15 a nahoře je bez sítě, že by kousek čouhal a hladina je volná, ale asi možná třeba pak až po vylíhnutí, protože si myslím, že by samečka menší prostor stresoval. Jde spíš o to, vylíhnou li se prcci, tak tam vlastně žádné hnízdo není, tak kde je pak budeme lovit. Odlovit ale jinam nemůžeme, nemáme další akva. Jediné, co mě tedy napadlo, tu jemnou síťku mít pak přímo akva. Krmení jsme se ptali v místní akva a byl nám doporučen vařený žloutek cezený přes punčochu, či dokonce žloutek syrový, trochu osolený....možná z toho nic nebude, jen kdyby náhodou, že jsme se aspoń zkusili. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 15:15 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: FelidaeS
oni si snad všichni čichavci staví hnízdo v rohu ano ale za čas už nebude tak opatrný a všechno neuhlídá.tu odchovničku si nedovedu představit.nehledě na to,že by ho to nejspíš stresovalo a neměl by přístup k hladině na nadechnutí,ne?podle mě by bylo lepší počkat až se vykulí a pak je odebrat i s hnízdem.-než se rozplavou,to by pak měly neonky hostinu..a pak je,jak jsem psala,důležitý sehnat tu odpovídající potravu.tak pak dej vědět,jak pokračujete ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 14:54 Žena FelidaeS [61] Re: glumča
Fotka k příspěvku Má výhodné místo v rohu akva, kde moc rybky nepustí. Jikry má poházené mezi rostlinkami. Může se dát sameček do síťové porodničky?.... že by jsme mu ten roh tou síťovou porodničkou pomohli ochránit...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 14:05 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: FelidaeS
mrkla jsem se na tvoje akvárko,filtr určitě nech puštěnej,máš tam dost rybek,ten sameček hnízdo neuhlídá.někdy se ani nevykulí.hlavně ty neonky mu jikry,nebo pak potěr rozkradou.odchov čichavců není moc jednoduchej (podle mě).Já jsem třeba počkala,až se vykulí a pak jsem celé hnízdo i s nimi přendala do menšího akva,kde jsem měla zajetej molitanovej filtr a vodu jako v akvárku,pár plovoucích rostlin.a taky krmení už musíš mít přichystaný.malej potěr ti jen tak něco nevezme do tlamky.nejlepší by bylo sehnat vířníky,trepku nebo i prodávají "sušenou kulturu nálevníka" teď nevím název,ale hodí se ty tyčinky do vody a ten nálevník se tam objeví.a až po čase přejít třeba na buchanky nebo artémku.
tak hodně zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 13:55 Žena FelidaeS [61] Re: LukasUTD
Filtr máme vnější...vadí to nějak? Odchovnu nemáme....máme jen porodničku. Dá se nějak využít? Sameček už se samičkou nic nechce, hlídá si nějaké ty své drobky, hnízdo je teda pofidérní, spíš žádné...má těch pár jiker mezi plovoucími pidi rostlinkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 13:52 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LukasUTD
prosím tě,co to radíš?vypínat filtr? coze ...a teplá voda nedělá dobře rostlinkám?a jak to děláš ty,když je venku 35 stupnů a v akva 30? to jsou věci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 11:26 Muž Silvestr12 [2] Re: FelidaeS
jestli máš filtr tak ho utlum na minimum nebo ho raději vypni a teplotu vyvyš o 3 stupně... od normálu, nebo ho hoď do odchovny se samičkou, protože by tak teplá voda nemusela svědčit rostlinkám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 11:23 Muž Silvestr12 [2] Re: Kryštof
filtr může být, ale spíš nějakej klidnější. a agresivní určitě nejsou, mám v 50l akváriu šest čichavců.. dva samce a čtyry samičky, samci se někdy trochu preou o plovoucí rostliny, proto je nejlepší je rozdělit na každou stranu akvária..., dále ti porádim podrobněji na mailu nebo na facebooku, je toho spousta =) ;-) lukáš vostrovský a mail mailto:lukasvostrovsky@seznam.cz ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2011 22:52 Muž Lucky005 [197] Re: FelidaeS
ve spolecenske nadrzi o tom pochybuji, zalezi na osadce. Az se poter rozplaval, odsal jsem ho vzduchovaci hadickou do odchovnicky, ale nedarilo se mi, zkousel jsem ruzne krmviva, i suseny vareny zloutek, menil vodu kterou jsem bral ze spolecneske nadrze, ale postupne uhynuli, nevim proc.
