Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2012 17:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: stromca
Láska kvete v každém věku a podoby má různé...Pro pamětníky je dobře známý fotoseriál tuším Jindry Nováka o tření samce bety a rájovčicí...Tak třeba kluci špekulují, jak by se jim vedlo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2012 17:32 Muž stromca [5] - Labyrintky – ČICHAVEC HNÍZDO A BEŤÁK
Ahoj všem umne v akva se dějou věci.. Samec čichavce staví hnízdo .. celej ztmavnul a v rohu vyrábí pěnu ;-) na tom by nebylo nic divnýho kdyby mu při tom zdatně nesekundoval můj Beťák .. :-D :-D ikdyž nemá samici a modrej ho ani neodhání ..zato dánia se tam nesmí ani přiblížit třebas Beťák pochopil že potěr = potrava ...mám teď v akvárku dietu kvůli ruduše platy se jí zdatně krměj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2012 10:57 Žena Kate127 [74] – Koho k čichavcům zakrslým?
Zdravím všechny,
chtěla bych se zeptat, jaké rybičky k párečku čichavců zakrslých rainbow? Mám akva cca 57L. Na výšku má cca 40 a na šířku 29cm, délka 59cm. Jsou tam tři panceřničci a čtyři otíci. Více jak jeden pár těch čichavců asi ne, že? A jaké rybičky k nim? Líbí se mi různé tetry, parmičky nebo některé razborky třeba espeho? Šel by k nim třeba pár bojovnic nebo třeba jen samec? Jinak teplota v akva bez topítka je stála na 23 stupních. Je nutné kupovat to topítko?
Předem moc díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2012 18:42 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: MilosD
já bych je k tak aktivním rybám nedávala.mám zkušenost,že se pak čichavci schovávají.záleží taky na počtu parmiček a zbytku osazenstva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2012 17:27 Muž MilosD [1] - Živorodky
Hodí se nějaký čichavec k parmičkám čtyřpruhým??? (112L aqva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2012 15:29 Muž bobik [15] – čichavci a nitěnky
ahoj,četl jsem ,že čichavci se nesmí krmit nitěnkama,platí to i pro lyofilizované nítěnky?,já tedy myslím,že ne,ale radši se ptám.čichavce ještě nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2012 17:47 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Yirka
joooo,už to vidím,omlouvám se ano OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2012 17:45 Muž Yirka [9126] Re: glumča
Ale oni půjdou do dvoustovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2012 17:44 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Razborka
tak to já bych je do 54 litrů nedávala..to mi přijde pro ně malé..když už čichavce,co takhle zakrslé? OT díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2012 17:24 Razborka Re: Yirka
Dobře,děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2012 17:23 Muž Yirka [9126] Re: Razborka
Podle mých zkušeností jsou zlatí určitě mírnější než modří. Nikdy mi ostatní rybky nenapadali. Krmit můžeš vším uvedeným. S neonkami i oky žijí v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2012 16:58 R Muž romant [27987] Re: Razborka
Já mám nejlepší zkušenost stran mírumilovnosti s Perleťovejma. Krmení rozhodně ne nítěnky a když je možnost tak živou potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2012 16:55 Razborka – Čichavci, jaké??
Ahoj,mám otázky..

Mám 54 l akvárium, budu si pořizovat prcky čichavců, buď zlaté nebo modré.
Chystám si asi za měsíc zařídit 200 l akvárko, takže půjdou tam..

A teď, jaké čichavce?Modré nebo zlaté?
-Slyšela jsem, že modří jsou agresivnější než zlatí.

Čím nejlépe krmit?
-Vločky, patentky, nitěnky, larvy, špenát..?

Snesou se s neonkami, pavím očkem atd??
-Určitě je nebudu cpát k parmičkám..

