Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 12:26 nickolka – 11
prosím poraďtě nekdo..pořád se třou už od cca 10 hodin..a jak oznám,že už jsou hotový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 11:42 nickolka – délka tření?
už jsem ho zanula dávno..děkuji..jen ještě jedna otázka...jak dlouho se třou?mě se třou už tak 2 hodiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 11:17 Muž Feyd [10] – Re: nickolka
filtr by se neměl vypínat.jak už psal NHKG. jikry určitě v bublinkách uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 10:20 nickolka – ..............
a je dobře,že jsem vypnula filtr?zdálo se mi,že se mu hnízdo bořilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 10:19 nickolka
to ti je ohlídal ve společenském akva?a jak poznám,že můžu už jikry odlovit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 10:11 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: nickolka
Podle toho co píšeš tak se třou zrovna teď. Tak přeji hodně štěstí s odchovem. Já čast potomků odlovil až byli rozplavaný. Sameček celkem dobře ohlídal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 10:06 nickolka – ....
děkuju moc za radu..nevíš ještě,kdy už se začnou třít?sameček je krásně modrej..samička kobčas připluje pod hnízdo a pak sameček jakoby skamení a nehýbe se a samička.zrovna ted se jakoby ovinuli okolo sebe a chvilku se ani jeden z nich nehýbal..a jak jsou jikry velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 09:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Hnízdo jde dobře předělat do jiný nádrže třeba lžičkou. Ale stačí i jen jikry, co volně plavou na hladině. Samečka odlovit nemusíš. Pravděpodobně by se o to nestaral. Ale musíš v náhradní nádržce zajistit vzduchování tak aby šlo jemně na jikry. Ty by jinak zplesnivěli. Ono asi hodně jiker zplesniví, ale některé jistě přežijí. Jo a nezapomeň do náhradní nádržky dát vodu z nádrže kde jsou jikry teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 09:48 nickolka – staví hnízdo
prosím moc o radu...můj čichavec zrovna ted dělá hnízdo...nevím,jestli tam má už jikry,nebo ne..ale každopádně všechny od hnízda odhání...šlo by nějak udělat,že bych jeho i hnízdo přendala do jiného akva?ve společenském asi moc potěru nepřežije,co?JÁ VŮBEC NEVÍM,CO MÁM DĚLAT...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 13:47 Žena Terry009 [0] – Problém se samcem čichavce zlatého
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli by někdo nemohl poskytnout radu začínající akvaristce. Mám akvárko jen chvíli, mám v něm 10 neonek obecných, 5 pancéřníčků a 2 čichavce zlaté. A právě s čichavci mám docela problém... :-( Koupila jsem je jako samce se samičkou. Ze začátku bylo vše v pořádku, ale před několika dny jsem pozorovala chování samce k samičce... Samec je celkem dost agresivní a odhání samičku, které nezbývá nic jiného, než aby se schovala. Nenechá ji ani nažrat. A dokonce už začal odhánět i neonky. Mám strach o tu samičku, protože už má od něj potrhanou ocasní ploutev. :-( Přidala jsem i fotku (jsou to samec se samicí, ne!?) ... Omlouvám se, že ta fotka není příliš kvalitní, ale bohužel ten samec jí tak pohání, že je ani spolu vyfotit nemohu... :-O Děkuju za rady!!!
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 11:43 nickolka – tření?
jen ktomu,že stmavne a bude stavět hnízdo...můj čichavec je vždy taky stmavne..a dělá to už tak 4 měsíce ale nestaví hnízdo nic...je v tom jiný problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 21:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: NHKG
tak mě se v květnu ve společným AQ vytřel několikrát po sobě Modrý se zlatou. Míval nabublaný pěkný hnízdo ale dlouho nevydrželo. Ale i tak jikry plavali po hladině. Tak jsem pár jiker dal do hnízda Bettakovi a teď mám 3 kříženečky. Jsou moc pěkný, a to ještě nejsou moc vybarvený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 21:43 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: LUX
Ano, chce se třít, ale filtr nevypínat. Čichavci šedí jsou trošku divočejší ryby, pokud máte dost velké akvárium a ostatní ryby se mají kde schovat tak bych to neřešil. Ve společném akváriu pravděpodobně nebudou mít čichavci dost klidu na vytření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 21:37 FUKY – čichavci
No nejspis je pripraven ke treni.pri treni samci stmavnou a na hladine stavi penove hnizdo.jestli mas v nadrzi filtr hnizdo se bude borit .skus filtr vypnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 20:17 LUX – Divný čichavec
mám 4 čichavce šedý a 5 zlatých.všiml jsem si že jeden šedý asi samec je skoro celej černej a odhání od sebe ryby(dokonce už se čichavcema zlatýma bojoval).Nevíte co s ním je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:21 Žena Imii [45] Re: anitka
Proč by nebylo ... já být jím tak jsem taky trošku ve stresu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:19 anitka
Fotka k příspěvku Dobry den. Prosím vas, chci se zeptat, jestli to zbarvení cichavce medového na fotce je normálni? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 10:57 Muž pařa:) [2] Re: glumča
Asi tak, moji čichavci se báli tak 2,3 dny co sem je koupil. Ale teďka když mám delší dobu ruku v akva (např sázím rotlinybu) tak do mě ďobou tone Hlavně zlatí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 23:56 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: nickolka
Dívala jsem se na tvůj profil, ale našla jsem tam jen 16 litrové akvárko. V tom ty čichavce snad nemáš. Já se vůbec nesetkala s tím,že by byli čichavci bázliví, spíše naopak. Přijde mi, že se zájmem pozorují a snaží se ohmatávat to, co vidí za sklem. Taky radím doplnit rostlinky. Třeba se podívej jestli nemá někdo z tvého kraje přebytky rostlin. Určitě je rád přenechá. Čichavci jsou majestátní ryby, zaslouží si péči....