jinak tady je toho trochu vice o chovu, ten tvuj medovy tam neni, ale bude to dost podobne, tak mrkni www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2011 22:46 Žena FelidaeS [61] Re: Lucky005
Děkuji za odpověď. Tak já jim zhasnu. :-) Máme vůbec šanci, že něco přežije? Hladina není snížená, je 30cm....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.07.2011 22:36 Muž Lucky005 [197] Re: FelidaeS
pokud je to poprve, tak aspon u mych cichavcu to bylo tak ze hnizdo nic moc, ale kdyz se snazili casem po druhe uz to bylo lepsi, mel poradne hnizdo ktere drzelo dobre jikry, v noci jsem nesvitil, nechal jsme tomu volny prubeh a nakonec se jich spousta vykulila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.07.2011 22:29 Žena FelidaeS [61] – Dnes se celé odpoledne třou...
Mám dotaz, dnes se jeden páreček celý den tře, jikry padají o 106, pár jich sameček posbírá...tím, že je po třetí v tranzu, mu dost jiker uteče než se probere. Ale on nemá moc hnízdo, spoléhá snad jen na plovoucí rostlinky(drobounké trojlístky). Stačí to? A mám hlavně dotaz, jelikož je to ve společném akva,kde jsou neonky a další rybky, mám nechat přes noc svítit, aby sameček měl šanci si to málo nějak uhlídat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2011 17:09 Žena FelidaeS [61] – sameček čichavec medový
Mám 6 čichavců medových. Tři samečky a tři samičky a jeden sameček je nyní ale úplně celý tmavě hnědý, nejvybarvenější ze všech a urputně si již dlouho brání místo mezi plovoucími rostlinami rohatce. Ale nic tam nemá, žádné hnízdo, jen pár bublinek a odhání všechny bez rozdílu a to i samičky. Má chování nějaký skrytý smysl? Předem děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2011 20:11 Muž robik1 [1] - Labyrintky – Re: geminika
ja mam dve zlte a jednu modru a krmim tetra betta obyc. vlocky dajake tablety s riasami pakomarie larvi moina atd.a rastu stale viac a viac staci len dat niake vitamini!!!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2011 15:18 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: romant
Hm, myslela som si to. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2011 15:06 R Muž romant [27983] – Re: geminika
Když si přečteš v atlasu ryb jejich nároky na velikost akva, tak bych řekl, že je jasná odpověď na Tvoji otázku stran toho přemístění, byť malého jedince čichavce perleťovýho do 45 litrovýho akvária. hmm
rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2011 15:02 Žena geminika [39] - Živorodky
Ďakujem za Vaše vyčerpávajúce odpovede. Hold, asi budem mať smolu. Keby som ich dala neskôr do toho menšieho, uškodila by som im? Je to zabehnuté akva, ktoré mám v práci. Je tu v prezentácii ako Ukľudňovák v práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2011 14:30 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: romant
Jde take o to, ze ryba (obecne) roste nejvice v urcitem useku sveho zivota a pokud v te dobe nema presne to co potrebuje, sice jeste vyroste, ale uz ne tak velka, jak by mohla. Jinymi slovy, pokud je treba ryba lecena, stresovana z nevhodnych podminek atp., a nejaky delsi cas v dusledku toho moc a nebo vubec nezere, prave v dobe kdy ma jeji druh nejvice rust, uz to na ni ohledne velikosti zanecha nasledky. A kdyz si clovek takovou rybu koupi, muze se snazit jak chce, uz nevyroste jak by mela.