Díky za odpovědi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2012 22:39 Nadech007 Re: romant
to vše jim můžu poskytnout, takže až plně odezní ta krupička (už je to vlastně dobrý), tak bych je začal shánět :-) . Rád bych je měl od chovatele, nevíš o nějakým nějlíp z rychnovska. Koukám, že jsi taky z královehradecka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2012 15:46 R Muž romant [27987] Re: Nadech007
Tak já krmím po většinu roku živou potravou(dafnie, komáří larvy), přes zimu sušeným a sem tam patentku. Rozhodně mají rádi možnosti schovávání v rostlinách, lehce přistíněnou hladinu, plovoucí rostliny zn. ideál. Samozřejmě, nenechat zarůst hladinu celou, nadechují se atmosferického kyslíku. Proudění vody já mám takový, že mě filtr akvárko přečerpe za hoďku cca 2,5x. Ty perleťáky jsem doporučil z důvodu jejich snášenlivosti. Z tzv. velkých čichavců je považuji za nejsnášenlivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2012 15:31 Nadech007 Re: romant
OK :-) no a čemu se vyvarovat...četl o čichavcích, že nemají rádi silný proud, že nesmí žrát určitě typy krmiv kvůli nemocem, atd...můžeš poradit? vidim, že je chováš, tak nějaké zkušenosti máš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2012 23:33 R Muž romant [27987] Re: Nadech007
Jasně, proto jsem o nich psal. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2012 23:13 Nadech007 Re: romant
a když se podíváš na tu moji 96, hodí se tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2012 22:35 R Muž romant [27987] Re: Nadech007
Osobně bych hlasoval pro pár Perleťáků, viz třeba zdejší atlas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2012 22:26 Nadech007
Ahoj všichni...chtěl bych si do své 96 pořídit čichavce modrého, popřípadě perleťového. Jaké základní věci bych měl dodržet, aby čichavci prospívali, hezky rostli a měli se dobře? :-) díky za rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 14:28 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: sivon
ty toho čichavce máš ve šnečkáriu,viď?asi bych mu samičku nedokupovala,zvlášť když má takovej "handicap". a rybek tam máš stejně docela dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 14:22 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: corydoras
proč by se nemohl třít ve společné nádrži?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 13:47 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: sivon
Ve společné nádrži se třít nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 10:47 Žena geminika [39] - Živorodky
FJ: Napíš aké veľké máš akvárium a aké ryby sú v ňom. Ale pravdou je, že potrebujú viac ako 100 litrov. Pre tieto rybky je lepšie dlhšie ako vyššie akvárium. Agresívne na iné rybky nie sú, len medzi sebou sa často naháňajú. Ja ich mám niekoľko rokov a sú to pekné a elegantné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 09:28 Žena sivon [1714] - PlžiRe: corydoras
Ve společné, ostatních ryb si nevšímá (pokud se s nimi nesrazí) a zatím neměl snahu ani stavět hnízdo, i když ještě měl samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 08:34 Muž Yirka [9126] Re: FJ
Tyto rybky potřebují docela velký prostor, pokud nemáš k dispozici nádrž od 150 l výše, raději bych o ní neuvažoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 07:47 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: sivon
Máš ho v samostatné, nebo společné nádrži ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 22:04 Žena sivon [1714] - Plži – Slepý čichavec medový
Mám samečka čichavce, který vypadá, že je slepý. Má bílé středy očí, občas narazí do překážky a stále míjí krmivo plavající okolo něj.
Má cenu takovému samci dokupovat samičku?
Ta předchozí náhle chcípla a on si jí nikdy nijak nevšímal, pokud o něj vyloženě nezavadila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 21:39 FJ – Čichavec líbající - Co si myslíte o této rybě?
ahoj Zdravím Vás , zajímal by mě názor ba tuto rybku, už jsem četl že požírá řasy v akváriu.
Přemýšlím o její koupi, ale s čichavci nemám žádnou zkušenost, a tak bych ocenil každou radu od někoho kdo je chová nebo něco o nich ví ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.02.2012 14:19 R Muž Mrakoplash [1776] Re: PPC
Nemůžeš chtít víc informací, bez toho abys tady nějakou informaci pustil.
(nevíme nic o nádrži a jejím zařízení)
To že jsi koupil dva čichavce a oni kolem sebe plavou, nám toho moc neřekne. (bohužel)

Vše podstatné je v popisu ryby v atlase.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2012 13:21 R Muž romant [27987] Re: PPC
Bez fotky se nepohneme z místa. Obecně platí, že to chce rozčlenit nádrž s možností úkrytů, ideál jsou plovoucí rostliny v jejich kořenech často vyhledávají možnost schovky ti jedinci jenž jsou proháněni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2012 13:16 PPC Re: Mrakoplash
To jsem samozřejmě četl. Mně jde o to, že nevím
1) jestli jsou to 2 samci nebo ne. Tj. třeba je to samec a samice, ale ta starší samice si chrání své území a časem ji to třeba přejde.
2) to plavání v kruhu je souboj nebo souvisí s namlouváním?

Prostě bych potřeboval názor někoho zkušeného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2012 13:11 R Muž Mrakoplash [1776] Re: PPC
rybicky.net/atlasryb/cichavec_medovy

mrkni do atlasu :-) je to tam pěkně popsané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2012 13:04 PPC – Čichavec medový - bojují mezi sebou?
Máme malé akvárium 55l. V lednu jsme koupili 2 čichavce medové, ale jeden bohužel do tří dnů uhynul (od začátku nežral, byl prostě nějaký "špatný", což se v obchodě nestačilo projevit, protože je přivezli ten den).
Čichavec1 je ještě malý, ale tipovali jsme, že je to spíš samice.

Nyní jsme koupili čichavce2, který by měl být spíš samec.
Prvni den spolu pořád jen plavali v kruhu (těsně u sebe). Nejsem si jistý, jestli je to je souboj nebo nějaký pářící tanec :)
Čichavec1 začal toho nového i prohánět (útočí na něj a pronásleduje ho, troufne si, protože čichavec2 je o něco menší).

