Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 18:56 Muž Atomret [41] – Tubifex
Ahoj všem , můžu dát Perleťákům Tubifex?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 16:20 Muž Skoro důchodce [21] Re: Lukáš
A co samička, nechybí mu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2019 13:19 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Lukáš
Klasická odpověď. Zaregistruj se, založ prezentaci akvária, pravdivě vyplň, přidej nějakou fotku a pak ti někdo poradí. Takhle těžko, nic o tom akváriu nevíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 13:13 Lukáš – Čichavec zlatý agrese
Mám problém s jedním čichavcem zlatým. Od začátku na všechny rybky útočí. Kolikrát prožene i neonku nebo živorodku. Teď asi nejvíce prohání a okusuje (zakousne do břicha) black molly.. V akváriu mám další čichavce například modrý nebo perleťoví a ty jsou úplně klidní a ostatních rybek si nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2019 17:53 Žena lenkalor [580] Re: zervajs
Asi 5-6 cm (nechtěla jsem strkat metr do vody :-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 17:13 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Planorbella
takto jsem přemýšlel taky, ale labyrintky jsem neměl :-)
na co si dát ještě "majzla"??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 17:11 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: lenkalor
k Tobě jsem se díval ;-) , kolik místa je od zářivek k hladině ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2019 16:43 Muž Planorbella [643] Re: zervajs
Vyšší vůbec nevadí. V přírodě je to takto (myslím): Máš třeba toho čichavce nebo bojovnici. Voda má třeba těch 26°C a teplota vzduchu těsně nad hladinou i klidně 34°C (může být) a nevadí jim to. Samozřejmě situace přes den.
Hlavní je, aby nebyla až moc nízká, respektive aby se nelišila moc oproti teplotě vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2019 16:35 Žena lenkalor [580] Re: zervajs
V jednom akváriu s čichavci mám zářivky v krytu, takže teplota při svícení stoupá určitě o několik stupňů (možná o hodně ?). V druhém mám krycí sklo a na něm Chihiros LED. Ani v jednom nevidím rozdíl ve zdravotním stavu čichavců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 16:22 Muž zervajs [334] - Rostliny – teplota nad hladinou
Teplota vody by měla být podobná té nad hladinou, nebo vyšší nevadí ( ta od světel) ?
Jde mi o to,jestli využít "staré" osvětlení (T5 s el.předřadníkem) nebo k vůli teplotě raději použít led.
Akva bude bez krytí ( krytem bude samotné osvětlení ;-) )
Zamlouvá se mi ono přitápění ( všechny topítka (( krom topného kabele)) se mi v akva nelíbí) v období kdy i v paneláku klesá teplota ....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.09.2019 12:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: UndeR
-Lyfolyzované nítěnky jsou sušené mrazem, bezpečné krmení
-sušené běžným postupem, riziko že některé zárodky tam mohou být
-mražené, tam je rozpad hmoty a zamražen je i bordel voda = zcela nevhodné
-živé, u těch je třeba znát původ, aby nebyly od nějakého znečištěného zdroje
-dále se to dělí dle stravitelnosti a výživy, kde jsou na tom nejhůře mražené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 11:19 Muž UndeR [80] Re: romant
Vím že je to tady OT, ale nedá mi to se nezeptat. V čem je mezi sušenými nitěnkami a těmi mraženými takový rozdíl? Proč jsou ty sušené “bezpečnější”?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 07:25 Muž prog [45] Re: romant
a co grindal a roupice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.09.2019 20:35 R Muž romant [27987] Re: vlka
Sušený, liofylizovaný nítěnky ano, mražený rozhodně ne, živý taktéž raději ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 19:12 Muž vlka [3453] Re: prog
Snad prý jim nějak neprospívají dlouhodobě podávané Nitěnky, ale já sušenými Nitěnkami krmím celkem pravidelně po celou dobu. Těžko takhle poradit. Každé AQ je jiné a v každém spousta jiných ovlivňujících faktorů. Snad se někdo zkušenější ještě ozve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2019 17:48 Muž Laurent [412] Re: vlka
Já je krmím, a tím pádem i všechny mé ostatní rybky, hlavně mraženým - několika druhy. Živé dostávají jen pro zpestření - hlavně komáry. A poté občas sušené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2019 10:35 Žena Sára73 [68] Re: vlka
U mě jí všechno....sušený, mražený i živý....nitěnkama je pro jistotu nekrmím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 09:09 Muž prog [45] Re: vlka
