Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

copak je to za cichlidku? V akvaristice mi to řekli, ale já to zapoměl

. Samička je stejně zbarvená jako samec (na fotce), ale je výrazně menší.
těchto rybek je hlavně v tom, že se u Sevelie prsní a břišní ploutve částečně překrývají

Sevelie
Řekl bych že se jedná o mořskou rybku - jeden z čtverzubců - maskovaný? Arothron immaculatus.

Ahojky, prosím Vás, nevíte někdo, co je to za rybku? Procházela jsem atlas, ale nic takového nenašla. Díky
Starší reakce
Pangas dolnooký - Pangasius sutchi

Nevíte prosím někdo co je to zač? Před časem jsem ji dostal a nějak moc roste

v atlasech jsem ji nenašel.
Že by mládě Puntius melanampyx? Odkud ji máš a kolik stála?
podle kaprovité stavby těla bych typoval nějakou parmičku, ale já to je přesně - to netuším...

Prosim, nevite nekdo, co je to za rybu? Dekuji

poradíte mi někdo?rád bych věděl její přesný název...předem díky
Já myslím, že to je obyčejný Ancistrus sp.
mechová to nebude mechová je zelená. tahle je stribrno cerna. ma pouze tri prouzky a ploutve vsechny cerne. Nevim mno. Asi to bude ta purpurova.

Tak mame v akva rybky. Prý jsou to parmičky čtyřpruhé, ale nevím dle fotek zde na webu a popisu se mi to moc nezdá. přiložím sem foto a prosím poradte díky

Vypadá to na Labidochromis caeruleus yellow.

Dostal jsem dve rybicky od znameho co rusil akvarko nemnel je dlouho a nevi co to je za rybky. Ani ja sem ji nenasel v katalogu nebo jsem ji prehledl proto Vas prosim o pomoc a identifikaci nevim jak se o ne postarat.
Za pomoc dekuju vid foto

Ještě přidám fotečku pro porovnání.Dospělý sameček.
Gavunek duhový-Nematocentris maccolluchi
Podle dvojité hřbetní ploutve určitě gavůnek, nejspíš gavůnek duhový.
Jedná se opravdu o geneticky modifikované danio pruhované, které je dle výnosu čižp zakázáno chovat. Jedná se o pěknou a činorodou rybku, která by byla ozdobou každé nádrže a kterou je možno na jiných světadílech běžně chovat a odchovávat. Odchovy (i tuzemské) pak zcela bez problémů drží barvu bez nutnosti přidávání jakýchkoliv chemnikálií do krmení po celou dobu života-min. 2 roky.
Je o něm i zmínka zde v atlasu.
rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
images.google.cz/…
images.google.cz/…
Sice není obrázek nejkvalitnější , ale i tak je možné rozlišit Dánio pruhované a může to být i hybrid s Dániem zlatým (mám takto vybarvené rybky D. zl. , plus i růžové nefluoreskující D. pruhované získané výběrem z vlastních potěrů ).
Mimo to se takovéto ryby "dělají" cíleně přidáváním specifického barviva do krmení a pak třeba z bílých skalárů jsou oranžoví a bez tohoto stálého "barvení" časem ryby opět vyblednou. Tak bacha při nákupu.
Red Zebra Danio Glo-Fish(glow in the dark), podle obrázku bych řekla, že asi jo
Hele,není to ta geneticky upravená svítící ryba "GLOFISH" ta je v česku zakázána chovat...

pokud se nemýlím...
DANIO

metriaclima estherae

No nejspíš to bude zebra


chci se zeptat poznáváte někdo tuhle rybičku?
ve skutečnosti je oranžová, fotka ji vybledila
Starší reakce
Fotka není zcela přesvědčivá, ale bude to asi tato:
images.google.cz/…
To je tedy foto na porovnání, jinak Vrubozubec paví - albinotická forma.

mohli bi ste mi co to je za rybycku?

A poznnáte jestli samice nebo samec


Zdravím,
prosím místní odborníky o pomoc s identifikací druhu této rybičky, děkuji.
Prosím omluvte zhoršenou kvalitu foto
Starší reakce
No zelenooký to není jednoznačně

. V této velikosti totiž už není pruhovaný
stále více si myslím, že je to kříženec mezi nigrofasciátem a sajkou
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
Přidat reakci
1 ...... 72
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 228818x