Můj dotaz zní: co s tím? Srovná se to třeba časem? Nebo bude potřeba rybičky oddělit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2012 23:22 Muž nickous [2] – nějaký párečky zakrslých - Cobalt , red
čuste, zda má někdo v praze přebytek u mě by byl dobrý azyl :-D ,ale klidně i koupím . ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2012 15:07 Jolpa – Je to 78 nebo 85 l
Byli tam puvodně dva, samice je značně dominantí, když tam byl samec, byla zalezná pod filtrem a bála se jelikož na ni neustále dorážel, po té co chcípnul jí otrnulo. V nádraži byli puvodně 2 zlatí čichavci, 8 danií a jeden ancistr, ted je tam jeden čichavec, 5 danii, ancistr si hoví skvěle, dokoupil jsem neonky a tetry červené, na neonky si zvyká, ale tem tetram pokoj neda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2012 15:05 jogr
Paví očka budou výbornou svačinkou ! smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2012 15:01 Roman – chov čichavce
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se čichavci mohou chovat v této sestavě:
čichavec,neoka,paví očko a ancistrus(krunýřovec) v 92 l akváriu.

předem děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2012 13:03 R Muž romant [27987] Re: Jolpa
Bude se to odvíjet od velikosti akvária. Velmi důležitou součástí pohody čichavců obecně, jsou možnosti se ukrýt v rostlinách(plovoucí, delší stonky). Pokud je ta nádrž dostečně velká(100 a více litrů), tak pořídit té agresívní samici samce by mohlo zafungovat, ale bude to chtít samce obdobné velikosti. Samozřejmě, že vědět o předmětným akváriu co nejvíce informací, třeba založením si prezentace by bylo velmi dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2012 11:47 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Jolpa
Nové rybky bere jako vetřelce. Těžko radit, když ani nevíme v čem tvoje ryby žijí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2012 11:44 Jolpa – Agresivní samice čichavce
Poradí mi tady někdo co s tím čichavcem? Agresivní, utočí na tetry krvavé, na neonky občas. Samice Čichavce zlatého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2012 18:31 Jolpa – Čichavec útočí na jiné ryby
Zdravím, mám samici čichavce, která je v akváriu od mládí, samec dostal nemoc a chcípnul, ale ona zustala, dokoupil jsem nedavno hejno neonek a teter krvavych a co čert nechce, ona je napadá, co sí mám dělat? Nebo spíš v čem je problém, čichavec je přece mirumilovná ryba...relativně a teritoriální je jen vuči svému druhu, mimoto snad jen samci né?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2012 21:06 Žena geminika [39] - Živorodky
Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za rady. Niečo si z toho už vyberiem.Pokúsim sa pridať živú potravu a niečo "zelené". Dúfam, že im ulahodím.Vďaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.01.2012 14:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: romant
Ono to u těch čichavců s tou živou potavou platí povšechně
Ono to platí nejen u čichavců ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.01.2012 14:44 R Muž romant [27987] Re: PaDa
Naprostej souhlas stran těch prostorovejch nároků a jejich velikostí. Já krmím všechny ryby dafniema a komáříma larvama. Ono to u těch čichavců s tou živou potavou platí povšechně, protože když perleťákům nedám živou, tak to nejsou perleťáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2012 14:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: romant
Co je měl Rejpal (karta v atlasu akvarista.cz), doporučoval ze živého nítěnky a plankton, patentky mu taky odmítali nebo je špatně trávili. K tomu přístup k dostatku řas. Ve spojení s dosaženou velikostí a nároky na velkou nádrž je to jedna z ryb, které se myslím do 99% akvárek, v nichž je lidi mají, nehodí.
Já je měl jako kluk asi 2,5 roku, což je hodně pod půlku možného dožití, o dosažené velikosti raději nemluvě. Už bych si je nepořídil :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   17.01.2012 14:34 R Muž Silent [5949]
Tihle čichavci velmi dobře přijímají Cyclops a dafnie. V dafniích vlastně přijímají i řasy kterými se dafnie v přírodě živí (myšleno čerstvé) a výhoda Cyclopsu je, že se dá nachytat i v zimě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2012 14:26 R Muž romant [27987] Re: PaDa
Dostávali ještě patentky, který jim moc nejeli, ale muselo jim to společně s tím oždibováním řas stačit, protože jsem je měl určitě více jak dvě zimy, už si nevzpomínám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2012 14:21 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: romant
Ale ta řasa, aby je nasytila, to by musely být nějaké cíleně pěstované koberce, ne? Těch pár chmýříček na koncích listů by jim asi nestačilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2012 14:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: geminika
Jak již bylo zmíněno, živá potrava.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=1001