jistý si tím nejsem, ale když dlouhodobě nedochází k úhynům, loni jsem odchoval 3 snůšky mladých, max uhyne nějaká neonka z hejna stářím a najednou 2 čichavci v relativně krátké době, tak se ta souvislost s roupicemi nabízela, ale může to být samozřejmě náhoda, proto jsem se ptal ostatních, jaké mají zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 00:27 Muž vlka [3453] Re: lacewings,Atomret aj
Uvítal bych soukromou zprávu ohledně názvů krmiv. Sím. Dikec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2019 22:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vlka
-jsou to vesměs všežravci
-upřednostňuji prémiová krmiva, vzhledem k jejich problematice nádorových onemocnění ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2019 21:58 Muž Atomret [41] Re: vlka
Moji nováčkové mají rádi všechno! Přitáh jsem si bohužel nějaký ploštice s kytkama , ale ty jim nejedou. Včera jsem tam dal pár vloček tetra rubínu a žrali to taky.-))))) Jinak Hikary je taky univerzální volba....dostali jednou mražený .....Ale společně s ostatníma, takže nevím jestli jim to jelo.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 21:10 Muž vlka [3453] Re: prog
A seš si jistej, že uhynuli vlivem krmení? Na to krmení pro Čichavce se ptám, protože je často krmím sušenýma Nitěnkama, takže bych uvítal jakoukoli značku jiného krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2019 18:41 Muž vlka [3453] – dotázek
Co nejraději baští vaši Čichavci perleťoví?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2019 10:26 Muž prog [45] – roupice
Ve společenském akva chovám již několik let skupinku perleťáků, jsou zvyklí na krmení vločkovým krmivem + nepravidelně přilepšuji mraž. patentkou, v létě komářími larvami. Může jim vadit občasné krmení grindalem nebo roupicemi? V atlasu je varování na krmení nitěnkami, ale tam to chápu, že jsou nitěnky z "nečistého" zdroje. Roupice jsou izolovaná kultura, tam jsem problém nečekal, ale za poslední měsíc mám 2 úhyny a roupice jsem začal dávat tak 1x za týden. Tak přemýšlím, je-li to náhoda nebo to spolu souvisí, jaké máte zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 22:46 Muž Atomret [41] – už jsou doma
Tak 4 perleťový kousky dneska žena vysadila.-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 22:05 Muž Atomret [41] Re: vlka
Jo , díky za motivaci.-) Už se těším, že nebude prázdný akvárko.-)) Teda ne , že by stávající osádka neužila ve větším , ale už jsou okoukaný:-)))) Jinak jsem dneska koupil větší Hikari waffle:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2019 21:16 Muž vlka [3453] Re: Atomret
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neskutečně zvědavé a čiperné rybičky. Baští všechno, dobrá volba.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2019 20:41 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Atomret
Doufej že to bude 1+3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 20:24 Muž Atomret [41] – Perleťáci
Takže vyhráli kluci perleťový, 4 kousky budu již příští týden.-))))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2019 06:26 Muž Atomret [41] Re: NHKG
Ahoj, jo slyšel jsem .-) Myslím , že největší favoriti jsou zatím perleťáci, tam se trochu bojím jak budou fungovat v akvárku , kde mám platinum soil. Ale musím říct , že vodu se mi daří držet celkem fit. Jinak, když budu myslet designově, potřebuju vzledem k hnědému dnu kontrastní barvu dominantních ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2019 23:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Atomret
S čichavci to je složité:
Šedí a jejich formy jsou z nich asi nejdivočejší. Ale ve větší skupině u mě nikdy nebyl problém.
Perleťoví jsou oproti šedým citlivější na kvalitu vodu, ale jsou výrazně klidnější.
Ideální jsou zakrslí / medoví, ale jen pokud seženeš kvalitní odchovy z ČR. Importy bývají nevalné kvality.
Pak jdou sehnat i jiné zajímavé labyrintky, třeba vrčivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 23:30 Muž Atomret [41] – vstupuju do klubu
Tak po dlouhém váhání to přeci jen budou čichavci, tak se přidávám do klubu:-) Jen řeším jaké.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 09:07 Žena Rennee [21]
Dobrý den. Mám v akva čtyři čichavce mramorované. Jeden dospělý samec, jedna dospělá samice a dva mladší, kteří byli koupení jakože samice, ale zřejmě to budou samci... Myslíte, že to bude fungovat? (tři samci a jedna samice??) nejde mi o chov, spíš aby tu samičku neuhnali. Díky za názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 22:47 Žena Rennee [21] Re: ctibum afc1886 vlka
Děkuji :)