Nekdy je to ale take jen konkretnim kusem, neco ma v prirode neskutecnou silu prezit a roste a prospiva jak muze, a necemu muzeme podminky i zlepsit proti normalu, zvyhodnit to, a pres veskerou peci se tomu nedari, i to je normalni. Z x koupenych ryb je pak nektera neduziva, bez viditelneho duvodu, zna to asi temer kazdy.

A nebo jak pise romant, rodice byli prtavi, vetsina mladych bude prtavych taky (ale ne vzdy vsechny), byt vetsi a mensi se sklonem spise k velikosti rodicu je normalni, priroda zkousi co je lepsi a co bude lepe prosperovat a jak se zda, pouziva k tomu nahodu a metodu pokus omyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2011 14:14 R Muž romant [27983] – Re: geminika
Je pravdou, že u čichavců se velmi často setkávám s jedinci, kteří i přes veškerou péči a krmení, nedorůstají těch velikostí jakých by měli. Podle mě je to daný geneticky a těžko se stím dá něco dělat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2011 14:10 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: romant
Možno podľa tej fotky to tak nie je vidno, ale keď si predstavím, že som mala ja takú veľkú, tak toto je oproti nej drobec. Preto by ma zaujímalo, či dorastie časom. Toto sa mi už stalo druhý krát. Kúpila som dve malé, že vyrastú a ani po 2 rokoch nevyrástli. Hnevá ma to, lebo by som chcela, aby boli také veľké ako tie modré, ktoré v pohode vyrástli. Keď ostanú takéto malé, tak ich potom dám asi do iného menšieho akvarka (45 l), kde mi vadiť nebude, že sú malé..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2011 13:49 R Muž romant [27983] – Re: geminika
Já krmím čichavce podobně a teprve druhým rokem dorůstají do velikostí kolem 10 cm samečci a o něco méně samičky. Podle té fotky bych si myslel, že ta Tvoje je samička a tu velikost bych viděl jako normální.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2011 13:41 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Takáto bola keď som ju kúpila. Veľmi tú Black Mollu za pol roka neprerástla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2011 13:36 Žena geminika [39] - Živorodky – Čím krmiť guramy - čichavce, aby vyrástli
Kúpila som pred pol rokom guramy perleťové, mali necelých 5 cm. Krmím ich stále krmivom od Sera pre labirintky, vločkami a mrazenými patentkami 3x do týždňa. Podrástli možno na 6 cm, ale viem, že vyrastú aj na viac. Mala som raz veľkú skoro 10 cm guramu perleťovú a to v menšom akvarku ako mám teraz. Teraz mám 126 litrové, husto osadené rastlinkami a rybky sú životaschopné, len nerastú, alebo len veľmi pomaly. Guramy modré vyrástli dosť rýchlo na 8 cm. Čo spraviť, aby podrástli?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 11:39 Muž Designer [5695] - Cichlidy
bezoadam napsal: ja by som to chcel strasne samicku lenze tie cichavce su uz take 10-12 centimetrove a v akvaristike maju malickych cichavcov..a moze byt napr. cichavec zlaty samec a cichavec preletovy napriklad samicka ?

Cichavec zlaty je barevna varianta sedeho, stejne jako modry. Pokud by nevadilo, ze maji ryby v paru ruzne zbarveni, samici lze vzit kteroukoli z vyse uvedenych. Nektere mlade rybky pak mohou byt zbarvenim velice zajimave, vetsinou jsou ale krizenci i spatne rozdatelni, ne tak prodejni. Jinak krizence jako krizence pri prodeji oznacit, povazuji minimalne za slusnoust i v pripade kusu, ktere maji zbarveni jednoho z rodicu a ne obou.