Edit: A jinak souhlasím s Joem. Když budeš rybky,co mamka nakoupila, dávat dál, určitě ji to brzo přejde, kupovat další a další. Kupte si nějakou pořádnou akvaristickou knížku a společně si ji pečlivě přočtěte a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2009 18:12 Joecz Re: nickolka
To že ji měl někdo jen v akvárku s jednou umělou kytkou je výmluva, ty by ses měla snažit zajistit jim co nejlepší podmínky.
A za ten guláš, že nemůžeš? TO je taky jen hloupá výmluva, tak si do toho nenech od mámy kecat, řekni jí ať ryby nekupuje, když tomu nerozumí a udělej si to podle sebe (přebytečné ryby někomu dej nebo je vyměň za rostliny a dozařiď nádrž).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 14:24 nickolka Re: Joecz
Já sem tu samičku dostala od kluka, kterej měl v akvárku jenom 1 kytku a ještě k tomu umělou a byla uplně v pohodě.. A za ten guláš já nemůžu.. Jako co mám asi dělat, když matka přijde z obchodu a má v ruce pytlík s rybičkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 10:18 Joecz Re: nickolka
to se nediv, když máš v akvárku nemožnej guláš ryb a téměř žádné rostliny (pacéřníčci jsou hejnoví tzn. 6 a více kusů)

nemají se kam schovat a proto jsou tak lekaví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 17:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: nickolka
Jo jo jo, to bude jako u mě, výrazný tmavý zbarvení a schovávání se a pak, jéééé to je nadělení, tolik prcků co má kolem sebe pak ten sameček X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 13:54 nickolka – nickolka
Mám 4 čichavce. 1 samečka a 3 samičky. Jenže poslední dobou u samečka a jedné samičky není něco v pořádku.. Pořád se schovávají.. Pod kořen,do kokosu,prostě všude kam se vlezou celý.. A přitom jsou uplně tmavě modrý.. Nevíte,co jim je??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 19:41 Žena Alena.sv [89] – Re: petulevrtule
Nevypadá to dobře,skoro bych to tipla na konec. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 18:55 petulevrtule
Jakoby si lehá a ježí se, nevím jak to popsat...Na fotkách to je vidět...Chvilku normálně plave a pak dělá to, co je vidět na fotkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 18:53 Žena Hatomi [27] – Re: petulevrtule
jak blbnout? nemusí to nic znamenat,ale také to může být nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 18:53 petulevrtule
Fotka k příspěvku Sem tam je teď trošku zkroucená
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 18:41 petulevrtule
Fotka k příspěvku Zdravím, v sobotu jsme si k samečkům pořídili 2 samičky. Dnes začala jedna samička trošku blbnout, nevíte, co to znamená ??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 16:12 Muž Landvir [57]
Znamená to že se připravují na tření je tady toho na fóru mnoho o tření čichavců tak si to tady přečti. Nikde není psaný že sameček musí stavět hnízdo mezi rostlinkama můj ho taky stavěl na topítku. Kdybys něco potřebovala tak napiš. Mimochodem na to ze je to první trení má to hnízdo krásně postavený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 14:02 Žena evasv [12] – Re: Haimdol
Díky. No samička je plná - bříško má a v bublinách nic nevidím, tak jestli ji tam ještě nažene a střeží dopředu:))) Jen jak se přiblížím k akvárku tak si myslí hoch že bude ňamka a odpluje jinak pořád hlídá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 14:00 Žena evasv [12] – a ještě jednou
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 13:57 R Muž Silent [5949]
Nejspíše to bude jejich první tření. Nic s tím nenaděláš. I ryby se to prostě musí naučit. Většinou ze začátku z toho nic nebývá, ale až pár dospěje určitě se bude normálně vytírat. S tím odháněním samičky je to normální chování samce po vytření. Pokud v hnízdu žádné jikry nejsou tak je prostě chudák zmatený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 13:53 Žena evasv [12] – čichavec medový
Fotka k příspěvku a sameček u "bublin"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 13:51 Žena evasv [12] – čichavec medový
Fotka k příspěvku Dobrý den, koupila jsem si minulý týden pár těchto čichavců, pár spolu plul a teď už samec třetí den frká bublinky, ale místo do rostlin na hladině okolo topítka...Samička se začala před ním schovávat, odhání ji...Jikry ale nevidím v těch bublinkách. Samička má plné bříško a sameček bublinky hlídá...máte někdo zkušenost - poradíte ? Díky


Na fotce samička
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 08:29 Muž Landvir [57]