vlka napsal: ...moji čtyři kkousci se po nich můžou utlouci...ale jen živé a sušené...mražené jsem vyhodil, je to sajrajt...

ja zas živým vůbec nekrmím, jen sušeným nebo mraženým, nějak na živé nemám odvahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 21:22 R Muž afc1886 [14700] Re: Rennee
Tady si přečti ještě krmení. rybicky.net/atlasryb/cichavec_mramorovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 20:31 R Muž ctibum [6926] Re: Rennee
Zkus pročíst rybicky.net/forum/8527
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 19:41 Muž vlka [3453] Re: Rennee
Moji čtyři kousci se po nich můžou utlouci. Ale jen živé a sušené. Mažené jsem vyhodil, je to sajrajt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 19:24 Žena Rennee [21] – krmení
Dobrý den, možná se ptám špatně, ale nenašla jsem vhodnější téma, tak zkusím tu. Četla jsem že pro čichavce nejsou vhodné nitěnky, ale už jsem nedohledala proč? Může mi někdo říct důvod a případně či vadí i mražené nitěnky? Mám toho hafol, ale nemám to komu dát. Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 23:20 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: DanielCoufal
Opravdu je potřeba hodně rostlin, čím více jich máš, tím lépe se cichavcum daří a jsou klidnější. Nevím o jakého čichavce se jedná, ale perletovej je největší straspitel. Dobre je jim pořídit plovoucky a oni se Ti budou zdržovat pod nima. Klidně mohu plovoucky darovat, rostou mi jak vzteklé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 23:15 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Daniel
Mě každá rybka po doneseni z obchodu tmavne a krasne se vybraví, záleží jak tmavne jestli se jen vybarvuje, tak v tom chybu nevidím a kord u čichavce, naopak je horší, když je ryba bledá a apaticka, pokud klidně plavou a zdají se Ti spokojeni, tak není asi moc co řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2019 23:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DanielCoufal
Máš tam málo rostlin u hladiny, tak se slabší ryba nemá kde schovat.
Ideální je chovat je ve skupině, ale na to potřebuješ hodně velkou nádrž. Pár je OK, pokud to je skutečně pár. Dodej fotky, pozná se to podle hřbetní ploutve.
Barvu mění podle nádady. Opět bez fotky těžko říct více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 22:37 Muž DanielCoufal [1]
A rád bych se zeptal. Čichavec se mi už druhým dnem skovava v horním rohu akvária. Je špatně mít jen pár?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 21:36 Daniel – Tmavnoucí čichavci
Ahoj, mám malý dotaz, koupil jsem zlaté čichavce par. V obchodě čisté jednobarevní ale u mě postupem času tmavou. Špatně nebo dobře?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 18:36 Ladis67 Re: PatasF11
Nedělej to, uvědom si, že z něj vyroste 15cm velká a hodně rychlá rybka. Bude mít málo místa a na tom půl metru co má ta 60 l se ani nezastaví, když se rozjede...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 23:02 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: PatasF11
Jestli nechceš tu rybu trápit, tak to nedělej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2019 19:16 Silviebaris Re: PatasF11
Ne,to je velkýho akvária,tady je atlas,potřeba do něj nakouknout,kup si rostlinky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 19:13 PatasF11
Dobrý den ,mám otázku zdali mohu do 60l akvária dát čichavce modrého?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 09:19 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: pavel1234
Poradím Ti, nemixuj k sobě ryby, které k sobě nepatří. Ano, může se stát, že když dáš čichavce a skalara k sobě ve správném pořadí a počtu, že to fungovat bude. Ale proč dáváš dvě krásné výrazně ryby k sobě? Dle mého to nevypadá moc hezky a navíc cichavci potřebuji zarostlou nádrž, kdežto skalara má raději více dřeva. Jo a pokud jsi krmil i nitěnkama, tak tím čichavce spolehlivě zabijes. Dokup si skalara a nedávej k němu čichavce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2019 09:12 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: veris
Já bych nehledela na chov v párech (myslím tím, gavunky, čichavce, rajovce a pod.) , měli jsme čichavce léta a naopak jsou klidnější, když jich je více a pro samce lépe více samic, jenže to se u cichavcum dost často v začátcích odhaduje. Takže pokud jde o tohle, tak mu kup samičky klidně tři palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 22:57 Muž ludvik [1082] Re: veris
Když jsem je měl já, tak samec sice samice proháněl, ale neubližoval. Jen naznačoval. Ale akvárium skoro dvakrát tak dlouhé, čili samice měla dost místa pro útěk.

Také měly spousty míst pro schování a zarostlou i hladinu, což ulehčovalo stavbu hnízda - to dělal samec vlastně naprosto pořád. A to ho asi také trochu zabavilo.

Já bych doporučil alespoň dvě samičky.

Ale jinak mě umíraly podobně. Měsíce úplně v pohodě a pak během pár dnů konec. Jednou to vypouklé břicho bylo, podruhé zase propadlé, žádné velké shody krom té rychlosti. Nakonec jsem se rozhodl je netrápit a přestal jsem je kupovat. Buď jim u mě něco vadí, nebo jsou špatné samy o sobě (import, podražený vývoj, či co).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=101