Cichavec perletovy je jiny druh, z toho by par nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 11:16 R Muž romant [27983] – Re: bezoadam
Když si otevřeš v atlasu ryb toho čichavce zlatýho, tak tam je odkaz na "plave v nádrži" a po rozklinutí se zobrazí nádrže uživatelů a uvidíš kdo Ty čichavce má a třeba se najde někdo u Tebe poblíž, kdo by šel do výměny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 11:06 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
lenze v akvaristike maju takych 2-3 cm a to este ani neviem ci je to samcek alebo samicka :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 11:01 R Muž romant [27983] – Re: bezoadam
Inzerce, burzy, chovatelé atd. ona když bude mít 7cm a bude se dát koupit v akvaristice, tak to bude určitě lepší, než současný bojovný stav. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 10:53 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
lenze ja neviem kde mam hladat samicku 10 centimetrovu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 10:43 R Muž romant [27983] – Re: bezoadam
To nevadí, doroste mu taky a nic se nemění na tom co jsem už napsal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 10:35 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
Fotka k příspěvku romant: to nema tykadlo ale plutvu :

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 10:34 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ja by som to chcel strasne samicku lenze tie cichavce su uz take 10-12 centimetrove a v akvaristike maju malickych cichavcov..a moze byt napr. cichavec zlaty samec a cichavec preletovy napriklad samicka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 10:14 R Muž romant [27983] – Re: bezoadam
Ta ploutev to tykadlo mu doroste, ale pokud tam máš dva samce bojovníky, tak to nebude dělat dobrotu ani do budoucna. Chtělo by toho jednoho samce vyměnit za samičku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 09:44 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
a pravdepodobne mu to spravil druhy čichavec .. kedze asi pred pol rokom mi dal kamarat dvoch cichavcov (samcekov) a samicu som nenasiel taku velku iba same malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 09:40 Muž bezoadam [6] - Labyrintky – čichavec bez plutvy
ahojte.. teraz som si vsimol ze moj cichavec zlaty nema lavu plutvu.. co to moze byt? prezije? prekonal som krupicku tak neviem ci to moze byt tym.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2011 19:48 Muž Landvir [57]
Umřel Ti samec nebo samice? Třeba se navzájem uhonili. Pokud samice je to dost možný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2011 19:00 Muž Housie [3] – Re: avast
ne nezkoušel, ale udělám to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2011 18:16 Muž avast [49] – Re: Housie
Zkusils vyměnit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2011 17:27 Muž Housie [3] – smrt bez příčiny
Ahoj, z nenadání mi zemřel jeden ze dvou čichavců. Nezpozoroval jsem u něj žádnou nemoc. Poslední dny nebyl tak aktivní spíš polehával u dna, vždy si však doplaval pro žrádlo. A najednou jsem ho našel mrtvého a nyní už polehává i ten druhý, bojím se aby nedopadl stejně.
Teplota je furt stabilní 24°C ph je také v normě nic jsem do akvaria nepřidával, jenom jsem měnil ve filtru aktivní uhlí, ale v tom problém nevidím. Nevíte co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2011 15:19 Muž Landvir [57]
Ahoj dalo se jen čekat, nikdy jsem s tím neměl problém až asi před 14 dny, samice se taky přežrala a pak dva dny polehávala pak už ani nemohla plavat, tak jsem ju zlikvdoval. Jinak jak už tu bylo dotázánu, nemohla mít vodnatelnost? Poznáš to podle těch šupin. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2011 15:02 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Anďa
No jo no, čichavci jsou neskutečni žravci, žerou dokum mají co, až na ně někdy strašný pohled jak mají ty pupky narvané k prasknutí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2011 12:46 Žena Kajka99 [229] – Re: Anďa
měla odstáté šupiny? Jakoby naježené?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=1101