Tak jak uz tady bylo mnohokrát řečeno, parmičky jsou hejnovky a čichavcům by asi nedali pokoj. Ja sem dostal tri parmicky a parek cichavcu uz spolecne s akva a dodneska si nic nedelaji ani si jeden druheho nevsimaji to se spise prohani parmicky navzajem ale to je asi jen vyjimka. Takže určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 21:57 tytor – RE: Misho258
Do 70 litrového akva už bych parmičky také nedával. Je nutné je chovat ve více kusech a už tak čichavci nemají extra prostor. Mám ve 240 litrovém akva 3 čichavce a neustále spolu bojují, parmiček tam mám 15 a naopak čichavci prohání je, tak nevím co mám za agresivce, ale nakonec od ryby, kde jsem čekal, že bude klidná je teritoriální ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 14:58 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Misho258
čichavci mají většinou dlouhé vousky a ty by zrovna mohly parmičky dráždit a mohly by za ně tahat. Celkově se parmičky nedoporučují k rybkám se závojovými či dlouhými ploutvemi, tahají za ně. My jsme je museli dát pryč, protože jsem si pořídila paví oka a parmičky je tahali za ploutve. Navíc, zde jsem se dočetla, že parmičky jsou jako slepice :-D mají klovací pořádek a tak musí být ve velkém počtu (ty naše 2 zbylé z 5 šly po stěhování k sousedovi do aqua a ten jich má plné akva a ty naše jsou tam pořád a asi se jim tam i víc líbí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 12:26 Tumek
pro klid čichavců a jiných ryb je tam nedávej :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 12:10 R Muž Silent [5949] – Re: Misho258
70 litrů je na soužití parmiček čtyřpruhých a čichavců málo. To chce alespoň 200 litrů, hustě zarostlých a ještě nebude jistota klidného soužití. Navíc parmičky, aby se jejich chuť napadat a oždibovat ostatní, se musí chovat ve větším hejnu. Nejméně 7 ks, ideálně 15 ks. A to do sedmdesátky nenarveš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 10:19 Muž Misho258 [10] – parmicky a cichavce
mam 70 l akva a mam vnom 4 cichavce chcem ho ozivit mozem knim dat parmicky stvorpruhe neprekazali by si ???? prosim rychlo piste

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 09:27 o5z5 – Re: neo
A nebyly by tem nejaky dve holky, klidne pribuzny. Pritazlivy nepribuzny pertner by pro ne byl v mem akvarku.pripadne nema navic dve samicky nekdo z Prahy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 15:18 Mato00
Mal som to tiez! :-P Samica je zatial dominantnejsia ako samcek!Samica moze byt pripravena na trenie, ale samec nie, proste samec nevie co ma robit!Ale pride cas, ked sa to zmeni, samec sa jej vyrovna a uz to bude na opak, pridu vyteri!Samci u labiryntiek su na zaciatku taky trulovia! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 06:10 Muž Landvir [57]
Agis: Nic si z toho nedělej je to normální chování. Já mám čichavce zakrlé a mám tu samou zkušenost. Samička pořád doráží na samce a svádí ho. Poté zase jednou za čas dělá to samý samec. Určitě by to chtělo je nechat časem vytřít. Dát je zvlášť do akva, aby nebyli ve společenském a nechat jim volnej průběh. Jestli je na to samec už dost zralej, tak se na 100% vytřou. Já už to takhle dělám každý rok a po vytření si dají potom nějakej čas pokoj a už se neprohání.Takže držím palce.
P.S.Teď se prohání taky ale musím počkat až mě kámoš vrátí druhý akva, protže ve společenským se nevytřou. Parmičky jim ničí hnízdo. :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 22:37 eThraxx – Re: Agis
asi ma nejaku divnu povahu... ja ich chovam uz dlhsiu dobu a nikdy som problem nemal ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 16:21 Agis – Re: Bob66
Oj lalaaa....To bych mohla vymenit ve zveraku za cichavce medoveho nebo zakrsleho(Jeden par)...Nechci mit v akvarku zrovna utyrany rybky...Takze jakmile to bude mozne,zajdu tam ;-) ...Dekuji moc vsem za Vase rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 10:19 Muž PentueR [256] – Re: Ninco
No když se nad tím zamyslím, tak se to opravdu dá říct o obou - jen mně moje drahá polovička nešťouchá hlavou do břicha ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 09:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Agis
Potřebují větší akva X-) Kolega měl také dva čichavce v 60litrech a během dvou měsíců mu samička zabila samce,koupil dalšího a to samé :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 09:02 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: PentueR
Pentuer ted mluvíte o vašich rybičkách nebo o váší ženě a vás? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 08:17 Muž PentueR [256]
Řekl bych že ho jen "svádí". Když to přijde na mojí paní zakrslou, prohání samečka taky...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=1451